Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2015 23:09 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 15
Witam.

Szukam precyzyjnej informacji na temat czy polskie prawo jazdy jest uznawane w Australii (Queensland, Victoria, Nowa Południowa Walia). Na początku byłem pewien, że tak, aczkolwiek, teraz wyczytuję, że trzeba mieć ponad 25 lat. Lecąc na eVisitor na 3 tygodnie również trzeba mieć powyżej 25 lat? Czy wiek 25 lat tyczy się tylko osób, które jadą do Australii na dłużej, i chcą wymień swoje prawo jazdy na australijskie prawo jazdy? Planuje wypożyczyć samochód w tych 3 stanach i mam 24 lata. Proszę o odpowiedź.


Ostatnio edytowany przez J29 19 Lut 2020 09:24, edytowano w sumie 2 razy
Edycja tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Mar 2015 23:15 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Chcialbym pomoc, ale czy nie lepiej zwrocic sie do polskiego MSZ, ambasady RP w Australii, lub Ambasady Australii w PL?
Uzasadnienie:
Nawet jak ktos Ci tu odpowie to wcale nie bedzie oznaczac, ze tak jest.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Mar 2015 23:16 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 15
Liczyłem bardziej na odpowiedź, kto był już w Australii, ma mniej niż 25 lat i wypożyczył samochód z międzynarodowym prawem jazdy. Może, ktoś się jednak znajdzie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Mar 2015 15:01 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 1
Jak masz między narodowe prawko to nie ma żadnych problemów. Jak byś chciał zostać dłużej to po 6miesiacach powinno się wymienić na australijskie. Ja jeździłem 5lat na polskim. Przy zatrzymaniu też nie było zadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Mar 2015 20:22 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Faktycznie, wychodzi na to, ze polskie prawko jest O.K. Dla latwiejszego uzytku mozna postarac sie o IDP (miedzynarodowe). IDP nie daje Ci zadnych dodatkowych praw lub wiekszej ochrony niz polska licencja. Jesli bedziesz starac sie o stala rezydenture przez wiecej niz 3 miesiace musisz aplikowac o prawo jazdy stanu w ktorym bedziesz mieszkac.

N.B. To jest rzetelne info, ktore obiecalem Ci wczesniej przez priv.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Mar 2015 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
A dla świetego spokoju wyrobić międzynarodowe- jedno zdjęcie, parenascie złotych i 15 minut w urzędzie i gotowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2015 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
W Australii nie wypożyczysz samochodu bez MPJ (ważne tylko z krajowym). To kilkanaście złotych = 35 zł .Głównym ograniczeniem wiekowym w wypożyczalni jest 21 lat - poniżej tego wieku nie wypożyczą Ci samochodu w Australii. Między 21 a 25 możesz zostać zobowiązany do uiszczenia dodatkowej opłaty. Ale nie musisz - to zależy od regulaminu wypożyczalni. I o to musiałbyś się dowiedzieć bezpośrednio w wypożyczalni w której chcesz wypożyczyć auto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Mar 2015 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Nie jest to do końca prawdą ponieważ wypożyczaliśmy samochód w Cairns w Hertz bez międzynarodowego i nie było żadnego problemu. Być może od 2011 coś się zmieniło. Również w NZ tylko polskie. Ale pewnie lepiej mieć niż nie mieć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Mar 2015 14:07 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
gosiagosia napisał(a):
W Australii nie wypożyczysz samochodu bez MPJ (ważne tylko z krajowym).


to nie do konca prawda. Miesiac temu w Melbourne wypozyczylismy samochod w Europcar majac tylko PL prawo jazdy... Pan oczywiscie zapytal o miedzynarodowe i chyba jego brakiem zachwycony nie byl, ale co najwazniejsze dla nas, samochod udalo sie wypozyczyc.
Niemniej jednak polecam wyrobic MPJ bo to oszczedzi stresu i da gwarancje wypozyczenia auta ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Mar 2015 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
W Australii wypożyczysz samochód nawet tylko z międzynarodowym (dowód w mojej relacji :) ) Ale nie o to chodzi, żeby napisać co się może udać, tylko jakie są faktyczne wymagania regulaminowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Mar 2015 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Nie ma się co licytować, wiadomo że to nie Azja gdzie i bez prawa jazdy da się w zasadzie wszystko wypożyczyć. Pewnie jest wymagane ale nie wszędzie wymagają zapewne ze względu na zarobek. Na pewno przy kontroli a o taką w mojej ocenie w Australii trudno bardziej się przyda.

Na pewno lepiej i bezpieczniej mieć niż nie mieć konkludując
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Sty 2016 17:01 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 56
Jucy w Cairns akceptuje polskie prawko. W sierpniu wypożyczaliśmy kampera na tydzień i 0 problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lut 2016 17:50 

Przy wynajmu auta w Britzu zarówno w Sydney jak i w Brisbane nikt ode mnie nie chciał MPJ, wystarczyłoby zwykłe polskie jednak łatwiej im spisywać dane z MPJ, bo jest wystawione w ichniejszym języku.
Wychodzę z założenia, że lepiej nosić niż się prosić, więc ja bym bez MPJ się do Australii nie wybierała ;) .
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Mar 2017 01:23 

Rejestracja: 14 Cze 2015
Posty: 9
Witam chciałbym wypożyczyć auto w Townsvlie na pare dni i mam pytanie czy uda mi się wynająć na polskim prawie jazdy bo nie mam miedzynarodowego

ps. jestem na wakacjach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Mar 2017 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Kwestie wiekowe łatwo ominąć korzystając z carsharingu - zwykle wymóg to 18 lat + 12 miesięcy prawa jazdy. W każdym z miast działa parę wypożyczalni, np. międzynarodowy GoGet, można się z nimi skontaktować aporpo prawa jazdy.

Natomiast osobiście nie spotkałem się z sytuacją braku możliwości wynajmu dla osób 24+.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Mar 2017 01:34 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Tak, o ile polskie prawo jazdy z tłumaczeniem wykonanym przez uprawnionego tłumacza w Australii, zrzeszonego w NAATI.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Mar 2017 02:48 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
marek1980 napisał(a):
Witam chciałbym wypożyczyć auto w Townsvlie na pare dni i mam pytanie czy uda mi się wynająć na polskim prawie jazdy bo nie mam miedzynarodowego

ps. jestem na wakacjach ;)


polskie prawo jazdy jest w kilku jezykach. sprobuj bez tlumaczenia, powinno sie udac. bez tlumacznienia wymieniaja polskie na autralijskie w tutejszych wydzialach komunikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Mar 2017 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nic z tego nie rozumiem. Jak w kilku językach? W jakich tutejszych?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez J29, 19 Lut 2020 09:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Mar 2017 14:25 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
dawno nie mialem w reku, ale masz racje - poszczegolne rubryki sa tylko po polsku. nie zmienia to faktu, ze wymieniaja je bez tlumaczenia na australijskie. a i w wypozyczalniach honoruja bez potrzeby posiadania miedzynarodowego.

w tutejszych - lokalnych - australijskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Lis 2017 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Informacyjnie - wydawało mi się, że nie powinno być problemu z wypożyczeniem samochodu w Australii na polskie prawo jazdy (bez angielskiego tłumaczenia) skoro np. w USA nikt nie wymaga międzynarodowego. Chcąc się upewnić napisałem do Apexa w którym mam zarezerwowany samochód:

Odpowiedź na pierwszego mejla:
You will need to bring either an official English translation of your licence or an international drivers licence, as well as the original licence, if it is not printed in English.

Nie dałem za wygraną więc wysłałem wzór polskiego prawa jazdy (tego przed zmianami). Kolejna odpowiedź:
Yes you will need an English translation for this licence sorry. You need to carry both the licence and the translation.

Podejrzewam, że na miejscu w samej wypożyczalni nikt nie robiłby mi problemów z brakiem międzynarodowego prawa jazdy czy też tłumaczenia (co zresztą z ciekawości sprawdzę) ale dla świętego spokoju chyba jednak warto wyrobić tę dziwną książeczkę - przynajmniej jeśli chodzi o popularny tutaj Apex. Niestety, a już myślałem, że zaoszczędzę czas i nie będę musiał wypełniać wniosku, robić zdjęcia i łazić do Starostwa Powiatowego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group