Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#41 PostWysłany: 13 Cze 2022 12:14 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 29
Edit. Czy zna ktoś tanią wypożyczalnię we Vlorze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#42 PostWysłany: 13 Cze 2022 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Podkopnik Ale masz to kilka postow / 1 miesiac wczesniej zapodane :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#43 PostWysłany: 13 Cze 2022 12:39 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 29
Dzięki. Znalazłem na mapie. Gość chce 30 euro za dzień ale napisał ze jak przylece do albanii zebym mu przelał 50 euro za pomocą western union zeby miał pewność . Czy to normalne??? Jego wypożyczalnia ma dobre oceny niby.

https://goo.gl/maps/BYg5q6FfRZVsEMvDA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#44 PostWysłany: 06 Lip 2022 19:53 

Rejestracja: 06 Lip 2022
Posty: 1
Czy poza sieciówkami w Tiranie znacie inne warte skorzystania wypożyczalnie inne niż: gorentalbania i rentacaralbania?
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#45 PostWysłany: 23 Lip 2022 20:10 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Czy widział ktoś gdzieś we Wlorze i okolicach wypożyczalnię skuterów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#46 PostWysłany: 20 Sie 2022 11:54 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
@Podkopnik

W miejscu, które zaznaczyłeś znajduje się Sixt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#47 PostWysłany: 22 Sie 2022 08:23 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
Korzystał ktoś może z usług Easy Rent? https://easyrent.al/

Przedstawili w miarę atrakcyjną ofertę z 150E depozytu i zastanawiam się czy szukać czegoś innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#48 PostWysłany: 24 Sie 2022 10:06 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Na początku września wylatuję do Albanii. Chcę wypożyczyć auto przy lotnisku w Tiranie i pozwiedzać podczas wyjazdu jeszcze Czarnogórę. Wypożyczalnia Tia Rental poinformowała mnie, że nie mogę opuszczać granic Albanii. Wiecie jak jest z tym w praktyce? Czy inne wypożyczalnie też na to nie zezwalają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#49 PostWysłany: 11 Wrz 2022 19:51 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Makine me Qera G&M Auto we Vlorze. Generalnie polecam. Sieciówki chciały za dzień 80 euro, oni 35. W aucie brakowało powietrza w jednej oponie, a silnik sprawiał wrażenie ostro zajechanego. Dobry kontakt przez whatsapp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#50 PostWysłany: 22 Wrz 2022 14:18 

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 4
Byłem tydzień temu w Albanii. Samochód wypozyczałem z Rent A Car Airport (https://www.google.com/maps/place/Rent+ ... 19.7124633). Nie mają strony internetowej. Zainteresowały mnie pozytywne opinie. Kontakt jest przez whats app (+355685860620) - po uzgdodnienu wysłają potwierdzenie na maila. Nie trzeba podować karty kredytowej, ani żadnego depozytu. Wliczone jest pełne ubezpieczenie poza uszkodzeniami związanymi z jadą offroad (nie wiem jak to sprawdzą), uszkodzeniami podwozia i opon. Kosz za dzień 32 EUR. Dostalismy Skodę Fabię z 2019 roku, przebieg lekko ponad 100k. Silnik z tego co pamietam 1.0 - mały ale dał radę przejechac po serpentynach.

Postanowiłem ich polecić bo miałem sytuację którą fajnie rozwiązali. Jechaliśmy do himare z durres i podczas jazdy przed nami nagle zatryzmał się samochód, wychamowaliśmy a ten zaczął parkować równolegle nie patrząc w lusterka. Uderzył w nas po czym podjechał do przodu i zjechał z drogi. My zjechalismy za nim żeby nie blokować drogi. Był to wypozyczony samochód przez Włochów. Porysowali nam zderzak i prawy reflektor. Z wypozyczalni kazali nam dzwonic na policję żeby spisać raport. Policja powiedziała że nie podejmą czynności bo samochody zostały ruszone. Jedyna szansa byłaby gdybyśmy szybko zrobili zdjęcie jak oni w nas wjeżdżają co w praktyce nie jest możliwe. Nie chcieli nawet perzyjechac mimo że Ci włosi przyznali się do winy. Ci włosi chcieli nam dać śmieszne pieniądze za tą szkodę czyli jakieś 10, 20 eur. My chielismy 100 eur ale powiedzieli że tyle w życiu nie dadzą. Zadzwoniłem do wypożyczalni, wysłałem zdjęcia uszkodzeń i powiedzieli że w takim wypadku nie poniesiemy kosztów, uznali chyba że to nie jest dla nich znaczące uszkodzenie. Opinie na google sugerują że ta firma dba o repotację, jest tania i ma całkiem dobre auta jak na ten kraj. Kontakt podczas calej akcji był z nimi niesamowicie płynny.

Ogólnie to nauczyłem się żeby wozić ze sobą kamerę samochodową i nagrywać jazdę. W takiej sytuacji to jedyny dowód że jesteś niewinny. A druga rzecz to policja w Albanii nie jest zbyt pomocna. Gdyby nie zachowanie wypozyczalni musiałbym pokryć koszty naprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#51 PostWysłany: 25 Wrz 2022 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Go Rent Albania, gorentalbania.
Auto zamówione przez whats app.
Potrzebowałem coś dla 7 osób z bagażami.
600E tydzień. Z pełnym ubezpieczeniem bez żadnych formalności typu depozyt, czy karta.
Dostałem WV T4 śmierdzącego tak, jakby robotnicy budowlani wysiedli z niego 5 minut wcześniej. :)
Auto było w stanie średnim. O ile pod względem napędu jak najbardziej ok, to było mnóstwo drobiazgów uprzykrzających jazdę.
Praktycznie brak ręcznego ( 4 kamienie w bagażniku częściowo rozwiązywały problem).
Brak osłony słonecznej kierowcy (słabo) Okulary nie do końca rozwiązują problem.
Pourywane uchwyty pod sufitem.... parę razy rączka zawisła w próżni...
Tylne opony zupełnie bez bieżnika. Ok dopóki nie pada.
No i magnetofon kasetowy.... Ahh i 130 tysięcy przebiegu :lol:

Patrząc na powyższe podejrzewam, że umowa najmu to taki dziwny świstek, ubezpieczenie daje wynajmujący, a auto zwraca się po 2 max 3 klientach.

Nie jestem przyzwyczajony do takich wynajmów, ale odbyło się bez przygód...
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#52 PostWysłany: 13 Paź 2022 08:30 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
W Durres korzystałem z wypożyczalni 13 rent.

Wszystko można załatwić na WhatsApp. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Zwrot auta bez sprawdzenia czegokolwiek. Płatność kartą na miejscu - bez żadnych depozytów.

Mają we flocie głównie kilkunastoletnie VW Golfy V 1.9 tdi - w wersji manual albo automat. O dziwo całkiem przyjemnie się jeździło i dawały radę nawet w górach :)

Za 1 dzień biorą 35 EUR, przy większej liczbie dni można negocjować cenę.

Za 15 EUR/dzień można dokupić niby pełne ubezpieczenie "Full Kasko"- nie wiem jak działa to w praktyce, ale właściciel zapewniał, że nawet w przypadku wypadku z mojej winy nie ponoszę żadnych kosztów.

Nie polecam natomiast brać auta z rentalcars - co prawda cena znacznie niższa 50 EUR/3 dni, ale wypożyczalnia Petani Agency nie wzbudza mojego zaufania. Można dokupić "full insurance" za 12 EUR/dzień, ale na miejscu okazuje się że to pełne ubezpieczenie wcale nie jest pełne i w razie jakieś stłuczki trzeba i tak płacić min. 500 EUR. Dodatkowo chcą i tak depozyt na paliwo - 50 EUR/100 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#53 PostWysłany: 26 Mar 2023 18:02 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Rental Cars Tirana
https://rental-cars-tirana.business.sit ... m=referral

Opinie w google:
https://www.google.com/maps/place/Renta ... er=0&hl=pl

Pare osób polecało tu Rental Cars Tirana, opinie na google też mają świetne, jednak mam z nimi problem. Próbowałem przez Whatsapp zabookować auto, 3 dni chłop mnie zbywał, że musi sprawdzić terminy i sie odezwie, nie odezwał, ponawiałem kontakt 3 krotnie, cały czas to samo że musi sprawdzić. Minęły 2 miesiące, moja dziewczyna chciała zrobić to ze swojego numeru, i sytuacja się powtarza, gość ja zbywa, mówiąc że musi sprawdzić i sie nie odzywa.

Nie wiem jak to odbierać, tym bardziej że opinie pozytywne i ludzie z forum też byli zadowoleni wcześniej. Dziwne podejście do klienta.

Tak tylko wrzucam swoje spostrzeżenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#54 PostWysłany: 10 Kwi 2023 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Marcin1507 napisał(a):
Byłem tydzień temu w Albanii. Samochód wypozyczałem z Rent A Car Airport (https://www.google.com/maps/place/Rent+ ... 19.7124633). Nie mają strony internetowej. Zainteresowały mnie pozytywne opinie. Kontakt jest przez whats app (+355685860620) - po uzgdodnienu wysłają potwierdzenie na maila. Nie trzeba podować karty kredytowej, ani żadnego depozytu. Wliczone jest pełne ubezpieczenie poza uszkodzeniami związanymi z jadą offroad (nie wiem jak to sprawdzą), uszkodzeniami podwozia i opon. Kosz za dzień 32 EUR. Dostalismy Skodę Fabię z 2019 roku, przebieg lekko ponad 100k. Silnik z tego co pamietam 1.0 - mały ale dał radę przejechac po serpentynach.


Też brałem w "Rent a Car Airport" - płaciliśmy 40 EUR za dobę za auto z automatyczną skrzynią biegów. Pełne ubezpieczenie, bez depozytu, bez karty kredytowej, płatność gotówką (preferują, bo mówią, że mają problem z terminalem - taaa). Odpisywali bardzo szybko, w przeciwieństwie do polecanego tu Go Rent Albania, które nie kwapiło się by odpowiedzieć na więcej niż jednego maila (a żeby dostać odpowiedź, to musiałem podbijać).
Auto mieliśmy brać w czwartek o 14:00, a oddawać w niedzielę o 17:00 - mimo tego policzyli to za 3 dni, więc tutaj duży plus.

Dostaliśmy Golfa VI - 269k km przebiegu, fotele mocno zużyte, auto bez stacji ładowania USB (na szczęście mieliśmy powerbanka pod nawigację Google'a). Widać, że auto mocno wysłużone, ale wszystko odbywało się bez żadnego problemu (nie miałem żadnego problemu z podjazdami itd.) - może poza faktem, że wycieraczki były już mocno zużyte i nie było płynu do spryskiwaczy.

Minusem był fakt, że dostaliśmy auto, w którym absolutnie nie było paliwa - kontrolka była na samym dole, wyświetlacz pokazywał, że na obecnym baku przejedziemy 5 km... Przy oddaniu auta im to wypomniałem, przeprosili i powiedzieli, że to jest generalnie problem gdy auto wypożyczają Albańczycy - przy większej ilości paliwa oddają mniej i tłumaczą się tym, że nie mieli kiedy zatankować i nie chcą tego robić. A zarazem pomiędzy moim odebraniem, a wcześniejszym oddaniem minęła godzina i nie zdążyli niczego dotankować (po prawdzie, to myślę, że i tak by tego nie zrobili).
Zajechaliśmy na pierwszą stację i oczywiście pierwszy problem, bo można płacić tylko gotówką, terminala brak (więc zatankowałem za 20 EUR). Potem jeszcze zajeżdżaliśmy do 3 innych stacji, wszędzie tylko gotówka, dopiero w 4 można było płacić kartą, więc w tym kraju trzeba to brać pod uwagę (na szczęście przyjmują EUR, ale zaokrąglają to niekorzystnie dla klienta).

Autem zrobiliśmy 975 km w 3 dni - auto miało bardzo dobre spalanie, bo koło 5l na 100 km. Oczywiście w trasie, bo w samej Tiranie paliło już znacznie więcej. Przy oddaniu auta obeszli dokoła i tyle, auto oddane.

Co do samych dróg - są bardzo różnej jakości, niektóre są super, ale spora część jest albo średnia albo zła. Inna sprawa to w jaki sposób miejscowi prowadzą pojazdy - nigdy nie widziałem, żeby rowerzysta na autostradzie przenosił rower między barierkami... Albo żeby na autostradzie/drodze szybkiego ruchu rowerzysta jechał pod prąd i siedział zapatrzony w telefon. Kierowcy to inna kategoria, bo tam ich wiele decyzji było dla mnie ogromnym zaskoczeniem - choć najbardziej mnie dziwi, że oni się potrafią zatrzymać na prawym pasie dosłownie wszędzie, w randomowych miejscach, nawet na drogach szybkiego ruchu. I stoją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#55 PostWysłany: 16 Maj 2023 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
W OK MOBILITY auta w TIA nawet za 11 EUR za dzień początkiem października.

Załącznik:
Screenshot_2023-05-16-23-39-25-695_com.facebook.orca-edit.jpg
Screenshot_2023-05-16-23-39-25-695_com.facebook.orca-edit.jpg [ 141.49 KiB | Obejrzany 2313 razy ]



https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1615981#p1615981
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#56 PostWysłany: 23 Maj 2023 14:45 

Rejestracja: 23 Maj 2023
Posty: 1
Czy wypożyczał ktoś kiedyś auto z wypożyczali localrent i jest w stanie cokolwiek o nich powiedzieć (np o ich lokalizacji w Tiranie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#57 PostWysłany: 26 Maj 2023 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Mam prośbę o polecenie wypożyczalni w Saranda, w porcie lub okolicy.
Najlepiej jakby była strona online.
Dotrę tam o 19.00 więc nie wiem czy jakieś lokale będą jeszcze czynne, by szukac na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#58 PostWysłany: 18 Lip 2023 12:16 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Czy ktoś wypożyczał auto na lotnisku w Tiranie po północy? robię rozeznanie ale przyznam ze nie jest to prosty temat :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#59 PostWysłany: 18 Lip 2023 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ale w czym problem ?
Większość multi ma podane info ile ona wynosi , a jak nie ma bezpośrednio przy aucie to w T&C masz podane.

Natomiast w ECR masz cenę zawsze z Out of hours :

Załącznik:
tia.png
tia.png [ 82.75 KiB | Obejrzany 1225 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wypożyczalnia aut
#60 PostWysłany: 31 Lip 2023 20:46 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
W Albanii ceny wynajmu wakacyjnego powariowały. Z 3 miesiące temu zabukowałem przez WhatApps (bez przedpłaty) jakiegoś VW z Rent a Car Airport po 40E/dzień z full cover. Na jakiś tydzień przed wyjazdem chciałem doprecyzować odbiór na lotnisku i moje wiadomości zostały bez odpowiedzi, także nikt nie odbierał połączenia. Z innego telefonu zapytalem o wynajem w mimi terminie i dość szybko dostałem odpowiedź -> 70E/dzień. Czyli olali mnie, bo podnieśli ceny. Przestrzegam.

Na szybko musiałem znaleźć alternatywę i wziąłem z Go Rent Albania. Kontakt sprawny przez maila. Cena 40E + 9 E/ dzień za full cover (zakładałem, że mogę dostać grata, starszego niż obejmuje ubezpieczenie z karty). Tak też się stało - dostałem bardzo zdezelowanego Fiata 500L , 10,5 roku, 200kk przebiegu, totalnie obtłuczony, odpadająca podsufitka. Podczas jazdy kontrolki świeciły się jak lampki na choince, wydawał coraz gorsze odgłosy, ale nie zepsuł się przez tydzień intensywnego używania. Jeden z najgorszych wypożyczonych samochodów jakimi jeździłem. Na plus - możliwość przekraczania granic (trzeba sobie kupić zieloną kartę na granicy), bezproblemowy odbiór i zwrot w postaci zostawienia samchodu na parkingu lotniskowym z kluczykami w środku. Polecam tylko w akcie desperacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group