Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Mar 2019 21:07 
Awatar użytkownika

Loty: 551
Kilometry: 641 843
platynowy
@jacek96 nie są szczególnie popularne. Znajdują się głównie w centrach handlowych, ale znaleźć je można bez problemu w google maps

el sueño de la razon produce monstruos
 Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#42 PostWysłany: 13 Mar 2019 03:55 

złoty
Nie pokazuje mi, ale jestem na Kho Lancie, wiec pewnie dlatego.
Dzięki.
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 13 Mar 2019 08:40 
Awatar użytkownika

Loty: 551
Kilometry: 641 843
platynowy
Tam nie ma.
https://www.aeon.co.th/smartphone/servi ... guage_id=1

el sueño de la razon produce monstruos
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 24 Paź 2019 13:57 

Chupacabra napisał(a):
Jeśli masz kartę Citibank i użyjesz bankomatu Citibank to nie ma żadnej opłaty. Aby uniknąć przewalutowania, trzeba podpiąć kartę do konta U$D. Przy czym używając tej samej karty w innych bankomatach, pieniądze są, według informacji z Citibanku, pobierane w EUR.

Czy sprawdzał kto może w tym roku czy wypłacając debetówką do konta Citi Priority będzie opłata?
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 24 Paź 2019 17:01 

złoty
@BarneyGF W bankomacie Citi, z kartą Citi Priority, opłat nie ma... Problem w tym, że chyba, poza Bangkokiem bankomatów Citi nie ma!
 Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.

#46 PostWysłany: 26 Paź 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 287 811
Potwierdzam, nie ma opłaty. Jedyny znany mi bankomat City w TH jest przy stacji Asoke, vis a vis centrum handlowego Terminal 21.
 Relacje PM off

#47 PostWysłany: 28 Paź 2019 16:28 

@shadowofacloud, @Chupacabra a jaki jest kurs wymiany? Wg tej strony, którą dostałem na czacie: https://www.citibankonline.pl/apps/customerservice/faq/home/current-and-savings-accounts/card-payments-abroad.html kwota w batach zostanie przeliczona na dolary po kursie Citishare - ale jaki jest ten kurs?
Mam subkonto w dolarach w Citi, ale puste, więc chciałbym się dowiedzieć czy opłaca mi się kupować dolary i przelewać do Citi.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 28 Paź 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 287 811
Najlepiej zadzwoń do CitiPhone i zapytaj. Kilka lat temu, w erze przed Curve, Revolutem etc. sporadycznie używałem w TH karty Citi Priority podpiętej do konta złotówkowego. Na krosie walutowym byłem w plecy jakieś 4% na każdej parze. To się zupełnie nie opłaca. Podejrzewam, że teraz nie jest dużo lepiej, Citi to totalny dinozaur.

Jeśli zależy Ci na totalnej minimalizacji kosztów - kup w PL USD (via kantor internetowy albo Revo), wypłać (możesz to zrobić w bankomacie Citi) i wymień w TH. Nawet na lotnisku dostaniesz dobry kurs.

Do płatności kartowych polecam Curve. Do karty Curve możesz podpiąć dowolną kredytówkę (albo debetówkę), także Citi.

Revolut ma dodatkową marżę na wymianę THB i ograniczenia kwotowe przy wypłacie z bankomatu (od pewnego limitu, w zależności od tego, jakie masz u nich konto, doliczają 2% prowizji). Więc kalkuluje się tak średnio.

mBank ma kartę Visa Świat Intensive, którą - jeśli się nie mylę) możesz płacić/wypłacać po kursie organizacji - jest na tym forum wątek dedykowany tej karcie, poczytaj.
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 28 Paź 2019 20:55 

złoty
@BarneyGF
Teoretycznie kursy powinny odpowiadać tym: https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html
Piszę, że teoretycznie, bo nigdy mi się nie zgadzały w 100%, ale czasem jest to leciutko na plus, ale znów czasem leciutko na minus. Na infolinii nie są jakoś w stanie wyjaśnić o co chodzi. Niby kurs z dnia transakcji to nie kurs z dnia rozliczenia, ale nawet tu mi się nie udało dojść do pewności po jakim dokładnie kursie zostało zrobione przewalutowanie.
W praktyce jest to w miarę dobre rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że Citibank używa U$D do wypłaty ze swoich bankomatów a EUR do wszystkich innych transakcji!!! Także, w przypadku Tajlandii, wypłata bez prowizji z bankomatu Citi musi być podpięta pod konto w U$D, ale już zakupy i inne płatności muszą być podpięte pod konto w EUR.
 Relacje PM off

#50 PostWysłany: 29 Paź 2019 00:50 

shadowofacloud napisał(a):
Najlepiej zadzwoń do CitiPhone i zapytaj. Kilka lat temu, w erze przed Curve, Revolutem etc. sporadycznie używałem w TH karty Citi Priority podpiętej do konta złotówkowego. Na krosie walutowym byłem w plecy jakieś 4% na każdej parze. To się zupełnie nie opłaca. Podejrzewam, że teraz nie jest dużo lepiej, Citi to totalny dinozaur.

Pisałem na czacie, dzwoniłem na CitiPhone (pewnie zapłacę 6 zł) i nic się nie dowiedziałem, opis tutaj: https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1266335#p1266335

shadowofacloud napisał(a):
Jeśli zależy Ci na totalnej minimalizacji kosztów - kup w PL USD (via kantor internetowy albo Revo), wypłać (możesz to zrobić w bankomacie Citi) i wymień w TH. Nawet na lotnisku dostaniesz dobry kurs.

Do płatności kartowych polecam Curve. Do karty Curve możesz podpiąć dowolną kredytówkę (albo debetówkę), także Citi.

Revolut ma dodatkową marżę na wymianę THB i ograniczenia kwotowe przy wypłacie z bankomatu (od pewnego limitu, w zależności od tego, jakie masz u nich konto, doliczają 2% prowizji). Więc kalkuluje się tak średnio.
mBank ma kartę Visa Świat Intensive, którą - jeśli się nie mylę) możesz płacić/wypłacać po kursie organizacji - jest na tym forum wątek dedykowany tej karcie, poczytaj.

Mam Revo, Curve i jeszcze parę innych kart, biorę też dolary, ale skoro jest "darmowa" alternatywa na wypłatę z bankomatu, to chciałem sprawdzić czy rzeczywiści jest darmowa. Visa Świat - kursy super, podobnie jak parę innych kart np. Pekao do Konta Przekorzystnego (po szczegóły zapraszam do tematu pod pierwszym linkiem), ale i tak prowizję bym zapłacił dla właściciela bankomatu.

Chupacabra napisał(a):
@BarneyGF
Teoretycznie kursy powinny odpowiadać tym: https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html
Piszę, że teoretycznie, bo nigdy mi się nie zgadzały w 100%, ale czasem jest to leciutko na plus, ale znów czasem leciutko na minus. Na infolinii nie są jakoś w stanie wyjaśnić o co chodzi. Niby kurs z dnia transakcji to nie kurs z dnia rozliczenia, ale nawet tu mi się nie udało dojść do pewności po jakim dokładnie kursie zostało zrobione przewalutowanie.
W praktyce jest to w miarę dobre rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że Citibank używa U$D do wypłaty ze swoich bankomatów a EUR do wszystkich innych transakcji!!! Także, w przypadku Tajlandii, wypłata bez prowizji z bankomatu Citi musi być podpięta pod konto w U$D, ale już zakupy i inne płatności muszą być podpięte pod konto w EUR.

Na czacie podano mi takiego linka: https://www.citibankonline.pl/apps/customerservice/faq/home/current-and-savings-accounts/card-payments-abroad.html, gdzie napisano, że przy wypłatach z bankomatów Citi stosuje się kurs Citishare przy przewalutowaniu na USD. Co to jest Citishare? Tego na infolinii nawet nie wiedzą, więc jeśli są to kursy zbliżone do Mastercarda, to byłoby super :D
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 29 Paź 2019 10:25 

złoty
@BarneyGF
Muszę powiedzieć, że już wykonałem dwa telefony na infolinię (opłata za Citiphone nie jest pobierana, jeśli masz wyłączoną usługę Citiphone) i, rzeczywiście, nikt nie jest w stanie wskazać gdzie można zobaczyć kurs wewnętrzny banku, określony jako "Citishare".
Z ciekawości napisałem reklamację i zobaczymy co odpowiedzą.

Na szybko odnalazłem w moich transakcjach wypłatę z bankomatu Citi, w Indiach, 5000INR = 69,62U$D i transakcja taka według kursu np. FX converter powinna wynosić 69, 27U$D. Kursu MC teraz nie mogę sprawdzić bo wyskakuje mi błąd.
Płatność na kwotę 1789,04THB, Citi przeliczyło na 49, 72EUR a według MC powinno być 50, 03EUR, FX converter pokazuje 49, 60EUR.
Dokładnie takie małe różnice wychwytuję na przewalutowaniach Citi.
 Relacje PM off

#52 PostWysłany: 02 Lis 2019 11:23 

Jak na razie w bankomacie Citi wypłaciłem 3000 THB, które przeliczyło mi na 99,94 USD. Podczas transakcji nawet pokazała mi się ta kwota na ekranie bankomatu, z prośbą o akceptację. Jak na razie transakcja nie jest rozliczona, a kurs lepszy niż w kantorze na dole na lotnisku BKK (tam za banknot 100-dolarowy dostałem 2997 THB).

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 02 Lis 2019 14:05 

niebieski
@BarneyGF jesli za 99,94USD dostales 3000THB to kurs bardzo dobry. W revolut bys dostal 2943THB - przy wymianie w apce a i to jeszcze dochodzi 200THB prowizji za wyplate.
A kursy w kantorach poza lotniskiem jakie sa?
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 02 Lis 2019 14:10 

Khao San Road najlepszy 29,92, inne dam znać później, bo jeszcze nie zwróciłem uwagi.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 02 Lis 2019 14:17 

srebrny
Zwykle absolutnie najlepszy kurs dla setek bywa na Silom Road, w markecie z diamentami.
 Relacje PM off
maginiak uważa post za pomocny.

#56 PostWysłany: 02 Lis 2019 16:00 

niebieski
o ile gorsze sa dla 5tek i 10tek?
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 02 Lis 2019 16:12 

srebrny
Nie wiem, bo nie wymieniłem. Branie takich banknotów nie ma żadnego sensu.
 Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.

#58 PostWysłany: 02 Lis 2019 16:26 

niebieski
żadnego sensu? Jakiś tam ma jak się troche pomysli :)
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 02 Lis 2019 16:30 

srebrny
Uświadomisz mnie, jaki?
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 02 Lis 2019 16:46 

niebieski
np. ostatni dzien potrzbujesz cos za 35zl. Ty lecisz z 100$ wymieniac, a z reszta robisz ... wlasnie co robisz bo to w kocu ponad 300zl?
Ja wymieniam 10$ i lece dalej ;P
 Relacje PM off  

[ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości