Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: wyplata z bankomatow
#1 PostWysłany: 05 Lut 2015 09:45 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
sluchajcie, jakie banki oferuja bezplatna wyplate z bankomatow ? bardzo czesto spotykalem sie z oplata za wyplate.. ktos cos poleci ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 09 Lut 2015 14:05 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Zależy co pod tym słowem rozumiesz- darmowa, że polski bank nic nie dolicza czy bankomat w USA nic nie dolicza. Jak wypłacałem w USA $$$ to bankomat i tak doliczał swoją prowizję (niewiele bo 1,5-2,5$)...więc darmowe to to nigdy nie było... chyba, że źle trafiałem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lut 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 30
Loty: 26
Kilometry: 46 487
Mam karte w euro w mbanku, wypłacając euro w PL pobiera prowizję 5 zł natomiast jak wypłacałam w DE żadnej prowizji nie było, ani bankowej, ani bankomatoweja poza DE wypłacałam z niej też kase w Albanii i Turcji. Mbank w tamtym czasie oferował także konto walutowe w dolarach + karta na tych samych zasadach - bezpłatna wypłata w bankomatach. Z tego co widzę dalej są konta w EUR USD i CHF w mbanku, ale czy od tamtej pory zmieniły się jakoś warunki to ciężko mi powiedzieć.
Mam też alior sync w PLN przetestowanego na bałkanach i wielu innych krajach, zawsze wypłata za darmo z bankomatu, inną kwestią jest oczywiscie przewalutowanie np. PLN -> USD > lek albański, i to że karta do rachunku to mastercard, czasem był problem znaleźć bankomat który obsługuje mastercarda.
_________________
Albania 2012 http://plejady.subaru.pl/files/48DjuWQo ... -2013S.pdf - Bałkańska przygoda na czterech kołach
Mołdawia & Ukraina 2013 http://vimeo.com/65979615
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2015 22:23 

Rejestracja: 26 Gru 2014
Posty: 13
Sprawdź ofertę Citi Handlowego.
Konto Citi Priority - jeśli przelewasz wynagrodzenie masz za darmo.

Najważniejsze jest to, że możesz w kilka sekund online za darmo otworzyć konto w USD i podpiąć do niego kartę debetową. Możesz po dobrym kursie (rynkowy + 1/2 gr) przelać kasę z konta z PLN na USD. Wypłaty wszystkich bankomatów masz bez prowizji - dodatkowo kartę dostajesz w oddziale od ręki, jest wypukła.

O tym, że masz też oddziały Citi w USA nie muszę wspominać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2015 22:32 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
W karcie do konta w kantorze Alior Banku płacisz 9 zł za 2 i kolejną wypłatę. Ewentualnie opłata pobierana przez bankomat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lut 2015 22:44 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
Zależy gdzie wyplacasz. I co to znaczy oplata. Na przykład 100 dinarow jordanskich w citi wypłacone bez opłaty jest i tak droższe o 10 zł od wypłaconych z Raiffeisen z oplata 16 zl.
Citi nie oferuje podłączenia karty debetowej do konta w usd. Kiedyś wyplacalem w Peru. Za 100$ wyplacone w usd pobrali 9$ bo przeliczyli dolary na Euro i euro na dolary.
Chyba kantor najlepszy (pod warunkiem że wyplacasz raz w miesiącu.
Poza tym w wielu krajach nie unikniesz opłaty bo tamtejsze banki pobierają ja niezależnie od twojego banku (Tajlandia Jordania)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2015 22:50 

Rejestracja: 26 Gru 2014
Posty: 13
ayahaga napisał(a):
Citi nie oferuje podłączenia karty debetowej do konta w usd. Kiedyś wyplacalem w Peru. Za 100$ wyplacone w usd pobrali 9$ bo przeliczyli dolary na Euro i euro na dolary.


Nie wiem, jak dawno, ale chyba bardzo dawno wypłacałeś.
Masz do wyboru konta w USD, EUR, PLN i CHF. Podpinasz na necie i od razu kasa idzie bez przewalutowania z konta podpiętego. Bez opłat. Tak samo z bankomatami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2015 23:13 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Potwierdzam, działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lut 2015 03:44 

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 6
Dokładnie, zależy gdzie, ogólnie mBank w tym zakresie nie jest zły, tj. odpowiednie konto złotówkowe (i spełnienie pewnych warunków) gwarantuje bezpłatną wypłatę gotówki w kraju, a odnośnie waluty, np. EUR, to bezpłatne wypłaty w bankomatach za granicą są w standardzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2015 16:53 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
Mbank nie jest zły i potwierdzam, iż z konta w Euro nie ma opłat za wypłaty w bankomacie.
Mam tez konto w USD jednak w mbanku nie ma do niej karty - a przynajmniej nie było miesiąc temu. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2015 17:01 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Dodam tylko, iż przy wypłatach za granica w mBanku nie ma prowizji przy karcie w Euro tj. w karajach bedących w strefie EURO. Wszędzie indziej bank dosyć dokumentnie "goli" na przewalutowaniu i prowizji...
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixsa uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Lut 2015 17:19 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Z uwagi na dział, w którym zadano pytanie- powiem z własnego skromnego doświadczenia, że wszystkie bankomaty jakie widziałem w kilkudziesięciu stanach w USA pobierały prowizję własną. W najlepszym wypadku była to sztywna drobna kwota, w najgorszym np. 3% kwoty wypłacanej.

Ciągle wierzę, że w USA istnieje gdzieś ten mityczny bezprowizyjny bankomat ;) I pewnie tak jest- ale w toku codziennego przemieszczania się, ciężko go spotkać.
Jeśli ktoś ma inne doświadczenia + jakieś typy/nazwy, to chętnie posłucham. Bo przyznam, że po 10-tej próbie wypłacenia, gdzie za każdym razem informowano mnie o prowizji własnej bankomatu, poddałem się (i pożyczyłem troszkę gotówki od kolegi).

Zatem rada: Jak chcesz korzystnie posiadać gotówkę w USA, to najlepiej ją zabrać ze sobą.

Oczywiście od strony czysto "technicznej", USA to ojczyzna kart, także w 99,9% przypadków nie będzie żadnych (no, najwyżej czasem drobne typu wybranie "credit" pomimo tego, że mamy debetówkę w Polsce) kłopotów z użyciem wydanych w Polsce kart Visa, MC, Diners, Amex w USA w bankomatach czy gdziekolwiek indziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2015 22:20 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
john_doe napisał(a):
Oczywiście od strony czysto "technicznej", USA to ojczyzna kart, także w 99,9% przypadków nie będzie żadnych (no, najwyżej czasem drobne typu wybranie "credit" pomimo tego, że mamy debetówkę w Polsce) kłopotów z użyciem wydanych w Polsce kart Visa, MC, Diners, Amex w USA w bankomatach czy gdziekolwiek indziej.



ja tylko dodam, ze miałem problemy bo wyłączyłem transakcje zbliżeniowe offline w kartach :evil: ...w jednym hotelu w ogóle nie przyjęło płatności (depozyt) a w innych dopiero po przestawieniu terminala na online przez obsługę przechodziło (ale to zależy od inteligencji obsługi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2015 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja też tylko dodam, że nie udało mi się znaleźć bankomatu wypłacającego inne nominały niż 20, co okazało się trochę problematyczne, jak ostatniego dnia chciałam wypłacić 50 USD, więcej już na koncie nie miałam.

Co do prowizji bankomatów to się zgadzam, ja widziałam od 1,75$ do az 5$ za wypłatę. Chociaż jeden z bankomatòw w którym pròbawałam wypłacic nie pokazywał informacji o prowizji, więc może jej nie było, inne miały taką informację. Ostatecznie nie wiem bo nie dokończyłam transakcji ze względu na te nominały 20.

To była moja pierwsza podróż do USA i trochę mnie zaskoczyło ich podejście do płacenia kartami. Zero jakiejkolwiek autoryzacji, pinu, podpisu czy czegokolwiek. Przeciągnięcie kartą po terminalu i już. A przy płaceniu w restauracji kelner powiedział ze weźmie moją kartę na górę i potem mi ją odniesie. Troche byłam zaskoczona ale mu ją dałam. U nas po prostu jestesmy przyzwyczajeni, że na każdym kroku wmawiają, żeby chronić dane z karty i najlepiej nikomu do ręki nawet nie dawać.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Lut 2015 11:24 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
olus napisał(a):
Ja też tylko dodam, że nie udało mi się znaleźć bankomatu wypłacającego inne nominały niż 20,


Mimo,ze mieszkalem dosc dlugo za oceanem to nigdy nie ujrzałem innych nominałow niz 20,ktore "wypluwał" bankomat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Mar 2015 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
olus napisał(a):

To była moja pierwsza podróż do USA i trochę mnie zaskoczyło ich podejście do płacenia kartami. Zero jakiejkolwiek autoryzacji, pinu, podpisu czy czegokolwiek. Przeciągnięcie kartą po terminalu i już. A przy płaceniu w restauracji kelner powiedział ze weźmie moją kartę na górę i potem mi ją odniesie. Troche byłam zaskoczona ale mu ją dałam. U nas po prostu jestesmy przyzwyczajeni, że na każdym kroku wmawiają, żeby chronić dane z karty i najlepiej nikomu do ręki nawet nie dawać.


Widzisz, a ja wlaśnie byłem zaskoczony, bo podczas zakupów żadali ode mnie ID Card lub paszportu właśnie w celu weryfikacji imienia i nazwiska na karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Mar 2015 09:37 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 12
Shaq napisał(a):
olus napisał(a):

To była moja pierwsza podróż do USA i trochę mnie zaskoczyło ich podejście do płacenia kartami. Zero jakiejkolwiek autoryzacji, pinu, podpisu czy czegokolwiek. Przeciągnięcie kartą po terminalu i już. A przy płaceniu w restauracji kelner powiedział ze weźmie moją kartę na górę i potem mi ją odniesie. Troche byłam zaskoczona ale mu ją dałam. U nas po prostu jestesmy przyzwyczajeni, że na każdym kroku wmawiają, żeby chronić dane z karty i najlepiej nikomu do ręki nawet nie dawać.


Widzisz, a ja wlaśnie byłem zaskoczony, bo podczas zakupów żadali ode mnie ID Card lub paszportu właśnie w celu weryfikacji imienia i nazwiska na karcie.


Tak samo w UK, w niektórych sklepach (większości w których robiliśmy zakupy) terminale nie chciały PIN-u lecz podpis. Wówczas dla potwierdzenia prosili o inny dokument z podpisem. A jak to teraz będzie, gdy dowody osobiste nie będą zawierały podpisu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Mar 2015 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A macie podpisane karty? Bo ja zazwyczaj nie podpisuję i czasem czy to za granicą czy czasem też w Polsce proszą o dowód, właśnie przez to że nie mam podpisu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Mar 2015 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No właśnie teraz patrzę że też mam bez podpisu... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Mar 2015 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja mam bez podpisu, a mimo to, tak jak pisałam wyżej nikt nic nie weryfikował :)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group