Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Wrz 2016 02:40 

Rejestracja: 19 Wrz 2016
Posty: 1
Ja przy ostatniej wypłacie z bankomatu podczas mojego pobytu wreszcie znalazłam bankomat, który nie pobrał żadnej opłaty: PNC bank. Może komuś się przyda to doświadczenie, ja cały pobyt szukałam takiego bankomatu, znalazłam dopiero na sam koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#22 PostWysłany: 19 Wrz 2016 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
w dordze nad niagare w jakims pipidówku chyba tez to byl pnc i mial menu w jezyku polskim
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Lis 2017 10:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
W wielu sklepach oraz marketach dla kart debetowych jest opcja cashbacku, kupując cokolwiek można wypłacić $20-$50 gotówki bezprowizyjnie. Teorytycznie idealna opcja żeby uniknąć ATM fees, ale w praktyce opcja pojawiała mi się tylko na karcie maestro. Oprócz maestro próbowałem płacić Revolut, TMUB oraz Alior Kantor i pomimo iż są to karty debetowe opcja cashbacku nie pojawiała się :(

Na forum Revoluta piszą że bankomaty Wells Fargo nie naliczają prowizji. Być może zależy to od stanu, mi w Kalifornii doliczało.
Wymieniają też bankomaty Sun East Union jako niby bez prowizyjne. Ale ich jest tylko 10 w dwóch stanach :P

Czy ktoś znalazł jeszcze jakieś opcje oprócz PNC bank na darmowe wypłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Maj 2022 20:57 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
cześć,
pozwalam sobie podbić temat.
Czy w USA jest możliwość wypłaty bezprowizyjnej z bankomatu kartą, która w europejskich warunkach ma taką funkcjonalność (debetowe revolut, mBank, PEKAO)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Maj 2022 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Oczywiscie.
Zalezy jednak od bankomatu (a wlasciwie banku do ktorego nalezy).
Pojawi sie na ekranie informacja o ewentualnej prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 23 Maj 2022 09:22 

Rejestracja: 25 Lis 2021
Posty: 4
Loty: 27
Kilometry: 67 289
Podepnę się pod temat, czy rzeczywiście karta kredytowa jest niezbędna podczas pobytu w USA? Mam zarezerowowany hotel przez booking, ale płatonść na miejscu. Dam radę zwykłą debetową? Tak samo z wypożyczeniem auta.
Bo rozumiem, że w zwykłtych miejscach, typu sklep czy automat z biletami debetowa będzie wystarczająca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Maj 2022 13:14 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Raczej sie uda, ale na debetowej wypozyczalnie samochodow blokuja wyzsze kwoty. W moim przypadku w LA chcieli 200$ z kredytowej lub 500$ z debetowej.

Dwa: zrob sobie kredytowke taka po prostu z czapy, wiele bankow proponuje takie za darmo lub za darmo kiedy zrobisz pare operacji (np. 5000 obrotu w rok) wiec tyle wydasz po paru dniach na zachodnim wybrzezu przy obecych cenach. Po powrocie zrezygnujesz.

Chyba ze masz jakies problemy z jej otrzymaniem (niezbyt dobra historia kredytowa) - wtedy co innego.

Trzy: jak masz debetowa w PLN, a chcesz placic w dolarach to slaba opcja raczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Cze 2022 13:56 

Rejestracja: 21 Mar 2022
Posty: 7
BNP karta otwarta na świat, 10 pln miesięcznie. Darmowe wypłaty w Bank of America, przewalutowanie do PLN po kursie Mastercard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Lip 2022 23:52 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 14
W USA w 2018 roku bez prowizji można było wybrać w Navy Federal Credit Union
Niestety nie wiem czy to aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Paź 2022 11:46 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 50
Na stronie https://usa.visa.com/pay-with-visa/atm- ... ces.html#3 jest info:
All Visa cardholders can access surcharge-free ATMs at any Costco within the U.S., except Hawaii and Puerto Rico.

Ale czy dotyczy to także kart spoza USA? Może ktoś miał lub ma okazję sprawdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Paź 2022 11:58 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@emesem: na samym początku jest klarowna informacja: "If your U.S. financial institution and your card are part of the Plus Alliance Network... [...]" więc chyba wszystko jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Paź 2022 17:09 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 50
To nie jest takie jasne. :)
Plus Alliance to o wiele więcej bankomatów niż Costco. Także Target, Walgreen, CVS i parę innych.

Visa wspomina o samym Costco w innej sekcji niż Plus Alliance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Kwi 2023 10:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
-- 25 Kwi 2023 10:59 --

Pozwolę sobie podbić temat. Czy ktoś trafił ostatnio na jakieś bankomaty które nie naliczają prowizji za wypłacanie USD? (Ja akurat szukam konkretnie dla Kalifornii / Nevady, ale wszystkie tipy mile widziane)

-- 25 Kwi 2023 10:59 --

Pozwolę sobie podbić temat. Czy ktoś trafił ostatnio na jakieś bankomaty które nie naliczają prowizji za wypłacanie USD? (Ja akurat szukam konkretnie dla Kalifornii / Nevady, ale wszystkie tipy mile widziane)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Kwi 2023 12:58 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@NBE322: posiadając kartę https://www.bnpparibas.pl/klienci-indyw ... a-na-swiat z BNP Paribas możesz mieć bezpłatne bankomaty w USA:
Stany Zjednoczone Bank of the West
Stany Zjednoczone First Hawaiian Bank
Stany Zjednoczone Bank of America

One są w Global Alliance: https://www.bnpparibas.pl/kontakt/bezpr ... za-granica

Korzystałem w USA z Bank of America i wszystko działało jak należy - tzn bez dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 18 Sty 2024 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 38
Loty: 63
Kilometry: 202 177
Mam karty kredytowe w PKO BP i Santander. Pisałem do obu banków i w obu dostałem odpowiedź, że warto zgłaszać podróże poza UE. Oni to zapisują w systemie i wtedy nie będziemy mieli problemu z blokowaniem karty.

Czy ktoś ostatnio wypłacał pieniądze z bankomatu w USA? Zastanawiam się co jest bardziej opłacalne: kupno dolarów w Polsce w kantorze czy wymiana i wypłata z Revoluta lub innych kart kredytowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Sty 2024 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@kubaziem88

Masz odpowiedź powyżej…konto w BNP i ich karta na Świat. Są 3 bankomaty w USA, które nie pobiorą Ci prowizji przy wypłacie z BNP bo należą do ich sieci Global Alliance.

Każdy bankomat w USA pobiera swoją prowizję i jest to nie do przeskoczenia.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Sty 2024 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 38
Loty: 63
Kilometry: 202 177
To każdy czy nie każdy pobiera opłatę? :lol:

Czy ktoś wypłacał ostatnio pieniądze z bankomatu w USA? Jak wysoka jest prowizja? Nie dotyczy karty BNP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Sty 2024 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@kubaziem88

Cytuj:
To każdy czy nie każdy pobiera opłatę? :lol:


Czego nie rozumiesz? Przy karcie BNP za darmo bez prowizji wypłacisz z tych bankomatów co podał @seal 3 posty powyżej

Cytuj:
@NBE322: posiadając kartę https://www.bnpparibas.pl/klienci-indyw ... a-na-swiat z BNP Paribas możesz mieć bezpłatne bankomaty w USA:
Stany Zjednoczone Bank of the West
Stany Zjednoczone First Hawaiian Bank
Stany Zjednoczone Bank of America

One są w Global Alliance: https://www.bnpparibas.pl/kontakt/bezpr ... za-granica

Korzystałem w USA z Bank of America i wszystko działało jak należy - tzn bez dodatkowych opłat.


Średnio prowizja (surcharge) za wypłatę z bankomatów w USA oscyluje w granicach kilku $.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Sty 2024 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 38
Loty: 63
Kilometry: 202 177
Martinuss napisał(a):
@kubaziem88

Są 3 bankomaty w USA, które nie pobiorą Ci prowizji przy wypłacie z BNP bo należą do ich sieci Global Alliance.

Każdy bankomat w USA pobiera swoją prowizję i jest to nie do przeskoczenia.


W pierwszym zdaniu piszesz, że są 3 bankomaty (w domyśle trzy sieci/banki), które nie biorą prowizji. W następnym zdaniu stwierdzasz, że KAŻDY bankomat pobiera prowizję.

;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Sty 2024 04:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@kubaziem88

Przecież wyraźnie napisałem 3 sieci bankomatów przy wypłacie z BNP. Czytanie ze zrozumieniem
BNP jakbyś nie wiedział to BNP Paribas Bank. Przy karcie wydanej z ich banku. Nie zaśmiecaj
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group