Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Lis 2020 02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Trochę OT; Na początku roku dostałem w PL w kantorze banknot USD z czerwoną pieczątką popierającą Trumpa. Sprawdziłem w necie, jest to akceptowalna forma wyrażania opinii w Stanach. Nie w Meksyku, nie przyjęli go nigdzie :lol: a jak na złość, co płaciłem to oglądali go z obu stron, newet jak był wmieszany między inne banknoty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#42 PostWysłany: 08 Kwi 2021 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
prośba do tych, którzy ostatnio byli, albo nawet jeszcze są w Meksyku (np. @Kothson, @ofer, @lucifuge, @opo) - korzystaliście może z bankomatów? Macie jakieś godne polecenia (czytaj: z niską prowizją ;) )?
Od ostatnich wpisów minęło trochę czasu i mogło się coś "w tym temacie" zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Kwi 2021 17:43 

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 21
Bankomaty Santandera sprawdzały się bez zarzutu.
W żadnym nie zapłaciłem prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Kwi 2021 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A korzystałeś z ich bankomatu na lotnisku? Widzę na mapie googlowskiej, że jest tam taki, tylko nie za bardzo mogę go zlokalizować bardziej precyzyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Kwi 2021 19:45 

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 21
Owszem. W holu przy wyjściu po prawej.

Załączniki:
St.jpg
St.jpg [ 171.89 KiB | Obejrzany 2393 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 08 Kwi 2021 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
ten w środku na czerwono polecam, nawet karty nie trzeba włożyć a forsę daje 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Kwi 2021 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Enzym napisał(a):
Owszem. W holu przy wyjściu po prawej.


@Enzym - a to na arrivals w CUN jest? Po celnikach czy przed celnikami?
Powiem szczerze, że byłem tam, a tego Santandera nie widziałem, aczkolwiek wiele się nie rozglądałem.
Pytałem ludzi dopiero po odebraniu bagażu gdzie jest ATM to kazali mi opuścić terminal przylotowy i wejść na odloty (osobny terminal). Między terminalami nie ma przejścia - stoi strażnik, ale szybka gadka i przepuszcza w jedną i drugą stronę. W tym terminalu dla odlotów stoją razem 3 bankomaty. Ja brałem z Banamexa (największy zielony).

@tropikey moje doświadczenia co do prowizji:
1. Wypłata z Revo z bankomatu Banamex na lotnisku - prowizja 30,74 MEX (ok 6pln)
2. Wypłata z Revo z bankomatu HSBC - prowizja 71,92 MEX (ok 15pln)

Wszystkie powyższe prowizje to prowizje bankomatów w Meksyku. Revo nic extra nie pobrało.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 08 Kwi 2021 21:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
@tropikey
Ja również wypłacałem tylko z Santandera - alior i zen, w obu przypadkach prowizja bodajże ok 34mxn, jednak głównie polegałem na gotówce. Polecam normalny bank przy stacji paliw obok T2, 2-3 min piechotką od T2. Mieli najlepszy kurs danego dnia w okolicach lotniska, jak i downtown. Z uwagi na to, że nie jest to już praktycznie na lotnisku to widziałem, że poza mną sami Meksykanie wymieniali tam $, co raczej dobrze o nim świadczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 08 Kwi 2021 22:02 

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 21
Zdjęcie jest z MEX.
Ale w CUN też jest bankomat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 19 Kwi 2021 06:42 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
Info aktualne na 04/2021

Po sprawdzeniu z ciekawości parudziesieciu bankomatów w quantina roo, jukatanie, campeche i chiapas - nigdzie nie trafiłem na możliwość bezpłatnej wypłaty.

Karty revolut, zarówno Visa jak i MasterCard
oraz debetowa kantoru alior banku - nie ma znaczenia, dla wszystkich zawsze te same warunki.


Najkorzystniej wychodzi
:
1. Santander - prowizja 34.80 peso, maksymalna wypłata 9.600 mxn
2. Banco Azteca - prowizja 30 peso, maksymalna wypłata 7.500 mxn. (do ich bankomatów kartę wkłada się w poprzek)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 16 Maj 2021 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 483
niebieski
30,74 peso ma też citibxnamex (to jest grupa Citibank)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Wrz 2021 21:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Znalazłem fajny blog, który podał aktualną cenę za pobranie hajsu z bankomatu w Meksyku

Załącznik:
revolut_MEX.PNG
revolut_MEX.PNG [ 35.11 KiB | Obejrzany 2020 razy ]


https://calatoris.com/2021/07/20/7-tips ... gh-mexico/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 23 Wrz 2021 23:17 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Jeśli masz kartę z Banku Handlowego z Polski (citibank), to wypłata z bankomatu citibanamex powinna być za darmo. Co więcej jest chyba możliwośc otwarcia subkonta i kupna peso już w Polsce przed wyjazdem po dobrym kursie i podpięcia karty pod to subkonto, a wtedy sciagą po prostu kwotę z subkonta i nie ma już bólu glowy jai kurs wymiany zastosuje bank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Lis 2021 19:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
W BanCoppelu prowizja od 13 do 18 MXN za transakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 20 Lis 2021 02:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Citibanamex jedynie 30 pesso.

Wspomniany przez @zeus, najbliżej ponad 100km😄
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 21 Sty 2022 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5508
HON fly4free
Jestem akurat w Meridzie. Tutaj chciałem wypłacić pieniądze z Visy Revoluta w Santander, sprawdziłem kilka bankomatów i dwa oddziały tego banku. Bankomaty wypluwaly kartę i pieniędzy nie dały w ogóle. BBVA zawołał 170 MXN prowizji, w Banco Azteca w ogóle karty nie mogłem włożyć. Udało mi się wybrać w końcu peso w bankomacie HSBC (prowizja 80 MXN). Na lotnisku w MEX, podczas przesiadki nie zdążyłem wypłacić pieniędzy (próbowałem w bankomacie Santander, ale tak mulił, że się autentycznie wystraszyłem, że połknął kartę :o. W Cancun zaś były dwa bankomaty, z których jeden był nieczynny. Ten drugi, którego nazwy nie pamiętam zawołał 70 MXN prowizji. Cyrk zaczyna się z kupnem biletów na autobus ADO: bankomaty są w hali przylotów i trzeba się nachodzić w kółko i jeszcze zrozumieć co do Ciebie mówią, bo z angielskim, nawet w międzynarodowym porcie lotniczym, kiepsko.... W tejże hali przylotów jest za to bankomat wypłacający USD.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 21 Sty 2022 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@nelson 1974 santander w Meksyku to chyba jakiś żart....dwa lata temu przy wypłacie nie dostałem pieniędzy ( ponad 300 pln), ale kasę z konta pobrało. Dobrze, że revolut to ogarnął i po paru miesiącach pieniądze wróciły, Dla mnie najlepszy i najtańszy Citibanamex.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 21 Sty 2022 10:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Hitem to BBVA było, kiedy chcieli 180 MXN ^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Sty 2022 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
180? W Tulum Scotiabank-300 mxn!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 29 Sty 2022 18:28 

Rejestracja: 03 Sty 2022
Posty: 13
W zeszłym tygodniu w Meksyku z ciekawości obskoczyłem kilka bankomatów, żeby porównać prowizje przy wypłacie gotówki. Najmniejszą naliczają Citibanamex i Santander, tj. niecałe 35 MXN. Z tym, że Citi wypłacił pieniądze, a Santander mulił, mulił i nie wypłacił. Korzystałem z karty debetowej Pekao, która transakcje w walutach obcych przelicza bez prowizji po średnim kursie MasterCard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group