Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lip 2019 16:16 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 10
mam w planach wykupienie biletów lotniczych do Zadaru w dniach od 29.08 do 05.09. Chciałbym na ten czas wynająć auto na lotnisku i w tym samym miejscu je oddać.
Czy ktoś jest w stanie polecić jakąś wypożyczalnie? Najlepiej z której w ostatnim okresie korzystał. Na forum dużo postów jest dość starych.
Wiek kierowcy 22 lata. Autko może być małe (typu VW Polo, Fiat 500). Zależy mi na dość niskiej cenie.
Jest jeszcze jeden problem mianowicie nie posiadam karty kredytowej a wiem, że dużo wypożyczalni robi blokady tylko na takich. Posiadam tylko kartę VISA Debit w walucie euro.

Proszę o podawanie nazw wypożyczalni. Wszelkie rady również mile widziane.

Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 12 Sie 2019 16:52 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 7
Również chciałbym się podłączyć do pytania. Myślałem o nova rent a car, ktoś korzystał w ostatnim czasie? Z racji że icarinsurance nie działa już w Polsce, warto brać u nich ubezpieczenie premium? I jak długo wyglądają oględziny auta przy oddawaniu? wypożyczalnie otwierają o 7, samolot mam o 9 pytanie czy nie zajmnie to zbyt dużo czasu żeby zdążyć nadać bagaż itd. Jeśli ktoś ma opinie o innych wypożyczalniach również chętnie rozważę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sie 2021 23:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku w Zadarze.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: addcar

Samochód: mieliśmy rezerwację na Suzuki Celerio lub podobny. Dostaliśmy Suzuki SX4 S-Cross hybrydę. Opcja full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: ok. 119 euro za 3 dni w lipcu; z tego zaliczka (bądź jak kto woli prowizja pośrednika) 12,74 euro płatna przy rezerwacji, pozostała kwota w wysokości 812 kun płatna w biurze.

Odbiór samochodu: na potwierdzeniu informacja, że stanowisko w hali odlotów. Idziemy i widzimy tam jakieś jedno zbiorcze dla kilku firm (w tym również addcar), ale nikogo nie ma. Dzwonimy na numer biura z potwierdzenia – błędny. Dzwonimy na drugi numer – ktoś odbiera, mówię, że czekam na lotnisku w Zadarze i nie ma nikogo z wypożyczalni i słyszę w odpowiedzi, że dodzwoniłem się do biura w Splicie :lol: Na szczęście zaraz dosyłają prawidłowy numer i udaje się skontaktować z gościem z Zadaru. Przyjeżdża po nas na lotnisko i zabiera do biura kilka kilometrów dalej. Biuro to szumna nazwa – dobudówka przy domu jednorodzinnym, a parking mieści się na polu tuż obok i kilkadziesiąt metrów dalej pasą się owce :D Gość bardzo komunikatywny, fajnie się z nim rozmawiało. Formalności w miarę szybko – ubezpieczenia nie biorę, bo mam roczne w zewnętrznej firmie. Po raz kolejny na Bałkanach nieporozumienie z depozytem, bo w potwierdzeniu od DYS mam 300 euro, ale ponoć niemożliwe, bo u nich najniższy depozyt to 600 euro. Macham ręką, nie kłócę się – blokada na karcie kredytowej idzie na tą wyższą kwotę. Dopłatę za wynajem bez problemu reguluję kartą Kantoru Aliora.
Dostajemy kluczyki i dokumenty do prawie świeżutkiej hybrydy Suzuki z przebiegiem 6 tys. km. Niestety zamiast paliwa na full, mamy ostatecznie opcję same to same. W 3 dni przejechaliśmy 325 km. Pierwszy raz jeździłem hybrydą, auto prowadziło się bardzo dobrze, żadnych zastrzeżeń nie miałem.

Zwrot samochodu: umówiliśmy się na 18:00, ale że damy wcześniej znać, że się zbliżamy, bo gość podczas lądowań samolotów chyba non-stop jeździ między lotniskiem a biurem. Zjawił się kilka minut po szóstej, szybkie obejrzenie samochodu i odwiezienie na lotnisko.
Zdjęcie blokady z karty nastąpiło bodajże po 11 dniach.

Podsumowanie: sprawna obsługa, samochód na duży plus. Czas odblokowania depozytu średnio długi. Uwagi co do:
- wysokości depozytu - gdybym miał dłuższy wyjazd (albo niski limit karty kredytowej), to pewnie znowu bardziej „walczyłbym” o zgodność z warunkami przesłanymi w potwierdzeniu rezerwacji od pośrednika
- braku samochodu z opcją paliwową full-full, co czasem sprawia problemy ze skalkulowaniem, ile należy zatankować, żeby wyjść na poziom startowy, a jednocześnie nie przelać

Z innych spostrzeżeń – przygotujcie się na wydatki na parkowanie. Z tych co byliśmy:
- parking przy PN Krka w Skradinie (najbliższy kas biletowych parku) – 8 kun za godzinę
- Szybenik – ul. Put Groblja https://goo.gl/maps/7pSSpoM4T9BNELKH9 - 5 kun za godzinę. Ponoć są gdzieś jakieś darmowe miejsca, ale pewnie trzeba się namęczyć, żeby znaleźć
- Biograd na Moru – nie korzystaliśmy, ale oficjalny miejski parking w okolicach morza kosztuje 12 kun za godzinę :shock: (codziennie od 7-23)
- Zadar – dość tanio, bo 2 kuny za godzinę (w niedzielę bezpłatnie) można zaparkować tutaj https://goo.gl/maps/Y7hqXBhcQE3hA4vn6

Załączniki:
IMG_20210725_113028910.jpg
IMG_20210725_113028910.jpg [ 207.75 KiB | Obejrzany 4515 razy ]
IMG_20210722_194901284_HDR.jpg
IMG_20210722_194901284_HDR.jpg [ 193.67 KiB | Obejrzany 4515 razy ]
IMG_20210722_193122309_HDR.jpg
IMG_20210722_193122309_HDR.jpg [ 224.24 KiB | Obejrzany 4515 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group