Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:46 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Mogli by zrobić, a tak kombinują i tracą cześć klientów. Mam nadzieję że ktoś w końcu wezmie się za ich nieczyste praktyki.
Forum o podróżach a chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć ile będzie kosztowało wynajęcie auta. Szczególnie dotyczy to Hiszpanii i Portugalii.
Mam kolegę który wynajmuje auto zawsze ze strony Hertza. Wychodzi sporo ale mówi że płaci zawsze kwotę którą podano mu przy rezerwacji przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#22 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dlaczego twierdzisz, że nikt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Kwi 2019 13:52 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
To nie było twierdzenie ani zarzut do forum. To było podsumowanie tego w jaki sposób działają wyszukiwarki typu rentalcars. Tak duże forum jak nasze, tak dużo doświadczonych ludzi a problem z ustaleniem ceny pozostaje nie rozwiązany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Kwi 2019 15:21 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Wynajmowalem auta kilkadziesiat, jak nie kilkaset razy, rowniez przez rentalcars.com i nigdy mi sie nie zdazylo, zebym nie wiedzial ile ostatecznie zaplace. Na twoim screenie od razu widac, ze na poczatek zlupia cie za paliwo dodatkowo. No ale trzeba przeczytac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Kwi 2019 23:31 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ja powiem inaczej. Takich oszustów się nie bierze pod uwagę ot i tyle. Z airbnb można było zrobić porządek, mam nadzieję że i tutaj kiedyś się uda. Zasady powinny być jasne i klarowne.
Jezeli masz takie duże doświadczenie to powiedz nam na co zwrócić uwagę, podaj przykłady.
Z tego co wiem, m. in. z naszego forum to Hiszpania lądowa i Portugalia to wyglada właśnie tak, tzn. nie łatwo się rozeznać jak będzie koszt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Kwi 2021 20:55 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 24
Loty: 37
Kilometry: 72 825
Szukam polecanej wypożyczalni samochodów w Walencji na lotnisku. Interesuje mnie wypożyczalnia, która posiada w swojej ofercie możliwość zakupu pełnego ubezpieczenia bez potrzeby kart kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Kwi 2021 21:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@rams
Wyszukujesz na doyouspain.com. Jak pojawią się wyniki, to pod listą wypożyczalni rozwijasz w filtrach "Debit card" i zaznaczasz jak na załączonym obrazku

Załączniki:
dys_debitcard.PNG
dys_debitcard.PNG [ 25.77 KiB | Obejrzany 2784 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Kwi 2021 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ale przecież przy kupnie pełnego ubezpeczenia każda wypożyczalnia wypożyczy Ci na debetówkę - czy ja o czymś nie wiem?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Lis 2021 11:00 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Tym razem ku przestrodze. Zdecydowanie nie polecam wypożyczalni Centauro w Walencji. Zostałem klasycznie naciągnięty na rysę, która nie była zaznaczona i była zdecydowanie niewidoczna. Lekko zmatowiony lakier , malutki obszar praktycznie nie do wykrycia przy inspekcji auta przy odbiorze. Koleś od razu wiedział gdzie spojrzeć. Na powitanie rzucił tekst : ja mam cały dzień, a Pan się spóźni na samolot. Co i tak nie miało znaczenia, bo od razu wysłał na maila dokument z „wstępnym obciążeniem”. Rownolegle z innym samochodem odbywała się ta sama akcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 14 Lis 2021 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@jasiub Domyślam się że miałeś ubezpieczenie excessu, to po co się kopać z koniem? Ja już na to nie zwracam uwagi nawet, szkoda czasu, niech robią swoje i tyle.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 14 Lis 2021 18:50 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Oczywiście, że miałem, ale mimo to mnie to denerwuje. Zawsze staram się brać uczciwe wypożyczalnie by uniknąć takich sytuacji. Tu było kilka trochę tańszych, a tą wziąłem ze względu na przyzwoite opinie. Niestety mój research był mało dokładny, bo czytałem ogólnie o Centauro. Dziś na lotnisku czekając na samolot popatrzyłem na opinie oddziału w Walencji i okazuje się,że to ich częsty numer.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 15 Lis 2021 13:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 14 Lis 2021 19:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Podejrzewam, że właśnie osoby z wykupionym dodatkowym ubezpieczeniem najczęściej padają ofiarą tego typu praktyk, gdyż zakładają, że nie będą z nimi walczyć, jak o swoje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Sty 2022 01:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Pytanie do biegłych w wypożyczaniu aut.
Przymierzam się do wypożyczenia w Walencji i przez doyouspain oraz bezpośrednio na stronach w akceptowalnych cenach wyskakują mi RecordGo, ClickRent, OK Rent a Car, Leasys, Firefly, Centauro i Everycar.
Goldcara skreślam z góry, Interrent podobnie, bo to od jakiegoś czasu jest ta sama firma.

Którą z tych firm byście radzili wybrać? Czytam opinie w necie i w zasadzie przy każdej z nich jest zgroza - wygląda, jakby cała branża miała model biznesowy polegający na zorganizowanym systemie oszustw :-) Jedyny wyjątek to Everycar, która chyba jest świeżą firmą, bo nie ma o niej opinii.
Chcę wynająć bez ubezpieczenia udziału własnego, bo mam całoroczne ubezpieczenie z Questora aka Riverside. Mimo wszystko wolałbym uniknąć bujania się z wypożyczalnią, która naciąga na lipne szkody, nie zwraca depozytu, a potem robi problemy z przysłaniem dokumentów itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Sty 2022 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Jeśli krótki termin, to koszty z 0 excess są stosunkowo nieduże w pakietach, w porównaniu do innych krajów.
Wydatek czasem kilkadziesiąt € więcej, a stresów mniej.
Record daje dodatkowe zniżki dla zarejestrowanych.
W wyższym sezonie, wiadomo, ceny już inne mogą być, ale np. w lutym wyjątkowo dobre stawki.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 24 Sty 2022 02:31 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Chwilowo na luty 0 excess kosztuje więcej niż samo wypożyczenie, a planuję wypożyczyć na 20 dni, więc trochę się uzbiera :-) Poza tym nie chcę płacić drugi raz za coś, od czego już mam ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 04 Lut 2022 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
meczko napisał(a):
Pytanie do biegłych w wypożyczaniu aut.
Przymierzam się do wypożyczenia w Walencji i przez doyouspain oraz bezpośrednio na stronach w akceptowalnych cenach wyskakują mi RecordGo, ClickRent, OK Rent a Car, Leasys, Firefly, Centauro i Everycar.
Goldcara skreślam z góry, Interrent podobnie, bo to od jakiegoś czasu jest ta sama firma.

Którą z tych firm byście radzili wybrać? Czytam opinie w necie i w zasadzie przy każdej z nich jest zgroza - wygląda, jakby cała branża miała model biznesowy polegający na zorganizowanym systemie oszustw :-) Jedyny wyjątek to Everycar, która chyba jest świeżą firmą, bo nie ma o niej opinii.
Chcę wynająć bez ubezpieczenia udziału własnego, bo mam całoroczne ubezpieczenie z Questora aka Riverside. Mimo wszystko wolałbym uniknąć bujania się z wypożyczalnią, która naciąga na lipne szkody, nie zwraca depozytu, a potem robi problemy z przysłaniem dokumentów itp.


akceptowalne ceny = kiepskie opinie na necie, ta nowa jeszcze ich nie ma bo jest nowa, a nie dlatego, ze jakas duzo lepsza
Z tych, ktore wymieniasz
Centauro - ma dobre opinie w wiekszosci lokacji, ale akurat w VLC srednie (patrz kilka postow wyzej)
RecordGo - jak trafisz, ja mialem kiepskie doswiadczenia (opisane w osobnym watku w dziale o wypozyczeniach samochodowych) w Alicante, jak rowniez bardzo dobre (Palma de Mallorca czy Porto - o Porto opisalem dokladnie w watku o wypo w Porto)
OK Rent a Car / Amigos Autos - korzystalem tylko w Maladze i bardzo ok (szczegoly w watku o wypo w Maladze), pamietam tez dobre opinie o nich od naszych ludzi w Barcelonie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 04 Lut 2022 19:22 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
rw30 napisał(a):
ta nowa jeszcze ich nie ma bo jest nowa, a nie dlatego, ze jakas duzo lepsza


Też tak myślę...

Zarezerwowałem w międzyczasie RecordGo. Wyszło 115 euro za 20 dni, czyli cena wybitnie pozasezonowa. Mam nadzieję, że nie będą nic kombinować. W razie czego potrafię im zrobić koło d..., ale szkoda mi na to tracić czasu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Lut 2022 21:00 

Rejestracja: 31 Sie 2021
Posty: 21
W zeszłym tygodniu wypożyczałem auto w Record go na lotnisku w Walencji. Wypożyczenie przez doyouspain.com, co zostało wyraźnie podkreślone przy odbiorze. Przy odbiorze standard: bez oglądania auta dostałem kartkę z zaznaczonym uszkodzeniem (oczywiście jednym) i informację, że mam iść na parking i jak znajdę więcej uszkodzeń to mam zrobić zdjęcia przed opuszczeniem placu. Wg dokumentów jako uszkodzenie liczą rysę mającą > 4 cm. Na szybko znalazłem takich kilkucentymetrowych rys więcej, więc sesja fotograficzna była długa. Na plus stan techniczny auta: dostałem Opla Corsę z małym przebiegiem, auto fajnie wyposażone, diesel, spalanie bardzo niskie. Przy odbiorze pobierają kaucję za paliwo. Zwrot: trafiłem na innego pracownika, trochę przyjemniejszy, pooglądał, za bardzo się nie czepiał i nie szukał specjalnie na co mnie naciągnąć. Zwrot depozytu z ew. uszkodzenie do 30 dni i kaucji za paliwo do 7 dni. Doświadczenia raczej pozytywne, zobaczymy jak szybko zrobią zwrot kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Mar 2022 23:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Też ostatnio przerabiałem RecordGo przez doyouspain przy lotnisku w Walencji i doświadczenie pozytywne. Generalnie nastawiałem się na próby naciągania i walkę, a było bezproblemowo. W najtańszej klasie dostaliśmy Seata Ibizę w niezłym stanie, przebieg 35 k. Cena 115 euro za 20 dni, czyli praktycznie darmocha. Przy odbiorze tak samo jak pisze @jacubus - na kwicie zaznaczone co większe uszkodzenia z informacją, że mniejsze niż 4 cm się nie liczą. Pracownik sam sugerował, żeby dokładnie obfotografować auto, co skwapliwie uczyniliśmy. Było sporo rysek mniejszych niż te 4 cm. Zwrot auta bezproblemowy, szybkie oględziny, brak prób naciągania na rzekome nowe uszkodzenia. Na życzenie przybili na umowie pieczątkę potwierdzającą, że zwrot był bez uszkodzeń.
Paliwo w opcji full to full, pobierają z karty kasę za pełny bak (w naszym przypadku 68 euro) i potem zwracają. Zwrócili dość szybko, po kilku dniach. Wymagają, żeby przy zwrocie auta pokazać paragon ze stacji benzynowej położonej mniej niż 10 km od wypożyczalni (w pobliżu jest sporo, przez Google Maps można namierzyć tanie), ale lojalnie o tym uprzedzili na początku.
Ewentualny haczyk to czystość auta. W regulaminie mają jakieś spore opłaty za mycie i odkurzanie. Na wszelki wypadek przed oddaniem skorzystaliśmy z myjni i odkurzacza na monety.

No i nie odblokowali jeszcze kaucji 1100 euro na karcie, ale uprzedzali, że to może zająć do miesiąca. Na kredytówce tylko robią blokadę, na debetówce ściągają kasę i potem zwracają.
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 06 Maj 2022 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 84
Wypożyczenie maj 2022 - Keddy by Europcar. Klasa kompakt. Dostaliśmy Fiata Tipo diesel. Auto mimo trzydziestu kilku tys. km przebiegu mocno poobijane. Technicznie jednak bez zarzutu. Ze względu na późny przylot - 23:30 dostępne w zasadzie tylko Goldcar i Europcar, reszta biur pozamykane. Mimo podanych godzin otwarcia do 00:00 biuro czynne jeszcze co najmniej do 00:30... Zwrot bezproblemowy, kaucja następnego dnia zwolniona... Generalnie jestem zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group