Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Wrz 2015 10:28 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Witam
Czy ktoś może wynajmował w Mahe samochód na 1-2 dni, ile to kosztuje i jaką wypożyczalnię proponujecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 12 Wrz 2015 19:25 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Moim zdaniem nie warto, komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta. Pamiętaj, że na Seszelach jest ruch lewostronny a kierowcy jeżdżą tak, że ja chyba bym się nie podjął prowadzenia samochodu.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Wrz 2015 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Bylam w tym roku na Seszelach i moim zdaniem kierowcy jezdza tam bardzo ostroznie, na drogach jest o wiele spokojniej niz w Polsce. Inna sprawa, ze sa czesto niebotyczne wrecz wzniesienia i trzeba miec czasem mocne nerwy zeby pod nie wjechac ;)

Ogolnie komunikacja jest dobrze rozwinieta, ale do tych najfajniejszych plaz Mahe trzeba czesto isc na piechote pare km (bo autobus po takich drozkach nie kursuje, mozna pod sama plaze dojechac jedynie autem), a droga czesto bywa hardkorowa ze wzgledu na strome wzniesienia... My nie bralismy samochodu, wiec nie moge Ci nic tym temacie polecic, ale szczerze przyznam, ze pare razy nam wlasnego pojazdu naprawde brakowalo... Ratowalismy sie stopem-ludzie bardzo chetnie sie zatrzymuja (nieraz sami, nie trzeba nawet stac i machac), wiec zawsze mozecie rozwazyc i taka opcje. Oczywiscie nikt nie chcial nawet slyszec o pieniadzach za podwozke...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Wrz 2015 10:29 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Dzięki za informacje, a co sądzicie o wynajmie roweru na tej wyspie? Ktoś brał? Jaki to koszt? Chciałabym objechać jakoś ta wyspę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Wrz 2015 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Ze wzgledu na uksztaltowanie terenu rowery czy nawet motory wysiadaja, nie wiem nawet czy na Mahe mozna cos takiego wypozyczyc... Moim zdaniem najlepiej wziac samochod, chociaz nie jest to najtansza opcja, kiedy my patrzelismy by cos wynajac ceny ksztaltowaly sie w okolicach 50 dolarow za dobe... Ale naprawde nie ma chyba lepszego sposobu na dostane sie w rozne zakamrki wyspy... Autobusy jezdza generalnie dookola wyspy, ale z przystanku zawsze trzeba dojsc te pare km do plazy, co bywa dosc uciazliwe...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2015 09:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Auto na Mahe wynajmiesz za 35-40E za dzień w zależności na ile czasu (najtaniej przez właścicieli noclegu, ale idąc po prostu na lotnisko dostaliśmy stare małe 4x4 za 40E na jeden dzień; przez internet bywa drożej).
Paliwo jest tanie (16 rupii za litr), a kreole jeżdżą spokojnie, choć trzeba pamiętać o ruchu lewostronnym.
Nie trzeba międzynarodowego prawa jazdy, czy prawa jazdy w ogóle :P (nikt się o nas nie zapytał), kaucja waha się od 400 do 800E za najmniejsze auta, ale nie pobierają (kalkują po prostu embosowanie i mają coś ala weksel na wszelki wypadek).
Zaprzeczam że drogi są strome - na Maderze to są strome ;) tu są lekkie wzniesienia :) Natomiast są czasem kręte i wąskie - ciężko wyprzedzać inne pojazdy, a jak pisałem wyżej - miejscowi jeżdżą dość spokojnie (choć i tak najgorsi są turyści którzy boją się jeździć lewą stroną).
Potwierdzam za to że wynajęcie auta to dobry pomysł - transport publiczny zaczyna się i kończy w zakorkowanej Victorii, w większości wypadków chcąc odwiedzić różne miejsca będziemy musieli się więc przesiąść właśnie tam - a to w połączeniu z częstymi przystankami i dość rzadkimi połączeniami zabiera sporo czasu. Plus tak jak pisała chaleanthite często najładniejsze plaże są oddalone od przystanków autobusowych, szkoda czasu na dojścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2018 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z firmą Maki Rental? Z tego co znalazłem, są najtańsi i oferują darmową dostawę w chyba dowolne miejsce na wyspach (są też na Praslin), paliwo full-full i 1000 EUR depozytu (wkładu własnego w razie wypadku).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sty 2018 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Raphael napisał(a):
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z firmą Maki Rental? Z tego co znalazłem, są najtańsi i oferują darmową dostawę w chyba dowolne miejsce na wyspach (są też na Praslin), paliwo full-full i 1000 EUR depozytu (wkładu własnego w razie wypadku).


Maki nie ale uzywalem tej firmy na Praslinie, teraz wyglada na to ze tez operuja na Mahe https://blisscarhire-seychelles.com/en/home/

Firma godna polecenia
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Lut 2019 17:21 

Rejestracja: 22 Sty 2019
Posty: 13
Gricho napisał(a):

Maki nie ale uzywalem tej firmy na Praslinie, teraz wyglada na to ze tez operuja na Mahe https://blisscarhire-seychelles.com/en/home/

Firma godna polecenia


Czy rezerwując u nich rozszerzałeś jakoś ubezpieczenie? Czy na podstawowym które proponują?
Rozumiem ze bezproblemowo u nich i wszystko ok?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lut 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Nic nie kupowalem dodatkowo, excess maksymalny byl 1500 euro wiec moze rozwaz dodatkowe ubez. Wlasciciele bardzo wyluzowani sami mowi zebym sie martwil jakimis bzdurami chyba ze rozbije samochod sama jazda po Praslinie nie powinna sprawic problemow

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lut 2019 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
A propos Maki Rental, brałem u nich na 3 dni. U nich ze względu na niezłą cenę (39,5 EUR/dz) i bezpłatną dostawę w dowolne miejsce (teraz na stronie widzę, że za delivery chcą 6 EUR). Przekazanie auta nastąpiło do apartamentu, dostarczono go bardzo punktualnie (wręcz nieco przed czasem), na protokole ich pracownik zaznaczył każdą ryskę. Zwrot nieco dziwny, bo nikogo na lotnisku w ich budce nie było (fakt, byłem może z 40 min. wcześniej), więc po telefonie (tel. dzięki uprzejmości pracownika check-inu) dogadałem, żeby wrzucić klucz do skrzynki na ich stanowisku i będzie OK - faktycznie tak było, nikt się nie czepiał i nie wymyślał żadnych szkód. 1000 EUR depozytu na karcie oddali szybko.

Ciekawostka: kasę za wynajem ściągnęło Maki Rental w Rumunii, a auto było wypożyczone od Eden's Car.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Mar 2019 10:41 

Rejestracja: 22 Sty 2019
Posty: 13
Potrzebuje porady/informacji od tych co już byli ;-) Ogólnie gdzie sie nie dowiaduje to na Mahe koszt wynajmu samochodu to 40 EURO za dzień w tym 1000EUR excess..

Natomiast w https://kreolcars-seychelles.com wyszukiwarka podaje cene ostateczna 30 EUR.... spora różnica 10 euro na dzień.... Pytanie czy coś tu jest pominięte czy też ta wypożyczalnia coś podejrzana? (chociaż widziałem polecenia jej) ...
Załącznik:
2019-03-07_09h34_33.png
2019-03-07_09h34_33.png [ 71.07 KiB | Obejrzany 3761 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Lip 2019 21:40 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 30
Ktoś korzystał ze wspomnianej wyżej wypożyczalni (https://kreolcars-seychelles.com/)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2020 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
Korzystałem na Mahe z kreolcars-seychelles.com i mogę z czystym sumieniem ich polecić. Cena 39 euro za dzień. Obsługa bezproblemowa, mieli nawet fotelik dla niemowląt

Na Praslin skorzystaliśmy z wypożyczalni Aventure Car Hire, na którą seychellesbookings.com oferuje zniżki w przypadku rezerwacji biletów na prom. Po zniżce cena wynosiła 40 euro za dzień przy najmie powyżej 3 dni, brak depozytu, excess CDW to 1200 euro. Wybraliśmy ich z uwagi na fotelik w cenie (kreolcars oferuje foteliki za dopłatą 4 euro za dzień), niestety niemowlęcym nie dysponowali. Ogólnie jednak bez zastrzeżeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Mar 2022 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Na 4 dni przed wynajmem nie mieli już dostępnych samochodów w kreolcars-seychelles.com. Poprosiłem ich o polecenie kogoś w zamian i dostaliśmy kontakt do Petit Car Hire.
Kontakt na whatsappie bardzo dobry, bez problemu ogarnęli samochód - I10 grand sedan za 45euro za dzień. Podstawiają w dowolnym miejscu (lotnisko, prom Cat Cocos). Niby odcisnęli numery karty na papierze,ale nawet nie było blokady (miała być 1000 euro)
Przy odbiorze sprawdził czy nie ma rys, ale to raczej tylko formalność. Ogólnie byłem zadowolony.

http://www.seychelles-resa.com/Hotel.as ... e=3#prices - link z kontaktem do nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group