Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2014 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Hej, w czerwcu przylatujemy w 2 osoby na lotnisko w Burgas w Bułgarii.

Punktem docelowym są Złote Piaski niedaleko Warny (jakieś 80km od lotniska w Burgas).
Wpadliśmy na pomysł że zamiast tarabanić się bułgarskim PKSem lepiej wypożyczyć samochód na lotnisku w Burgas na 1 dobę a oddać w Warnie lub w Złotych Piaskach dzień później.

Zwłaszcza że przy bookowaniu biletu wizzair sugeruje możliwość wynajęcia samochodu na 1 dzień z cenami w okolicach 100-120 złotych za dobę.

Niestety jeśli wybiera się miejsce zwrotu Warna lub Złote piaski wtedy ta sama cena, tego samego samochodu na 1 dzień wzrasta do 400 złotych za dobę co mija się zupełnie z celem. Czy to normalne?
Nawet jeśli punkt wynajmu i zwrotu dotyczy tej samej firmy - Hertz.

Znajomy opowiadał mi że np. w USA jeśli wypożycza się samochód w jednym miejscu a oddaje w innym-pożądanym to często cena bywa niższa niż jeśli oddaje się w tym samym.

Jakieś porady? Ktoś mógłby podać dobrą wyszukiwarkę wynajmu samochodów?


Ostatnio edytowany przez krasnal 16 Lut 2017 17:22, edytowano w sumie 3 razy
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 07 Maj 2014 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
W Europie zazwyczaj za oneway się płaci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Maj 2014 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Ale aż czterokrotnie? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Maj 2014 13:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Zazwyczaj jest to ok.100 eur + VAT w obrębie jednego kraju, niezależnie od kwoty bazowej, czasem więcej, jeśli odległość jest duża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Maj 2014 14:04 

Najtańsza oferta (Peugeot 207) to 89 EUR, przy czym samo 60 EUR jest za oddanie samochodu w innym miejscu.
Oferta znaleziona na carrental.bg

Może jednak warto się przejechać PKSem :D
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Maj 2014 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Sprawdzałem na rentalcars i wychodzi około 140 zł Bourgas - Varna na jeden dzień. Lokalizacje lotnisko - lotnisko, poszukaj może coś znajdziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Maj 2014 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2012
Posty: 109
Pewne doświadczenie w podróżach po Bułgarii zarówno wypożyczonym samochodem, jak i autobusami mam, więc pozwolę sobie dorzucić kilka uwag :
1. Z lotniska w Burgas do Zł.Piasków jest ok.130km, a nie 80.
2. Oddanie samochodu w innym miejscu wiąże się z dodatkowymi opłatami (patrz wyżej)
3. Przejazd wypożyczonym autem z lotniska Burgas do lotniska Warna uważam za kiepski pomysł, bo sporto to będzie kosztować, a z lotniska w Warnie i tak trzeba się dostać do centrum miasta i dopiero stamtąd do Zł.Piasków. A więc dwie przesiadki i całkiem drogo.
4. Jeśli chodzi o podróż z dwiema przesiadkami, to ja wybrałbym autobus spod lotniska Burgas do Sł.Brzegu, następnie Sł.Brzeg-Warna i na koniec Warna-Zł.Piaski. Należy koniecznie wybrać miejsca z prawej strony autobusu, aby nie przegapić kilku fajnych widoków.
5. Zależy, czy lądujecie przed, czy po 15 czerwca, bo właśnie tego dnia zmienia się rozkład jazdy na letni.

Najbliższy weekend spędzam właśnie w tamtych miejscach. Będę zarówno w Warnie, lotnisku Burgas i Sł.Brzegu, więc mogę dostarczyć świeżych informacji o rozkładach jazdy, cenach, o ile będziecie potrzebować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Maj 2014 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Cześć, dzięki za info.

Wybierzemy faktycznie PKS.
Lecimy po 15 czerwca. Jakby ktoś wiedział to z góry dzięki za podanie autobusu i ceny dostania się z lotniska Burgas do Słonecznego Brzegu (autobus bezpośredni czy lepiej przejechać się do centrum Burgas i tam pozwiedzać najpierw?) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Maj 2014 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
oqrde napisał(a):
Sprawdzałem na rentalcars i wychodzi około 140 zł Bourgas - Varna na jeden dzień. Lokalizacje lotnisko - lotnisko, poszukaj może coś znajdziesz.


Faktycznie to najtańsza opcja ale jest napisane że opłata one-way może zostać doliczona w sprawie której się skontaktują :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Maj 2014 11:43 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
ja w takim razie rowniez czekam na info z pierwszej reki.
Ja przylatuje w sierpniu ale ok. 1 w nocy i cos czuje ze do Rawdy bedzie ciezko sie dostac. Avtomoto-czy jak tam zwa sie te busy kursujace miedzy burgas a reszta wybrzeza- tak pozno juz nie kursuja z tego co pamietam, chyba ze sie myle i
ktos ma pomysl na dojazd z lotniska do Rawdy o tej godzinie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Maj 2014 05:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Taxi w kilka osób? :( Taksówki tam są dość tanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2014 20:28 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 5
No to ja zaproponuje:

http://carsvarna.com/

i ich drugą filie:

http://carsburgas.com/ (aczkolwiek tu nie widzę opcji Bourgas - Złote Piaski)

Samochód na 1 dzień - odbiór na lotnisku w Bourgas, zwrot następnego dnia w Złotych Piaskach z dodatkową opłatą za oddanie w innym miejscu od 49 euro za wysłużoną Fiestę. Nie ma w tym żadnego przekrętu, firma istnieje. Korzystałem z ich usług w zeszłym roku kiedy jeszcze zaczynali swoją działalność. Pamiętam, że miałem w czerwcu Peugeota 206 za 6 euro za dobę na dwa tygodnie. Wyszły tak śmieszne pieniądze, że aż śmiech na sali. Dzięki nim zjeździłem prawie całe wybrzeże Bułgarii. Teraz widzę, że chłopaki podnieśli trochę ceny, ale dalej są bardzo racjonalne. Samochody wiekowe, ale dają radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Maj 2014 04:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Hint: taksówki są dość tanie tyle że 90% taksówek ma podkręcone liczniki, ZAWSZE warto ustalać orientacyjną cenę przed wyborem taksówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
marta_marta_ lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Maj 2014 05:27 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Orientujecie sie ile bedzie kosztowalo taxi Burgas - Sloneczny Brzeg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Cze 2014 09:54 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
benybeny napisał(a):
Orientujecie sie ile bedzie kosztowalo taxi Burgas - Sloneczny Brzeg

sprawdzone zaplacilem 50 leva

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
marta_marta_ lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Cze 2016 09:11 

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 32
[quote="paw3l"]No to ja zaproponuje:

http://carsvarna.com/

i ich drugą filie:

http://carsburgas.com/ (aczkolwiek tu nie widzę opcji Bourgas - Złote Piaski)

paw3l blokują pieniądze na karcie? ile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lut 2017 14:53 

Rejestracja: 16 Lut 2017
Posty: 1
Witam serdecznie,
otóż w przyszłym tygodniu wybieram się do Sofii. Czy są tam jakieś wypożyczalnie samochodów w których aby wypożyczyć samochód nie potrzeba karty kredytowej, a wystarczy debetowa?
Czy w Sofii działa aktualnie Uber?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Cze 2017 22:21 

Rejestracja: 01 Sty 2017
Posty: 20
Czy ktoś korzystał z Top Rent A Car, lub może polecić jakąś inną wypożyczalnię w Sofii na objazd 13 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Cze 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Korzystałem z Top Rent. Są trochę drodzy, ale poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Miła obsługa, przy zwrocie błyskawiczny transfer na lotnisko. Po oddaniu auta trochę się naczekałem na zwolnienie blokady (~2 tygodnie), ale się doczekałem.
Tak wyglądło nasze Clio, które paliło tak mało, że miałem wrażenie, że samo produkuje ropę:
Załącznik:
Komentarz do pliku: Clio
DSC_0466.JPG
DSC_0466.JPG [ 338.48 KiB | Obejrzany 17771 razy ]
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Cze 2017 01:08 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Również korzystałem z Top Rent w Sofii. Transfer z lotniska na telefon, czas przejazdu jakieś 3-4 minuty. Chcieli mi naliczyć opłatę za out-of-office-hours pickup bo mieli niby inne godziny otwarcia biura niż ja miałem na voucherze. Pokazałem voucher, koleś mówi że się nie zgadza, zadzwonił do szefa i potwierdził że faktycznie, i że w takim razie opłaty nie naliczy.
Dostałem Toyote Auris, nie była już taka nowiutka jak dają we większych sieciach (miała chyba 50k km przejechane), ale w dobrym stanie i bardzo mało paliła. Na aucie z prawie każdej strony reklama firmy. Przy oddawaniu były starannie sprawdzane uszkodzenia, ale nic nie znaleźli. Zwrot kaucji chyba po tygodniu dostałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group