Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Mar 2018 12:40 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 14
Hej,

Właśnie musiałem zrezygnować z super oferty na wynajem samochodu na Cyprze bo moja karta ma max 2000zł limitu i w zasadzie nie wiem co dalej. Wszystkie warunki najmu w innych firmach jakie znalazłem wymagają minimum 650 euro blokady. Są jakieś inne rozwiązania?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#2 PostWysłany: 29 Mar 2018 12:43 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Podnieś limit na karcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2018 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Jeśli wypożyczalnia wymaga 650euro blokady, to oferta nie do końca jest taka dobra, ponieważ na tyle wówczas opiewa wkład własny w ubezpieczeniu, a co za tym idzie, w przypadku kolizji, czy parkingówki, na którą nie ma się żadnych papierów potwierdzających winę drugiej strony, do tej kwoty ponosi się odpowiedzalność finansową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Mar 2018 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 109
Kilometry: 151 867
srebrny
Inhis napisał(a):
Są jakieś inne rozwiązania?

Przy wykupieniu pełnego ubezpieczenia (które znosi wkład własny) bezpośrednio od wypożyczalni nie powinno być problemu z wypożyczeniem auta. Inna kwestia czy takie ubezpieczenie się opłaca pod względem jego ceny. Można też wykupić ubezpieczenie u pośrednika (zwykle w lepszej cenie), ale wtedy wypożyczalnia nakłada blokadę na kartę, tylko niższą np. 300 euro - co już mieści się w podanym limicie karty. W razie stłuczki czy innych problemów wypożyczalnia odliczy sobie koszty z tych zablokowanych przykładowo 300 euro. A dopiero później ubezpieczyciel zewnętrzny je wypłaci Tobie.
Góra
 Profil Relacje PM off
OradeaOrbea lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Mar 2018 13:30 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Możesz nadpłacić kartę, wtedy limit rośnie o nadpłaconą kwotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Mar 2018 13:50 

Rejestracja: 24 Paź 2016
Posty: 9
Loty: 34
Kilometry: 50 159
Ja miałem dokładnie to samo w Sixt też na Cyprze. Nie wziąłem przy rezerwacji internetowej dodatkowego ubezpieczenia z myślą że będzie taniej. Na miejscu okazało się, że chcą zablokować na karcie chyba 600 EUR. Zdecydowałem się w wypożyczalni wykupić pełne ubezpieczenie bodajże za około 30 EUR i wtedy zablokowali mi 100 EUR. I w sumie dobrze zrobiłem bo bez stresu poruszałem się lewostronnie a blokada była minimalna. Takie wyście z sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
mimx napisał(a):
Możesz nadpłacić kartę, wtedy limit rośnie o nadpłaconą kwotę.

nie w kazdym banku - a przynajmniej nie w kazdym banku przyjmie blokade/platnosc na kwote ponad limit - moze uda sie za to przekonac wypozyczalnie zeby zablokowala np 300 i 350 euro w dwoch osobnych blokadach.

Nie liczylbym na to jednak. Najlepiej chyba wziac ubezpieczenie w wypozyczalni. Albo podwyzszyc limit - moze bank pozwala na jednorazowe podniesienie bez zbednych formalnosci?

Raz mialem taka sytuacje ze nie splacilem karty i brakowalo na blokade, to wypozyczalnia miala specjalna oplate za zablokowanie mniejszej kwoty, nie pamietam czy nazywali to ubezpieczeniem czy nie - chyba tak. Bylo zatem ubezpieczenie pelne (0 excess) i czesciowe (zmniejszajace excess).
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:20 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
mimx napisał(a):
Możesz nadpłacić kartę, wtedy limit rośnie o nadpłaconą kwotę.


Ciekawostka: Citi za obsługę nadpłaty na karcie kredytowej bierze 20 zł miesięcznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Mar 2018 11:18 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 14
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Mailowałem właśnie z Thrifty i odpisali mi tak:

PLEASE BE INFORMED FOR THE RENTAL PAYMENT WE ACCEPT CASH BUT WE STILL REQUIRE A CREDIT CARD FOR THE DEPOSIT WHICH IS 650 EUROS. WE CAN ACCEPT YOUR DEBIT CARD IF THERE ARE 650 EUR AVAILABLE FOR THE PRE AUTHORIZATION PROCEDURE.

Czy to moge zrobić dowolną kartą debetową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Mar 2018 14:29 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Inhis uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Mar 2018 14:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Dowolną nie - jedną z akceptowalnych przez nich.
Góra
 Profil Relacje PM off
Inhis uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group