Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lut 2014 17:27 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Witam. Czy ktoś wie jak (poza stopem ;) ) tanio przemieścić się między tymi miastami? Autobusy kosztują po 40-50 euro, pociągi też. Jakieś rady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Lut 2014 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
w jedna czy w dwie?
najtańsze pociągi z bcn są po niecałe 20 euro w jedna stronę. zależy na kiedy potrzebujesz...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2014 17:48 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Kwiecień, w sobotę lub niedzielę w pierwszy weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lut 2014 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
http://www.renfe.com/
jest w bród!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Lut 2014 18:02, edytowano w sumie 1 raz
chyba ort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lut 2014 17:53 

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 132
np

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 88.93 KiB | Obejrzany 2170 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lut 2014 18:49 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 98
Chcę kupic bilety na pociąg jednak nie mogę znaleźć opcji ze zniżką dla dzieci. Kiedyś jechałam z rocznym dzieckiem i wiem, że były jakieś zniżki. Teraz interesują mnie 2bilety dla dorosłych +1dziecko 6lat +1dziecko poniżej roku. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie jest ikona do biletów dla dzieci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lut 2014 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Nada napisał(a):
Chcę kupic bilety na pociąg jednak nie mogę znaleźć opcji ze zniżką dla dzieci. Kiedyś jechałam z rocznym dzieckiem i wiem, że były jakieś zniżki. Teraz interesują mnie 2bilety dla dorosłych +1dziecko 6lat +1dziecko poniżej roku. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie jest ikona do biletów dla dzieci?

wydaje mi się, że nie ma zniżek od taryfy "promo".
jeśli zaznaczysz, że chcesz bilet dla dziecka (a nie wiem czy jest to konieczne jeśli się nie opłaca) to zniżka zostanie naliczona od ceny 100% wiec i tak będzie to drożej niż normalna taryfa "promo"
w pierwszym oknie po wybraniu pociagu masz właśnie takie opcje.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lut 2014 04:16 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Jeszcze jedno pytanie. Przy zakupie mam do wyboru podanie:

NIF, CIF, Passaporte, NIE i "otro". NIF / CIF i NIE to jakieś numery podatkowe (?). Co zaznaczyć jeśli chcę jechać z dowodem i wpisać jako potwierdzenie osoby numer polskiego dowodu osobistego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lut 2014 04:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
WojtekGA napisał(a):
NIF, CIF, Passaporte, NIE i "otro". NIF / CIF i NIE to jakieś numery podatkowe (?). Co zaznaczyć jeśli chcę jechać z dowodem i wpisać jako potwierdzenie osoby numer polskiego dowodu osobistego ?

Podejrzewam, że nie ma to większego znaczenia, ale jak rezerwowałem ostatnio to zaznaczyłem "inny" (czyli "otro") i wpisałem numer dowodu. Na bilecie ta informacja i tak się nie pojawia...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lut 2014 16:24 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Dzięki za pomoc. Też tak zrobię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2014 13:46 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Polecam hiszpański serwis BlaBlaCar. Jeździsz z Hiszpanami, po 10-12 euro między Barceloną a Alicante. jest to bardzo popularne w Hiszpanii, w Polsce dopiero się rozwija :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Cze 2015 19:22 

Jako, że robię "doktorat" na potrzeby planowania wyjazdu to mam kilka pytań:

1.z jakim wyprzedzeniem warto kupować bilety na tej trasie (lub odwrotnej z Alicante do Barcelony), przyjmując, że podróż będzie w drugiej połowie września?

2.jaka jest "standardowa " cena dla os. dorosłej bez zniżek?

3.czy są i od ilu osób bilety grupowe?

4.czy są zniżki dla osób po 65r.ż.?

Będę wdzięczna za pomoc ;) .
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Cze 2015 20:16 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Generalnie na długich trasach Renfe obowiązuje zasada: im wcześniej, tym taniej, aczkolwiek jak patrzyłam teraz na trasę Barcelona - Alicante to bilety są dostępne tylko do końca czerwca. Zwykle te okresy są dłuższe, może planują zmieniać rozkład na lato? Na stronie wyszukując bilet jest możliwość zaznaczenia dzieci jako pasażerów, więc chyba nie ma zniżek dla osób starszych. Wydaje mi się, że najtańsze bilety dla grupy to tzw. mesa (oznaczone literą M), są to 4 miejsca przy stoliku, dwa przodem i dwa tyłem do kierunku jazdy, ale żeby było taniej trzeba kupić całe 4 (i nie w każdym pociągu będzie taka opcja). Najtańsze taryfy biletowe mają zwykle ograniczenia co do zmian i zwrotów, więc kupując je trzeba być pewnym terminu podróży, inaczej można sporo stracić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Cze 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ad.2. +/- 20€ OW w talgo. euromed trochę droższy i szybszy.
Ad.3. są bilety dla 4 osób jadących razem, tzw stolik. ale wcale nie trzeba szukać na siłę żeby kogoś dokoptować bo są specjalne aplikacje na smartfony służące właśnie do kompletowania grup. nie używałem.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group