Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Sie 2017 10:29 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
Część wypożyczalni nie pozwala wjechać do Omanu, a część np. Dollar odpisał mi tak:
"You need an OMAN INSURANCE to cross the border, cost will be 350 aed valid for 3 days".

Te, które pozwalają, żądają ubezpieczenia, którego cena mocno zniechęca.
My robimy tak, że jedziemy z Dubaju autobusem do Muscatu, a tam rezerwujemy auto na lotnisku.

Autobus w obie strony od osoby to cena 90 AED.
Obsługuje go linia: http://mwasalat.om/en-us/Services/Intercity
Rozkład: http://mwasalat.om/Portals/0/Images/Int ... 231123-053
Przystanek w Dubaju znajduje się tutaj: http://tnij.at/171116
Linia dawniej nazywała się The Oman National Transport Company (ONTC), a w tym roku przekształcona została na Mwasalat.

Nie należy tez zapominać o kosztach wizy na granicy ZEA - Oman -> koszt w przeliczeniu nieco ponad 200 zł, można płacić w AED, OMR, USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 25 Sie 2017 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Przekraczałem w Al Ain i jest opłata wyjazdowa z ZEA, a potem wiza na którymś czekpoincie dalej.
W obu miejscach nie przyjmowali gotówki - tylko karta.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 25 Sie 2017 13:44 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
Na forum opisywana była możliwość płacenia gotówką w trzech wariantach (USD, AED i OMR), ale skoro tak piszesz to dla pewności lepiej mieć ze sobą kartę kredytową, żeby nie zostać na granicy zawróconym. Napisz proszę jakie dokładnie opłaty poniosłeś: wjazdowe, wizowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Sie 2017 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
35 AED wyjazdowa i 5 OMR wiza.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 20 Wrz 2017 09:19 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 23
Dzisiaj zarezerwowałem samochód w Dubaju z możliwością wjazdu do Oamnu z wypożyczalni Sixt opcja nielimitowane kilometry w każdym kraju wjazd do omanu 250 AED przez rentalcars przy rezerwacji przez stronę Sixt 385 AED. Mam pytanie gdzie najlepiej i najszybciej przekroczyć granicę z Omanem. Doczytałem, że przylatując na lotnisko DXB Emirat Dubaj można uzyskać bezpłatną Wizę do Omanu czy mogę przekroczyć granicę w Al Ain z bezpłatną wizą czy granicę należy przekroczyć przy przejściu granicznym zlokalizowanym z Emiratem Dubaj/Oman ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Wrz 2017 08:07 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
Jeżeli będziesz miał pieczątkę uprawniającą do przebywania na terenie ZEA 30 dni to wiza do Omanu jest darmowa, bez tej pieczątki płatna ponad 200 zł (coś powyżej 20 OMR). Kraj piękny, ale jeszcze słabo zorientowany na turystów. Bez tej pieczątki możesz się wykłócać na granicy, a i tak zapłacisz za wizę, a jak będziesz zbyt natarczywy to Cię cofną do ZEA, więc po co. Mi niestety na DXB nie wbili tej pieczątki 30 dniowej, mimo że o nią pytałem. Może w innym stanowisku urzędnik ją miał, ale ten stanowczo powiedział, że wystarczy sama wiza wjazdowa. Ale co oni tam wiedzą, skoro przepisy opisane na stronie Omanu mówią co innego ;) Jak mogą z turysty wydusić dodatkowe 200 zeta to chętnie to zrobią i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Wrz 2017 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
@superdemon proponuje napisać bezpośrednio do firmy i powołując sie na nr rezerwacji poprosić o ubezpieczenie na Oman
żeby już było jak przyjedziecie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Paź 2017 19:38 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Pisałem na czacie online z przedstawicielem Budget - opłata za wjazd do Omanu to 250 AED + (w zależności od rodzaju samochodu) 50 AED za każdy dzień w Omanie. Biorąc pod uwagę ich korzystne ceny na kilkudniowy wypad jest to niezła opcja. Kilometry nieograniczone, natomiast zakaz jazdy do Salalah i off-roadu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 21 Lut 2018 23:57 

Rejestracja: 31 Lip 2011
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 5 158
czy ktos ma aktualne info, wypożyczalnia mi pisze ze da mi dokumenty ale nie gwarantuja ze mnie wpuszcza. i podwyzszaja mi cene o 100 zl na dobe . czy ktos ma moze cos sprawdzonego w rozsadnej cenie szukamy auta 4x4?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Lut 2018 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
@dajanaking Mam wrażenie, że nie specjalnie ktoś zrozumie Twój post. Gdzie Cie nie wpuszczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Lut 2018 14:17 

Rejestracja: 31 Lip 2011
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 5 158
Jedna z wypożyczalni tak mi napisała

"Kindly note that due to a change in the legislation they might denied entry at the border even with complete documents"

Zastanawialiśmy wstepnie w dollar .
tylko jest zakaz off road . w rozmowie telefonicznej Pan z wypozyczalni powiedzial zakaz wjazdu na pustynie . Na pytanie czy auto stanie nie odpowiedzial


Czy ktos jezdzil takim autem off road?
Czy sa jakies konsekwencje ? kary czy auto stanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Lut 2018 08:22 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Hmm zależy jaki off-road i jakim samochodem. Myśmy koniec końców off-road zrobili w Omanie. W ZAE mają czipowane samochody, więc kto ich tam, wie, co sprawdzają. Zresztą tam nie potrzebowaliśmy wjeżdżać na pustynie, raczej zatrzymywaliśmy się na poboczu. Ale w Omanie musieliśmy raz dojechać do naszego obozu na Wahiba Sands. Prosty przejazd przez pustynię, drogi formalnie nie było, ale się nie zapadaliśmy czy nic. Samochód też nie był specjalnie pobrudzony. Gorzej było jadąc na Jebel Sham, tam w pewnym momencie kończy się asfaltówka i zaczyna droga piaskowa. Formalnie mogę się kłócić czy to off-road czy nie bo trasa przecież jest na google (w przeciwieństwie do dojazdu do Wahiba Sands), no ale droga bliska offroadowi. Samochód też się nam ubrudził strasznie, więc jeszcze w Omanie go wymyliśmy.
W Omanie też jechaliśmy z Yiti w kierunku Sur. Też przejechaliśmy trasą google'ową, raczej kamienistą i szutrową niż ubitą (przed Jebel Sham). Szczęśliwie nikt się nie przyczepił.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Lis 2018 19:01 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 4
Mamy koncówke roku i ponownie dobre warunki na wyjazd do Omanu. Czy posiadają Państwo aktualizacje odnosnie wypozyczalni i wjazdu do Omanu? Wpuszczają bez problemow czy nadal sa problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 23 Lis 2019 17:43 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Chciałem się zapytać czy ktoś ostatnio jechał autem wypożyczonym w Dubaju do Omanu?
Z Hertz'a otrzymałem takie info:
Cytuj:
As far as we know, customers may most likely be allowed to pass through the Hatta border. Therefore, if a pre-booked customer wishes to take a chance, his best option would be through Hatta.


W planie mam jazdę tam przez Al Ain a powrót przez Hatta.

Pytanie, czy ktoś z forum przekraczał wypożyczony autem w Al Ain?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 29 Sty 2020 13:20 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 46
Robiłem rozeznanie które firmy aktualnie dają opcję wjazdu do Omanu:

Budget - Oman insurance 250, and Oman surcharge 126 for three days;
Dollar - you are allowed to bring our car to Oman by paying for the Oman Insurance which is 450 aed + VAT for 1 to 3 days for standard vehicles and 550 aed + vat for higher category like SUV type.
Thrifty - And for the NOC which required to have for you to be able to cross on the border it will cost 367.50AED for minimum of 3 days rental.

Nie umożliwiają wyjazdu:
Avis
Alamo
Europcar

Czy praktykował ktoś rezerwację przez pośrednika (typu rentalcars.com) i później zgłoszenie chęci wyjazdu do Omanu?
Czy jest możliwe własne ubezpieczenie wkładu własnego czy firmy żądają wykupienia ich zabezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 03 Lut 2020 13:28 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Dlaczego w odpowiedziach od wypożyczalni masz "3 dni". Pytałeś tylko o 3 dni w Omanie?
Jak będzie tydzień to kwota będzie inna.

No właśnie był ktoś powiedzmy w ciągu ostatnich 6 miesięcy w Omanie autem wynajętym w Dubaju?

@willi informacje które podałeś w jaki sposób uzyskałeś. To jest napisane na ich stronie, na stronie pośredników, czy kontaktowałeś się osobiście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 03 Lut 2020 13:35 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 46
@kempin
Pytałem konkretnie o 3 dni. Czasem 3 dni to też minimum, którym chcą się zajmować.
Informacje uzyskane bezpośrednio w firmach (email, FB, chat).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 03 Lut 2020 23:13 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
@willi jak ostatecznie będziesz wynajmował? Są pośrednictwem rentalcars lub innego pośrednika czy bezpośrednio w wypożyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Lut 2020 09:57 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Pytam, bo nie widzę możliwości w rentalcars, ani nawet na stronie np. budget.pl opcji do zaznaczenia że chciałbym autem wyjechać do Omanu.
Dotarłeś bezpośrednio do kontaktu z biurem w Dubaju? Bo znowu na przykładzie wypożyczalni Budget kontakt wyskakuje mi cały czas chyba z Polskim biurem.

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 45.28 KiB | Obejrzany 537 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Lut 2020 10:46 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 46
@kempin
Bierzemy za pośrednictwem Rentalcars w Thrifty. W Rentalcars podczas rezerwacji faktycznie nie ma opcji "wyjazd za granicę" czy coś w tym rodzaju. Już po zrobieniu rezerwacji i posłaniu pytania odpisali:
"W Pana sprawie kontaktowałem się z wypożyczalnią i z informacji jakie uzyskałem wynika, że aby przekroczyć granicę z Omanem musi Pan zakupić dodatkowe ubezpieczenie obowiązujące na terenie Omanu. Zakupu dokonuje się przy odbiorze. Cena to 350 AED+ podatek (jeśli pobyt w Omanie to 2-3 dni), jesli pobyt trwa dłużej to 78+podatek za dzień. By zakupić ubezpieczenie musi Pan poinformować o tym maksymalnie dzień przed odbiorem pojazdu aby wypożyczalnia przygotowała stosowną ubowę. "
Sama wypożyczalnia na razie coś nie odpisuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group