Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 28 Lis 2021 13:10 

Rejestracja: 28 Lis 2021
Posty: 1
tomeektoja napisał(a):
Po wyjeździe mam też parę dobrych miejscówek do polecenia, więc służę radą i pomocą!

Pozdrowienia dla forumowiczów!
Tomek

Hej, właśnie się przymierzam do skorzystania z usług Milosa i tu mam pytanie, czy korzystałeś może z dodatkowego ubezpieczenia na szyby koła lub
dodatkowego CDW+ bo po ich dodaniu cena dość konkretnie wzrasta a nie chcę też mieć głupiej sytuacji że przy odbiorze jakieś dodatkowe koszta wynikną.

Pozdrawiam serdecznie ^^
Góra
 Profil Relacje PM off
Paulina Gieshaimer uważa post za pomocny.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#102 PostWysłany: 06 Gru 2021 16:04 

Rejestracja: 06 Gru 2021
Posty: 1
Polecam firmę Proauto rent a car z Podgoricy. Samochód był nowy, w bardzo dobrym stanie. Cena bardzo korzystna. Nie płaciliśmy depozytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 14 Mar 2022 09:18 

Rejestracja: 17 Sie 2014
Posty: 19
ktos poleci wypożyczalnie samochodu ?
czy korzystacie z kayaka ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Kwi 2022 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 14 Mar 2022 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Np. ProAuto polecane wielokrotnie na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 14 Mar 2022 18:52 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Normalnie tylko zaczynam od rentalcars jako ceny referencyjne, ale tym razem zostawiłem:

Model Samochodu: Skoda Rapid lub podobny
Nazwa dostawcy: Surprice

Szczegóły Odbioru:
Kraj: Czarnogóra
Miasto: Podgorica
Lokalizacja: Podgorica Lotnisko
Data: 19 Mar 2022 17:00

Szczegóły Zwrotu:
Lokalizacja: Podgorica Lotnisko
Data: 24 Mar 2022 17:00

Całkowity Koszt: PLN158.97
Numer Lotu: LO585

(wolne 2 miejsca do Crnojevicy po przylocie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 06 Kwi 2022 12:06 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Podzielę się swoimi doświadczeniami w temacie.
Kiedyś korzystałem z Sixt - ma dobre ceny jak na międzynarodową sieciówkę i auta w rewelacyjnym stanie - prawie nowe. Zamawiałem Dacie Sandero a dostałem w tej samej cenie Skode Rapid z symbolicznym przebiegiem. Gdzieś na parkingach widziałem inne auta z Sixta i wszystkie wyglądały jak nowe. Brałem opcję z pełnym ubezpieczeniem więc sprawdzenie auta przy oddaniu było raczej symboliczne. Raczej się nie dajcie naciągnąć na opłacenie z góry pełnego baku paliwa - nieopłacalne.

W zeszłym tygodniu miałem do czynienia z ProAuto i z Terrae-car. ProAuto ma rewelacyjny kontakt - odpisywali na maile w ciągu parunastu minut nawet w niedzielę. Niestety nie mieli akurat dostępnego nic z automatem. Wybór padł więc na Terrae-car i Toyotę Yaris w cenie 100EUR za 5 dni +30EUR pełne ubezpieczenie. Pobrali 50EUR depozytu w gotówce jako zabezpieczenie paliwa, kluczyków, dokumentów. Samochód dostarczony na parking lotniskowy TGD - Toyota Yaris 1.33 Dual VVT-i rocznik 2014 150kkm przebiegu - był dosyć zmęczony zewnętrznie. Liczne zadrapania, ślady amatorskich napraw, zmatowiałe przednie światła, zużyte wycieraczki. Na szczęście pod względem mechanicznym wszystko 100% sprawne. Niestety skrzynia biegów okazała się nie być prawdziwym automatem tylko CVT - trochę się trzeba do tego przyzwyczaić. Ostatecznie udało się zrobić ponad 1000km bez żadnych problemów. Auto oddane błyskawicznie po pobieżnych oględzinach a depozyt zwrócony. Obsługa wypożyczalni była bardzo przyjazna, uprzejma i nieźle mówiąca po angielsku.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 06 Kwi 2022 20:29 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Czyli są dwa podobne wątki:
podgorica-wypozyczenie-samochodu,1442,121599#p1515087

Co do Surprice, to nie mają już stoiska w terminalu jak było w rezerwacji, tylko budkę niecały kilometr dalej. Podobno podjechali po przylocie, ale wtedy byliśmy zajęci zakupem karty SIM, więc wrócili i pojawili się dopiero ponownie po telefonie z innej wypożyczalni.
Słabo zorganizowani, skończył im się toner, wszystko ręcznie wpisywane, PESEL zamiast numeru prawa jazdy etc. i długo to trwało, aż po drodze zrobiło się ciemno.

Cena nie do pobicia, ale po raz pierwszy udało mi się uszkodzić samochód (najechanie w górach na "śnieg", który okazał się zmrożonym lodem). Sam się przyznałem, ale każdy by zobaczył. Odblokowali excess na karcie kredytowej w PLN i zapłaciłem za uszkodzenie debetową w EUR, Questor ma zwrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 11 Kwi 2022 11:28 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 31
xyrxis napisał(a):
Podzielę się swoimi doświadczeniami w temacie.
Kiedyś korzystałem z Sixt - ma dobre ceny jak na międzynarodową sieciówkę i auta w rewelacyjnym stanie - prawie nowe. Zamawiałem Dacie Sandero a dostałem w tej samej cenie Skode Rapid z symbolicznym przebiegiem. Gdzieś na parkingach widziałem inne auta z Sixta i wszystkie wyglądały jak nowe. Brałem opcję z pełnym ubezpieczeniem więc sprawdzenie auta przy oddaniu było raczej symboliczne. Raczej się nie dajcie naciągnąć na opłacenie z góry pełnego baku paliwa - nieopłacalne.

W zeszłym tygodniu miałem do czynienia z ProAuto i z Terrae-car. ProAuto ma rewelacyjny kontakt - odpisywali na maile w ciągu parunastu minut nawet w niedzielę. Niestety nie mieli akurat dostępnego nic z automatem. Wybór padł więc na Terrae-car i Toyotę Yaris w cenie 100EUR za 5 dni +30EUR pełne ubezpieczenie. Pobrali 50EUR depozytu w gotówce jako zabezpieczenie paliwa, kluczyków, dokumentów. Samochód dostarczony na parking lotniskowy TGD - Toyota Yaris 1.33 Dual VVT-i rocznik 2014 150kkm przebiegu - był dosyć zmęczony zewnętrznie. Liczne zadrapania, ślady amatorskich napraw, zmatowiałe przednie światła, zużyte wycieraczki. Na szczęście pod względem mechanicznym wszystko 100% sprawne. Niestety skrzynia biegów okazała się nie być prawdziwym automatem tylko CVT - trochę się trzeba do tego przyzwyczaić. Ostatecznie udało się zrobić ponad 1000km bez żadnych problemów. Auto oddane błyskawicznie po pobieżnych oględzinach a depozyt zwrócony. Obsługa wypożyczalni była bardzo przyjazna, uprzejma i nieźle mówiąca po angielsku.


Karte Kredytową trzeba u nich miec? znasz jakieś gdzie bez kredytówki wynajmę auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 11 Kwi 2022 11:41 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@matiwrona, w Terrae-car nie trzeba kredytówki. Za równo opłatę za wynajem, jak i depozyt można uiścić gotówką.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 22 Kwi 2022 21:04 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Szukałem czegoś na 4 dni w lipcu i ceny bez szału u polecanych tu lokalnych biur. 160-180EUR. Aż znalazłem Planet rent a car za 100EUR. Opinie bardzo dobre, przetestuję.

http://www.planetrentacar.me/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 23 Kwi 2022 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Skorzystałem z Proauto i jak na razie mogę polecić kontakt i jasne i klarowne warunki wynajmu.
Potrzebne nam są dwa samochody w klasie B i zamiast klikać wynajem drugiego na stronie, zrobiłem to mailowo dzięki czemu dostaliśmy 50EUR zniżki od ceny na stronie, Fiat Grande Punto z SCDW i dwoma fotelikami na 7 dni 300EUR po zniżce.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 24 Kwi 2022 22:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
To w kwestii Proauto mam mocno mieszane uczucia - auto tanie (34e za 2 dni), darmowy up o 2 klasy, odbiór auta był najszybszy na świecie (na lotnisku czekał pracownik z gotowym formularzem gdzie poprosił podpisać się w 2 miejscach, sprawdził tylko prawo jazdy, dał kluczyki i powiedział zostawcie auto w tym samym miejscu na parkingu jak będziecie wracać, będę czekał), trwało to może 1 minutę?
Ale już zwrot był lekko stresujący - na parkingu w umówionym miejscu nikt nie czekał, telefon pracownik miał wyłączony, czekanie nie pomogło, powoli zbliżała się godzina odlotu, w końcu udało się dodzwonić. I zdziwienie, bo wydawało mu się że za 2h byliśmy umówieni.. Poprosił telefonicznie kolegę z Avisa by obejrzał auto i odebrał kluczyki i ostatecznie nie było problemu. Pomylić zdarza się każdemu. Ale za ten wyłączony telefon to minus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 25 Kwi 2022 19:01 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
OSK napisał(a):
Szukałem czegoś na 4 dni w lipcu i ceny bez szału u polecanych tu lokalnych biur. 160-180EUR. Aż znalazłem Planet rent a car za 100EUR. Opinie bardzo dobre, przetestuję.

http://www.planetrentacar.me/


Ja szukam na przełom czerwca/lipca i z cenami u nich też nie jest wesoło. Nawet na taki długi wynajem nie ma nić poniżej 40E/dzień. Tam zawsze tak drogo czy przespałam temat i wszystkie lepsze ceny zeszły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 25 Kwi 2022 22:54 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
niestety "high season". Wydaje mi się że taniej niż w ProAuto i Terrae-car nigdzie nie będzie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 26 Kwi 2022 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
@szeptana bo wg co mi napisali w mailu to zarezerwowałem dwa ostatnie pojazdy poniżej 35EUR za dzień ;)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 07 Maj 2022 14:04 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
xyrxis napisał(a):
niestety "high season". Wydaje mi się że taniej niż w ProAuto i Terrae-car nigdzie nie będzie.


Rzeczywiście cenowo niżej niż ProAuto nie znalazłam. Terrae-car w moim terminie ma wysokie ceny ale udało mi się znaleźć taniej czyli 30E/dzień przy 14 dniach wypożyczenia. Auto: Citroen C3.
Wypożyczalnia: Safe Road Rent a Car. Opinie w necie ma dobre więc przetestujemy.
Edit: Po szybkim wywiadzie jednak odpuszczam powyższą wypożyczalnie. Coś mi ona podejrzanie wyglada albo mam już paranoję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Maj 2022 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Cześć. Jako, że w wątku nie ma zbyt wiele informacji dot. Avisa, to (z małym opóźnieniem :lol: ) opiszę tutaj nasze doświadczenie z Avisem na lotnisku w Podgoricy.

Auto wypożyczone na 3 dni w czerwcu 2021r.
Dacia Sandero Stepway, według strony Avisa pełny do pełnego, ale ostatecznie 1/8 baku i z takim oddać.

W trakcie wyjazdu wszystko z autem w porządku, przy odbiorze obejrzeliśmy je dość dokładnie, zrobiliśmy zdjęcia rys, poprosiliśmy o dopisanie kilku z nich do protokołu, ale pracownik Avisa uspokajał, że takie małe rysy to nimi się nie przejmować.

Oddanie bardzo specyficzne, :geek: ten sam pracownik wsiadł do auta, spisał licznik, spojrzał na auto po stronie kierowcy, po czym udał się przed maskę, gdzie po kilku sekundach "znalazł" mikroskopijne zadrapanie gumy na przednim zderzaku, znacznie mniejsze, niż ryski, "którymi nie ma co się przejmować". Na tył ani prawą stronę samochodu pracownik nawet nie spojrzał :? Zostaliśmy policzeni za tą gumę 182 Euro (zwrócone później przez WWI).

Podsumowując, nie polecam AVIS w Podgoricy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 11 Maj 2022 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Wydaję mi się że to standard, gdy klient przy odbiorze za dużo chce dodać do ewentualnych uszkodzeń. Wiadomo że nie dostrzeżesz wszystkiego a pracownik doskonale wie gdzie są jeszcze ubytki, to potem przy odbiorze nie omieszka ich wskazać. Ale to taka uwaga ogólna.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 12 Maj 2022 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Również podzielę się opinią dot. Avisa.

Odbiór szybki i bezproblemowy. Wzięliśmy auto bez dodatkowego ubezpieczenia (proponowano nam je w cenie 66€ za 3 dni). Blokada na karcie 1000€, wykupując ubezpieczenie blokady nie ma.
Dacia Sandero Stepway z silnikiem 1.0, generalnie kosiarka. Stan baku przy odbiorze 2/8, ale w papierach zaznaczone 3/8. Zatankowaliśmy na starcie trochę za dużo, więc akurat oddaliśmy 3/8. Nie wiem co by było gdybyśmy zwrócili 2/8.

Samochód wyposażony w CarPlay / Android Auto. Niestety po dwóch dniach padło gniazdo USB.

Zwrot - zaparkowaliśmy przed terminalem, pracownik sam pojechał na parking i po kilku minutach wrócił z informacją, że wszystko ok.

Nie wiem czy to u nich standard, ale przy wypożyczeniu skanowali paszport, prawo jazdy i front karty płatniczej :idea:
Ubezpieczenie z KK PKO MC Platinum.

Koszt wynajmu na 3 dni: 67€.
Cena za litr PB95: 1.73€
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 12 Maj 2022 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Od siebie dodam, że ceny paliwa na każdej stacji w trakcie pobytu były takie same niezależnie od miejscowości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group