Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 02 Gru 2022 06:57 

Rejestracja: 01 Gru 2022
Posty: 6
Generalnie chodziło mi bardziej o to (bo nie znalazłem) jak wygląda ten wkład własny w przypadku rysy a jak w przypadku mocnego uszkodzenia auta. Place tylko do 500 euro a resztę pokrywa ubezpieczalnia czy to jest jakiś procent szkody pokrywany do tej sumy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#142 PostWysłany: 02 Gru 2022 13:12 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 397
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Jesli szkoda jest na 50 EUR, placisz 50 EUR
Jesli szkoda jest na 2000 EUR, placisz 500 EUR
jesli nie bierzesz dodatkowego ubezpieczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 02 Gru 2022 15:37 

Rejestracja: 01 Gru 2022
Posty: 6
Dziękuję bardzo. Takiej odpowiedzi szukałem. Pozdrawiam 😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 13 Gru 2022 00:07 

Rejestracja: 01 Gru 2022
Posty: 6
Mogę dołączyć do grona polecających Proauto za 2 dni w weekend zapłaciłem 60 euro. Szybko sprawnie i bez udziwnień. Zwrot auta też szybkie oględziny bez żadnych doszukiwan się szczegółów. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 24 Gru 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
maarcin1938 napisał(a):
margaretta napisał(a):
Hej, dużo osób poleca ProAuto, ale niewiele piszecie o zwrocie auta, ale zakładam że był bezproblemowy? Czy oglądają samochód od góry do dołu w poszukiwaniu rys itp? Zapytałam Proauto a wynajem, ale odpowiedzieli krótko:
"Price in August for wconomy car will be 45€ daily with basic insurance.
Full insurance (SCDW 6€ + WUG 4€) covers all damages with police report except dowside of vehicle: motor, shassis parts, steering system etc."
Poza tym według definicji z google, WUG obejmuje podwozie, a oni odpisali ze nie :/.. a w razie zadrapania (o ile zauważę), to mam dzwonić na policję?? Na kilku stronach wypożyczalni jest informacja, ze ubezpieczenie tylko raportem policyjnym, a nie ma słowa o takich drobnych uszkodzeniach.. co wtedy?


Brałem auto w tym roku z ProAuto na tydzien (maj). Zwrot auta wygladał tak, ze facet nawet nie podszedł do samochodu, złapałem go 10 m od auta przy innym samochodzie i przekazałem klucze. W sumie to nie zweryfikował nawet czy jest zatankowany.
Brałem pełne ubezpieczenie, bez depozytu.


Polecam słowa poprzedników. Sprawnie i szybko wszystko załatwione. Zarówno odbiór auta, jak i oddanie. Bardzo dobry kontakt meilowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 26 Gru 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 88
Szukam właśnie auta na tydzień, od sylwestra do 7 stycznia.
Zastanawia mnie jedno - jeśli wybieram opcję full insurance to po co jeszcze firma ma mi blokować depozyt na karcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 26 Gru 2022 22:16 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 472
niebieski
W wypożyczalniach w Czarnogórze to co się nazywa "full insurance" to i tak wymaga do każdego zdarzenia (nawet zarysowania parkingowego) wezwania policji i przedstawienia potem policyjnego raportu. Oprócz tego mógłbyś spowodować szkodę będąc pod wpływem czy np. udostępniając auto komuś innemu nieuprawnionemu do prowadzenia - takich sytuacji ubezpieczenie nie obejmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 27 Sty 2023 23:31 

Rejestracja: 27 Sty 2023
Posty: 1
Witam
Wypożyczyłem dzisiaj auto na lotnisku w Podgoricy. Miałem voucher od brokera u którego znalazłem samochód.
Na lotnisku doliczono mi obowiązkowe 7€/dzień za niezbędne wyposażenie zimowe auta.
Patrzyłem i faktycznie w okresie zimowym są tam niezbędne m.in łańcuchy.
Pytanie czy ktoś z Was się spotkał z taką dopłatą? Czy wypożyczalnia nie powinna zapewnić tego w cenie wynajmu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 08 Lut 2023 22:38 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 16
Daj znać w jakiej wypożyczalni brałeś auto i jak przebiegł zwrot auta.


Ostatnio edytowany przez macio106, 16 Lut 2023 19:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 11 Kwi 2023 20:06 

Rejestracja: 11 Kwi 2023
Posty: 1
Właśnie wróciłem z tygodniowych wakacji z Czarnogóry. Przed wyjazdem szukałem najlepszej możliwości wynajmu małego auta w rozsądnych pieniądzach. Podczas poszukiwań trafiłem również na to forum, gdzie sporo się dowiedziałem i obiecałem sobie że opiszę moje doświadczenia po powrocie jeśli chodzi o wynajem auta a Czarnogórze.
Podczas poszukiwań przejrzałem masę porównywarek, strony bezpośrednich wypożyczalni (wszystkie tutaj polecane i na innych blogach). Zrobiłem excela i porównywałem różne oferty i ceny wynajmu małego auta na 5 dni. Z góry odrzuciłem oferty gdzie była wymagana karta kredytowa ponieważ nie mam takiej oraz 'podejżane' wypożyczalnie. Sprawdziłem na koniec również lokalne wyposażenie wpisując w google 'rent a car Montenegro'. W taki oto sposób natrafiłem na MTL Rent a Car (https://www.mtlrentacar.com/) - cena za 5 dni wynosiła 90 euro z depozytem 400euro (gotówką lub karta - polecam gotówkę bo przy płatności kartą jest fee chyba aż 3%). W dodatku nie było dopłat za odbiór/zwrot w innym miejscu (w moim przypadku odbior na lotniskowym parkingu i zwrot w Podgoricy). Jeśli ktoś się zdecyduje to polecam śledzić stronę bo sprawdziłem gdzieś około 2 tygodnie przed terminem na stronie czy cena wynajmu się zmieniła i okazało się że było wtedy 65 Euro. Napisałem do nich maila i obniżyli mi kwotę właśnie do tej kwoty. Na miejscu zrobiliśmy raport gdzie oprócz wykonania zdjęć dookoła auta, zaznaczyliśmy na kartce miejsca aktualnych uszkodzeń. Podczas samego odbioru Milos (właściciel) obszedl auto dookoła i pobieżnie sprawdził czy nie było żadnych uszkodzeń. Kontakt był przez maila oraz WhatsAppa. Jedyny minus to to że auto było jedynie do połowy zaatankowane, ale to byla trochę wina poprzednich wynajmujacych. Sam bardzo jestem zadowolony i polecam sprawdzić jak wychodzi w porównaniu z konkurencją.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 18 Maj 2023 12:07 

Rejestracja: 17 Sty 2020
Posty: 6
Właśnie organizuję auto na 10 dni w czerwcu :
- MTL - Clio 35e , Skoda Rapid sedan 40e , full ubezpieczenie +10e
- Proauto - i30 38e + 10e full ubezpieczenie

Wybrałem i30 z Proauto w pełnej opcji bez kaucji łącznie za 480e na 10 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 18 Maj 2023 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@klamath wydaje się sporo, ja ostatnio za 8 nocy zapłaciłem 158 euro w tej cenie było jeszcze 3 dodatkowych kierowców. Wypożyczałem w Avis samochód Renault Captur R.S. Line w automacie, praktycznie nowy - około 700 km. W potwierdzeniu miałem 205 euro, ale na miejscu dostałem jakąś zniżkę, może za status, a może za płatność Visa Infinite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 19 Maj 2023 17:24 

Rejestracja: 19 Maj 2023
Posty: 3
Cześć,
Proszę o waszą opinię - czy zostałam oszukana, czy pracownik wypożyczalni miał rację.
Sytuacja wydarzyła się dzisiaj, wypożyczalnia Proauto.
Wypożyczyłam samochód na kilka dni dopłacając za pełne ubezpieczenie.
Przy przekazywaniu mi samochodu pracownik Proauto nawet nie spisał żadnego protokołu z zaznaczeniem uszkodzeń - było kilka rys. Na moją uwagę o braku owego protokołu stwierdził, że i tak jest pełne ubezpieczenie, więc nie ma sensu się przejmować rysami bo i tak jeśli uszkodziłabym samochód to nie podniosę żadnych kosztów.
Przy oddawaniu przeze mnie samochodu Pan bardzo uważnie oglądał auto- miałam wrażenie że "szukał na siłę". Doszukał się nowej mikroskopijnej ryski - prawdopodobne ktoś mi zarysował samochód na ciasnym miejscu parkingowym poprzedniego dnia.
Sprawdziłam na foto, które zrobiłam przy odbiorze samochodu (wg pracownika niepotrzebnie) - rysa rzeczywiście powstała podczas mojego użytkowania.
Pracownik skasował mnie 50e za mikroskopijną ryskę parkingową, gdzie miałam pełne ubezpieczenie.
Powiedział, że to moja wina bo powinnam wezwać policję. Tłumaczę, że rysę zauważyłam, dopiero, gdy on mi pokazał - to nie kolizja, tylko mała ryską parkingowa, a sprawcy brak. Niestety moje argumenty nie działały. W takim razie zaczęłam dzwonić po lokalną policję - proszę pracwnika o pomoc, on na to, że to nie jego sprawa (?!)
Powiedział, że moje dzwonienie jest bez sensu bo policja skasuje ode mnie 50e za przyjazd (?!).
Niestety uległam i zapłaciłam, bo było ryzyko spóźnienia nq lot powrotny do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 19 Maj 2023 17:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Pokaż warunki tego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 20 Maj 2023 11:15 

Rejestracja: 19 Maj 2023
Posty: 3
Zastanawia mnie głównie postawienie sprawy przez pracownika wypożyczalni na zasadzie "albo dasz mi 50e albo wzywaj policję, ale policja za przyjazd kasuje 50e".
Ma ktoś wiedzę, czy rzeczywistoście wezwanie policji do zdarzenia parkingowego "kosztuje" 50e?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 20 Maj 2023 11:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
A co z moją prośbą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 20 Maj 2023 11:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4787
platynowy
@Dorota P nie kompromituj się proszę
- trzeba było na którymś etapie przeczytać warunki umowy, zwłaszcza co masz w tych all
- Policja jeśli już to kasuje 50 e w formie mandatu za granicą za np bezpodstawną interwencję.

-- jeżeli na te 50 e nie masz rachunku, faktury itp to co tu napisałaś zamieść na ich stronie FB i w e-mailu, bo to nic innego jak wyłudzenie

proauto1@mail.com

Dorota P napisał(a):
Cześć,
Proszę o waszą opinię - czy zostałam oszukana, czy pracownik wypożyczalni miał rację.
Sytuacja wydarzyła się dzisiaj, wypożyczalnia Proauto.
Wypożyczyłam samochód na kilka dni dopłacając za pełne ubezpieczenie.
Przy przekazywaniu mi samochodu pracownik Proauto nawet nie spisał żadnego protokołu z zaznaczeniem uszkodzeń - było kilka rys. Na moją uwagę o braku owego protokołu stwierdził, że i tak jest pełne ubezpieczenie, więc nie ma sensu się przejmować rysami bo i tak jeśli uszkodziłabym samochód to nie podniosę żadnych kosztów.
Przy oddawaniu przeze mnie samochodu Pan bardzo uważnie oglądał auto- miałam wrażenie że "szukał na siłę". Doszukał się nowej mikroskopijnej ryski - prawdopodobne ktoś mi zarysował samochód na ciasnym miejscu parkingowym poprzedniego dnia.
Sprawdziłam na foto, które zrobiłam przy odbiorze samochodu (wg pracownika niepotrzebnie) - rysa rzeczywiście powstała podczas mojego użytkowania.
Pracownik skasował mnie 50e za mikroskopijną ryskę parkingową, gdzie miałam pełne ubezpieczenie.
Powiedział, że to moja wina bo powinnam wezwać policję. Tłumaczę, że rysę zauważyłam, dopiero, gdy on mi pokazał - to nie kolizja, tylko mała ryską parkingowa, a sprawcy brak. Niestety moje argumenty nie działały. W takim razie zaczęłam dzwonić po lokalną policję - proszę pracwnika o pomoc, on na to, że to nie jego sprawa (?!)
Powiedział, że moje dzwonienie jest bez sensu bo policja skasuje ode mnie 50e za przyjazd (?!).
Niestety uległam i zapłaciłam, bo było ryzyko spóźnienia nq lot powrotny do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 20 Maj 2023 12:03 

Rejestracja: 05 Lip 2017
Posty: 4
Loty: 21
Kilometry: 23 604
dołączam do zadowolonych klientów wypożyczalni ProAuto, bez kaucji, bez karty kredytowej, zdanie auta również ekspresowe, Pan tylko zobaczył czy są wszystkie drzwi i koła :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 22 Maj 2023 14:58 

Rejestracja: 19 Maj 2023
Posty: 3
- Policja jeśli już to kasuje 50 e w formie mandatu za granicą za np bezpodstawną interwencję. - tutaj może rzeczywiście istnieje tego typu mandat

-- jeżeli na te 50 e nie masz rachunku, faktury itp to co tu napisałaś zamieść na ich stronie FB i w e-mailu, bo to nic innego jak wyłudzenie - kasa wzięta, brak faktury/rachunku

Dziękuję za wasze odpowiedzi.
Będę pisać już bezpośrednio do firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 22 Maj 2023 19:42 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Dorota P napisał(a):
Zastanawia mnie głównie postawienie sprawy przez pracownika wypożyczalni na zasadzie "albo dasz mi 50e albo wzywaj policję, ale policja za przyjazd kasuje 50e".
Ma ktoś wiedzę, czy rzeczywistoście wezwanie policji do zdarzenia parkingowego "kosztuje" 50e?


Z punktu widzenia kogoś kto nie jest prawnikiem także w Polsce Policja kasuje dodatkowo "za przyjazd do kolizji".
Bo wg taryfikatora jeśli zaistniała kolizja to winny jest obciążany mandatem karnym jak za wykroczenie, które do niej doprowadziło plus 1000 zł.

Względnie to o czym pisał dg72 czyli istniejące i w Polsce wykroczenie polegające na bezzasadnym wezwaniu Policji.

No i trzecia opcja czyli wyobrażalna w bałkańskim kraju spoza UE sytuacja, gdzie policjant kasuje te 50e, bo jak nie dasz to będzie czynności tak wnikliwie prowadził, że na pewno na samolot nie zdążysz.

Ale bez tego o czym pisał boots czyli wstawienia warunków wypożyczenia to trudno cokolwiek radzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group