Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Kwi 2017 07:51 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 21
Loty: 44
Kilometry: 67 855
Witam Wszystkich,

Jako, że jest to Mój pierwszy post na forum proszę o wyrozumiałość.

Wraz z małżonką wybieram się do Czarnogóry na tydzień od 27.04.2017 do 04.05.2017. Stacjonować będziemy w miejscowości Ulcinj, stamtąd tęż chcieliśmy na 3 dni wypożyczyć auto, cena ekonomicznego/małego auta (będziemy tylko w dwójkę) zaczyna się od 270zł, ale musimy dojechać do miejscowości Bar i stamtąd go odebrać co wiąże się z kosztami przejazdu.
Z ciekawości sprawdziłem jaka cena będzie na cały tydzień wypożyczenia auta z lotniska i oddania go na lotnisku, ceny zaczynają się od 330zł, a wypożyczalnie są różne AVIS, Hertz, Alamo, FireFly, Inter rent, jako że nie mam doświadczenia w szukaniu aut (z reguły od lokalnych wypożyczani wypożyczaliśmy na 1-2 dni) więc proszę forumowiczów o jakieś porady przy wyborze, na co zwrócić uwagę, czy Nas na miejscu nie zaskoczą dodatkowymi opłatami (tzn jakiegoś ubezpieczenia o których nie mam pojęcia) w przypadku wyboru budżetowej wersji?

https://kayak.fly4free.pl/auta/#/cars/P ... 7-05-04-8h

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 26 Kwi 2017 15:26 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 6
Też o tym myślałem jednak jest jak wszędzie , duza suma blokwana na karcie (trzeba miec tez srodki) oraz niestety dodatkowe ubezpieczenie. Ubezpieczenie oczywiscie dobrowolne , ale moim zdaniem nie warto ryzykowac. Tez bede w Czarnogorze od 27.04 (samolot z Berlina). Jedziemy 5 osob.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2017 11:43 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
W 2014 wypożyczałem od http://www.terraecar.com/home na lotnisku w Podgoricy i byłem bardzo zadowolony. Dobry kontakt przez Whatsappa - można się ich spytać w wszystko i odpowiedzą. Ogólnie bardzo przyjaźnie i miło. Dało się troszkę zejść z ceny publikowanej na ich stronie. W dniu przylotu akurat terminal do kart mieli zepsuty więc nie wzięli ani grosza depozytu ode mnie :) Autko w bardzo dobrym stanie.

Przy oddawaniu tylko krótkie obejście autka dookoła - nie przesadzone szukanie malutkich rys.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2017 20:15 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 21
Loty: 44
Kilometry: 67 855
Jestem już po wizycie w Czarnogórze. Zrezygnowałem z wynajmu auta na cały pobyt, a z Lotniska do Ulcinj dostałem się pociągiem do Baru, a stamtąd Busem do Ulcinj.
Na miejscu wypożyczyliśmy auto. Niestety jest bardzo słaby wybór ponieważ w samym Ulcinj są tylko 3 wypożyczalnie (przynajmniej w tym czasie 3 udało nam się zlokalizować), które ustalają sobie ceny:
Bella Vista - 45 Euro/dzień http://www.bella-vista.me/en/agencija/
Real Estate - 38 Euro/dzień http://www.realestate-travel.com/en/page/rent-a-car
Hotel Prego - 35 Euro/dzień http://www.hotel-prego.com/

W Budvie, Kotorze, Herceg Novi bez problemu można znaleźć wypożyczalnię.

Spodziewałem się nieco niższych cen, zbliżonych do 25 Euro, za taką kwotę wcześniej wypożyczałem auto na Majorce i Krecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Gru 2017 12:53 

Rejestracja: 18 Gru 2017
Posty: 1
Loty: 1
Kilometry: 1 193
Witam, na koniec stycznia wybieram się do Podgoricy na kilka dni i chciałbym zwiedzić również okolicę. W związku z tym rozważam wypożyczenie samochodu. Czy ktoś mógłby polecić jakąś wypożyczalnie, najlepiej z lotniska? Może ktoś podróżował w styczniu samochodem po Czarnogórze i mógłby opisać jakie panują tam warunki na drogach. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Maj 2018 09:59 

Rejestracja: 05 Sty 2011
Posty: 19
Hej, udało Ci się znaleźć coś ciekawego, czy korzystałeś np z wyszukiwarki fly4free :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2018 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
kilka dni temu korzystaliśmy z NavaRentCar, cena za 3dni + wjazd do Albanii 181 € z ubezpieczeniem
samochód braliśmy z lotniska i tam też zostawialiśmy
cena może niezbyt niska, ale płatność gotówka :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lip 2018 09:24 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 96
Ja polecam terre-car montenegro.

http://www.terraecar.com/

W czerwcu 210 euro placilismy za forda fieste z lotniska na tydzien. 100 euro depozytu karta lub gotowka.
Zero problemow. +10 euro za wyjazd do dubrownika.

Mozna negocjowac na whats app :) z 10 euro zawsze zejdzie z ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#9 PostWysłany: 10 Lip 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Taka mała przestroga dla osób chcących wypożyczyć auto w Czarnogórze.
Sam korzystałem z komunikacji publicznej ale czekając przed lotniskiem na powrotny lot byłem świadkiem jak mniej więcej połowa najemców samochodów przy oddawaniu aut była wkręcana, że to właśnie w czasie użytkowania przez nich doszło do szkód lakierniczych i muszą zapłacić jak dobrze słyszałem nawet po 1000 euro wkładu. Większości osób po przyjeździe kierownika wypożyczalni przy lotnisku po wyjaśnieniach odpuszczano ale widziałem przypadek, że komuś spisami protokół szkodowy. Widać, że wypożyczalnie notorycznie próbują naciągać ale w tym jednym przypadku to była ewidentna ustawka, chłopak z wypożyczalni od razu włożył rękę pod samochód oraz pod nadkole jakby wiedział czego szukać w tym samochodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#10 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:49 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 96
my w terrecar zrobilismy zdjecia przy odbiorze i zapisalismy wszystkie usterki na karcie:)
i zadnego problemu przy zwrocie, depozyt oddany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Wrz 2018 07:52 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 3
Loty: 2
Kilometry: 3 378
wiatm, tak dla pewności zapytam jeśli pobyt w Czarnogórze jest na podstawie dowodu osobistego to wypożyczenie samochodu również?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Wrz 2018 10:02 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
Polecam wypożyczalnie www.terraecar.com, bardzo dobry kontakt, przy wykupieniu pełnego ubezpieczenia niepotrzebna karta kredytowa.

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Wrz 2018 13:17 

Rejestracja: 12 Wrz 2018
Posty: 3
Witam, jako stały czytelnik forum postanowiłem się zarejestrować i podzielić swoimi doświadczeniami ;)
Wypożyczałem samochód pierwszy raz, dotąd podróżowałem pociągami i autobusami, ale w oparciu o swoje doświadczenia z Czarnogóry sprzed 10 lat wolałem zapewnić sobie trochę wolności i wynająć auto, więc się trochę denerwowałem różnymi rzeczami, a nic tak nie uspokaja jak lektura doświadczeń innych osób.
Przygotowania:
Leciałem w terminie 4-11 września. Samochód rezerwowałem przez Ryanaira bo było najtaniej. Z ubezpieczeniem rozszerzonym a AXY zapłaciłem 742,53zł za Toyotę Aygo w Interrencie - jechaliśmy w dwie osoby z bagażem podręcznym więc szukaliśmy najbardziej ekonomicznego auta.
Podgorica:
Terminal nie jest duży, Interrent znajduje się w lewym rogu patrząc w stronę wyjścia. Należy kierować się na okienko Europcar, gdzie jest tylko mała naklejka Interrent i de facto wypożycza się od tej firmy. Dwie rzeczy mnie zaskoczyły. Po pierwsze depozyt wynosił 1000 euro zamiast 900, karta kredytowa VISA z BZWBK przeszła bez problemów. Po drugie opłata za mycie auta, nie miałem doświadczenia, więc myślałem, że jest w cenie, zaproponowali 12 euro, idąc za radami, żeby nie zgadzać się na nic bo wypożyczalnie to naciągacze dowiedziałem się, że jeśli nie umyję autka to kara 36 euro - do tego wrócę przy zwrocie.
Z pracownikiem obejrzeliśmy auta, trochę mnie martwiło, że było już ciemno i nie mogłem dokładnie obejrzeć go i zrobić zdjęć. Miało już jedno mocne zarysowanie na tylnym zderzaku, co było uwzględnione w papierach. Zamiast Toyoty Aygo dostaliśmy Volkswagena UP!, praktycznie nowy, kwiecień 2018, 8,5 tys. przebiegu. Teoretycznie nie ma limitu kilometrów, ale wbili pieczątkę, że po 1500 trzeba zrobić przegląd na własną rękę.
Jazda:
samochód się sprawdził, dał radę na górskich serpentynach, spalił 30 litrów na 600 kilometrach, jak widać nie jeździliśmy specjalnie dużo, spaliśmy w Budvie i jeździliśmy od Baru po Perast i na północy Cetinje, Lovćen, dojeżdżaliśmy też na bardziej kameralne plaże po 20km w jedną stronę. Cena benzyny jest jednakowa w całym kraju, wynosi 1,38 za 95 i 1,41 za 98 więc nie trzeba kalkulować gdzie będzie taniej tankować.
Szkody:
Miałem ubezpieczenie więc się nimi nie przejąłem specjalnie, w Czarnogórze dość swobodnie podchodzi się do tematu parkowania, już pierwszej nocy na zderzaku pojawiły się czerwone rysy, dodatkowo na koniec zobaczyłem spore wgniecenie na dziwnej wysokości, blisko dachu, może spadł gdzieś kamień na samochód? Gdzieś lekko obrysowałem nadkole prawdopodobnie na drodze Lovćen - Kotor, gdzie trwa budowa i nie ma nawierzchni, ale droga nie jest zamknięta i trzeba uprawiać off-road.
Zwrot:
Zatankowałem na stacji przy rondzie koło lotniska, ale myjnia (która miała kosztować 5 euro) tam nie działała, na szczęście było wi-fi i sprawdziłem, że 7km stąd, na przedmieściach Podgoricy jest jakaś myjnia. Pojechaliśmy i była to myjnia samoobsługowa na monety, 1 euro za 4 minuty, wydałem 2 euro i mniej więcej obmyłem go (obrośnięty brudem był już równo), to co się nie domyło obtarłem chusteczkami, do tego odkurzacz 50 centów za 5 minut, pan z obsługi włączył go za darmo bo nie mieliśmy drobnych, a automat do rozmieniania przyjmował tylko banknoty 5 i 10 euro.
Wróciliśmy na lotnisko i zdaliśmy samochód, komisyjny odbiór był na luzie, pan obejrzał głównie rogi i progi i nic nie znalazł :) nie narzekał też na byle jakie mycie, więc bez problemu oddali 1000 euro na kartę.

Mimo stresu poszło wszystko gładko, dlatego polecam w Czarnogórze Europcar/Interrent ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Wrz 2018 23:32 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 5
Ja polecam http://www.terraecar.com, o której dowiedziałem się z tego forum ( NBE322 - dzięki ). Pożyczyłem na tydzień we wrześniu Forda Fiestę 1,6 w automacie, koszt 200 euro plus 100 euro depozytu w gotówce, zwrócone bez problemu. Bardzo dobry kontakt przez Vibera lub Whatsaapa.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 27 Gru 2018 13:15 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Interesuje mnie wynajem samochodu na tydzień. Porównując ceny z pośrednika www.rentalcars.com z polecaną tutaj wypożyczalnią http://www.terraecar.com wychodzi o o prawie 300 zł taniej na korzyść terraecar.com. Na ich stronie jest możliwość zaznaczenia odbioru samochodu w Podgoricy, ale zastanawiam się jak to wygląda z odbiorem lotniska Podgorica Golubovci, są jakieś dodatkowe opłaty? Zrozumiałam, że oni nie mają swojej placówki na lotnisku. Ktoś czeka na nas z karteczka albo podjeżdża o umówionej godzinie? Długo trwają formalności związane z odbiorem auta? Przylatuje wieczorem, a potem czeka mnie jeszcze kawałek drogi do przejechania, więc chciałabym sobie to rozsądnie zaplanować.
A tak przy okazji: jak wasze doświadczenia za kierowcą w tym kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Gru 2018 13:46 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
Czekają z karteczką z nazwiskiem. Brak dodatkowych opłat za odbiór na lotnisku.

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Globi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2019 18:14 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 1
To i ja się podepnę. Natchniona pozytywnymi opiniami o Terrae-car zapoznałam się z ich stroną i zrobiłam rezerwację na auto. Czekam na potwierdzenie i jakieś dane do wpłacenia zaliczki. U nich na stronie wyczytałam, że po zatwierdzeniu rezerwacji przesyłają bezpieczny link do wykonania płatności. Jako informatyk jestem trochę przeczulona na punkcie bezpiecznych linków i innych takich. Stąd moje pytanie, jak to u Was wyglądało? Jakie mieliście doświadczenia w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Maj 2019 09:40 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Kilka dni temu wróciliśmy z Czarnogóry. Zachęcony Waszymi opiniami i ja zarezerwowałem auto-Hyundai i20 w http://www.terraecar.com/ na 7 dni.
Ogólnie -ocena 10/10.
Najpierw zapłaciłem bezpiecznym linkiem zaliczkę 14 euro .Po przyjeździe przedstawiciele wypożyczalni czekali na nas w terminalu z karteczką z nazwiskiem (było chyba 5 osób wynajmujących).Moje auto miało na liczniku od 2600 km,pachniało nowością.Dopłaciłem gotówką 200 euro + 100 euro gotówką depozyt.W cenie miałem super CDW oraz zieloną kartę na 3 wjazdy do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny i Albanii.
Umówiliśmy się na oddanie auta 1,5 godziny przed odlotem na lotnisku w tym samym miejscu na parkingu.Rzut oka pracownika wypożyczalni na auto(nieco przybrudzone) i zwrot depozytu.
Żadnych problemów,wszystko super!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Cze 2019 14:23 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
A czy ktoś korzystał w Czarnogórze z Pro Auto renta a car.
https://www.proauto.me/
Cenowo są bezkonkurencyjni w tym momencie, ale opinie widzę tyko w google.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Cze 2019 21:42 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Udało mi się odnaleźć jedną osobę z Polski która korzystała z tej wypożyczalni. Ja napisze w sierpniu swoją wrażenia z wypożyczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group