Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Maj 2015 19:00 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 10
Przed wyjazdem do Barcelony (tzn wylotem i wynajęciem auta na miejscu) na forum czytałem i otrzymywałem opinie o tym ze strach jezdzic autem po Barcelonie i w ogole jazda do Montserrat nie jest dla kierowców, którzy mają lęk wysokośći itd itp bla blaaaaa

A ja powiem jaka jest prawda na podstawie swojego doświadczenia (jeździłem 6 dni po Barcelonie i okolicach).

Wynajęcie auta daje mozliwość jazdy GDZIE CHCESZ i kiedy chcesz. Jest bezpieczniej niż komunikacją miejską. Możesz zwiedzać okolice, których nie zwiedziłbyś bez auta. Ja dzięki temu odkryłem fajne okolice Barcelony plaże ze skałami i fajne prawdziwe lokalne hiszpańskie restauracjie nie nastawione tylko na turystów itd itp.

Dementuję plotki o ciężkiej jeździe po Barcelonie. Byłem zachwycony, że nawet w godzinach szczytu w dzień roboczy nie było korków. Tzn były, ale całość szła bardzo szybko i było to nieodczuwalne a czegoś takiego po Warszawie nigdy nie zaobserwowałem. Barcelona jest super komunikacyjnie rozwiązanym miastem. Do tego pełno parkingów podziemnych i z takich polecam korzystać Na każdym da się znaleźć wolne miejsce bez problemu. Raczej na ulicy nie da się łatwo znaleźć miejsca.

Ogólnie jeżdżąc po Barcelonie na drugi dzień już czułem się swobodnie. Najgorzej było tylko zaaklimatyzować się czyli pierwszy dzień :D Ogarnięty kierowca spokojnie da radę. Tam ludzie nie jeżdzą szybko więc spokojnie bez pośpiechu.

To raczej tyczy się całej Hiszpanii... jak ktoś ma jakieś obawy co do auta w Hiszpanii przez inne negatywne komentarze to spokojnie możecie sobie je wsadzić w kieszeń.

Do tego te super widoki i wjazdy na górki Tibidabu... a najlepiej wspominam superowski wyjazd do Monsterrat. Super przezycie dla ludzi, którzy lubią piękne widoki + jazdę po pięknych serpentynach :) Na Montserrat szybko można dojechać autem. Ja na początku obawiałem się, że to daleko na taki wyjazd ale potem się zdziwiłem :) Bardzo polecam.

Jeśli chodzi o jazdy po autostradach i wjazdy do miasta, wszystko jest ładnie oznaczone nawet zjazdy mają ponumerowane. Np zjazd nr 8, zdjazd nr 12 itd. Bez nawigacji raczej i tak ciężko na początkującego więc auto + nawigacja - i nie ma lepszego sposobu poruszania się po Barcelonie i Hiszpanii!

Parę zdjęć z autka:)

Image
Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 14 Maj 2015 19:27 

Zainteresowałeś mnie przed ponownym wrześniowym wyjazdem, przy czym:
- czytając zapewne wypożyczę na 1-3 dni, by ze względu na wygodę i koszty podróży dla 4 osób skorzystać w drodze do Montserrat i do zwiedzenia okolic Barcelony
- po pobycie zeszłorocznym w Barcelonie do samego poruszania się po mieście ODRADZAM ze względu na deficyt miejsc do parkowania, czas, koszty i głównie z powodu genialnie działającego metra

Podaj koszty, gdzie pożyczałeś, opcja wypożyczenia itp itd
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Maj 2015 20:02 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 10
Oczywiście, że z parkowaniem na ulicach jest słabo. Ale jest dużo parkingów podziemnych i to bardzo polepsza sprawę. Zostawiasz auto i chodzisz zwiedzać. Podziemny jest blisko Sagrady Familii fajny. Blisko La Rambli tez. Na Barcelonecie też. Mnóstwo podziemnych widziałem. Też przed wyjazdem musisz się zastanowić czy zwiedzasz same miasto czy nie. Bo jak same miasto to może auto zbędne. Ja nie chciałem się turlać metrem i targać np wodę aparaty telefony dokumenty ze sobą wszystko wśród złodziei. Tym bardziej, że 60% miasto, 40 % okolice z czego jestem bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o koszty.
Ja wziąłem z rentalcars.com najniższą ofertę z polityką paliwa FULL / FULL i tylko taką polecam. Przy wyszukiwaniu trzeba zaznaczyc paliwo na zasadzie full to full bo to jednak są droższe oferty.
Wypadło na FireFly.
Firefly miesci sie poza budynkiem lotniska to wazne dla początkujących. Jest budka na parkingu wypożyczalni.
Moge Ci nawet zeskanować jak wygląda umowa z takiej wypozyczalni. Będą Cię pytać o to gdzie bedziesz parkować samochód/gdzie jedziesz tj przygotuj sobie tez adres hotelu. No i wiadomo reszta dokumentów paszport, prawo jazdy z ktorego spisuja wszelkie informacje. I WAŻNE: Nie wynajmiesz auta bez karty kredytowej. Konieczność nawet jak bierzesz dodatkowe ubezpieczenie (na 5 dni wyszlo mnie okolo 50 euro), to musisz dać depozyt 150 euro za paliwo. Do tego wymagana jest karta kredytowa. Depozyt mi zdjęli więc uczciwość jakaś tam jest. Auto bylo czyste i w miare swieze.

Reasumując ja wziąłem:
1) opłata za wypozyczenie przez rentalcars.com
2) depozyt 150 euro za paliwo
3) oplata 68 euro za ubezpieczenie dodatkowe (5dni)

z depozytu za paliwo pobrali sobie te 68 euro i blokada zdjeta pomniejszona o ta kwote byla
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Maj 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a ile za parkowanie Ci wyszło?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Maj 2015 21:57 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Nie wiem jak teraz, ale w 2012 (wtedy pojechałem m.in. do Barcelony samochodem) parkingi podziemne były stosunkowo bardzo drogie. Cena od 2-3 euro za godzinę.

Co do reszty, to pełna zgoda- nie wiem, kto pisał o tym, że jazda samochodem po jakimkolwiek europejskim kraju może być problematyczna- to nie Afryka środkowa czy Indie (tam pewnie miałbym opory przed jazdą, nawet nie ze względu na zasady, co na konsekwencje zdarzeń drogowych...).

A Hiszpania to nawet nie ta- teoretycznie- mniej drogowo cywilizowana Europa. Hiszpanie jeżdżą bardzo spokojnie i stosunkowo przepisowo i bez charakterystycznego południowego "polotu"... Znacznie bardziej frywolnie jest np. we Włoszech czy Grecji, o Turcji czy np. Ukrainie nie wspominając. Hiszpanii jest znacznie bliżej do drogowych Niemiec niż do wcześniej wymienionych.

Jak ktoś jeździ raz na tydzień do hipermarketu i z powrotem 5km to faktycznie- jazda gdziekolwiek jest wyzwaniem.
Ale dla normalnego kierowcy, *żaden* europejski kraj nie będzie stanowić problemu.

Osobną kwestią jest ocena, czy z samochodu warto i chce się Nam korzystać- to już każdy stwierdza we własnym zakresie, ale litości- bajdurzenie niedzielnych kierowców o tym, że gdzieś w Europie rzekomo "trudno" się jeździ, nie może być argumentem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Maj 2015 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
john_doe napisał(a):
... bajdurzenie niedzielnych kierowców o tym, że gdzieś w Europie rzekomo "trudno" się jeździ, nie może być argumentem...

z całym szacunkiem, ale cały ten Twój wywód odpiera się na tezie, że m.in. ja odradzałem brania samochodu do bcn, bo tam się nie da jeździć. oczywiście jest to nie prawda. moje, jak i innych zdanie, opiera się na tym, że transport publiczny w bcn działa bardzo dobrze.

czekam aż ktoś powie, że samochodem po bcn przemieszcza się szybciej i taniej niż transportem publicznym.

po za tym, jak np ktoś przyjeżdża na tydzień i zakłada wynajęcie samochodu to powiedzmy +/- będzie go to kosztowało 70€, z parkingami, paliwem to pewnie więcej ale załóżmy tę dość niską kwotę. jeśli nie jadą co najmniej 3 osoby, to nawet od bidy można ze 2-3 razy w obrębie miasta przejechać się taksówka i to samo wyjdzie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Maj 2015 22:20 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Odniosłem się wyłącznie do tego fragmentu w tym wątku.

Cytuj:
na forum czytałem i otrzymywałem opinie o tym ze strach jezdzic autem po Barcelonie i w ogole jazda do Montserrat nie jest dla kierowców, którzy mają lęk wysokośći itd


Wyraźnie też napisałem, że preferencje transportowe i koszty to zupełnie co innego i tu każdy podejmuje swoje decyzje.
Chodziło mi wyłącznie o wspomniany strach przed jazdą samochodem. Spotkałem się z tym zresztą w wielu miejscach, nie tylko na forum.

Wreszcie, dla porządku- w ogóle nawet nie kojarzę Twojej wypowiedzi odnośnie samochodu w Barcelonie. , także spokojnie. Pobieżnie pamiętam jedynie wątek o lęku wysokości przy jeździe do Monserrat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2015 07:09 

Rejestracja: 16 Maj 2015
Posty: 5
W Montserrat można się naciąć bo na górny parking wpuszczają tylko określoną liczbę samochodów. Reszta czeka w kolejce aż ktoś wyjedzie. My zawróciliśmy na dół i wjechaliśmy kolejką.

Co do reszty - jak ktoś ma budżet na parkowanie 10-15 Jurków dziennie to kto bogatemu zabroni, nawet w Mediolanie może sobie parkować w centrum. Nie zapominajmy też o noclegu z parkingiem, co znacznie ogranicza ich liczbę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group