Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Sty 2019 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Kilka dni temu brałem busa w Avisie w centrum miasta przy Housing Bank.
Brałem poprzez carrentals.com i z ubezpieczeniem na carrentals.
Na miejscu można było zapłacić gotówką lub dowolną kartą.
Żadna kaucja na karcie kredytowej nie została zablokowana.
Nie było żadnych problemów. Po wypożyczeniu odwieziono nas na granicę za dodatkowe 15 JOD ( za 8 osób)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 03 Lut 2019 17:55 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 36
Zweryfikowałem Europcar w Aqabie i generalnie polecam. Dostaliśmy mulastą Mazdę w automacie zamiast Peugeota ale była w dobrym stanie. Jedynym "problemem" była konieczność zapłaty w JOD zamiast USD i oczywiście cena gwarantowana została źle przeliczona na dinary. Po zwróceniu uwagi gość najpierw stwierdził że nie może zmodyfikować kwoty ale potem gdzieś zadzwonił i jednak się udało. Przy zwrocie dość dokładnie oglądali samochód ale do niczego się nie przyczepili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Mar 2019 20:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Także wypożyczałem w Europcar w Aqabie. Rezerwacja z odbiorem z lotniska (tak było sporo taniej): 3 x Peugeot 301 lub podobny, ręczna skrzynia biegów. Przyszliśmy do biura w centrum miasta, pytam o możliwość odbioru tutaj. Odpowiedź: możemy odebrać gdzie chcemy. Oczywiście odebraliśmy na miejscu. Dostaliśmy 3 x Peugeot 301, automat.
Wg rezerwacji depozyt 500 USD, pobrali 350 JOD, czyli praktycznie tyle samo. Wystarczyła kart debetowa.
Pytam o dodatkowego kierowce - nie trzeba płacić, wystarczy, że wypożyczający jest w samochodzie, prowadzić może dowolna osoba.
Przy odbiorze pracownik obszedł samochód dookoła, patrząc uważnie na dolną część karoseri. Auta były trochę brudne, równo zakurzone, więc chyba po tym stwierdził, że nie ma nowych uszkodzeń :)

Ciekawostka z godziną zamknięcia biura - wg ich strony: 20.00, wg Google: 21.00, w biurze powiedzieli, że 20.30.
Góra
 Profil Relacje PM off
gmak uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 03 Mar 2019 03:01 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Też mam pojutrze zarezerwowanego Peugeota 301 manual (z upgradem do Citroena C-Elysee automat - może z większym bagażnikiem) z Europcar na lotnisku w Aqabie. Tak było najtaniej plus taksówka z granicy Wadi Araba kilka JOD tańsza.

Na voucherze jest formuła "Meet and Greet" więc mam wrażenie, że tam nie mają żadnych samochodów, tylko podstawiają je z miasta lub podwożą innym pojazdem do biura na Al Nahada Street. Jeśli tak, to może mogliby zamiast tego podjechać na granicę, podobna droga.

Ktoś odbierał samochód od nich na lotnisku?

Jakiś kontakt do nich oprócz telefonicznego?

Osobny problem to trudny do oszacowania czas dotarcia zarówno na granicę jak i na King Husajn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 03 Mar 2019 09:35 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja odbierałem auto od Europcar na lotnisku. Nie mają biura w terminalu, ale ich auta stoją na parkingu pod terminalem, a biurem jest zparkowane Renault Kangoo. Nigdzie nie podwożą, odbiór i zwrot odbywa się na parkingu przy terminalu lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
gmak uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 03 Mar 2019 10:49 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Umawiałeś się wcześniej? O której godzinie był odbiór? Podejrzewam, że nie czekają tam cały dzień...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Mar 2019 13:26 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Jak nie będzie człowieka od Europcar to podejdź do tych z dollar albo thirty i zadzwonią po tamtego. Zawsze ktoś z nich jest. Nie ma co umawiać i tak nie przyjdą na czas :)
Mi się wydaje, że po prostu jak ktoś oddaje auto to on jedzie je sprzątać i tak cyklicznie co pół godziny się pojawia. Siedzi tylko dłużej w godzinach przylotu samolotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 03 Mar 2019 14:27 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@piwili wpisałem godzinę odbioru przy rezerwacji oraz podałem numer lotu. Po przylocie czekałem ok.20 minut pod wspomnianym Kangoo czekając aż się ktoś pojawi.
Przy zwrocie natomiast był na miejscu facet, który obejrzał pobieżnie samochód i życzył szczęśliwego lotu. Nie obiążyli mnie za wydumane uszkodzenia i dość szybko zwrócili zablokowaną kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 03 Mar 2019 20:10 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Też wpisałem numer lotu i zmieściły mi się jeszcze cztery literki OVDA :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Mar 2019 18:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Na lotnisku nie było nikogo z żadnej wypożyczalni, ale miałem wydrukowany voucher również po arabsku i przypadkowy człowiek przed terminalem wydzwonił ich i zjawili się dość szybko. Ustaliliśmy, ze oddajemy w mieście.

Nie wiem w jakich okolicznościach na nadkolu pojawiło się drobne wgniecenie. Samochód był równo przykurzony, ale reszta załogi zaczęła łapskami dokonywać oględzin i stało się to jeszcze bardziej widoczne. Potem szukałem ziemi o odpowiedniej granulacji, żeby to z powrotem przykurzyć, ale wcale się nie chciało trzymać lakieru, a po napluciu zrobił się błotny placek jeszcze bardziej rzucający się w oczy :)

Ale nikt się tego nie czepiał i zaproponowali podwiezienie na granicę "naszym" samochodem za 10 JOD z czego skorzystaliśmy, bo nie trzeba było już wyjmować walizek z bagażnika, a z powodu szabasu trochę się spieszyliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Paź 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 22
Loty: 79
Kilometry: 245 194
Wypożyczał ktoś w Akabie auto 4x4? Co polecacie? Chcemy spędzić 3 dni na Wadi Rum (sami jechać i spać we własnym namiocie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Gru 2019 21:19 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
Wypożyczał ktoś może auto w Aqabie i wjeżdżał nim do Izraela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 05 Gru 2019 01:10 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Nie sądzę by to było możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group