Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed zadanie pytania - przeczytaj poradnik
https://www.fly4free.pl/wakacyjny-porad ... czyc-auto/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Wrz 2021 13:30 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Cześć.
Panowie czy próbował ktoś wypożyczyć auto w Dubaju na kartę debetową? Gdzieś czytałem, że jak jest wypukła i można na niej zrobić preautoryzacje to nawet revolut może przejść. Czy to prawda?
Nie wiem czy próbować przez neta czy udezac na lotnisku.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#82 PostWysłany: 05 Lis 2021 17:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Takie głupie pytanie: co się stanie jeśli wynajmę samochód na 7 dni, a oddam po 4? Ktoś miał kiedyś może podobną sytuację? Czy wypożyczalnia ma jakieś prawo do korekty stawek? Bo wiadomo, że im dłuższy wynajem, tym niższa stawka dzienna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 05 Lis 2021 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Nic sie nie dzieje ;-)
Ale jesli placiles bezposrednuo w wypozyczalni, to dostaniesz zwrot. Przeważnie Jesli w OTA, zero zwrotu. Zawsze brak obciążeń dodatkowych.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 05 Lis 2021 19:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A która to wypożyczalnia w swoim OWU gwarantuje taki zwrot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Lis 2021 09:00 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Kashpir napisał(a):
... Bo wiadomo, że im dłuższy wynajem, tym niższa stawka dzienna.


Ale i tak zapłaciłeś już za większą liczbę dni, więc i tak na tym zyskują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 06 Lis 2021 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@boots Nie wiem ktora ma to w OWU - nie sledze ich wszystkich. :-)
Ale Europecar juz mi w tym roku 2 albo 3 razy oddawal za zwrot przed terminem. Rezerwowane bezposrednio w Europecar.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 06 Lis 2021 12:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Być może to były miłe gesty z ich strony, być może taki przywilej wynika z Twojego ewentualnego wysokiego statusu w ich programie - ale OWU generalnie nie daje takiego prawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 15 Kwi 2022 22:54 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
Część.
Niewiele razy zdarzyło mi się wypożyczać auto za granicą z reguły od ludzi miejscowych, bez karty kredytowej.
Teraz planuje wynająć auto w Neapolu.
Mam kilka pytań bo nie rozumiem pewnych kwestii związanych z najmem. Chce to zrobić bezpośrednio przez stronę firmy lub przez pośrednika.
1. Czy zawsze pobierają wkład własny, w sensie blokują? Zależy mi na samochodzie z pełnym ubezpieczeniem, również na wypadek gdybym ja coś przerysował.
2. Zależałoby mi na tym żeby nie ściągali mi z karty koło 10 tysięcy, więc szukam takie która ma pełne ubezpieczenie.
3. Każda ubezpieczalnia ma w swojej ofercie ubezpieczenie na szyby, lawety, podwozie itp. a mimo wszystko zawsze biorą ten wkład własny?
4. Czy warto ubezpieczać samochód w firmie zewnętrznej na wypadek ewentualnej szkody? Boje się że to później jest wieczna przeprawa z firmą ubezpieczeniową.
5. Tylko w wypożyczalni noleggiare znalazłem opcje nie brania depozytu. Czy inne ubezpieczalnie jak sixt, Avis, bugdet też mają takie opcje? Bo na ich stronach tego nie ma. Ubezpieczają szyby itp. a o pełnym ubezpieczeniu nie ma nic napisane.
6. Ubezpiecze sobie np szyby i jeżeli ja zbije np kamieniem to pobierają mi coś z wkładu własnego czy nie?
Prosiłbym o rozwiązanie moich wątpliwości, mam jeszcze kilka pytań. Bo w tym temacie nie mam za dużego doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 09 Maj 2022 11:24 

Rejestracja: 09 Maj 2022
Posty: 1
Cześć, zarezerwowałem auto przez stronę Avis, nie było możliwości rezerwacji przy zużyciu opcji "pay now", wyłącznie "pay later". Dokonałem rezerwacji, nie podałem nawet danych karty.
Auto wydaje się być zarezerwowane w dość dobrej ofercie, ale coś mi nie pasuje, gdyż wartość "tax" jest równa 0. Pisałem do customer service, otrzymałem informację, że brak wyszczególnionego razu to błąd systemu i jest to kwota total, dodatkowo napisali "do not worry" co w zasadzie jeszcze bardziej wzbudza moje wątpliwości :D
Co o tym myślicie? Szukać innej wypożyczalni? Obawiam się, że przylecę i wyjdzie z tego wielkie rozczarowanie bo cena wzrośnie X2, co ofertą korzystną już nie jest i mógłbym ogarnąć coś ciekawszego.

Protections & Coverages
Cover The Car (LDW)Accepted
Third Party LiabilityAccepted
Cover Myself (PAI)Declined
Cover My Belongings (PEP)Declined


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 11 Maj 2022 21:05 

Rejestracja: 11 Maj 2022
Posty: 5
Czy jeżeli wypożyczę auto przez stronę wypożyczalnie (nie pośrednika) i wybiorę pełne ubezpieczenie to czy na miejscu mogą próbować coś dodać do wypożyczenia ? W sensie czy taka opcja nie załatwia przekrętów ze strony wypożyczalni ? Lub na co zwracać uwagę w takim przypadku?

Druga kwestia, co waszym zdaniem powinno być w pełnym ubezpieczeniu aby nie musieć niczym się martwić? Czy coś poza
Koła, opony, szyby, lusterka, holowanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 11 Maj 2022 23:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Po prostu cały samochód bez wykluczeń.
Można do tego dodać zatrzaśnięcie lub zgubienie kluczyka, zatankowanie złego paliwa, dobry assistance z samochodem zastępczym w razie jakiegokolwiek problemu.
A przekręty jakieś zawsze można robić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 12 Maj 2022 10:49 

Rejestracja: 11 Maj 2022
Posty: 5
W której wypożyczalnii lub zew ubezpieczeniu jest zawarty cały samochód ? Bo sprawdziłem kilka i zawsze coś jest w wykluczeniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 12 Maj 2022 23:40 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Nawet przy pełnym ubezpieczeniu? Ubezpieczenia typu premium zazwyczaj obejmują wszystko co napisałem.
Tego typu wykluczenia plus udział własny ma podstawowe ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 13 Maj 2022 07:40 

Rejestracja: 11 Maj 2022
Posty: 5
Goldcar
Please note that there are some special cases that are not covered by any of these coverages:
Breakage of side windows or rear window.

Wiber
Nie wiedzę aby pisali o rysach,
This cover exempts customers from the excess fee and covers the following:

Loss or damage to the vehicle´s keys, fuel error, damage to the underside of the vehicle, damage to windows and windshields, damage to wheels and tires, damage to clutch, damage to rearview mirrors, antenna and battery.

Także moim zdaniem wygląda że trochę słabo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 13 Maj 2022 11:56 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
To co zacytowałeś dla Wibera, to chyba opis pełnego ubezpieczenia, które stanowi uzupełnienie podstawowej polisy? Obejmuje wszystko co jest wykluczone w podstawowej. W czym problem?

Opinie o Goldcar czytałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 13 Maj 2022 14:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Żadne ubezpieczenie nie pokrywa wszystkich szkód, niezależnie od powodów ich powstania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 13 Maj 2022 14:04 

Rejestracja: 11 Maj 2022
Posty: 5
Tak dla wibera to opis dla pełnego ale mi się to nie spina
Podstawowe
Our basic Insurance with Excess covers the following: personal injury assistance, collision damage waiver and vehicle theft. In case of theft, the customer must fill out an accident report and provide it to our staff at the office.
Any damage or accident to the vehicle that goes unreported will be considered client’s negligence. Clients must report to the police (and inform Wiber) within 24 hours of the incident.

Prawie pełne
Our Top Cover provides the best protection. This cover exempts customers from the excess fee and covers the following:
Loss or damage to the vehicle´s keys, fuel error, damage to the underside of the vehicle, damage to windows and windshields, damage to wheels and tires, damage to clutch, damage to rearview mirrors, antenna and battery.

No i teraz pierwsze nie mówi nic o uszkodzeniu typu rysa/wgniotka. Więc pytanie ile mogą mnie skasować za coś takiego?
Drugie moim zdaniem chroni tylko przed wymienionymi przypadkami, czyli ok , nie mam udziału własnego ale tylko dla podanych przypadków (nie ma karoserii zawartej)
No chyba że pogrubiony fragment należy rozumieć że po prostu zawsze udział własny jest 0?



tak czytałem opinie o goldcar, pytanie co innego jest warte sprawdzenia z pełnym ubezpieczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 14 Maj 2022 00:49 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
t0mii napisał(a):
No chyba że pogrubiony fragment należy rozumieć że po prostu zawsze udział własny jest 0?

Raczej tak bym to rozumiał. Od tego właśnie jest pełne ubezpieczenie.

t0mii napisał(a):
pytanie co innego jest warte sprawdzenia z pełnym ubezpieczeniem?

Nie rozumiem, pytasz o firmy wypożyczające?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 14 Maj 2022 11:52 

Rejestracja: 11 Maj 2022
Posty: 5
Tak pytam o inne firmy wypożyczające lub ubezpieczenia zewnętrzne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Maj 2022 13:28 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Samochód - trzeba zacząć od lokalizacji. Nie każda firma jest wszędzie dostępna i nie może mieć różne oferty w różnych miejscach.
Dodatkowe ubezpieczenie - albo łatwiej i bezpieczniej, ale drożej (czyli w wypożyczalni), albo taniej, ale z pewnymi niedogodnościami czyli w innej firmie. Na forum i w Internecie jest pełno informacji na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group