Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed zadanie pytania - przeczytaj poradnik
https://www.fly4free.pl/wakacyjny-porad ... czyc-auto/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 21 Cze 2022 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Hej.

Szukam sobie auta na kilka dni w UK w Liverpoolu i widzę w wymaganych dokumentach do realizacji wypożyczenia zapis:

Cytuj:
Należy przedstawić kartę pokładową lub bilet na prom na dowód, że dotarłeś na lotnisko samolotem lub promem w ciągu ostatnich 24 godzin.


I się pytam - co jest? xD Czy oni naprawdę to sprawdzają? Nie mogę sobie podjechać na lotnisko po kilku dniach od przylotu i wypożyczyć samochodu? Co to za różnica?

Wypożyczalnia to Green Motion (słyszałem, że kiepskie opinie ma, ale znajduje mi tylko w tej i ewentualnie w Easyrent :/).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 21 Cze 2022 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ta wypozyczalnia ma naprawde zle opinie, notoryczne naliczanie za szkody. Nawet niektore firmy oferujace ubezpieczenia, wykluczyly ich w warunkach. Na temat tego zapisu nie moge wypowiedziec sie, przeciez rownie dobrze mozesz byc lokalesem, ktory wypozycza samochod.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 21 Cze 2022 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
No właśnie wiem, naczytałem się opinii i chyba ich oleję bo poza tym chcą jeszcze 1500 funciaków depozytu za najmniejszego przemieszczacza, no niepoważni. XD

Jeśli jeszcze ktoś byłby tak uprzejmy wyjaśnić mi jedną kwestię. Znalazłem na takiej wyszukiwarce opcję "stress free", która niby ma pełne ubezpieczenie i redukuje depozyt do kilkuset złotych:

https://www.stressfreecarrental.com/en/ ... nceOption=

Tylko czy ja dobrze rozumiem, że to tak czy inaczej jest ubezpieczenie zewnętrzne? Jeśli tak to jaką mam pewność, że wypożyczalnia faktycznie mi zredukuje depozyt i nie powie "spadaj pan z tym"?

Ech, dlaczego na zachodzie Europy nie może być jak na Bałkanach. Rezerwujesz, płacisz gotówka na miejscu bez śmiesznych depozytów (lub z naprawdę symbolicznymi) i nic cię więcej nie interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 02 Sie 2022 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Chcialem sie z Wami podzielic moja historia z Avis. Jeszcze w Polsce zarezerwowalem wypozyczenie samochodu w EVN przez avis.pl. Wybralem ich oferte ze wzgledu na znakomite warunki: wyjatkowo dobra cene i ubezpieczenia od kradziezy i uszkodzenia ze zniesionym wkladem wlasnym. Ku mojemu zdziwieniu przy odbiorze samochodu w EVN pani stwierdzila, ze nie ma zadnego dodatkowego ubezpieczenia znoszacego wklad wlasny, mimo, ze z dokumentow jasno to wynikalo. Stwierdzila, ze to wynik bledu, ktory zglaszala do centrali juz miesiac wczesniej. Zdecydowalem sie zaplacic 100 EUR za cztery dni pelnego ubezpieczenia dodatkowo. Po powrocie do kraju napisalem reklamacje do pl.aviscustomercare@abg.com i po tygodniu dostalem informacje, ze zwracaja nadplacone 100 EUR na karte. Coz wiecej dodac: zdecydowanie polecam Avis.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 03 Sie 2022 00:48 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Niektórzy z nas mają kartę kredytową z ubezpieczeniem wkładu własnego wynajmowanego auta, np. w PKO BP (temat tutaj: https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=1499&p=1546477). Natomiast dzisiaj zauważyłem, że w PKO BP można kupić takie ubezpieczenie, nie posiadając karty kredytowej. Zakup tylko z ubezpieczeniem turystycznym, jako dodatek. Poniżej przykładowa kalkulacja dla Europy i państw basenu Morza Śródziemnego, na 14 dni, z kodem promocyjnym LATOZPKOBP (-20% do 14 września), są też zniżki, jesli ktoś posiada PPK/PPE w PKO BP.

Suma ubezpieczenia do 5000 zł, auta do 10 lat, do 9 osób, kampery się nie łapią. Resztę szczegółów trzeba by sprawdzić w OWU.

Załącznik:
Zrzut ekranu 2022-08-03 004651.jpg
Zrzut ekranu 2022-08-03 004651.jpg [ 128.78 KiB | Obejrzany 5399 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 03 Sie 2022 10:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Chyba przewijała się ta oferta w wątku ubezpieczeniowym, więc tylko zaznaczę, by pamiętać, że przy obecnych kursach te 5 tys. zł to jakieś 1050 euro - w wielu przypadkach udział własny może być wyższy. Dla przykładu: w nocy zrobiłem rezerwację w Portugalii - żaden luksus, klasa Renault Clio lub podobny, a udział własny w Alamo (a de facto w Guerin) na poziomie 1180 euro. Klasę wyżej wzrasta do 1970 euro. W innych wypożyczalniach było minimalnie właśnie 1050, ale widziałem nawet 1600 euro dla samochodu w najniższej klasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mik3nedu lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 03 Sie 2022 10:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Istotne jest również zrozumienie określenia "wypadek komunikacyjny".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 12 Wrz 2022 13:01 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
Cześć,

Mam pytanie związane z wypożyczeniem auta w Czarnogórze na objazdówkę Czarnogóra-Kosowo-Macedonia-Albania.
Chciałbym się dopytać, a nawet upewnić, które wypożyczalnie bez problemu zezwalają na wjazd do Kosowa? Które polecacie?

Jeśli takowe znacie, będę bardzo wdzięczny za polecenie.

Pytanie wrzuciłem w temat zbiorczy zamiast wklejania w kilka działów krajowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 07 Lis 2022 21:48 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 14
-- 07 Lis 2022 21:47 --

Pytanie odnośnie discovercars czy ktoś używał karty Revolut?

-- 07 Lis 2022 21:48 --

Pytanie odnośnie discovercars czy ktoś używał karty Revolut?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 17 Lis 2022 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 83
jaajbu napisał(a):
Cześć,

Mam pytanie związane z wypożyczeniem auta w Czarnogórze na objazdówkę Czarnogóra-Kosowo-Macedonia-Albania.
Chciałbym się dopytać, a nawet upewnić, które wypożyczalnie bez problemu zezwalają na wjazd do Kosowa? Które polecacie?

Jeśli takowe znacie, będę bardzo wdzięczny za polecenie.

Pytanie wrzuciłem w temat zbiorczy zamiast wklejania w kilka działów krajowych.


Podpinam się pod pytanie.
Szukałem auta przez Kayak. Nie ma tam możliwości wyboru w opcjach - wyjazd poza granice Czarnogóry.
:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 25 Lut 2023 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Pytanie: Wypożyczalnia w ramach depozytu zamiast robić depozyt na karcie to pobiera kwotę, a następnie ją zwraca (900eur)

Rozumiem, że są różnice kursowe i tego nie unikniemy, ale zakładając, że kurs euro będzie taki sam w momencie pobierania i zwrotu depozytu, to czy dostanę taką samą kwotę z powrotem? Tzn czy jest coś takiego jak np po stronie mastercard róźnica w zakupie i sprzedaży waluty czy jest ten sam średni kurs na daną chwilę? tzw "spread"

Dodam, że bank nie pobiera prowizji dodatkowej od przewalutowania (ING)

A najgorszym wypadku zapłacę revolutem, ale tak czy inaczej będę musiał wymieniać w jedną i drugą stronę.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 23 Sie 2023 09:23, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 25 Lut 2023 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@tommmik jeśli tylko będzie to preautoryzacja (blokada) i ostatecznie nie ściągną Ci $$$, to znaczenie ma tylko równowartość EUR w PLN w dniu założenia blokady, bo tyle Ci zostanie zablokowane na koncie. Jeśli 1000 EUR jest warte 4750 zł, to zostanie Ci zablokowane 4750 zł. Jeśli kurs pójdzie do 5000 lub 4500 i ostatecznie z tej karty zostaną pobrane środki, to zostaną rozliczone po kursie w momencie rozliczenia transakcji czyli możesz być stratny jeśli kurs pójdzie do 5000 zł lub zyskać jak spadnie do 4500 zł.
Natomiast nie ma znaczenia kurs jeśli zostanie zdjęta preautoryzacja, bo on określa tylko wstępnie ile wynosi w PLN wartość zablokowanych środków, a zdjęcie preautoryzacji odblokowuje pierwotnie zablokowaną kwotę.
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 26 Lut 2023 03:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Tak to wiem ale ewidentnie juz wiem ze bedzie pobrany depozyt a pozniej zwrocony. I nie chodzi mi o roznice kursową tylko czy sam bank za operacje lub mastercard pobiera jakas prowizje tj roznice pomiedzy kupnem a sprzedaża.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 26 Lut 2023 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Normalne transakcje kartą - obciążenie i uznanie, regulaminy konkretnych kart określają jak będzie to rozliczone. Opłatami może być przewalutowanie po kursie banku, a nie po kursie organizacji oraz ewentualne prowizje banku. Nie wiadomo też jak rozliczana jest konkretna waluta - każdy bank może dowolnie to ustalać. Przy płatności w EUR może być 1 przewalutowanie (PLN), a może być jeszcze jakieś przewalutowanie pośrednie np.w USD.
Nie napisałeś jaka karta.
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 18 Mar 2023 15:12 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 29
Tak się zastanawiam. W wypożyczalni zawsze podawałem fizyczną kartę kredytową. Czy są jakieś przeciwwskazania aby używać telefonu z Google Pay z podłączoną kk? Czy muszą wiedzieć na plastiku napis credit?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 20 Mar 2023 00:36 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Muszą jeszcze widzieć twoje imię i nazwisko na karcie.
Pytanie rzeczywiście ciekawe. Mi się wydaje, że nie przejdzie (może zależy gdzie). Spróbuj i napisz jak poszło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 20 Mar 2023 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Ludwik napisał(a):
Tak się zastanawiam. W wypożyczalni zawsze podawałem fizyczną kartę kredytową. Czy są jakieś przeciwwskazania aby używać telefonu z Google Pay z podłączoną kk? Czy muszą wiedzieć na plastiku napis credit?


Tak, regulamin wypożyczalni. Rzadko nie ma zapisu, że karty wirtualne nie są akceptowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 07 Kwi 2023 20:22 

Rejestracja: 07 Kwi 2023
Posty: 2
Hej mam pytanie,

dostałem za małe auto (kategoria A) a zamawiałem nieco wieksze (B). Jak i gdzie to reklamować ? U posrednika, w wypozyczalni?
Na miejscu nie było jak bo jak oddawałem to nikogo nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 07 Kwi 2023 20:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jak brałeś, to też nikogo nie było?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 07 Kwi 2023 21:19 

Rejestracja: 07 Kwi 2023
Posty: 2
Brałem w nocy, spieszyłem sie, nie byłem sam itd.

Czy to cos zmienia w konteście reklamacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group