Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed zadanie pytania - przeczytaj poradnik
https://www.fly4free.pl/wakacyjny-porad ... czyc-auto/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:16 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 14
Witam,

Przeglądając vocher trafilem na dziwną rzecz. Ogólne informacje o blokadzie na karcie kredytowej mówią:

Cytuj:
A deposit amount of EUR 200.0 will be held against your credit card for the duration of the rental. Your deposit is a
guarantee held in the event of damage/theft of the vehicle. This will be automatically released if there is no theft or
damage during the rental period. Please note that this does not represent your total excess liability which can be found in
the Insurance Coverage section.


Ale dalej jak zerknę na koniec dokumentu to jest napisane:

Cytuj:
Damage Waiver Liability
In the event of damage to the rental vehicle, you will be liable for up to the first EUR 1950.00 of costs and the
standard vehicle insurance policy will cover the rest. Please note, you must have this amount available on your
credit card at the time of pick-up in order to pay for any damage to the rental vehicle that may occur during your
rental period.
You may purchase a separate insurance policy from so that any excess insurance costs resulting from damage to
the car that may be paid to the car rental company can be reimbursed to you afterwards.
Get covered for just PLN 42.84 /day and avoid all excess


Niestet nie mam aż tak dużego limitu i nie ma takiej możliwości bym mógł go tak mocno zwiększyć. Czy oni będą sprawdzać czy mam 1950 euro limitu? Czy w ogóle są to w stanie zrobić? Mam limitu na 1000 euro i nie ma problemu żeby zablokowali mi te 200 ale te 1950 to za dużo. Będą robić jakieś problemy? W pierwszym akapicie jest wyraźnie napsiane że blokada będzie tylko na 200.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:24 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Please note, you must have this amount available on your
credit card at the time of pick-up in order to pay for any damage to the rental vehicle that may occur during your
rental period.

Jak nie masz tyle to mozesz u nich wykupic pelne ubezpieczenie.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:26 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
@Inhis
jeśli będą wymagać tych 1950 €, to oczywiście są w stanie to sprawdzić
w zeszłym roku sam się o tym przekonałem, gdyż zapomniałem przed wyjazdem spłacić zadłużenie karty, by "uwolnić" wymaganą kwotę...
jedynym wyjściem było wykupienie ubezpieczenia na miejscu (nie przeszło żadne ubezpieczenie zewnętrzne) :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:28 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 14
brzemia napisał(a):
Please note, you must have this amount available on your
credit card at the time of pick-up in order to pay for any damage to the rental vehicle that may occur during your
rental period.

Jak nie masz tyle to mozesz u nich wykupic pelne ubezpieczenie.

Tapniete z telefonu

Tak jest właśnie napisane , rozumiem angielski całkiem nieźle. Ale czy oni mogą to sprawdzić? Będą blokować tylklo 200. Ubezpiczenie za 40zł mi się w ogóle nie opłaca bo mam zewnętrze ubezpieczenie na cały rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:31 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Sprawdzą. Oni na tych wymuszeniach ubezpieczen zarabiaja wiecej niz na wynajmie aut.

Cała zabawa z zewnetrznym ubezpieczeniem wlasnie polega na tym ze masz zdolnosc i jaja zeby zaryzykowac np 1000€ kaucji i w razie problemu rozliczac sie z zewnetrzna ubezpieczalnia.

Pozostaje ci poszukac innej firmy ktora wymaga mniejszej kaucji.
Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2019 15:13 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
masz 3 wyjścia:
1. poszukać wypożyczalni, która ma niższy depozyt,
2. zapłacić pełne ubezpieczenie w wypożyczalni (nie zewnętrzne) znoszące całkowicie wkład własny (najdroższa opcja)
3. przed wyjazdem zasilić / nadpłacić swoją kredytówkę o 1200 E, tak aby można było na niej zablokować te 2150 E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2019 15:41 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
p99 napisał(a):
3. przed wyjazdem zasilić / nadpłacić swoją kredytówkę o 1200 E, tak aby można było na niej zablokować te 2150 E
tylko warto sprawdzić, czy nie jest to płatna opcja
choć zapewne i tak sporo tańsza od ubezpieczenia na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:09 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Witam,

Jako że po raz pierwszy będziemy lecieli na własną rękę do Włoch mam pytanie związane z wypożyczeniem auta. Nie do końca są dla mnie jasne opłaty które są ponoszone przez wynajmującego :)

Zakładając, że interesuje mnie wypożyczalnia JoyRent w informacjach jest napisane, że:

Cytuj:
Wkład własny

Wkład własny na wypadek szkód w wynajętym samochodzie wynosi EUR 1500.0 (Zawiera podatek), a wkład własny od jego kradzieży to EUR 1800.0 (Zawiera podatek). Upewnij się, że masz dostępną kwotę wkładu własnego na swojej karcie w momencie odbioru samochodu.


Cytuj:
Depozyt

Przy odbiorze pojazdu wypożyczalnia wymagać będzie depozytu w wysokości EUR 600.0. Jest to kwota zablokowana na karcie kredytowej, która stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia lub kradzieży pojazdu. Kwota ta zostanie automatycznie zwolniona, jeżeli w okresie wynajmu nie wystąpi uszkodzenie lub kradzież pojazdu.


Jaką kwotę muszę zabezpieczyć na karcie aby nie było problemów z wypożyczeniem auta?

Z góry dziękuję za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:15 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Kwotę blokady (depozytu). Dodatkowo koszt wynajmu i ubezpieczenia jeżeli te opłaty uregulujesz karą.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Miej na uwadze ze niektóre wypozyczalnie nie akceptuja kart debetowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:25 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Czyli w przypadku, który opisałem powyżej powinienem zabezpieczyć na karcie 1500E + 1800E + 600E ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:29 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Nie.
600 EUR na depozyt +
X EUR na ubezpieczenie - jeśli będziesz brał z wypożyczalni
Y EUR - kwota za wypożyczenie

bywa, że można zapłacić debetówką za wypożyczenie (jeśli dla kogoś to lepsze rozwiązanie) ale tego musisz się dowiedzieć z wypożyczalni.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Przepis na twoje pierwsze bezproblemowe wypożyczenie - zwłaszcza we Włoszech :

1. Załóż ,że nie interesuje cię wypożyczalnia JoyRent.

https://uk.trustpilot.com/review/joyrent.it

2. Zapoznaj się z tym wątkiem :

https://www.fly4free.pl/forum/autoeurope-com-0-euro-wkladu-wlasnego-w-hertz,1407,132226

i pożycz auto z pełnym ubezpieczeniem w sieciówkach Avis czy Europcar BEZ WKŁADU WŁASNEGO .

Resztę doczytaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Sie 2019 13:06 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
i dodatkowo wejdź tu https://www.fly4free.pl/forum/transport,forum,1407. Tu znajdziesz wiele informacji o wypożyczalniach we Włoszech.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2019 10:47 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Kilkukrotnie wypożyczałem auto w Sixt na Okęciu ale pierwszy raz doliczyli mi opłatę lotniskową.
Ktoś sie z tym spotkał i wie o co chodzi?
Gdy brałem auto przez aplikację tej opłaty nie było.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Wrz 2019 20:37 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Co do Europcar, jestem świeżo po skorzystaniu z ich usług w Nicei. Czas obsługi w punkcie obsługi klienta około 20 minut. Pani raz zaproponowała dodatkowe ubezpieczenie, ale po odmowie, nie kontynuowała tematu. Zapytała w ile osób i gdzie będziemy podróżować. Zaproponowała droższe auto, ale odmówiłem. Zamiast Fiata Tipo dostałem Berlingo - miło.
Parking lotniskowy, z którego się odbiera samochód jest, za wyjątkiem jednego punktu, słabo oświetlony. Miałem tego świadomość, auto które otrzymałem na protokole (który jest tylko w języku francuskim) miało w uwagach dwa uszkodzenia. Podjechałem do tego dobrze oświetlonego punktu i razem z pracownikiem zacząłem sprawdzać stan samochodu. Nie było elementu, który byłby wolny od rysy. Spisywanie trwało 30 minut, miałem na to wszystko przeznaczony zapas czasu. Robiłem zdjęcia każdej zauważonej rysie.
Zwracając samochód, natomiast, wjeżdża się na poziom parkingu, który jest oświetlony jak porządny stadion sportowy. Pracownik sprawdził samochód, spisał elektroniczny protokół oraz dał mi go do podpisania, jego kopię miałem otrzymać mailem. Niestety do teraz jej nie mam.
To nie jest mój pierwszy kontakt z usługą wypożyczenia samochodu za granicą, ba! nawet w Nicei już wypożyczałem (Inter Rent). Natomiast pierwszy raz mam jakieś dziwne przeczucie, że jeszcze mi się "odbije" Eurpocarem. Na razie zostało mi zablokowane na karcie (po powrocie) 35 €, ale podejrzewam, że to za "udostępnienie danych" policji lub innym służbom w celu nałożenia mandatu (liczę się z tym). Zdjęcia na telefonie mam, kopię protokołu odbiorczego również, ale pomimo tego, nie czuję się pewnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Wrz 2019 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Leon665 napisał(a):
Nie było elementu, który byłby wolny od rysy. Spisywanie trwało 30 minut, miałem na to wszystko przeznaczony zapas czasu. Robiłem zdjęcia każdej zauważonej rysie.


oczywiscie nie wiem czy by Ci sie powiodło , ale jeśli ja dostaję taki samochód na którym jest fch sporo rys, to proszę obsługę o wymianę na inny. Z reguły .... Zawsze (bo zdarzyło mi się to tylko 2x :P ) się godzili.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Wrz 2019 20:59 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Masz rację mogłem zgłosić taką potrzebę, ale nie miałem pewności czy się zgodzą oraz w jakim stanie będzie kolejny samochód. Nie ukrywam, że ucieszyły mnie gabaryty tego auta vs. liczba bagaży, które miałem do przewiezienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Gru 2019 11:04 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
Cześć,
Będę wypożyczał za niedługo po raz pierwszy auto z wypożyczalni i mam pytanie co do blokady na karcie kredytowej.
Jeśli przykładowo wypożyczalnia zrobi mi blokadę na 1000Euro i w tym dniu Euro będzie kosztowało 4.30zł a przy zdjęciu blokady euro będzie po 4,35zł, to czy w związku z różnicą kursów ponoszę jakieś koszty czy odbywa się to bezkosztowo? KK w Citi Banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Gru 2019 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie ponosisz żadnych kosztów blokady.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group