Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2013 11:03 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
Witam

Na początku stycznia wraz z żoną planujemy wypad do Nowej Zelandii. Chcemy wypożyczyć samochód i maksymalnie zwiedzić obie wyspy. Może ktoś z was zna godną polecenia i niedrogą firme wynajmującą samochody.
Lądujemy w Auckland a auto chcemy oddać gdzieś na wyspie południowej.

Z góry wielkie dzięki za wszelaką pomoc
M@ciek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#2 PostWysłany: 30 Paź 2013 17:51 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 94
Witaj,

Mi bardziej się opłacało wziąć jedno auto w Auckland i oddać je w Wellington. Jucy Rentals, mini campervan, wszystko było ok ale też nie mieliśmy żadnej awarii, problemów itp. We wrześniu nie mieli one-way fee.

Lot jetstarem był tańszy od promu - Wellington - Christchurch.

Christchurch - Dunedin miałam auto na dwa dni do relokacji za darmo. Thrifty - polecam. ogólnie w NZ jest sporo relokacji dostępnych. Głównie południe - północ jeżeli coś takiego Ci by pasowało.

Dunedin - Queenstown miałam starego grata z AceRentals, bardzo tani ale grat nad graty. Dał radę. Brak opłaty za relokację.

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Paź 2013 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
popieram.
bardziej opłaca się wynająć auto 2x, niż przeprawiać się promem.

wyjątek: jeśli w ofercie relokacji jest opłata za prom już uwzględniona (zdarza się, ale bardzo rzadko)

jucy rentals: dobre, w miarę nowe auta, jednak przy bookowaniu bezpośrednio u nich - drogo. trafiłam na nich losowo przez stronę: klik :)(trafiła mi się bardzo przyzwoita cena + oferta dla kierowcy of Jucy na rejs po Milford Sounds).

biorąc camper - zwróćcie uwagę na ceny na campingach (wc, prysznice), spalanie (paliwo), dopłaty do pojazdów na diesla, opłaty za butle gazową, sprzątanie campera, wiek campera (!) itp. itd. dobre opinie mają 'spaceship rentals'

porównywarka camperów tutaj
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Paź 2013 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Jak byś chciał pobawić się w relokację, to polecam te stronki:

http://www.rentalcarrelocation.co.nz/

https://www.transfercar.co.nz/

W relokacji zazwyczaj dają bardzo fajne samochody. Z Camperami, to faktycznie, jeśli chce się wszystko robić tak jak wymagają tego w NZ to albo trzeba mieć wypasiony albo płaci się dodatkowo za noclegi.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lis 2013 06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 44
Loty: 17
Kilometry: 51 816
Nico_world napisał(a):
Jak byś chciał pobawić się w relokację, to polecam te stronki:

http://www.rentalcarrelocation.co.nz/

https://www.transfercar.co.nz/

W relokacji zazwyczaj dają bardzo fajne samochody. Z Camperami, to faktycznie, jeśli chce się wszystko robić tak jak wymagają tego w NZ to albo trzeba mieć wypasiony albo płaci się dodatkowo za noclegi.


Koszystał ktoś już z relokacji w NZL? Jak wrażenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lis 2013 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Polecam http://www.spaceshipsrentals.co.nz/
Dlaczego? Bo mozesz zatrzymac sie praktycznie w kazdym miejscu i spac! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lis 2013 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
tuan napisał(a):
Nico_world napisał(a):
Jak byś chciał pobawić się w relokację, to polecam te stronki:

http://www.rentalcarrelocation.co.nz/

https://www.transfercar.co.nz/

W relokacji zazwyczaj dają bardzo fajne samochody. Z Camperami, to faktycznie, jeśli chce się wszystko robić tak jak wymagają tego w NZ to albo trzeba mieć wypasiony albo płaci się dodatkowo za noclegi.


Koszystał ktoś już z relokacji w NZL? Jak wrażenia?



Ja robiłem relokacje dla Thrifty i wszystko było super.
Nowy samochód czekający, nie brałem ubezpieczenie bo była to krótka trasa.
Brałem samochód rano a musiałem oddać w innym miejscu następnego dnia wieczorem.

Naprawdę polecam tą formę zwiedzania NZ
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2013 22:10 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
Witam

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Niestety w międzyczasie zrobiłem rezerwacje na
http://www.omegarentalcars.com/

w dość przystępnej cenie (przynajmniej mi się tak wydaje, około 880$NZ (chyba) za 18 dni.)
Co dziwne nie pobrali mi z karty żadnej opłaty rezerwacyjnej; jest to normalne?

Może macie jakieś doświadczenia z tą firmą???

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lis 2013 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Tak. normalne :)
"Credit card details are taken to secure a booking. No charge is made until you uplift the vehicle. Full payment is taken upon collection of the vehicle."

bardzo dobra oferta. :) jeśli nie będziesz wykupywać ubezpieczenia - pamiętaj o dodatkowej blokadzie na karcie w wysokości 1500 $ NZ (ichniejszy 'excess') + ewentualnej blokadzie za pełny bak paliwa (uwzględnij to do limitu karty).

Szerokiej drogi i udanego wypadu! :D
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lis 2013 21:26 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
Wielkie dzięki za info.

Podana powyżej kwota jest już z ubezpieczeniem (wole zapłacić troche więcej i mieć święty spokój; zwłaszcza ruch lewostronny;))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lis 2013 12:18 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Ja polecam apexrental ok 800$/11 dni z full ubezpieczeniem 2 biletami na prom ( + bilet na auto ).
Wersja z ubezpieczeniem podstawowym bez promu ok 500$/11 dni ( Mazda Demio )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Cze 2014 10:28 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Jaką wypożyczalnie polecanie na lotnisku w Auckland? W jakiej wysokości kaucja jest blokowana na karcie zwyczajowo przy pożyczaniu samochodu typu Toyota Corolla?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Cze 2014 11:16 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
Każdą, która jest tania. Oczywiście dobrze jest kupić pełne ubezpieczenie i załątwić rezerwacje przez internet wcześniej.
Jeśli masz zamiar odwiedzić obie wyspy to ja ze swojej strony polecam Avisa. Mają opcję multi island hire. Działą to tak, że przelatując samolotem lub przepływając promem zostawia się auto na jednej wyspie, a na drugiej w ich oddziale czeka takie samo auto. Odpada koszt promu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Cze 2014 12:14 

Rejestracja: 14 Paź 2010
Posty: 34
1.) większość turystów przemieszcza się z północy (Auckland,) na południe (Qeenstown). Ceny wynajmów i przelotów są więc
wyższe w tę stronę. Również najlepsze relo deals dotyczą zazwyczaj osi południe- północ.

2.) osobiście polecam Apex. Można zrobić rezerwację z wyprzedzeniem, za dobrą cenę z wliczonym biletem na prom. Bezpłatne
odwołanie do miesiąca przed datą wynajmu. Prawie zawsze na 1.5 miesiąca wcześniej, pojawiają się relo i po prostu
zmieniasz normalny wynajem na relokację. Najlepsze i najczęstsze okazje są na osi Qeenstown-Auckland. Dają w b.dobrej
cenie pełne ubezpieczenie i bilet na prom. Porządne auta.

3.) globalne firmy ok, lokalne przeważnie tańsze. Ace miewa straszne złomy ale cenowo chyba trudny do pobicia...

4.) warto zwracać uwagę na poj.silnika. W górach małe auto potrafi spalić więcej niż większe, zwłaszcza przy 4/5 osobach. A
paliwo kosztuje przy kiwi dystansach. Trzeba to również uwzględnić przy wynajmie campera/minicampa. Najtańsze oferty
najtańszych wypożyczalni, to często pojapońskie 10+letnie rupiecie,które żłopią jak smoki.

5.) jazda łatwa (pusto), piękne widoki, polecam. Dygresja n/t Milford : moim zdaniem warto załapać się na pierwszy rejs. Nie
dość że tańszy,to jeszcze bez tłumów dojeżdżających autokarami z Qeenstown. Trzeba sprawdzić rozkłady,bilety w necie
z upustem, do 20-30% w różnych combo deals.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 11 Cze 2014 12:57 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
Tak jak napisał kolega marekhenryk typowe silniki to 2-3,5 litra benzyna. Pytałem w Avisie o auta z Dieslem (który kosztuje około 1,6 dolara/litr a benzyna conajmniej 2,1), nic nie mieli. Pani powiedziała mi, że na dieslach to u nich jeżdżą tylko ciężarówki. Ja miałem Toyotę RAV4 z 2,5 litrową wolnossącą benzyną. Mimo spokojnej jazdy średnie spalanie to około 10l/100km.

Co do Milford podpisuje się obiema rękami. Jak się nocuje w Te Anau to spokojnie zdąży się przed nalotem autokarów z Queenstown. Rano też nie ma wiatru (w sensie tafla wody jest czysta) przy Mirror Lakes.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Cze 2014 13:52 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Tym razem zamierzam być tylko na wyspie północnej. Interesuje mnie jeszcze ewentualna wysokość depozytu przy pożyczaniu samochodu typu corolla. Czy wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:20 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Ponawiam pytanie. Czy konieczne jest posiadanie miedzynarodowego prawa jazdy podczas wypozyczania samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:49 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
W Nowej Zelandii potrzebujesz mieć międzynarodowe prawo jazdy. Polskiego nie akceptują. Co do depozytu to ja osobiście polecam wykupić opcję full ubezpieczenia. Nieważne co się nie stanie (jakaś rysa o którą nie problem na niektórych szutrowych drogach lub "nowych" autostradach) nie potrącą ci z depozytu (bo go nie będzie). Ja tak zrobiłem i niczym się nie przejmowałem podczas podróży. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytanie to pisz na priv
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Cze 2014 18:53 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Dziękuję za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Wrz 2014 13:26 

Rejestracja: 30 Wrz 2012
Posty: 9
Osobiscie korzystajac z 4 wypozyczalni samochodow zawsze wystarczalo polskie prawo jazdy. Miedzynarodowe mialem ze soba, ale ani razu z niego nie skorzystalem.

Na wszelki wypadek warto sie w nie zaopatrzyc - koszt to ok 30 zl.

Przy wypozyczaniu auta z poludniowej wyspy warto przejrzec oferte relokacji - np. Transfercar.co.nz - krzystalem dwukrotnie. Z Christchurch do Picton - prawie nowa toyota landcruiser z pelnym bakiem paliwa na 3 dni za kilka dolarow. Dokupilismy tylko pelne ubezpieczenie za ok 50NZD. Druga relokacja z Wellington do Auckland - tym razem tylko toyota corolla rowniez z pelnym bakiem paliwa za darmo. Mozna znalezc takze kampery na relokacje, czasami dodaja prom za darmo z poludnia na polnoc.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group