Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lip 2016 09:31 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czołem! W nawiązaniu do tej oferty: http://www.fly4free.pl/super-wyspy-dzie ... -1256-pln/

wpadł mi do głowy pomysł na rejs po krajach morza Karaibskiego. Czy ktoś pływał w tamtych rejonach? Konkretnie zależy mi na zobaczeniu małych państewek - Anguilla, Saint Kitts & Navis aż po Grenadę. Jakiej wysokości kosztów można się spodziewać? Czy nie ma problemów ze zakupem biletów z dnia na dzień z wyspy na wyspę?

Póki co znalazłem tylko organizowane rejsy. Chcę się jednak zorientować, jak wyglądałby cenowo samodzielny wypad.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 30 Lip 2016 12:07 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Rozumiem, że chodzi Ci o małe promy łączące wyspy a nie duże statki wycieczkowe wypływające np. z Miami na tygodniowy rejs po zaplanowanej trasie, które każdego dnia odwiedzają inną wyspę ? Bo jeśli chodzi o wycieczkowce to zakładam, że ze znalezieniem jakiegoś rejsu nie miałbyś problemu - Karaiby to najbardziej popularny region na świecie jeśli chodzi o rejsy wycieczkowe - kursują tam setki statków, w tym największe giganty.

Jeśli tak to trochę informacji nt. takich lokalnych przewoźników promowych znajdziesz tutaj: http://caribya.com/caribbean/ferries/
To gdzie możesz dopłynąć zależy od miejsca przylotu.

Nie wiem tylko jak to będzie wyglądało kosztowo - niewykluczone, że uwzględniając transfery, noclegi i wyżywienie rejs dużym wycieczkowcem może być w podobnej cenie.
Napisz jak coś ciekawego znajdziesz:-) Ja w przyszłym roku wybieram się tam na rejs wycieczkowcem ale planując kolejne wojaże kto wie... :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Lip 2016 12:33 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Zgadza się, chciałem coś takiego zorganizować na własną rękę. Chciałem jednak bardziej spontanicznie - tu 1 dzień, tu 2. Finalnie jednak zadecydują koszty, bo też obawiam się, że może wyjść podobnie z wykupionym rejsem w promocji.

Tak z ciekawości - jaką opcję wybrałeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Cze 2018 01:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Stwierdziłem, że poszaleję. W sumie to będzie wyprawa na miesiąc.
Najpierw wybieram się na rejs po Karaibach z Ft. Lauderdale (Costa Cruises-10 nocy) a potem z Miami przez Kanał Panamski do LA (NCL-16 nocy).
Obu przewoźników mam sprawdzonych więc powinno być fajnie:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lip 2019 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Ktoś może ogarniał podobny rejs https://www.costacruises.co.uk/cruises/ ... 00111.html ? Na stronie costy start i meta na PTP, na innej stronie znalazłem że można zrobić to z FDF.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lip 2019 10:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Costa sprzedaje rejsy po Karaibach w wielu wersjach. Bardzo często w ramach tego samego "kółka" można zaczynać/kończyć rejs na Gwadelupie, Martynice lub Dominikanie (o ile ta ostatnia jest na trasie bo dotyczy to tylko niektórych rejsów). Przy czym, żeby było bardziej skomplikowanie nie każdą wersję rejsu sprzedaje w każdym kraju/kanale sprzedaży. Przykładowo rejsy z Gwadelupy są dostępne praktycznie wszędzie ale już z/do Martyniki zazwyczaj głównie z sieci francuskiej. Wiem, że to nie ma sensu bo jedna i druga wyspa jest francuska ale zauważyłem, że tak jest :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lip 2019 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@greg2014 napisałem email do costy i otrzymałem pozytywną odpowiedź, zmienią nam bez dodatkowych kosztów rezerwację na PTP na FDF tylko będzie zmiana kabiny. :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group