Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#21 PostWysłany: 05 Lis 2018 11:05 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 101
Kilometry: 213 603
Jakie są limity prędkości w Jordanii, gdzieś znalazłem 60/70/110 (miasto, poza miastem, autostrada)? Jak w Jordanii wygląda restrykcyjność tych limitów? Czy turystów traktują bardziej jak na Słowacji (służbiści) czy Węgrzech (gdzie przymykają oko)?

Czy jechał ktoś Jordan Valley Highway? To w ich nomenklaturze jest autostrada czy droga poza miastem bo na zdjęciach to zwykła jednopasmówka?
Góra
 Profil Relacje PM off
Jagoda Szuba lubi ten post.
 
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#22 PostWysłany: 05 Lis 2018 11:28 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Jordan highway to jednopasmówka, podobnie jak kings road hiwgway. Dwa pasy miała desert higway i to chyba ndroga najbliżej pojęcia autostrada. Limity prędkości, raczej nie przekraczałem 110 ale czasem zdarza się miejscowy który tnie 100 ale nie zwalnia w miejscowościach.
Nie wybiera się przypadkiem ktoś do Wadi Rum 9.11 szukam transportu dla 2 osób .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#23 PostWysłany: 05 Lis 2018 11:37 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 101
Kilometry: 213 603
consigliero napisał(a):
Jordan highway to jednopasmówka, podobnie jak kings road hiwgway. Dwa pasy miała desert higway i to chyba ndroga najbliżej pojęcia autostrada. Limity prędkości, raczej nie przekraczałem 110 ale czasem zdarza się miejscowy który tnie 100 ale nie zwalnia w miejscowościach.
Nie wybiera się przypadkiem ktoś do Wadi Rum 9.11 szukam transportu dla 2 osób .


Do Wadi Rum nie, do Aqaby na 90% będę jechał 9.11 ale przez Górę Nebo, Grand Canyon, Karak i Jordan Valley Highway, a do Wadi Rum prawdopodobnie 10.11 tak żeby w Wadi być ok 8:30-9:00 rano (weryfikuje jeszcze prognozę pogody - jutro będę wiedział na 100%).

Przylot z Krakowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Lis 2018 12:26 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 83
consigliero napisał(a):
Może nie jestem wytrawnym poszukiwaczem okazji na wynajem samochodu, albo nie mam po prostu zdolności. Najtańsza opcja jaką znalazłem na wynajęcie samochodu od piątku do poniedziałku to 380 PLN do wtorku 504, z opcją do poniedziałku ale porzucenie samochodu w Akabie 380 plus 50 USD. Sprawdzałem te wszystkie kayaki, bezpośrednio u dostawcy, jeżeli było to zawsze drożej. Czy brakuje mi jakiejś umiejętności czy rozglądam się zbyt późno?

Sprawdź bezpośrednio na stronie Sixt. Ja zapłaciłem 200 Euro za 11 dni wynajmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#25 PostWysłany: 05 Lis 2018 15:50 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Znalazłem samochód na stronie Ryanair w terminie 9-21 za 6 PLN nawet z dodatkowym ubezpieczeniem wychodzi 269 PLN, co z tym fantem zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#26 PostWysłany: 05 Lis 2018 21:58 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
pawbart napisał(a):
Jakie są limity prędkości w Jordanii, gdzieś znalazłem 60/70/110 (miasto, poza miastem, autostrada)? Jak w Jordanii wygląda restrykcyjność tych limitów? Czy turystów traktują bardziej jak na Słowacji (służbiści) czy Węgrzech (gdzie przymykają oko)?

Limity są najczęściej wskazywane znakami drogowymi na konkretnych drogach, często dla ciężarówek 10km/h mniej niż dla osobowych. Z radarem nie widziałem policjantów chociaż czasem mija się patrole wyraźnie oznaczone kolorowym gumowym pachołkiem na pasie ruchu - wystarczy nieco zwolnić, chyba, że jest dodatkowo znak STOP.
Ograniczeń raczej nikt nie przestrzega, każdy jedzie jak uważa, zwłaszcza, że jest na co. Wielbłądy na autostradzie, tudzież jadący pod prąd na autostradzie do pobliskiego zjazdu, trzymające się kurczowo lewego pasa ciężarówki zjeżdżające na lewy pas dopiero kiedy wreszcie decydujesz się je wyprzedzać z prawej, zmieniający nagle pas ruchu kierowcy zajmujący się zdecydowanie bardziej smartfonem niż kierownicą, dziury w asfalcie, porozrzucane części samochodowe i inne podobne sytuacje. Po prostu każdy jedzie "po uważaniu" i jakoś nie ma problemu, najważniejsze, że kierowcy nie prowadzą żadnych rywalizacji na drodze, są raczej życzliwi - jakby rozumieją, że współpraca bardziej się opłaca.
Autostrada pustynna jest w remoncie, co kilka kilometrów jest zjazd na jedną stronę. Mimo podwójnej linni ciągłej i ograniczenia do 60km/h nie powoduje to jednak żadnego opóźnienia względem czasu przejazdu wyznaczonego przez nawigację - wszyscy jadą około 100 km/h i wyprzedzają na ciągłej nawet kiedy patrol policji obserwuje z posterunku na poboczu... ;)
Plusem jest brak opłaty za przejazd autostradą, zapewne z powodu tego remontu.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawbart uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#27 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:21 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 1
Witam,
Lecimy z chłopakiem z Krakowa 28.12.2018
Chcemy wynająć samochód na lotnisku w Ammanie i udać się w kierunku Petry, po drodze przejechać obok morza martwego.
Nocleg w Petrze, zwiedzanie. Następnego dnia nocleg na pustyni w Wadi Rum i oddanie samochodu 30.12.2018.

Jeśli ktoś leci będzie w tym samym czasie, można się zgadać i pojechać razem. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#28 PostWysłany: 06 Lis 2018 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
loki88 napisał(a):
A miał ktoś do czynienia z wypożyczalnią Arena na lotnisku?
Przez kayak i holiday autos niecałe 600 zł za Logana w automacie na tydzień. Liczą sobie za ubezpieczenie 15 dolarów na dobę, zastanawiam się nad ubezpieczeniem z Axa, 26 zł za dobę. Polecacie?
Tak. Brałem u nich auto ostatnio. Na terminalu trzeba podejść do informacji i poprosić o tel do wypożyczalni. Zadzwonia i ktoś odbierze was z informacji i zawiezie do biura.
Uważajcie też przy tankowaniu na okolicznych stacjach bo kantuja. Cena za 1l powinna być jak na wyświetlaczu przy zjeździe na stację. Najlepiej przed tankowaniem na kalkulatorze pokazać za ile się tankuje i podzielić kwotę na cenę litra i uzgodnić że dana liczbę litrów wleja do baku.nie spuszczac dystrybutora z oczu..
Mnie dopiero na 3ciej stacji nie wykantowano jak w ten sposób podszedłem do tematu

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Jagodzianka57 lubi ten post.
Jagodzianka57 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#29 PostWysłany: 07 Lis 2018 11:25 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 83
En_ka napisał(a):
Maciej87 napisał(a):
My również z Krakowa ale 23.11 - 03.12. Szkoda, bo byśmy się zgadali.


My lecimy 26.11 - 3.12. Jeśli chcielibyście podzielić koszty wynajmu auta to może uda nam się jakoś zgrać? :)

Macie już jakiś wstępny plan wyjazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#30 PostWysłany: 08 Lis 2018 10:14 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 36
[quote="lendziro"]Tak. Brałem u nich auto ostatnio. Na terminalu trzeba podejść do informacji i poprosić o tel do wypożyczalni. Zadzwonia i ktoś odbierze was z informacji i zawiezie do biura.
Uważajcie też przy tankowaniu na okolicznych stacjach bo kantuja. Cena za 1l powinna być jak na wyświetlaczu przy zjeździe na stację. Najlepiej przed tankowaniem na kalkulatorze pokazać za ile się tankuje i podzielić kwotę na cenę litra i uzgodnić że dana liczbę litrów wleja do baku.nie spuszczac dystrybutora z oczu..
Mnie dopiero na 3ciej stacji nie wykantowano jak w ten sposób podszedłem do tema


Dzięki za podpowiedź!!!!
jutro biorę od nich auto w Ammanie...na ile starczy paliwa w "pustym baku"? dojadę 30 km do Madaby? mam vouvcher na Renault Logana to benzyniak? czy korzystałeś z jakiejś nawigacji offline? ściągnęłam maps.me nie wiem czy się sprawdzi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#31 PostWysłany: 08 Lis 2018 10:52 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
W Jordanii wszystkie osobówki to raczej benzyna, diesle to tylko transport, oczywiście są wyjątki. Renault Logan, CCC u nas to samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#32 PostWysłany: 13 Lis 2018 12:35 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 83
28/11 wybieramy się na Wadi Rum. Chcemy skorzystać z opcji Jeep Tour + nocleg na pustyni. Gdyby ktoś był chętny proszę o kontakt. Przy większej ilości osób ceny proporcjonalnie spadają. Będziemy startować wcześnie rano z Petry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#33 PostWysłany: 13 Lis 2018 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
Wybieram się do Jordanii 26-30/11 z krk do amn.

Trasa:

26/11 - odbiór auta, mapa świata w Madabie, góra Nebo , droga wzdłuż morza martwego i ewentualnie Wadi Mujib/Wadi al Hasa, Wadi Musa
27/11 - Wadi Rum - safari całodniowe bez noclegu
28/11 - Petra
29/11- Petra, droga do Madaby
30/11 - wylot z amn do krk


Jeżeli ktoś chciałby się zabrać do pisać śmiało, na pewno się dogadamy 8-)
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#34 PostWysłany: 15 Lis 2018 22:42 

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 15
Jordania 30.11 - 03.12. Krakow - Amman
Moze ktos bedzie zainteresowany wspolnym transportem.
w planach: Nebo, Morze Martwe, Wadi rum, Petra .... i wszystko co nas zaciekawi po drodze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#35 PostWysłany: 16 Lis 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Ok, wszyscy się reklamują to i ja :D
10.12 - 14.12 będę w Jordanii z dziewczyną, wylot z Krakowa.
Na pewno chcemy zobaczyć Petrę, co do reszty to z pewnością byśmy się dogadali.
Jeżeli leci ktoś w tym samym terminie, proszę o PW. Chętnie dołączymy do kogoś, kto wypożycza samochód, bądź po prostu wspólnie możemy wykorzystywać Ubera i dzielić koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#36 PostWysłany: 21 Lis 2018 11:20 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3
-- 21 Lis 2018 11:16 --

my 14-17.12 następnym razem trzeba bardziej się zgrać z terminem, szkoda noooo, ajjj ;/

-- 21 Lis 2018 11:20 --

dantopik napisał(a):
Jordania 30.11 - 03.12. Krakow - Amman
Moze ktos bedzie zainteresowany wspolnym transportem.
w planach: Nebo, Morze Martwe, Wadi rum, Petra .... i wszystko co nas zaciekawi po drodze :)


jesli mogę spytać wypożyczacie auto? my dwa tyg po Was też z krk też na "długi weekend", będę czekała na relację i ew rady chętnie przygarnę ;-) 3mam kciuki Wy już za tydzień! powodzenia!!!
pozdr Bea
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#37 PostWysłany: 21 Lis 2018 15:20 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 17
Jedziemy z kolegą w terminie 3-10 grudzień
Może ktoś chciałby dołączyć do tripa i współdzielenia kosztów wynajmu auta, jak coś dajcie znać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#38 PostWysłany: 21 Lis 2018 19:21 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
My w 2 osoby chętnie ale jesteśmy tylko 7-10..nie wiem czy damy radę wstrzelić się w Wasz plan podróży ..

Wysłane z mojego HTC U11 life przy użyciu Tapatalka
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#39 PostWysłany: 22 Lis 2018 15:02 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Jeżeli komuś mimo wszystko przyjdzie ochota brać auto z wypożyczalni Arena to chciałbym aby wziąć na serio opisy negatywne zachowania osobnika o imieniu Ali. Zasadniczo gość wam robi łaskę że odbiera auto, jak będziecie pod presją czasu to oskubie was za brudne auto, niewłaściwy poziom benzyny, stare odrapania przypisze wam. My mieliśmy więcej czasu i próbowałem dotankować do 3 kresek, trik jest taki że w przypadku Logana należy kupić za 5 JD jak jest pusty zbiornik i jak nam spadnie nawet po 5 km do 2 kresek to nie pomoże zalanie litra , 2 lub 3, trzeba wydać 5 JD jednorazowo. To była pierwsza scysja. Na stacji otworzyłem pokrywę silnika, znalazłem filtr powietrza w kilku częściach luźno rozsypanych w komorze, gdy zwróciłem na to uwagę nie było to dla niego duże zaskoczenie, moim zdaniem wiedział że tak jest i chyba liczył na zatarcie silnika. Stare zadrapanie przypisał nam i gdy miałem protokół do podpisania, wpisałem swoje zastrzeżenia co do tej historii. Wkurwieni czekaliśmy na Ubera i pojawił się facet który nam auto wydawał i przyznał że otarcie było stare. Zasadniczo auto było ok, drzwi przednie skrzypiały, pewnie były robione, a on wyraźnie zwrócił na to uwagę. Z lotniska odebrano nas i zawieziono do wypożyczalni, jechaliśmy w 7 osób 5 osobowym autem, na szczęście było jedno dziecko . Taki zgrzyt na koniec pobytu w Jordanii.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#40 PostWysłany: 23 Lis 2018 10:21 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 101
Kilometry: 213 603
Ja ze swojej strony brałem auto z SIXT. Miało być najtańsze Picanto ale dostałem darmowy Upgrade do Chevy Cobalt. Samochody nie są na poziomie tych z europejskich wypożyczalni jeśli chodzi o stan ale są sprawne i nie ma jaj przy odbiorze czy zdaniu auta (auta stoją pod terminalem). Paliwo tankowałem na full niemalże pod samym lotniskiem (jadąć od Ammanu na stacji TOTAL). Wymagają lania benzyny 95 co nie jest oczywiste bo tam raczej wszyscy leją 90. Odbiór auta trwał z 10-15 min, zdanie podobnie. Od razu po zdaniu zwalniają blokadę na karcie kredytowej.

Nie patrzą na to czy auto jest brudne w środku na zewnątrz. Ważne by nie miało nowych szkód i było zatankowane.

Ps. Jak ktoś szuka aut w super stanie to w Budget-ie widziałem nowe Merce C i E klasy ale nie wiem czy to dobry pomysł bo w Jordanii to bardzo, bardzo wyróżniające się samochody, ale niektórzy to lubią :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group