Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#61 PostWysłany: 11 Gru 2018 20:12 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
A jeśli rezerwować to lepiej bezpośrednio przez stronę wypożyczalni czy za pośrednictwem ryanaira. W tym pierwszym przypadku mozna chyba wszelkie opłaty uregulować na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#62 PostWysłany: 11 Gru 2018 21:05 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 85
Jarzab93 napisał(a):
Ponawiam pytanie o stacje benzynowe na południe od Ammanu, czy są ogólno dostępne czy trzeba rozważnie planować tankowanie.

Na lotnisku z pewnością dopadnie Cię miły Pan, który wręczy Ci darmową mapę Jordanii, na której zaznaczone są wszystkie stacje paliwowe. Swoją drogą jak wylatywaliśmy paliwo staniało do 0,75 JOD za PB90 i taką należy tankować. Będą wmawiać w wypożyczalni, żeby lać PB95 ale to bzdura. Częstotliwość stacji całkiem duża (w porównaniu chociażby do Omanu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#63 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Maciej87 napisał(a):
Będą wmawiać w wypożyczalni, żeby lać PB95 ale to bzdura.

Nie, nie jest to bzdura, Ty może i pojedziesz, ale dzięki takiemu januszowaniu, następny jadący tym samochodem może stanąć na środku pustyni z rozwalonym silnikiem!!!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#64 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:16 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
Raczej nie ma takiej możliwości. Samochody są nowoczesne i wyposażone w czujniki spalania stukowego, zmniejszą się co najwyżej osiągi samochodu i to w stopniu niezauważalnym dla zwykłego użytkownika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#65 PostWysłany: 12 Gru 2018 00:36 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Nam nikt nie wmawiał, a na stacji bez pytania lali 90. Ponieważ była to Dacia na klapce była naklejka, na której widniało 90 lub 95. W Polsce też mam Dacię i jest podobna naklejka tylko cyfry są różne 95, 98 . Lejąc do motocykla tą 90tke, powiedziałbym że silnik pracował lepiej niż na naszej 95 i zasięg był większy. Tyle w temacie benzyny.

Image

A motor dalej się kręci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#66 PostWysłany: 12 Gru 2018 10:06 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 85
-- 12 Gru 2018 10:04 --

eskie napisał(a):
Maciej87 napisał(a):
Będą wmawiać w wypożyczalni, żeby lać PB95 ale to bzdura.

Nie, nie jest to bzdura, Ty może i pojedziesz, ale dzięki takiemu januszowaniu, następny jadący tym samochodem może stanąć na środku pustyni z rozwalonym silnikiem!!!

Masz marne pojęcie na temat paliw i pracy silników. To co lejesz w Polsce pod nazwą PB95 ma mało wspólnego z liczbą w nazwie. Ponadto przez cały wyjazd z przyzwyczajenia lałem 95, dopiero przed powrotem na lotnisko facet na stacji podbiegł do mnie wyrwał mi pistolet z ręki i powiedział, że nie mam lać 95 tylko 90.

-- 12 Gru 2018 10:06 --

consigliero napisał(a):
Nam nikt nie wmawiał, a na stacji bez pytania lali 90. Ponieważ była to Dacia na klapce była naklejka, na której widniało 90 lub 95. W Polsce też mam Dacię i jest podobna naklejka tylko cyfry są różne 95, 98 . Lejąc do motocykla tą 90tke, powiedziałbym że silnik pracował lepiej niż na naszej 95 i zasięg był większy. Tyle w temacie benzyny.

Image

A motor dalej się kręci

Nam wmawiali w wypożyczalni, nie na stacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#67 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:48 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Mnie gość w Sixt od razu powiedział żeby lać 90 bo 95 leją u nich do Mercedesów i BMW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#68 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:57 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 85
Krzysztof76 napisał(a):
Mnie gość w Sixt od razu powiedział żeby lać 90 bo 95 leją u nich do Mercedesów i BMW

Czyli zależy od człowieka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#69 PostWysłany: 28 Gru 2018 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Po lekturze wątków związanych z wynajęciem auta zdecydowałem się na wynajem w Sixt poprzez stronkę Ryanaira i dodatkowo ubezpieczenie na worldwideinsure. Jako że pierwszy raz będę wynajmował auto, mam kilka pytań:
1. Czy zabierać ze sobą do wypożyczalni jakieś potwierdzenie ubezpieczenia "z zewnątrz"?
2. Jak wygląda oddanie auta na lotnisku w Ammanie? Zabieram bilet parkingowy i oddaję go na wypożyczalni czy jak?
3. Noclegi mamy zaplanowane w Petrze oraz na pustyni Wadi Rum. Czy parkowanie (zostawienie auta na noc) na ulicach Petry i w okolicy Wadi Rum - Visitor Center jest bezpieczne?
4. Czy jeśli podczas rezerwacji wybieram auto z manualną skrzynią biegów, to może być tak, że wydadzą mi jakieś w automacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#70 PostWysłany: 28 Gru 2018 19:51 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 85
maciek89 napisał(a):
Po lekturze wątków związanych z wynajęciem auta zdecydowałem się na wynajem w Sixt poprzez stronkę Ryanaira i dodatkowo ubezpieczenie na worldwideinsure. Jako że pierwszy raz będę wynajmował auto, mam kilka pytań:
1. Czy zabierać ze sobą do wypożyczalni jakieś potwierdzenie ubezpieczenia "z zewnątrz"?
2. Jak wygląda oddanie auta na lotnisku w Ammanie? Zabieram bilet parkingowy i oddaję go na wypożyczalni czy jak?
3. Noclegi mamy zaplanowane w Petrze oraz na pustyni Wadi Rum. Czy parkowanie (zostawienie auta na noc) na ulicach Petry i w okolicy Wadi Rum - Visitor Center jest bezpieczne?
4. Czy jeśli podczas rezerwacji wybieram auto z manualną skrzynią biegów, to może być tak, że wydadzą mi jakieś w automacie?

1) nie miałem ubezpieczenia więc nie wiem.
2) jest osobny wjazd (opisany) dla wypożyczonych aut. Żadnych biletów. Po prostu wjeżdżasz. Nie pomylisz.
3) Tak.
4) Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#71 PostWysłany: 29 Gru 2018 00:05 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 101
Kilometry: 213 603
maciek89 napisał(a):
Po lekturze wątków związanych z wynajęciem auta zdecydowałem się na wynajem w Sixt poprzez stronkę Ryanaira i dodatkowo ubezpieczenie na worldwideinsure. Jako że pierwszy raz będę wynajmował auto, mam kilka pytań:
1. Czy zabierać ze sobą do wypożyczalni jakieś potwierdzenie ubezpieczenia "z zewnątrz"?
2. Jak wygląda oddanie auta na lotnisku w Ammanie? Zabieram bilet parkingowy i oddaję go na wypożyczalni czy jak?
3. Noclegi mamy zaplanowane w Petrze oraz na pustyni Wadi Rum. Czy parkowanie (zostawienie auta na noc) na ulicach Petry i w okolicy Wadi Rum - Visitor Center jest bezpieczne?
4. Czy jeśli podczas rezerwacji wybieram auto z manualną skrzynią biegów, to może być tak, że wydadzą mi jakieś w automacie?



1. Ubezpieczenie jeśli już będziesz musiał wykorzystać to i tak najpierw obciążą Ci kartę kredytową, dostaniesz od wypożyczalni rachunek i z tym idziesz do ubezpieczelni o zwrot.

2. Tak jak pisał przedmówca ciężko nie trafić. Poza tym Sixt daje ksero zdjecia którym pasem masz hechać po minięciu bramek bezpieczeństwa. Normalnie na tym pasie, chyba środkowym, jest znak jak nasz B- 2 Zakaz wjazdu (od strony znaku) a pod spodem napis w stylu "Car Return". Jedziesz praktycznie w miejsce gdzie wydali Ci auto, ale parkujesz nieco dalej wzdłuż ulicy na miejscu danej wypożyczalni (logo wymalowane na jezdni) a jak nie ma miejsca to parkujesz gdzie popadnie, nawet w tzw. drugim rzędzie. Potem idziesz do biura wypożyczalni i mówisz że chcesz zdać auto. Idzie ktoś z Tobą i spisujecie kwity. Jak będzie ok to od razu dostaniesz rachunek i odblokują Ci kartę kredytową.

3. Na Wadi Rum moje auto stalo cały dzień przy biurze a wlaściwie domu właściciela firmy i nic. W Petrze jak masz stresa znajdź hotel z otwartym parkingiem i go tam zostaw. Ale tam parkowanie jest bezpieczne tzn. Nikt nie ukradnie, bardziej może ktoś parkując obok go przerysować czy coś bo tam raczej się nie cyckają z autami podobnie jak Włosi.

4. Mi tak wymienili bo już manuali nie mieli ale jak planujesz Amman objechać to automat jest zbawienny. W manualu to tylko Kia Picanto a to czy w automacie czy manualu i tak demon prędkości nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#72 PostWysłany: 02 Sty 2019 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Na Ryanairze w ofercie są m.in. auta z lokalnych wypożyczalni Auto Nation i Arena. Zastanawiam się głównie nad tą pierwszą. Czy ktoś miał z nimi do czynienia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#73 PostWysłany: 02 Sty 2019 13:05 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 101
Kilometry: 213 603
yendras napisał(a):
Na Ryanairze w ofercie są m.in. auta z lokalnych wypożyczalni Auto Nation i Arena. Zastanawiam się głównie nad tą pierwszą. Czy ktoś miał z nimi do czynienia ?


Wypożyczalnie są tańsze, ale zwróć uwagę jakie kwoty blokują na poczet wkładu własnego do szkód. W Arenie to 750$ a w SIXT 300 JOD (~423$). Ponadto Sixt jest w terminalu a Arena 8 km od lotniska (oczywiście zawiozą Cię tam ale kwestia czasu). Jeśli dla Ciebie ta różnica w cenie wystarczy versus te niedogodności to spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#74 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:25 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Ja mam inne pytanie, co z międzynarodowym prawo jazdy, czy wszyscy Państwo posiadaliście taki dokument ? Na stronie MSZ jest dziwnie napisane : "Informacje dla kierowców:
W zasadzie wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy, choć przy pobytach krótkoterminowych akceptowane jest również polskie"

Nie wiem jak mam to rozumieć :)
Czy przy odbiorze samochodu w SIXt bo tam wynająłem wymagali tego dokumentu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#75 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:33 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ode mnie w Jordanii nikt nie wymagał międzynarodowego prawa jazdy. Włącznie z policjantem, który mnie kontrolował w trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#76 PostWysłany: 17 Sty 2019 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Tomasz1982 napisał(a):
Czy przy odbiorze samochodu w SIXt bo tam wynająłem wymagali tego dokumentu ?

W ubiegły weekend wynajmowałem auto w Sixt i wystarczyło polskie prawo jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#77 PostWysłany: 17 Sty 2019 11:18 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 7
jedziemy w trójkę 11-18 luty z Krakowa,
jesteśmy chętni do współdzielenia kosztów wynajmu auta,
plan podrózy jeszcze w powijakach : ) wiec łatwo sie dostosujemy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#78 PostWysłany: 17 Sty 2019 12:24 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
ok, dziękuję bardzo za informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#79 PostWysłany: 17 Sty 2019 23:07 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 94
Wypożyczałem przez rentalcars. Za 4 dni(pt rano do pn wieczorem) zapłaciłem 116funtów, do tego 300 JOD depozytu z kredytówki(auto było w SIXT i był to najniższy dostępny depozyt plus odbiór z lotniska). Zamówiliśmy Hyundai EON, ale dali nam większego Chevroleta (automat). Pracownik Sixt mówił, że mają tylko automaty.
Benzyna na stacjach kosztowała ok 0,695-0,705 za 90. Na stacjach nie było problemu z płatnościa karta/revolutem. Stacji jest dosyć dużo między Jareshem a Aqabą. Duży ruch/korki koło Ammanu i w Ammanie(gdzie z 3pasów robi się 5-6), w innych miejscach pustawo. Ogólnie jeźdzą chaotycznie i bez kierunkowskazów, ale o dziwo jest bezpiecznie jak się przyzwyczai do ich stylu jazdy. Na drodze widzieliśmy cofanie na rondzie, jazdę pod prąd na "autostradzie", jazdę bez świateł w nocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 21 Sty 2019 12:02 

Rejestracja: 21 Sty 2019
Posty: 2
Witam, w przyszłym miesiącu wraz z 4 znajomych wybieramy się na tydzień do Jordanii i planujemy wynajęcie samochodu na lotnisku w Ammanie. Niestety, zdecydowana większość wypożyczalni przyjmuje tylko karty kredytowe w celu pobrania depozytu. Znalazłem jednak informację, że wypożyczalnia Thrifty akceptuje karty debetowe. Na ich stronie internetowej jest informacje, że je przyjmują, ale trochę pokrętnie wytłumaczone, niby może różnić się od lokalizacji. Stąd moje pytanie. Czy ktoś może wypożyczał z Thrifty na lotnisku w Ammanie i używał karty debetowej do ściągnięcia depozytu? + Czy w tej wypożyczalni wymagają międzynarodowe prawo jazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group