Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 14 Wrz 2018 16:13 

Ktos z tu obecnych wie moze ile we Włoszech, Katania, blokuje AVIS na karcie? :)
 Profil Relacje PM off  

#242 PostWysłany: 14 Wrz 2018 19:41 
Awatar użytkownika

srebrny
Według rentalcars 250,00 € za najmniejsze auta.

#243 PostWysłany: 30 Wrz 2018 12:32 

Może komuś się przyda moja informacja po wynajmie w Palermo :) INTER RENT

No więc auto zarezerwowałem dużo wcześniej bo jakieś 3 miesiące przed wylotem, czyli koniec czerwca a wylot miałem tydzień temu czyli 22 września.
Wynająłem fiata 500 przez ryanair'a w firmie Inter rent z odbiorem w Palermo (ich baza znajduje się koło lotniska - dowożą busem).
Podczas pierwszej rezerwacji zapłaciłem za 7 dni (22.09-29.09) około 350 zł + 150 zł ubezpieczenie AXA .
Jednak po przeczytaniu opinii, że mogą doliczać opłaty za spóźniony odbiór postanowiłem 5 września zmienić rezerwację i opóźnić odbiór auta o godzinę .
No i dzięki temu zaoszczędziłem 150 zł bo ryanair oferował wtedy niższe ceny. Auto wyniosło mnie więc 200 zł + 150 zł za ubezpieczenie AXA.

Co do samego odbioru -> lądowałem w nocy więc odbiór był utrudniony. Po okazaniu dokumentów Pani zablokowała mi 800 euro (tak jak było w umowie) jako depozyt i tyle.
Poprosiłem by wyszła ze mną obejrzeć auto ,ale mówi , że jest niby sama na placu i nie wychodzi z biura. Wystarczyło jej żebym zrobił na drugi dzień z rana fotki i trzymał jedynie na telefonie.
W papierach było wykazane jedno uszkodzenie ( porysowana tablica rejestracji ) .
Na drugi dzień 4 fotki (STANOWCZO ZA MAŁO - radzę poświęcić 15 minut i ze spokojem obejrzeć auto , najlepiej w dwie osoby i zrobić duuużo fot dokładnie).
Wykryłem mikro przerysowanie (czarna kropka) + tą tablicę. Ale w papierach był wykaz uszkodzeń ,które są nieistotne oraz tych za które jest pobierana duża kara.
Ta mikro czarna kropka należała do grupy uszkodzeń nieistotnych.
Auto miało pełen bak i było lekko ubrudzone na zewnątrz (WIADOMO DLACZEGO :) - nie widać wszystkich uszkodzeń).
Kolega który był ze mną i wynajmował fiata pandę miał dwa bardziej widoczne uszkodzenia i również były one zaznaczone w papierach - więc spoko.

Co do zakończenia wynajmu - byłem godzinę przed czasem żeby ze spokojem oddać auto. Nie zdążyłem wysiąść z auta a już Włoska babeczka poprosiła o kluczyki :D Mają tempo.
Obejrzała auto , sprawdziła stan baku ...... i teraz zaczyna się AKCJA !

Mówi do mnie, że jest dodatkowe uszkodzenie . Ja już pełne porty i patrzę a ona pokazuje mi na wgniotkę na progu pasażera . No to szybko wchodzę w galerię i modlę się o to by na fotkach było to widoczne.
Dziś dziękuję bogu, że kupiłem telefon z dobrym aparatem - uszkodzenie było widoczne, choć ja go wcześniej nie widziałem. Zdjęcie dobrej jakości uratowało mi dupę :D
Powiedziała wtedy z wielkim FOCHEM, że ok ok . Oczywiście potem zaczęła wypełniać papiery PO WŁOSKU , a po tym jak ją poprosiłem by pisała po angielsku to nagle nie umie tego języka :D
Na szczęście najważniejsze jest by wpisała przy stanie odbioru OK . Podpisałem, wsiadłem w busika na lotnisko i tyle. Jeszcze na lotnisko zwolnili blokadę z karty.

Podsumowując :
- Chciałbym podziękować wszystkim na forum, którzy opisują swoje przypadki - dzięki temu byłem przygotowany do wynajmu :D
- Jeśli pracownik nie chce wyjść obejrzeć auta przed wynajmem - róbcie duuużo fotek dobrymi aparatami .
- Można tanio wynająć ale trzeba być ciągle na baczności :)
- OMIJAJCIE DUŻE MIASTA TYPU PALERMO - Jeśli chcecie zwiedzać to poszukajcie spokojnego parkingu i korzystajcie z nóg - chyba, że lubicie stłuczki. Ja w Palermo byłem łącznie z 30 minut i widziałem 2 stłuczki. Oczywiście winni tych stłuczek jechali dalej ;/

Pozdrowienia!
 Profil Relacje PM off  

#244 PostWysłany: 11 Paź 2018 11:33 

Wypożyczałem auto 1-3 września przez Ryanair Car Hire; odbiór w Katani lotnisko, zwrot w Trapani lotnisko (+50E za zwrot samochodu w innym mieście).
Wybrałem VW Up lub podobny, dali Lancia Ypsilon 1.3MJT z przebiegiem 90tys. km. W środku zadbany poza kilkoma plamami, natomiast na zewnątrz było sporo rysek.
Obsługa w Katani tylko dała dokument z zaznaczonymi uszkodzeniami, dali kluczyki i powiedzieli gdzie znajduje się auto na parkingu. Odczywiście w takim układzie bardzo dokładnie obejrzeliśmy auto, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć aparatem/telefonem a także filmy kamerką. W międzyczasie żona poszła po obsługę by pokazać im niezaznaczone małe ryski a ja w tym czasie robiłem filmy. Pracownik zauważył, że nie ma do czynienia z nowicjuszami i po naszych uwagach dodał by sprawdzić kluczyki, "bo w małych samochodach często psują się zamki, a przy odbiorze skasują was za to" ;) Oczywiście nie działał i dopisał ten fakt na dokumentach. Dodatkowo po lekturze tego tematu zaznaczyłem pracownikowi, że auto jest trochę zabrudzone i nie chcemy aby obciążono nas kosztami za mycie. Zapewnił nas, że za to nie pobiorą opłaty.

Zwrot w Trapani na lotnisku bezproblemowy, z tym że należy wziąć pod uwagę, że siesta obowiązuje nawet u kierowców autobusowych i między 10 a 13 nie było ŻADNYCH połączeń, nawet z okolicznych stacji pociągowych. TAXI do miasta 30E..

Blokada na koncie zdjęta po kilku dniach od zwrotu. Brak dodatkowych opłat.

Ubezpieczenie z icarhireinsurance.

Kilka dni temu przyszedł pocztą dokument z paragonem, a już się wystraszyłem, że mandat... ;)
 Profil Relacje PM off  

#245 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:26 

Z mojej strony mogę śmiało polecić oddział WinRent na lotnisku w Katanii. Samochód wypożyczyliśmy na 6 dni w październiku - Citroen C1 z przebiegiem około 17tys km poprzez stronę Ryanair z ubezpieczeniem AXA. Opcja cenowa nienajtańsza, nie najdroższa 500zł z ubezpieczeniem. Wg strony blokada 1000E. Na miejscu okazało się, że będzie to 600E. Propozycji wykupienia ubezpieczenia wypożyczalni nie dostałem.

Samochód miał niewielkie rysy, był nieumyty a w środku ktoś pozostawił ślady po butach. Pracownik wypożyczalni jednak zarzekał się że nie ma to znaczenia i tak mam również zwrócić samochód. Tym samym otrzymałem raport z odbioru "bez uszkodzeń". Po oględzinach i zrobieniu wielu zdjęć wróciłem do niego z adnotacjami, które podpisał.

Przy zwrocie samochodu ten sam człowiek obejrzał pobieżnie jego stan i napisał na raporcie "OK" . Dodatkowo poprosiłem go o dopisanie adnotacji "no damages, full refund". Po chwili dostałem maila z informacją, że blokada zostanie zwolniona i po 2 dniach faktycznie tak się stało.

Po przeczytaniu wielu waszych negatywnych doświadczeń z innymi wypożyczalniami WinRent w Katanii w moim przypadku był kompletnie bezproblemowy :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości