Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 16 Sie 2018 09:21 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Jeszcze jedno pytanko. Godziny otwarcia wypożyczalni 8.00-12.00. Auto chciałem odebrać o 21.00. Będzie naliczona dodatkowa opłata za wynajem po za godzinami otwarcia ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#222 PostWysłany: 16 Sie 2018 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Cos krótko jest ta wypożyczalnia czynna.
Nawet zakładając 08-21
Jedyna rada to Run Forest RUN!!!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 16 Sie 2018 18:54 

Rejestracja: 19 Lis 2015
Posty: 10
Hej, ja na 9 dni potrzebuje Auta z Boloni i jest nas 6 pytanie czy brac dwa czy jednego 7 osobiwego busa? Chcemy objechac toskanie, zastanawiamy sie czy nas nie skosza podwojnie za ubezpieczenie jesli wykupimy jakies zewnetrzne np. Icarinsurance bo nie wiem czy na nas nie wymusza zakupu ich ubezpieczenia i bedziemy placic podwójnie a za busa to już w szczególności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 16 Sie 2018 19:00 

Rejestracja: 11 Sie 2018
Posty: 14
Nie rozumiem trochę twojego posta sprawdź co wyjdzie taniej czy dwa małe auta czy jeden bus. Z tym że kierowców musi być dwóch wtedy i za paliwo trzeba płacić podwójnie.

Dlaczego mają was obciążyć za ubezpieczenie ? Przecież to Twój wybór czy je wykupujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 17 Sie 2018 11:44 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Znalazłem kilka postów gdzie wypożyczający auto z późną godziną przylotu musiał czekać do rana na otwarcie biura. O 21 wszystko będzie już zamknięte czy jeżeli podaję godzinę 21.00 jak czas odbioru to powinien jednak ktos się pojawić ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 17 Sie 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
powinien, ale czy się pojawi...
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 17 Sie 2018 12:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Bankers jeśli jest możliwość rezerwacji z taką godziną odbioru, to w teorii nie powinno być problemu. Najprawdopodobniej będzie dopłata za odbiór poza normalnymi godzinami pracy i powinno to być wskazane w warunkach. Dodatkowo jeśli wskażesz w rezerwacji nr swojego lotu, to tym lepiej dla ciebie. Jeśli masz wypatrzoną wypożyczalnię, to zawsze możesz napisać jakiegoś maila z pytaniem o warunki odbioru pojazdu z danej lokalizacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#228 PostWysłany: 17 Sie 2018 13:29 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Będę z małym dzieckiem, więc nie chciałbym mieć niemiłej niespodzianki. Czytam,czytam i czytam o tych wypożyczalniach i czas w końcu zarezerwować to auto ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 02 Wrz 2018 23:13 

Rejestracja: 02 Wrz 2018
Posty: 4
Cześć, przeglądnąłem ten temat jak i wiele innych o wypożyczaniu aut ale w dalszym ciągu nie potrafię się w tym odnaleźć.

Lecę na Sycylię w drugiej połowie września. Chciałbym wypożyczyć auto na 10 dni z odbiorem na lotnisku w Katanii.

Analizowałem oferty Ryaniar, a także te realizowane bez pośredników i tutaj pojawiają się pytania.
Ryanair oferuje auta w cenie 40-50 zł/dzień (Goldcar/Rhodium), dodatkowo mogę wykupić ubezpieczenie w AXA za ok. 21zł/dzień. Łącznie jakieś 630zł. W cenie jest wliczony odbiór poza godzinami pracy biura.
Jak działa ubezpieczenie AXA dostępne w momencie zmawiania? Wypożyczalnia w przypadku jakiejś szkody itp pobiera kwotę z karty kredytowej (do wysokości limitów w umowie), a ja po powrocie zgłaszam się o zwrot do AXA? Czy w takim wypadku ma sens dodatkowe ubezpieczenie w wypożyczalni, które zapewne będą oferować w momencie odbioru samochodu? Czym grozi nie wykupienie go w wypożyczalni, oprócz zwiększenia kwot pobieranych z karty kredytowej w przypadku jakiegoś zdarzenia?

Sprawdziłem tę samą ofertę bezpośrednio w Goldcar.
Cena auta podobna (410zł w cenie odbiór poza godzinami pracy biura). Za to ubezpieczenie zakupione bezpośrednio w firmie to dodatkowo 1000-1100zł (zależnie od wybranego pakietu). Razem daje to ok. 1500zł

Patrząc na inne wyszukiwarki typu: vehicle-rent to oni też oferują ubezpieczenie dodatkowe na podobnych zasadach co AXA w Ryanair (tylko, że z większym zakresem ubezpieczenia)? czyli. Wypożyczalnia naprawia auto z mojej karty kredytowej, a ja o zwrot ubiegam się później u ubezpieczyciela. Pakiet RELAX to ok. 630zł

Która z opcji jest bezpieczniejsza? Będzie to moje pierwsze wypożyczenie auta w dużej wypożyczalni (wymagającej karty kredytowej), w związku z tym wolałbym nie popełnić jakiegoś błędu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 02 Wrz 2018 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
najpierw poczytaj opnie o Goldcar
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 02 Wrz 2018 23:36 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Omijaj Goldcar szerokim łukiem. Ich model biznesowy polega na oferowaniu najtańszych cen, a potem naciąganiu klientów na lipne szkody, idące nieraz w setki euro. Lepiej dopłacić trochę więcej i wziąć auto z innej wypożyczalni.
Co do ubezpieczenia - jeżeli bierzesz ubezpieczenie oferowane nie przez wypożyczalnię, ale przez pośrednika (tak jak chyba w przypadku tego ubezpieczenia AXA), to w razie ew. szkody wypożyczalnia ściąga kartę z Twojej karty albo potrąca z depozytu, a potem Ty zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela i odzyskujesz kasą od ubezpieczyciela. Oczywiście tu jest pierwsze ryzyko, że wypożyczalnia będzie się ociągała z przekazaniem Ci dokumentów umożliwiających zgłoszenie szkody, a drugie, że ubezpieczyciel będzie się migał od wypłaty... Dlatego nawet z pełnym ubezpieczeniem Goldcar bym na pewno omijał, a przy innych wypożyczalniach też warto uważać.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 03 Wrz 2018 09:55 

Rejestracja: 02 Wrz 2018
Posty: 4
Ok. Widziałem negatywne opinie o Goldcar ale nie widzę innej alternatywy.

Z Waszych wypowiedzi zrozumiałem, że najwięcej warte jest ubezpieczenie wykupione bezpośrednio w wypożyczalni, a nie te dodatkowe u pośredników np. AXA.

Którą ze znanych Wam wypożyczalni byłaby w stanie dostarczyć auto na ok. 1 w nocy i nie powinno być z nią problemów?
Ewentualnie może być też wypożyczenie z samego rana np. 8-9.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 03 Wrz 2018 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
maRoff napisał(a):
Ok. Widziałem negatywne opinie o Goldcar ale nie widzę innej alternatywy.

a ja widzę:
http://www.aeroporto.catania.it/aeropor ... onoleggio/
chyba, że koniecznie chcesz mieć problemy, bo...lubisz :?:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 03 Wrz 2018 11:56 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
eskie napisał(a):


Link się nie otwiera, ale na lotnisku w Katanii jest multum innych wypożyczalni. W dodatku lotnisko jest niedaleko od miasta, więc w ostateczności można spokojnie przespać się w centrum miasta i wrócić po auto na drugi dzień. Miasto jest na tyle ciekawe, że warto zresztą zaplanować w nim co najmniej 2 noclegi (cały dzień), a dopiero potem pożyczyć auto - do poruszania się po mieście nie jest potrzebne.
Gdybym rzeczywiście miał do wyboru tylko Goldcar, to wolałbym chodzić na piechotę :) Zresztą na Sycylii jest niezły transport między miastami, więc bez auta też da się sporo zobaczyć. W lutym na 2,5 tygodnia pobytu mieliśmy auto pożyczone na 9 dni, resztę czasu poruszaliśmy się autobusami, pociągami i pieszo (po miastach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 03 Wrz 2018 12:10 

Rejestracja: 02 Wrz 2018
Posty: 4
Dzięki za wskazówkę, nawet nie pomyślałem aby spojrzeć na stronę lotniska. Zweryfikuje to po południu i coś wybiorę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 03 Wrz 2018 13:33 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Możesz jeszcze poszukać na stronach agregatów wypożyczalni - np. Ryanaira, który pokazuje, z jakiej wypożyczalni jest auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 04 Wrz 2018 12:45 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 88
Loty: 52
Kilometry: 69 877
Cześć, przepraszam za być może naiwne pytanie, ale wynająłem via rentalcars samochód w Palermo.
Wziąłem też pełne ubezpieczenie u nich. Pytanie, wedle vouchera Alamo blokuje depozyt 500 euro z karty, a co z tzw. wkładem własny w wysokości 1200/1600 euro? Czy ta kwota wówczas też jest blokowana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 04 Wrz 2018 12:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie, blokada jest równa kwocie depozytu (plus ewentualnie np. koszt baku paliwa, który jest później zwracany wraz z depozytem - warunki wypożyczalni są różne, doczytaj jak jest w Alamo).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 04 Wrz 2018 13:10 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 88
Loty: 52
Kilometry: 69 877
Kashpir napisał(a):
Nie, blokada jest równa kwocie depozytu (plus ewentualnie np. koszt baku paliwa, który jest później zwracany wraz z depozytem - warunki wypożyczalni są różne, doczytaj jak jest w Alamo).


Dzięki, ale dobrze rozumiem, że muszę mieć na karcie limit równy kwocie wkładu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 13 Wrz 2018 10:33 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
@eskie

Wróciłem. Auto wypożyczałem pierwszy raz w życiu, nauczyłem się całkiem sporo. Podczas odbioru była kompletna ciemnica, latarnie na parkingu były obsadzone bardzo skromnie. Na dokumencie odbioru miałem zaznaczoną opcję "no damage". Włączyłem latarkę, obszedłem dookoła i wszytko wydawało się w porządku. Do godz. 10.00 następnego dnia mogłem zgłosić ewentualne zastrzeżenia telefonicznie. Obudziłem się i pierwsze co, zszedłem zobaczyć auto w biały dzień. Znalazłem wgniecenie, rysę na drzwiach, lekkie obicie na bagażniku i delikatnie przejechany zderzak po prawej stronie. Wykręciłem numer, jednak nikt nie odbierał. Zrobiłem dokładne zdjęcia i zapomniałem o tym. Byłem pewny, że uszkodzenia są tak małe, że informacja "no damage" jest aktualna.

Pobrali mi z karty kaucję 300€ + 89€ za fotelik dziecięcy. Ku mojemu zdziwieniu blokada została zdjęcia z samego rana w dniu kiedy miałem oddać Jeepa. Spokojnie pojechałem oddać auto. Mimo iż rezerwowałem auto z pełnym bakiem, w rzeczywistosci brakowało 1/8 paliwa. Z taką iloscią miałem też auto oddać. Wyjąłem walizki, pracownik zaczął bardzo dokładnie oglądać auto z każdej strony i kręcił tylko głową. Wtedy przypomniałem też sobie, że auto w cale nie było w perfekcyjnym stanie. Przyszedł i powiedział, że jest rysa na zderzaku i wina leży po mojej stronie. W stanowczy sposób wytłumaczyłem mu, że odbierając auto była kompletna ciemnica, a z samego rana nikt nie odbierał telefonu. Pan grzecznie wzruszył ramionami i powiedział, że mu przykro. Wyciągnąłem telefon i powiedziałem, że mam zdjęcia. Zobaczył je, pokazałem datę kiedy je zrobiłem i powiedział, że... w porządku. Teraz już wie, że uszkodzenia były widoczne przed wypożyczeniem. Podpisał protokół, że auto oddałem bez uszkodzeń.

Teraz już wiem, że auto trzeba sprawdzić bardzo dokładnie, a najlepiej zrobić nawet zdjęcia.

Co do samego auta. Jeep w wersji 140KM. Auto duże, jednak wnętrze mega małe. Bagażnik kompletnie nieprzydatny. Zmiesciłem jedną dużą walizkę i tyle wszystkiego. Sam użytkuję Superba, więc przeskok był niesamowity, niestety negatywnie.
Jeżeli chodzi o pracę silnika, skrzynię biegów - wszystko funkcjonuję naprawdę płynnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group