Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lis 2016 19:11 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Nie mam możliwości edycji posta więc dopiszę - może komuś się przyda.

Skorzystałem z tej wypożyczalni http://www.avia-rentacar.hr/en/
27-31.10.2016 - 160 euro za klasę B z SCDW.
Minusów nie ma. Same plusy. Dostałem nowego Peugeot 208.
Byłem ich jedynym klientem po przylocie z Brukseli. Kolejki do pozostałych firm dalej a ja odjeżdżam. :)
Jak ktoś ma pytania - nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#22 PostWysłany: 13 Lut 2017 23:28 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
W październiku przez serwis Happycar.de wynająłem auto na majówkę w Splicie za 28 Euro (5 dni). W ciągu kilku godzin na maila przyszło potwierdzenie z voucherem. Wypożyczalnia to AtlasOption. W styczniu otrzymałem maila od HappyCar, że wypożyczalnia miała problemy z IT i z nieznanych przyczyn płatność mogła nie być przekazana do lokalnej wypożyczalni. Proponują alternatywny wynajem za 56 Euro. Anulacji nie dostałem. Kasy też nie zwrócili. Dali mi tylko voucher na 10 euro. Czy ktoś miał podobną sytuację? Kontaktować się z HappyCarem, Atlasoption czy nie przejmować się tym i jechać w ciemno z wydrukowanymi potwierdzeniami? ;) Pierwszy raz wynajmuje auto, stąd moje obawy ... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Maj 2017 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Hej.

Chcę wynająć samochód w jednej z chorwackich sieci. W cenie mają już SCDW, TP, zieloną kartę więc wychodzi całkiem korzystnie.

Nie ma natomiast ubezpieczenia na opony, szyby, dach. U nich kosztuje to 5€ za dzień (nazwali to WUG) więc wyszłoby mi ok 20-25€ zależy na ile dni bym wziął.

Znalazłem stronę, która oferuje chyba podobne ubezpieczenie nieco taniej: https://www.icarhireinsurance.com Nie rozumiem natomiast do końca jak to działa. W FAQ piszą:

Cytuj:
Once you have saved money by buying our cover, decline the Excess cover offered at the car rental company’s desk. With ‘Excess Europe’ and ‘Excess Worldwide’ charges for any damage to the vehicle will be made to your credit card by the car rental company, and you can then claim the money back through these car hire excess policies.


oraz

Cytuj:
However, the renter must submit a claim form so that the claims management company is fully aware of the circumstances in which the damage was sustained.


Czyli jeśli dobrze rozumiem to wypożyczalnia nie musi się godzić na to ubezpieczenie? Jak później w razie W następuje odzyskanie pobranej z mojej karty kwoty?

Cena za to ubezpieczenie by wyniosła 17€ więc różnica jest niewielka w stosunku do tego, co oferuje wypożyczalnia i zastanawiam się czy jest sens się bawić w jakieś firmy zewnętrzne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Maj 2017 21:20 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Działa to tak, że wypożyczalnia pokrywa szkodę z Twoich pieniędzy (do wysokości udziału własnego, tzw. excess) a Ty zgłaszasz roszczenie do zewnętrznej firmy, która zwraca Ci kasę. W przypadku tak małej różnicy moim zdaniem nie ma sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Sie 2017 11:24 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 14
Cześć,

czy komuś udało się znaleźć tanią wypożyczalnię, która umożliwia podróż do Albanii, Kosowa i Macedonii? (Bośnia i Serbia to raczej standard:)).

Chciałabym wypożyczyć samochód w Dubrovniku (lotnisko) na 14 dni. Z lokalnych wypożyczalni znalazłam AVAX i Novarantalcar - z pełnym ubezpieczeniem wypożyczenie samochodu z zieloną kartą kosztuje ~500€ (za wjazd na teren Albanii, Macedonii i Kosowa płaci się jednorazowo 50-80€, wliczone w cenę wynajmu).

Z drugiej strony, u pośrednika (wyszukiwanie przez SkyScanner), z pełnym ubezpieczeniem wychodzi 250€, przy czym zastrzegają, że dodatkowe opłaty (takie jak przekraczanie granic UE) będą naliczane dopiero przy odbiorze auta.
Czy ktoś ma doświadczenie z AVIS? Jest to najtańsza wypożyczalnia, jednak na stronie nie znalazłam żadnej informacji, ile przejazd do tych krajów by kosztował i czy w ogóle jest możliwy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Maj 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Polecam wypożyczalnie Nova rent a Car w Zadarze. Dostałem autko klasy B (Renault Clio), nówka z przebiegiem 3 tys. km, wynajem na 6 dni z ubezp. medium i dodatkowym kierowcą 150e (1140kn). Blokada na karcie kredytowej depozyt 300e, płatność w momencie oddania auta gotówką (tylko w KN) lub dowolną kartą. Płaciłem kartą z pekao s.a. bo miałem najlepszy kurs za 1KN. Rezerwacja oczywiście z wyprzedzeniem przez internet. Szybko, sprawnie i przyjemnie.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Maj 2018 14:54 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 14
Dzięki za odpowiedź - właśnie wróciliśmy z wakacji, też wybraliśmy NOVĄ.
Cena za 2 tygodnie (samochód klasy B - mogliśmy wybrać między VW Polo i Dacią Sandero, pełne ubezpieczenie, drugi kierowca i zielona karta do Czarnogóry, BIH, Albanii, Kosowa i Macedonii) to 407€. Pozostałe wypożyczalnie z Dubrovnika albo nie pozwalały na wjazd do Albanii, Macedonii i Kosowa, albo były droższe (AVAX zaproponował chyba 415€, więc różnica niewielka).

Kiedy okazało się, że musimy kupić dodatkowe ubezpieczenie na granicy z Kosowem (15€), zwrócili nam koszty tego ubezpieczenia przy oddawaniu samochodu.

Też polecam. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Lip 2018 18:52 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Polecam https://www.novarentacar.hr/ - samochód Renault Clio 1.2 - niecałe 3000 km przebiegu, pachnący - cena niecałe 1300 zł za 8 dni w Dubrovniku. Ubezpieczenie średnie, dodatkowo zakupiony icarinsurance - od razu na rok. W związku z wykupionym ubezpieczeniem, nie pobrano depozytu, tylko zablokowano kwotę za wynajęcie samochodu. Przy pobraniu szczegółowe oględziny samochodu, po zwrocie samochodu, tak samo, dodatkowo sprawdzono poziom paliwa. Po zwrocie samochodu kwota, która była zablokowana automatycznie została płatnością za wynajęcie samochodu. Ogólnie polecam, żadnych problemów nie miałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 31 Sie 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
ZENNNEK napisał(a):
Zarezerwowałem przez expedia.com auto w Novarentacar.Na rezerwacji mam kwotę w USD,ale płatność jest na miejscu.Bedę płacił w USD,EUR czy w kunach? Pytam bo chcę mieć w razie jakby revolut nie przeszedł coś na walutówce aliora i nie wiem czy w USD czy w EUR doladować.

Wypozyczalem na lotnisku w Splicie.Płaciłem w kunach.Wypożyczalnię polecam.Rezerwowałem kompakt kombi benzyna.Dostałem Seata Leona SW diesel.Auto półroczne z 12.000km przebiegu.Za kompakta blokują 800 Euro (miałem własne ubezpieczenie) plus blokada na kwotę wynajmu.Po oddaniu zdejmują całą blokadę i pobierają opłatę za wynajem(może być inną kartą niż blokada).Uwaga praktyczna: bardzo dużą uwagę przy oddaniu auta zwracają na opony.U mnie chyba więcej czasu pracownik poświęcił na oględziny opon niż karoserii.Znalazł drobne zadarcie na jednej oponie i miał sporą zagwozdkę czy to puscić.Wiem,ze wysyłał zdjęcie opony do biura i tam podjęli decyzję żeby to puścić.Na parkingu niedaleko mnie jakaś Angielka przy oddawaniu SUVa kłócila się o opony.Więc dokładnie oglądajcie opony przy odbiorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Sty 2019 16:39 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 16
Loty: 12
Kilometry: 22 626
Czy komuś z Was udało się wynająć samochód w Chorwacji nie posiadając karty kredytowej? Posiadam tylko kartę debetową, a w regulaminie wypożyczalni jest napisane, że wypożyczyć auto może tylko posiadacz karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Sty 2019 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
@kaniucha4 jeśli tak piszą to tego nie przeskoczysz, musisz poszukać innej wypożyczalni która zezwala na wynajęcie bez karty kredytowej (większość jednak wymaga) albo wykupić ubezpieczenie znoszące wkład własny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Sty 2019 18:05 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 16
Loty: 12
Kilometry: 22 626
vistacash napisał(a):
@kaniucha4 jeśli tak piszą to tego nie przeskoczysz, musisz poszukać innej wypożyczalni która zezwala na wynajęcie bez karty kredytowej (większość jednak wymaga) albo wykupić ubezpieczenie znoszące wkład własny


Dzięki. Czy ktoś z Was mógłby wymienić taką ubezpieczalnie w Puli na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Sty 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Każda w której wykupią pełne ubezpieczenie znosząc w ten sposób wkład własny. Ciężko ci zapewne będzie znaleźć wypożyczalnie która nie chce kk więc vistacash podsunął świetne rozwiązanie a przy okazji będzie problem z głowy że jak coś uszkodzisz lub że będą wmawiać że coś zostało uszkodzone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Sie 2019 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Zna ktoś jakąś wypożyczalnie w Dubrowniku, która ma wyliczone "opłaty" za przekroczenie granicy (Bośnia // Czarnogóra) ? No i że nie trzeba dokupywać "ubezpieczenia" (np tak jest w Budget, przekraczanie free, ale trzeba* ubezpieczenie kupić - 625hrk)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Sie 2019 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@sobo
Wszystko zależy w jakim terminie i co będzie bardziej opłacalne.

Jeśli chodzi o sieciówki (innymi wypożyczalniami się nie interesowałem), to Budget ma najtańszy wynajem, ale dopłata jest spora.

Przy max 4 dniach najbardziej opłaca się sixt (9EUR/dzień), ale wszystko zależy od kosztu wynajmu. Zerknij też ba poniższą stronę, powinno to aktualnie wygladać bardzo podobnie.

https://www.rhinocarhire.com/Car-Hire-Blog/May-2019/Can-I-take-a-Rental-Car-to-Montenegro-from-Croatia.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 21 Sie 2019 14:07 

Rejestracja: 19 Sie 2019
Posty: 2
Czy ktoś wynajmował samochód z fotelikiem dziecięcym?

Planuję do Zadaru dolecieć z dzieckiem samolotem i dalej do Splitu dojechać wynajętym samochodem (dziecko ma 1,5 roku). Nie wiem czy można zaufać wypożyczalni w takiej kwestii czy nie lepiej jednak poszukać innego środka transportu.

Jeśli jednak ktoś ma podobne doświadczenia to bardzo bym prosił o informację jaka wypożyczalnia jest pod tym względem sprawdzona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Lut 2020 23:41 

Rejestracja: 02 Lis 2015
Posty: 19
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy w Chorwacji są podobnie jak na Kanarach takie wypożyczalnie które nie pobierają depozytu ani nie zabezpieczają w inny sposób środków na karcie? Chodzi mi o to czy można np. wykupić dodatkowe ubezpieczenie aby uniknąć dodatkowych opłat bądź obciążeń karty? Jaką wypożyczalnię w Zadarze polecilibyście? Czy któraś spełniała by te założenia? Będę wdzięczna za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Maj 2021 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Kojarzy ktoś wypożyczalnie w ZAD która nie dolicza dodatkowych opłat za dojazd do DBV ? chodzi o przejazd przez Neum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Cze 2021 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@chester0 rezerwowałem w Enetrprise przez Alamo. I fo jest takie, że jest bez dodatkowych kosztów. Lecimy dopiero w połowie czerwca więc może na miejscu bedą próbować nas porobić ale na ten moment niby w cenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Cze 2021 14:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Sixt też ma jasno napisane, że przejazd przed korytarz bez opłat - poniżej info z regulaminu na voucherze:

Opłata 9,00 EUR za dzień, max. Koszt wynosi 45,00 EUR za wynajem (podróż przez korytarz Neum jest zwolniona z tej opłaty).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group