Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2013 09:47 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 57
Czy ma ktos jakies doswiadczenie z wynajmowaniem samochodu w Chorwacji a dokladniej w Zagrzebiu? Szukam auta od soboty rano do niedzielnego popoludnia i oferty ktore znajduje sa rzedu $200-$300, co wydaje mi sie dosyc spora kwota. Mozecie cos polecic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 08 Lip 2013 10:29 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Wynajem tani nie jest:

Masz tutaj za 564 zł:
https://cars.dohop.com/?age=25&carGroup ... te=30#book
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lip 2013 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wiem że już po czasie ale może komuś jeszcze się przyda.

Samochód najlepiej wynajmować z większym wyprzedzeniem to raz,
dwa na dłużej będzie taniej (zazwyczaj powyżej 7 dni),
po trzecie z moich tegorocznych dwóch pobytów 3 i 11 dni w Chorwacji wynika że u pośrednika zawsze taniej niż bezpośrednio.

Economy Car Rentals
CarJet
Rent a car Split (ale wynajmować można w całej Chorwacji ;) )

A odnośnie cen to weekendy zawsze droższe, dwa liczą się pełne doby więc jak weźmiesz załóżmy w czwartek o 10 a oddasz w piątek o 11 to skasują Cię jak za 2 dni a jak oddasz do 10 to tylko 1 dzień.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Mar 2016 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
Czy ktos ma jakis doswiadczenia z wynajmem auta przez carjet w sixt na lotnisku w Splicie?
Cena na przelomie maja/czerwca jest bardzo atrakcyjna 10 eur/dzien przy 10 dniach wynajmu (oczywiscie przy podst. ubez. z udzialem 825 eur). Rozumiem ze bede musial jeszcze zaplacic "A premium location fee of EUR 18.75 per month is levied for rentals at airport stations"
Tylko zastanawia mnie to "per month", czy policza mnie za dwa miesiace czy za jeden, jezeli wynajme od 26 maja do 4 czerwca ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Mar 2016 21:13 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 2
Witam, planuje wycieczkę do Chorwacji a dokładnie Zadar. Przylatuje do Zadaru 7 lipca i chce wynająć samochód do 13. Przeszukałem wszystko co możliwe w internecie. Mam problem odnośnie wkładu własnego w ubezpieczeniu. Chce wypożyczyć samochód z pełnym ubezpieczeniem, ale w prawie wszystkich wypożyczalniach trzeba dać kartę debetową pod zastaw gdzie blokują nawet 12 500 zł. Rok temu byłem na wakacjach na Krecie i tam nie było czegoś takiego. Brało się pełne ubezpieczenie i nie było żadnego wkładu własnego. Najtańsza opcja jaką znalazłem to 1300 zł za 6 dni i 150 euro zablokowane na karcie. Czy jest możliwość znalezienia czegoś taniej i bez wkładu własnego? Pamiętam że na Krecie dużo taniej było na miejscu niż przez internet. Czy warto wypożyczyć na miejscu czy jest możliwość że nie będzie samochodów ? Jeśli macie namiar na jakieś tanie wypożyczalnie w Zadarze to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Mar 2016 21:42 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 279
niebieski
Wkład własny, a blokada na karcie to dwie różne rzeczy. Sporo wypożyczalni pomimo wykupionego "pełnego ubezpieczenia" (czyt. "zniesienia wkładu własnego") w dalszym ciągu wymaga blokady określonej kwoty na karcie. Radzę poszukać małych, lokalnych wypożyczalni.

Pierwsza lepsza:
https://avaxrent.com/pages/56
"No Credit Card Fees Required!! No Deposits! Pay 0€ Now! No hidden charges - No extras"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Mar 2016 22:45 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 2
Własnie o to mi chodzi, nawet jak się płąci dodatkowo niby żeby nie mieć wkładu własnego to i tak blokują na koncie 150-1000 euro a to i tak bardzo dużo. Mogę wykupić pełne ubezpieczenie ale bez blokady karty o to mi chodzi czy jest taka możliwość. Własnie to jest ta stronka na której znalazłem najtaniej ale to i tak wychodzi 1250 zł + 150euro blokady na karcie


iwcok napisał(a):
Wkład własny, a blokada na karcie to dwie różne rzeczy. Sporo wypożyczalni pomimo wykupionego "pełnego ubezpieczenia" (czyt. "zniesienia wkładu własnego") w dalszym ciągu wymaga blokady określonej kwoty na karcie. Radzę poszukać małych, lokalnych wypożyczalni.

Pierwsza lepsza:
https://avaxrent.com/pages/56
"No Credit Card Fees Required!! No Deposits! Pay 0€ Now! No hidden charges - No extras"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2016 12:37 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
Czy ktoś brał może samochód z lotniska w Zadarze i może polecić jakąś sensowną wypożyczalnie? Biorę auto na 5 dni w maju. Szkopuł w tym, że oddaje auto o 5 nad ranem i większość wypożyczalni dolicza sobie za to 50E. Chcę uniknąć tej opłaty a przy tym kryterium wybór wydaje się dość ograniczony. Póki co udało mi się znaleźć 2 wypożyczalnie LULIC i NOVA i jednego pośrednika economycarrentals. Niestety u tego pośrednika nie wiadomo podczas rezerwacji, z które wypożyczalni się skorzysta (a wolałabym takową wiedzę posiadać). Lulic odpadł podczas mailowania odnośnie szczegółów ubezpieczenia. I wydaje się, że jestem skazana na wypożyczalnie NOVA. Ktoś korzystał już może z jej usług? Bezproblemowi czy szukają dziury w całym?
A może ktoś może coś jeszcze polecić w dobrej cenie i bez kaucji za wczesne zdanie auta? Auto na 5 dni, może być jakiś ekonomiczny maluszek (ale 4-drzwiowy). Ubezpieczenie najchętniej pełne razem z szybami i oponami.
Informacje w tym wątku są dość stare a ja będę wdzięczna za wszelkie aktualne sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
1. Pytanie dla tych co mają doświadczenie w wynajmowaniu aut - mógłby ktoś rzucić okiem na zasady wynajmu, czy na coś muszę zwrócić uwagę jak 'ubezpieczenie od jakiejś kwoty' czy blokowanie jakiejś kwoty na karcie ponad cena wynajmu lub jeszcze coś innego:
http://www.connitor-rentacar.hr/english ... conditions

2. Miał ktoś do czynienia z tą wypożyczalnią?
https://hr.sixt.com/
Ceny mają fajne, ale częśc podstron się nie ładuje :/

3. @Adrian Latos - korzystałeś z Avaxrent?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:36 

Chyba nie wkład a udział jasny, tak gwoli ścisłości.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Intchy napisał(a):
2. Miał ktoś do czynienia z tą wypożyczalnią?
https://hr.sixt.com/
Ceny mają fajne, ale częśc podstron się nie ładuje :/

Nie wypożyczałem w Chorwacji, ale Sixt to duża porządna sieciówka typu hertz. Ze swojej strony polecam, zero problemów.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:45 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Ad. 1 - w tych warunkach nie ma slowa o depozycie, tylko o tym, ze nie skasuja cie za udzial wlasny jak kupisz dodatkowe ubezpieczenie.

Zwroc uwage na to: Insurance, in any accepted option, does not cover in any way: Loss/damage vehicle keys/documents, burnt clutch, damage to the tires, damage/loss of wheel rim or covers, damage to the vehicle chassis due to the vehicle being driven on unsealed roads, damage due to the lack of oil, usage of incorrect fuel, damage to the interior or any other damage to the vehicle caused by careless usage of the vehicle.

Wiec wcale bym sie nie zdziwil jak by tak czy siak blokowali jakas kwote na karcie na wypadek powyzszego.

Ad. 2 - Sixt to wielka i solidna firma.

OT - nie wiem o co chodzi z tym strachem przed zablokowaniem tych paruset Euro na karcie - przeciez oddadza :).
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
Mialem auto wynajete w Sixt,ale w Izraelu. Kase wzieli dopiero przy oddaniu
auta i nie byly to wielkie pieniadze,blokada na karcie byla,ale nie byla to mala kwota,
bo 900$,ale dosc szybko zwrocili.a pobrali z debetowej i kredytowej.
Po za tym wszystko ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Kwi 2016 15:22 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ceny w Sixt bardzo konkurencyjne ale mam jeden mały zgryz, może ktoś mi wytłumaczy o co chodzi:

Przy cenie wynajmu obejmującego zwykłe CDW jest napisane, że odpowiada sie do wysokosci wkładu własnego auta (podstawowa opcja) czyli 825 zł.

Niżej jest opcja checboxa do zaznaczenia "Theft protection" - o co chodzi, bo w warunkach jest to opisane, że jeśli nie zapłacę za TP to w przypadku kradzieży odpowiadam za całą wartość samochodu, np ERC czegoś takiego nie ma ?

Czy dobrze rozumiem, że Sixt w podstawie nie zapewnia takiej ochrony ? Nawet biorąc zewnętrzne ubezpieczenie, jest ono do wysokości 6 tys funtów, więc w przypadku kradziezy jak auto jest warte więcej niż kwota w ubezpieczeniu to jestem w plecy tak czy inaczej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Kwi 2016 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 370
Loty: 66
Kilometry: 123 094
niebieski
Troche sie tym ostatnio interesowalem tym tematem.
Tak, w sixt (przynajmniej na lotnisku w Splicie) CDW 825 eur jest tylko od wypadku, nie dotyczy kradziezy. W przypadku kradziezy placisz cala wartosc auta lub musisz wykupic dodatkowe ubezpieczenie. Do tego dochodzi jeszcze 18,75 eur za odbior w lokalizacji premium tzn na lotnisku.
Ja w koncu znalazlem najlepsza oferte na Atlaschoice, tylko jakas wypozyczalnie dziwna mi dali CarHireRent. Czy ktos mial z nimi do czynienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Kwi 2016 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Poszukaj dobrze. Kiedyś w Zadarze wypożyczałem za gotówkę (125€) z ubezpieczeniem na 4 dni i zastaw w gotówce daliśmy rzędu 100-150€.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Kwi 2016 19:33 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@kefirm - jakas wskazówka ?Pamietasz moze nazwe tej wypożyczalni i czy można rezerwować przez internet ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Kwi 2016 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Szczerze mówiąc nie pamiętam nic. Rezerwacja była bardzo nieformalna. Poszukaj w googlach, ja tak znalazłem. W terminalu czekał ktoś z tabliczką z imieniem i nie była to bodajże żadna z wypożyczalni, która ma swoją budkę na parkingu. Po prostu przyjechali autem niejako z zewnątrz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Maj 2016 22:38 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 25
Ciekawa jestem czy udało ci sie skorzystać z jakiejś wypożyczalni, czy byłabyś skłonna podzielić sie opiniami na temat? My planujemy wyjazd 2.06- 13.06 i wygląda na to, że bez auta będzie ciżko, a że chcemy zwiedzić również Sarajewo... koszty szybują w górę.
Jeśli ktoś planuje podobny wypad w tym terminie, zapraszamy, może nasza trasa częściowo się pokryje:-)





Póki co udało mi się znaleźć 2 wypożyczalnie LULIC i NOVA i jednego pośrednika economycarrentals. Niestety u tego pośrednika nie wiadomo podczas rezerwacji, z które wypożyczalni się skorzysta (a wolałabym takową wiedzę posiadać). Lulic odpadł podczas mailowania odnośnie szczegółów ubezpieczenia. I wydaje się, że jestem skazana na wypożyczalnie NOVA. Ktoś korzystał już może z jej usług? Bezproblemowi czy szukają dziury w całym?
A może ktoś może coś jeszcze polecić w dobrej cenie i bez kaucji za wczesne zdanie auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sie 2016 18:46 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Może ktoś ma sprawdzony namiar wynajmu auta w Zadarze bez karty kredytowej (blokady)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group