Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ADO bus - rezerwacja
#1 PostWysłany: 22 Lip 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Witam,
Czy komus udalo sie zabookowac ADO bus przez internet europejska karta kredytowa? Kolejny raz nie udalo mi sie zarezerwowac a przy okienku okazalo sie, ze biletow na ten autobus juz brak:/ Macie jakies pomysly na przyszlosc jak to obejsc bez meksykanskiej karty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 31 Lip 2015 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Tak, kupować bilet na miejscu dzień wcześniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Lip 2015 09:11 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Robilem tak samo jak @pegie84 i nie mialem problemu z kupnem biletu:)pozdro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2015 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
bilety na ADO można kupić na stronie http://www.miescape.mx/miescape/Transporte/Autobus
ceny są takie same.
Przy zakupie potrzeba jednak trochę cierpliwości, gdy w styczniu kupowałem bilety kody captcha działały fatalnie i często wyskakwały błędy mimo poprawnego wpisywania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Lip 2015 09:20 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Potwierdzam również, kupiłem w kasie bez problemu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2015 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Cześć,

patrzę na stronę ADO BUS i widzę, że mają na różne interesujące mnie połączenia stawki promocyjne. Dla przykładu, na trasę Merida - Palenque mają cenę 288 pesos, podczas, gdy normalna cena, to min. 590 pesos. No, ale na stronie ADO Polak nie kupi biletów, a na stronie miescape (gdzie teoretycznie dałoby się to zrobić) tej promocyjnej stawki nie ma. Mam w związku z ADO takie oto pytania:
1) czy orientujecie się może, z jakim wyprzedzeniem przed datą kursu znikają takie promocyjne bilety?
2) czy w lutym (czyli wysokim sezonie) należy liczyć się z sytuacją, że w kasie nie ma biletów na interesujący nas kurs ADO?
3) czy jechał ktoś z Was nocnym kursem ADO? Jak z bezpieczeństwem? Tak sobie kombinuję, że jadąc z Meridy do Palenque unikniemy kolejnego noclegu w Meridzie i damy sobie więcej czasu na Palenque.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
słowo "teoretycznie" jest zbędne w odniesieniu do miescape ;)

co do promocyjnych biletów nie wypowiem się, natomiast odradzam zwlekanie z zakupem biletu na trasie Merida - Palenque. W tym roku (w lutym przynajmniej) były zaledwie dwa kursy dziennie na tej trasie, w tym jeden nocny. Jechaliśmy nim, tyle, że z Campeche. Bus był pełen, mimo posiadanych biletów nie zostaliśmy wpuszczeni na pokład z powodu ich specyficznego sposobu postrzegania czasu. Kurs z Campeche był po północy w nocy z 13 na 14 lutego, kupiliśmy zatem bilety na 14 lutego na godzinę 00:30. Ich zdaniem bilety te uprawniały nas do przejazdu następnego dnia, ponieważ liczy się data wyjazdu busa z Meridy, który rusza o godzinie 22:30… Kierowca był gotów nas wziąć już wtedy, jednakże z braku miejsc musieliśmy pozostać kolejny dzień w Campeche.

Co do bezpieczeństwa nie mam zastrzeżeń, jedyny problem stanowiła rozkręcona klimatyzacją, którą przypłaciłem przeziębieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lis 2015 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
dzięki :-)

"Teoretycznie" dodałem, bo w praktyce jeszcze tego nie testowałem :-)

Czyli wychodzi na to, że jeżeli chcielibyśmy tą trasę zrobić, lepiej będzie jeśli kupimy bilety zaraz po przylocie do CUN (a nóż będą promocyjne ceny), albo z wyprzedzeniem przez miescape (bez promocji, ale za to pewne).

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lis 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
288 pesos to niezła cena, ja od września do marca przy obserwowaniu cen nigdy sie z taką nie spotkałem na tej trasię :) pod koniec marca kupowałem bilet i nie miałem problemu z zakupem biletu. Jak wracałem z Palenque do Playa to widziałem jak grupka osób już sie nie załapała bilety jak chciała kupić jakieś 2 godziny przed kursem więc odwlekanie do niewiadomo kiedy odpada. Jak jechałem na tej trasie to chyba dwa razy stawaliśmy na posterunkach i panowie z karabinami wchodzili do autobsu, nie wiem czy to jest standard bo spowrotem do Playa chyba ani razu się nie zatrzymywaliśmy. Spało sie nawet wygodnie, tylko lepiej ubrać spodnie i wziąć jakąś bluzę do autobusu bo jak ktoś wcześniej napisał klima chodzi na maksa :)

Załączniki:
IMG_20150327_211619_edit_edit.jpg
IMG_20150327_211619_edit_edit.jpg [ 218.13 KiB | Obejrzany 6900 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lis 2015 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No właśnie, cena bardzo fajna, a kupić się nie da... Co najwyżej można liczyć, że jak przylecimy do CUN (a będzie to ok. tygodnia przed ewentualną podróżą do Palenque) bilety będą nadal w tej promocyjnej cenie (choć wątpię). Z drugiej strony, cały czas rozważam lot CUN-VSA i potem lądem ok. 2 godz. do Palenque, bo najtańsze bilety OW są za 90 zl (Viva Aerobus, o ile pamiętam nazwę), a w generalnie chwalonym Volarisie za ok. 250 zł. No i zostaje jeszcze wersja, że w ogóle sobie to odpuścimy, bo będziemy przecież w Chitzen Itza i Uxmal. Sporo zależy, jak zaplanuję pozostałą trasę. Pomyślę jeszcze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Sty 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Wracajac do tematu, pare razy zdazylo sie nam, ze biletow zabraklo na pare godzin przed kursem, tak wiec polecam kupowanie z wyprzedzeniem.
Co do podlinkowanej wczesniej stronki, niestety nie ma opcji kupienia biletow z Cancun lub Playa do Belize City, co mnie najbardziej interesuje...
Jakby ktos mial sposob i na to, bardzo prosze o info, bo szykuje mi sie przejazd w Marcu, a przymusowy postoj w Chetumal w srodku nocy nie nalezy do przyjemnosci...

Swoja droga, uwazajcie w Cancun Airport, po raz kolejny moj chlopak uslyszal od taksowkarza, ze sa problemy z Ado Bus i uciekl mu ostatni autobus do Playa wiec zostaje tylko taxi. Oczywiscie sciema zjodziejskiej mafi :evil: autobus pojawil sie zgodnie z rozkladem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2016 16:29 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 30
Nie wiem jak przez stronę ADO, ale ja kupowałem przez aplikację ściągniętą na telefon. Płaciłem polską kartą. Info od znajomych, że poprzez aplikację płacili kartą Alior USD. Mnie się to nie udało.
Zaznaczam, że byłem wtedy na terenie Meksyku, więc może jest to problem IP.

Bilety w aplikacji są bardzo często tańsze, nawet na 1-2 dni przed planowaną datą. Jeśli potem chce się dokonać zmian (np. tylko godziny odjazdu), to niestety w kasie obowiązuje jedna cena i nie ma zniżek, jakie są w Internecie.

Generalnie o ADO mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach. Zawsze pomocni i bezproblemowi.
Np. z Palenque mieliśmy jechać do Meridy. Na dworcu okazało się, że autobus jest spóźniony o 1,5 h - podobno norma jeśli chodzi o ten konkretny kurs. Obsługa ADO sama zaproponowała inny autobus do Meridy (o tej samej godzinie) i zmienili nam bilety.
Innym razem z 2 biletów Merida-Chichen Itza / Chichen Itza-Cancun zrobili jeden Merida-Cancun.

Jeśli ma ktoś zamiar podróżować nocą polecam autobusy ADO PLATINUM. Można odpocząć i się wyspać. Super rozkładane fotele, dużo miejsca. Kawa/herbata, zimny napój na wejściu, słuchawki - kilka kanałów muzycznych.
Na trasie Oaxaxa-Tuxla koleżanka jechała późniejszym ADO PREMIUM. Dłużej jechała, zatrzymywali się kilka razy no i standard autobusu był niższy.

Ogólnie, to autobusy ADO są komfortowe. Dużo miejsca, nowoczesne, toalety. Minusem jest, że obojętnie, o której godzinie rozpoczyna się kurs, to od razu kierowca włącza film. Sensacyjny o 8:30 nie zawsze jest na miejscu) Tym bardziej, że dość głośno jest nastawiony dźwięk. Niekiedy udaje się uprosić kierowcę o ściszenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Lut 2016 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak ADO PREMIUM, chyba chodziło ci o ADO GL gdzie też jest herbata i nabój gazowany na wejście jak w PLATINUM. Po drugie to ceny ADO PLATINUM są w cenie samolotów z bagażem rejestrowanym tanimi liniami, więc wątpliwa to przyjemność.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Lut 2016 12:51 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 30
pegie84, Ty namieszałeś i ja zrobiłem błąd.

Nie chodziło mi o ADO GL tylko ADO FIRST CLASS/OCC FIRST CLASS. W tych 2 ostatnich nie ma napojów itp.

Mój błąd -> koleżanka jechała na tej trasie późniejszym kursem nie ADO PREMIUM tylko OCC FIRST CLASS.

Tu są opisane wszystkie klasy autobusów: http://www.destinosxado.com/index.php?idiomapag=ing&opcion=4

Trasa OAXAXA-TUXTLA, 9,5h jazdy, kurs nocny, można się wyspać.
- bilet ADO PLATINUM - 644 MXN
- bilet OCC - 534 MXN

Samolot na tej trasie z przesiadką w Mexico City ok 2000 MXN, czas podróży 6-8h, plus dojazdy na lotnisko i z. Strata połowy dnia.

Nie widzę sensu porównywać autobusu z samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Lut 2016 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 13
U nas z kolei samolot się sprawdził - trafiliśmy na promocję Volaris na lot z Cancun do Villahermosa (bezpośredni) za 50 dolarów. Więc jak komuś zależy na czasie, to warto zerkać na ich stronę.
A wracając do ADO, obsługa rzeczywiście jest bardzo pomocna: na dworcu w Tuxli o godz. 20 chcieliśmy kupić bilety do Villahermosa. Właśnie odjeżdżał autobus, o czym nawet nie wiedzieliśmy. Kasjerka sama z siebie wyszła do kierowcy, poprosiła, żeby zaczekał - i sprzedała nam bilety :)
_________________
Festiwal brazylijski Bom Dia Brasil w Warszawie -> http://brasil.com.pl
Fundacja kultury brazylijskiej Macunaima -> http://macunaima.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Sty 2017 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Czy udało się komuś w ostatnim czasie kupić bilety autobusowe za pośrednictwem miescape.mx albo aplikacji mobilnej ADO? Próbowałem pięciu kart, zarówno Visa jak i Master Card i żadna nie przeszła. Są obniżki związane ze wczesnym zakupem biletów, ale płatność zawsze jest odrzucana. Informowałem bank o płatnościach w MXN, więc to nie wina polskich banków..
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Sty 2017 22:26 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Ja próbowałem kupować przed wyjazdem w 2015r i płatność nie przeszła. Kupowałem po normalnej cenie w kasie. Ktoś pisał ze może to być kwestia IP z Meksyku. Może spróbuj jak będziesz na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sty 2017 22:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Próbowałem kilka razy, ale żadna karta nie zadziałała. To nie kwestia IP. Pytałem o to w kasach i każdy z pracowników potwierdzał, że działają tylko karty wydane w Meksyku. Jeśli ktoś planuje zakupy na popularnych trasach polecam zrobić to z jednodniowym wyprzedzeniem w dowolnej kasie ADO. Na dworcach często są duże kolejki i miejsca wyprzedane na kilka kursów na przód co oznacza, że można dostać bilety dopiero np. na wieczór a nie rano czy popołudniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Sty 2017 03:41 

Rejestracja: 25 Gru 2016
Posty: 12
Trochę zmartwiłeś mnie tymi kolejkami i brakiem biletów. Mam przylot do Cancun o 18:50 i chciałem dostać się do Tulum ADObusem. Myślisz, że mam szansę nie dojechać? Taxi na jedną osobę trochę drogo wychodzi, a z dużymi manelami i na tak długiej trasie to chyba na colectivo nie mam co liczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Sty 2017 21:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Do Tulum jest sporo kursów, średnio co pół godziny i są do późnych godzin. Kasy są otwarte na dworcu do godz. 23-24. Alternatywnie możesz próbować colectivo na trasie Cancun - Playa del Carmen i potem kolejne do Tulum. Na trasie Cancun-Tulum chyba nie ma busików, ale nie jestem pewien na 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off
pmk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group