Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Mar 2015 21:15 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 41
Lecę z dziewczyną 29.04 i wracamy 10.05. Czy ktoś leci w tych terminach i chce się złożyć na samochód? Wiadomo w 4 osoby taniej. Standard- Havana, Varadero, Trinidad itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 17 Mar 2015 21:22 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
megan80 napisał(a):
Czy na Kubie wystarczy polskie prawo jazdy, czy trzeba robić międzynarodowe?


Mieliśmy tylko polskie i wystarczyło.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 17 Mar 2015 22:39 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Strzelec1990 napisał(a):
Lecę z dziewczyną 29.04 i wracamy 10.05. Czy ktoś leci w tych terminach i chce się złożyć na samochód? Wiadomo w 4 osoby taniej. Standard- Havana, Varadero, Trinidad itp.

My lecimy 27.04-10.05, czyli razem wracamy, jest nas 4 osoby. Nie wiem czy byłoby auto na 6 osób albo taxi, ale jakby co to jesteśmy chętni. Napisz na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Mar 2015 22:52 

Rejestracja: 22 Kwi 2011
Posty: 61
Loty: 1
Kilometry: 7 461
Ja lecę 24.04-01.05 i chętnie złożę się z kimś na paliwo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Mar 2015 23:48 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 111
Strzelec1990 napisał(a):
Lecę z dziewczyną 29.04 i wracamy 10.05. Czy ktoś leci w tych terminach i chce się złożyć na samochód? Wiadomo w 4 osoby taniej. Standard- Havana, Varadero, Trinidad itp.

Ja lece 30.04-9.05 2 osoby napisz o aucie chetnie sie dolaczymy 2gosci 35 lat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 07 Kwi 2015 16:39 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 15
Byłem w marcu 2015.
Wynajmowałem w Transcar. Jako że wszystkie (3) wypożyczalnie na lotnisku są państwowe, to ceny są ujednolicone. Koszt najtańszego samochdou (Kia Picato) to 70 CUC/dzień + ubezpieczenie 15 CUC/dzień + pełen bak 60 CUC (oczywiście na wałku, tak jak większość rzeczy w tym złodziejskim kraju) + 150 CUC depozyt. Po wyjeżdzeniu baku tankowałem 92 oktany za 1,3 CUC/L. + 25 CUC opłaty za "możliwość" odstawienia samochodu na lotnisko, pobieranej przy zwrocie, o czym nie było mowy w momencie wynajmu.


KONIECZNIE sprawdźcie przy gościu z wypożyczalni czy jest:
- antena
- tylna wycieraczka
- koło zapasowe
- kołpaki

Żądajcie wpisania do kontraktu jeżeli zauwazycie jakikolwiek brak. Na 90% wasz samochód będzie już z nich ogołocony, ale zdarzało się, że ludzie to olewali i w momencie zwrotu potrącali im z depozytu za brak opony lub anteny, kórej nie było już w momencie wypożyczenia samochodu.

Uwaga na policję, która zatrzymuje wynajmowane samochody i na podstawie zarzutów wyssanych z palca proponuje układ nie do odrzucenia - albo wpisują w kontrakt wynajmu adnotację o nałożeniu mandatu, który trzeba spłacić przy zdawaniu samochodu (najczęściej około 100 CUC), albo dajesz mi odrazu w łapę (10 - 30 CUC, oczywiście bez jakiegokolwiek pokwitowania). Motyw znany, łatwy do wyguglowania. Są ludzie których łapali po pare razy, Mnie w ciągu 3-dniowego okresu wypożyczenia tylko raz, "wytargowałem" z 90 CUC na 20 za niby przekroczenie prędkości powyżej 100km/h, chociaż nie mieli nawet radaru.

Na deser bujam się z depozytem (150 CUC + 4,5 CUC za "możliwość zapłaty" Mastercardem). Dziś mijają 3 tygodnie od momentu zwrotu samochodu. Zwrotu depozytu jak nie było tak nie ma. Maile pisane średnio co 4-5 dni, w końcu tydzień temu przyszła odpowiedź, żebym wysłał skan kontraktu, który oczywiście mi zabrali przy zwrocie auta. Odpisałem że nie mam i że mogę podać wszystkie inne dane, ale ciągle bez odzewu.

POWODZENIA.
Jak coś to służę pomocą na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 07 Kwi 2015 16:59 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Dodam od siebie dla przeciwwagi, że brałem w marcu Kię w Hawanie ze zwrotem w Varadero (lotnisko). Rezerwowałem przez rentacarcuba. Płaci się z góry i dostaje voucher do wybranej lokalizacji. Polecam, wszystko ok. Przy wydaniu spisali sami na oględzinach wszystkie uszkodzenia bardzo szczegółowo, tak że przy odbiorze nie było żadnej dyskusji, kaucja (150 CUC) w gotówce, przy zwrocie oddają do ręki minus 25CUC za lotnisko, ale o tym informowali od początku. Kasują za pół baku - 45CUC. To jedyny wałek, bo pół baku to góra 30CUC. Przez tydzień jeżdżenie po Kubie (Trinidad, S. Spiritus, Santa Clara) nigdzie policja nie zatrzymywała, a jak raz wjechałem w uliczkę pod prąd gdzie akurat stali, wytłumaczyli mi tylko, że mam objechać dookoła. Zero naciągania na kasę. U nas bym taką policję chciał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Ja brałem samochód na miejscu w hotelu Neptuno była wypożyczalnia. Geely za 60 CUC za dobę z ubezpieczeniem. Miałem przygody bo po dojechaniu do Cayo Guillermo padł akumulator i ruszał tylko ze spychu. Było tam biuro i wymienili mi na kie w automacie bez dodatkowym opłat i już wróciłem sobie elegancko na lotnisko. Jeżeli chcecie oddac samochód na lotnisku licza sobie dodatkowo 25 CUC. Ogólnie to ja miałem bardzo mało formalności. Tylko paszport prawko i depozyt 150 CUC w gotówce albo karta kredytowa. Tutaj ważne sprawdźcie sobie przed wyjazdem z jakiego kraju jest wasz bank bo jak z USA to wasza karta na Kubie do niczego sie nie przyda:)
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Wrz 2015 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
My wynajęliśmy na 14 dni na 4 osoby Kia Rio- koszt 80 cuc/dzień- pewnie dlatego taniej że na 2 tygodnie. Stanowczo polecam taki sposób podróżowania po Kubie- jest się kompletnie niezależnym a przy 4 osobach koszt się rozkłada i nie wychodzi drożej niż jeżdżenie taxi i busami. Swoją trasę opisałem tu jak by ktoś był zainteresowany http://takemytrip.pl/plan-podrozy-3-kuba-ameryka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 19 Wrz 2015 13:22 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 19
a czy na Kubie jest możliwość aut "z epoki" z których znany jest ten kraj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Wrz 2015 13:28 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Wynajmujac samochod,skuter,motocykl koniecznie rob zdjecia,a jeszcze lepiej nakrec film telefonem. 2-3 minuty,dokladnie obchodzisz pojazd i uwieczniasz. Fajnie jak w tle jest wypozyczalnia lub jej pracownik.

Kilka minut a moze zaoszczedzic kupe kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:14 

Rejestracja: 04 Sty 2016
Posty: 11
Czy wynajęcie auta przez Internet będzie tańsze niż na miejscu na lotnisku? Proszę o podzielenie się firmami skąd wynajmowaliście samochody. Jeśli to możliwe chciałbym zmieścić się w 40$ za dzień (czy to realne?). Dodam, że dla 2 osób i nie zależy mi na luksusach typu klimatyzacja. Wyjeżdżam w czerwcu.

Dziękuję z góry za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Nierealne. Tam mają stałe ceny. Wypożyczałam w marcu na tydzień. W Varadero na lotnisku. Zamówienie przez internet. 385 euro. Do tego na miejscu 95 CUC za opłatę lotniskową, drugiego kierowcę i benzynę (pełny bak).
Żaden luksus. Najtańsze auto. 16-letni Geely. Bity kilkukrotnie. W środku wszystko kleiło się od brudu, na tapicerce ktoś zaszlachtował wołu i zapomniał wywabić plam, a na dodatek w bagażniku była pleśń. Drogi są lepsze i gorsze. Zrobiłam 1300 km. Generalnie łatwo urwać tłumik;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:57 

Rejestracja: 04 Sty 2016
Posty: 11
W takim razie gdzie polecacie wynająć? Jakieś sprawdzone miejsce gdzie szanse na naciągnięcie są najmniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Przecież ci napisałam, że ceny mają stałe. Nie ma tak, że pójdziesz gdzie indziej i tam będzie taniej. Na Kubie tak to nie działa. W Varadero jest jedna wypożyczalnia na lotnisku. Albo rezerwujesz (i płacisz) wcześniej, albo przyjeżdżasz i liczysz się z tym, że aut nie będzie. Powiedzą ci, że może jutro. A jutro, że pojutrze.
Zapomniałam jeszcze dodać, że robią blokadę na karcie. Chcieli 2000 dolarów. Zeszli do 150;-)
Nikt mnie nie oszukał, blokada zeszła bardzo szybko, oględziny auta przy oddaniu były raczej pobieżne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:12 

Rejestracja: 16 Maj 2012
Posty: 1
Hej :)
Będziemy na Kubie od 26.04 do 11.05, jeśli ktoś chce się dorzucić do auta, zapraszamy, jesteśmy dwie :)
Startujemy z Hawany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 22 Maj 2016 16:29 

Rejestracja: 04 Sty 2016
Posty: 11
elwirko, to podrzuć link do tych aut z lotniska skoro rezerwowałaś przez internet o nic więcej nie pytam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 22 Maj 2016 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
http://www.transturvaradero.com/client/home/index.php

Szukałam w necie długo, nie znalazłam tańszych ofert. 385 euro za tydzień, to wychodzi 55 euro za dobę. Drogo. Ale jak nie masz innej alternatywy, to płacisz...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Gru 2016 17:33 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Witam,
Razem z narzeczonym lecimy na Kubę 11.01.2017- 27.01.2017 . Przybliżona trasa Hawana – miasto, Vinales – konie, trekking, Cienfuegos – zwiedzanie, Trinidad – konie, zwiedzanie, Moron- punkt wypadowy na Cayo coco,.Wszędzie z tych punktów przewidziany jest odpoczynek na plaży ok 2,3 dni w jednym miejscu (zobaczymy jak to wyjdzie).Planujemy wynająć auto, czy ktoś chciałby się dołączyć? nawet na fragment trasy? przybliżone daty wynajęcia od 13 lub 14 do 26 stycznia. Pozdrawiamy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 01 Lut 2017 12:30 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 278
niebieski
Czy ma ktos wynajmowal skuter na miejscu?
Jaka cena?
jakies wskazowki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group