Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Mar 2017 13:30 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 1
My z Narzeczona i jej bratem jedziemy na Kubę 12.04 do 26.04 jeśli ktoś chce z nami wynająć auto to chętnie się podzielimy ;) naszym celem jest Havana, Trynidad, Varadero, Vinales i jakby się udało to santiago i Baracoa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
massumigirl lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 06 Kwi 2017 14:07 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 1
Hey, ja i mój narzeczony lecimy 19.04 - 03.05. Gdyby ktoś w tym czasie również chciałby współdzielić podróż samochodem byłoby super. Proszę o PW.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelguzik lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 14 Kwi 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Wg naszego MSZ na Kubie wystarczy polskie prawo jazdy. Nie jest wymagane międzynarodowe. Czy ktoś z ostatnio wypożyczających może potwierdzić ten fakt?

To jeszcze drugie pytanie: Jeżeli na www.rentacarcuba.com mam stawkę 43$ za dzień to jakie dodatkowe opłaty do tego dojdą - ubezpieczenie i paliwo? Da się to jakoś podejrzeć bo ja nie widzę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 14 Kwi 2017 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@‌Gaszpar‌, moje polskie prawko bez problemu przyjeli. Jesli chodzi o kase to 43$ wyglada na cene bez ubezpieczenia wiec tak - dojdzie do tego ubezpieczenie, oplata za pelny bak po bardzo niekorzystnej cenie no i do tego oczywiscie zwrotny depozyt. Szykuj sie ze wszystkie te oplaty trzeba wniesc gotowka. Nawet jesli przypadkiem maja terminal do kart to moze sie okazac ze nie dziala, nie wiedza jak go uzywac albo po prostu niechetnie z niego korzystaja.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 14 Kwi 2017 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@xyrxis a powiedz mi jak mniej więcej oszacować wysokość ubezpieczenia i ten bak paliwa? Nie widzę nigdzie na stronie wysokości tych dodatkowych opłat
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 14 Kwi 2017 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@‌Gaszpar‌, ja bralem za posrednictwen Cubacation i tam w miare dokladnie wszystko bylo opisane. U nich mozna wybrac opcje z ubezpieczeniem i wtedy oplacasz je za pomoca KK przy rezerwacji. W innym przypadku stawki sa takie:

Kod:
Mandatory insurance (for the categories that do not include the insurance):
Economy categories (Rent a Car Vía): 10 CUC/day
Compact categories (Rent a Car Vía): 10 CUC/day
Intermediate automatic (Rent a Car Vía): 15 CUC/day

Warranty deposit (This deposit can be made in cash or with credit card and will be reimbursed when returning the car):
Economy categories (Cubacar): 150 CUC
Economy categories (Rent a Car Vía): 200 CUC
Compact categories (Cubacar): 200 CUC
Compact categories (Rent a Car Vía): 200 CUC
Intermediate automatic (Rent a Car Vía): 200 CUC


No i jeszcze jest oplata za wynajem na lotnisku:
Kod:
Supplement of 20 CUC for reservations confirmed at the international airports or 25 CUC for only returning the car there (Cubacar/Havanautos and Rex) / Supplement of 10 CUC for only returning the car at an international airport (Rent a Car Vía)


Jesli chodzi o pelny bak to bylo jakies 60-80CUC, niestety nie pamietam dokladnie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 18 Kwi 2017 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Od 28.04-6.05 bierzemy auto w Hawanie i oddajemy na lotnisku, mamy 2 wolne miejsca.
Jeżeli ktoś chce dołączyć to PW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 22 Kwi 2017 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Znalazłem w internetach cenę paliwa (gasoline) na poziomie 1,25$ za litr.
1) Czy ktoś może zweryfikować przybliżoną cenę jaką będą musiał przeznaczyć na litr?
2) Czy ktoś brał te "chińskie wynalazki" (Geely GC6) z wypożyczalni? Ile realnie może to palić? Wypożyczalnie twierdzą, że 10-12L/100km. Zastanawiam się czy nie dopłacić trochę więcej (50E przy tygodniowym wyjeździe) i nie zarezerwować Renault Sandero (u nas znana jak Dacia) lub Kia Picnto bo to przynajmniej jest w miarę przewidywalne w kwestii spalania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 22 Kwi 2017 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@Gaszpar, ja chcialem brac compacta ale niestety oblozenie wypozyczalni bylo takie ze znalezli mi tylko Economy i to tylko w jednej lokalizacji.
No i dostalem Geely CK. Jesli chodzi o sam model to moze i bylby spoko gdyby nie to ze ten konkretny egzemplarz byl w stanie tragicznym.
- Jestem prawie pewien ze auto zostawialo cztery slady, czulo sie to na kierownicy
- zawieszenie bylo tak wyrobione ze stukalo i pukalo wszystko co mozliwe
- swiatla mialy "zeza", swiecily sobie w losowe kierunki
- hamulec reczny? zostalo tylko wspomnienie po nim
- wycieraczki chyba jeszcze fabryczne - nie nadawaly sie absolutnie do niczego
- klima przestala dzialac 20 minut po odebraniu samochodu
- kolo zapasowe moze i bylo ale niestety dziurawe, a ze okazalo sie potrzebne w trasie to musialem na wlasny koszt je naprawiac.

Jak widac wszystkie te wady wynikaly raczej z zaniedban niz z cech tego chinczyka i moze Ty bedziesz mial wiecej szczescia :)

A no i wazna rzecz. Z tych wszystkich wad wylania sie tez jedna zaleta. Auto bylo tak odrapane i poobijane z kazdej strony ze jesli przydarzylaby mi sie jakas przygoda lakiernicza to nie bylo opcji zeby ktos to zauwazyl :P


EDIT: wlasnie odgrzebalem kopie swojego kontraktu z CubaCar. Okazuje sie ze wcale nie oszukiwali na paliwie. Policzyli 45 litrow za 54CUC. Wychodzi 1,2CUC za litr czyli dokladnie tyle ile na stacjach.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 22 Kwi 2017 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@xyrxis A ile to cudo paliło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 22 Kwi 2017 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@‌Gaszpar‌, moj blad ze nie policzylem tego. Cos mi swita ze szacowalem to na okolo 8l
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 20 Maj 2017 10:08 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 2
Ktoś wie czy oprócz samochodów można wypożyczyć skuter na Kubie?Jeżeli tak,to jakie są koszty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 04 Wrz 2017 10:32 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Gaszpar napisał(a):
@xyrxis a powiedz mi jak mniej więcej oszacować wysokość ubezpieczenia i ten bak paliwa? Nie widzę nigdzie na stronie wysokości tych dodatkowych opłat

@Gaszpar zdradzisz szczegóły jak to wyszło cenowo? Jaki jest dodatkowy koszt ubezpieczenia i opłaty za pełny bak.
Może masz jakieś dodatkowe wskazówki/uwagi? Z góry dzięki!
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 04 Wrz 2017 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Ubezpieczenie full opcja była wzięta od razu przy bookowaniu przez Internet.
Bak paliwa policzyli nam chyba za 60CUC co za litr wychodziło nieznacznie (0,1CUC) drożej niż na stacjach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 06 Wrz 2017 15:39 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@Gaszpar z której firmy w końcu skorzystaliście i ile płaciliście per dzień. Dzięki
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Paź 2017 20:36 

Rejestracja: 21 Paź 2017
Posty: 17
Podzielę się moim doświadczeniem z wynajęciem samochodu - o tym, że ile nie planować, to i tak trzeba improwizować.
Samochód zarezerwowany 2 miesiące wcześniej, opłacony z góry, dla oszczędności odbierany dopiero 3. dnia po przylocie, czyli po pobycie w Hawanie. Odbiór umówiony o 11 w punkcie Cubacar w hotelu Plaza.
O 11 w punkcie Cubacar w hotelu Plaza jest puste biurko. Pozostaje puste przez kolejną godzinę, i kolejną również. W recepcji hotelu, w punkcie z wycieczkami, we wszystkich punktach Cubacar w promieniu kilometra - nikt nic nie wie, no mio problema, no comprendo itd. W końcu panie z punktu z wycieczkami w Plaza zlitowały się i zadzwoniły do centrali Cubacar - proszę przyjechać do centrali. Pojawia się nadzieja (a jest już 15:00) - centrala! Rozwiąże problem od ręki!
Pojawia się rozczarowanie - centrala wygląda jak podmiejski warsztat, a w ciasnej poczekalni 10 osób z jednakowym pytaniem - where is my car? Odpowiedź jest prosta i ta sama - we are looking for your car! Pytam czy znajdą dzisiaj czy jutro - today! we are open 24h, you know!
O 17 nie wyrabiam i idę coś zjeść, chociaż szkoda miejsca siedzącego - są tylko 4. Wracam pół godziny później - we found your car! Tylko gdzie ten kierowca? Był, ale pojechał. Jezu... Na szczęście nie daleko. Jeszcze tylko wpaść do hotelu Presidente, bo tam akurat mają dokumenty i już o 18:00 mam do dyspozycji zjechanego, obitego ze wszystkich stron (dach też), BYD'a F4. W automacie, za co musiałem dopłacić 40CUC na miejscu, ale kto by nie dopłacił w obliczu takiego szczęścia! Zatankowanego w 1/4, więc jeszcze trzeba dopełnić przed podróżą (Generalnie należy tankować kiedy tylko można. W Hawanie nie wszystkie stacje mają benzynę 94, na prowincji jest więcej koni niż samochodów, a w mieście jedna stacja - w naszym przypadku pierwsza była w remoncie, w następnym był tylko diesel, dopiero w trzecim nabraliśmy. Trzeba też uważać na obowiązkowe przeglądy - w moim kontrakcie była dopisana kara 50 CUC za nieodstawienie samochodu do serwisu, nie wiem na ile egzekwowana, bo przekroczyłem limit tylko o 2km.)
Tego dnia w planach mieliśmy wyjazd do Trinidadu i ostatecznie pojechaliśmy - mimo ostrzeżeń przed podróżowaniem nocą. Dojechaliśmy spoko o 23... W sumie BYD, mimo pozorów, dał radę przejechać 1,5tys km bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 23 Paź 2017 15:54 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Samochód zdecydowanie TAK! A już przy 4 osobach podróżujących i chęci zobaczenia innych miejsc poza Hawaną, Trinidad, Vinales i Varadero to nie ma, o czym mówić.

Czy jednak samochód jest dla każdego – tego już nie wiem, na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć oczy w koło głowy!
My nie wyobrażamy sobie, aby zobaczyć prawdziwa Kubę inaczej niż samochodem. Zrobiliśmy 4 tys km i nie żałujemy ani jednego przejechanego kilometra!

A teraz kilka informacji praktycznych:
1. Przy wypożyczeniu samochodu należy uzbroić się w cierpliwość. Sytuacja jak u @Tomek_:D Samochód miał być dostępny od 9, dostaliśmy go po 13. Mieliśmy szczęście, bo byliśmy pierwsi w kolejce na samochód, za nami pojawiło się jeszcze 5 innych osób, dla których nie było samochodu. Nawet nie chce wiedzieć ile oni czekali.

2. Stacje paliw – generalnie obowiązkowym paliwem dla turystów jest esspeciale (94), której normalna cena to 0,97CUC, ale jak podjeżdża turysta to cena wzrasta do 1,2CUC
Spokojnie można tankować 90siątke, ale nie wszędzie ją chcą lać (1 CUC)

3. Policja – zero problemów, jak widzą gringo, który jeszcze nie mówi po hiszpańsku to tylko machają ręką żeby jechać dalej.

4. Drogi – miedzy miejscami turystycznymi całkiem dobre – choć na 3 pasmówce na popularnej trasie vinales-hawana, dziura jak po bombie. Z drogami mniej popularnymi różnie bywa, czasami lepiej niż główna, a czasami nie ma miejsca bez dziury, żeby ominąć bokiem.

5. Jazda po ciemku – praktykowaliśmy, ale adrenalina 100% – nawet na głównej drodze po środku niczego nieoświetlone dorożki, rowerzyści i piesi.

6. Parkingi – po prostu szukaliśmy cas z parkingiem, a jak była casa bez to przeważnie sąsiad lub kuzyn miał w pobliżu garaż, gdzie za 1-2CUC można było zostawić samochód na noc.
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Paź 2017 14:29 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Czy moglibyście podzielić się stronami przez które dokonywaliście rezerwacji auta na Kubie,
Przygotowując się do wyjazdu ( el burrito deal) szukamy opcji wynajęcia samochodu, kontakt i system rezerwacji u tych z których korespondujemy jest dość utrudniony, zastanawiam się czy to reguła czy też źle trafiłam,
gdybyście jeszcze mogli podać koszty wynajmu na 7 dni jakie płaciliście byłabym wdzięczna :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Paź 2017 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Po polecaniu przez użytkownika @horacy19 zdecydowaliśmy się na http://www.cubacation.es/

Rezerwowaliśmy w Varadero. Wypożyczalnia Via Rent a Car.
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Paź 2017 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Tez korzystalem z Cubacation. Jesli chodzi o ich obsluge to jest bardzo profesjonalna i uprzejma - zupelne przeciwienstwo tego co Cie na miejscu spotka.
Pamietaj ze to nie jest i tak prawdziwa rezerwacja online. Ty przez ich strone wybierasz tylko co bys chciala wynajac a oni sprawdzaja dostepnosc, potwierdzaja i umozliwiaja Ci platnosc online.

Jak chodzi o koszt to za najtansze chinskie badziewie - Geely CK - zaplacilem 441EUR za 7 dni
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group