Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2015 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Witajcie,

Po zeszłorocznej prawie 4-tygodniowej wyprawie po USA jest mi mało i planuję na przyszły rok wyprawę 3-4 miesięczną.

Chciałbym w tym czasie objechać trochę USA i zatrzymać się w interesujących mnie miejscach (bez spiny, gdzie będę chciał to zostanę dłużej etc.).

Wyprawę planuję rozpocząć od Los Angeles i kierować się na wschód - Phoneix - Tucson - Dallas - San Antonio - Houston - Nowy Orlean - Atlanta - Cincinatii - Chicago - St Louis - Kansas - Denver - Albuquerque - Las Vegas - Los Angeles. Cała trasa jak wychodzi z Google Maps to około 6200 mil. Czasowo się spokojnie wyrobię, jednak mam inny problem. A mianowicie transportowy. Otóż potrzebuję na te 3 miesiące samochód (innej opcji nie biorę pod uwage, mimo że loty są tanie to i tak trzeba dojechać na lotnisko, odprawić się etc., za dużo pieprzeenia).

Sprawdziłem jaki byłby koszt wypożyczenia na te 3 miesiące auta i trochę mnie to zaskoczyło negatywnie. Z podatkiem co najmniej 2500 dolarów, co jest niemałą kwotą. Dlatego też zastanawiam się czy sa jakieś inne opcje dla obcokrajowców. Może kupno samochodu, a może jakieś wypożyczalnie używanych samochodów albo wypożyczalnie aut od lokalesów?

Spotkaliście się z takimi rozwiązaniami? Co do kupna samochodu to AutoTrade widziałem jakieś tam egzemplarze za 1500 dolarów, ale to raczej 20-kilkuletnie auta, które nie wiadomo jak długo jeszcze pociągną.

Dlatego moje pytanie jest, czy jest szansa na wynajem / kupno auta za 1500 dolarów, które wytrzyma taką podróż?

Z góry dzięki za podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami :)

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 26 Sty 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Zamiast rozważać zakup starszego samochodu, poszukaj nowszych. Z założeniem, że po tych 3-4 miesiącach bez większych trudności odsprzedasz auto np. 20% taniej niż kupiłeś, to kupno auta nawet za $ 12,5k będzie Ci się bardziej opłacać niż wynajem.

Pytanie tylko jakie są realne koszty sprzedaży i kupna (w tym np. rejestracja, ubezpieczenie, etc.)? Orientowałeś się jak wyglądają procedury?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2015 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ewentualnie jeszcze bardziej hardcore'owa opcja - kupno samochodu, a po tych 3-4 miesiącach przed odlotem pakujesz w kontener i na statek do Polski.
Oczywiście to ma dwa podstawowe minusy: potrzeba wyłożyć gotówkę na samochód, no i trochę jednak temat ogarniać, żeby kupić coś co łatwo się sprzeda u nas, a nie jakiś złom...
Plus tylko jeden, ale za to duży: nie tylko auto będziesz miał za darmo, ale i można na tym troszkę zarobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2015 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Przy wysokim kursie dolara to tylko troszkę będzie można zarobić, ale fakt jest to opcja warta rozważenia. Zastanawiam się tylko jeśli już ciągnąć z USA to na jaki model w PL byłoby duże zapotrzebowanie?

I czy na pewno nie ma innych opcji? Na przykład wynajem od prywatnej osoby? Nie powstało jeszcze coś takiego?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2015 18:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No jest takie samochodowe AirBNB. Poczytaj: samochod-z-relayrides,766,28930

Moze uda sie cos ciekawego wynegocjowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2015 19:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Moim zdaniem 2500 $ to naprawde niezła cena i wątpię, abyś kupując/sprzedając auto był w stanie uzyskać taki wynik. Pamiętaj, że jak kupisz "trupa" to zapewne będziesz musiał liczyć się z naprawami (napisałeś , że chcesz przejechac ok 10.000 km), a serwis w USA jest drogi i koszty mogą znacznie przekroczyć kosztu wynajmu.

Podejrzewam , że bez numeru social security nie uda sie zarejestrowac auta w stanach, a takiego numeru na wizie turystycznej nie dostaniesz.
Dolicz do tego czas stracony na szukanie / zakup auta.
IMHO gra niewarta świeczki ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2015 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Update

Odrzucam opcję kupna trupa, bo to faktycznie nieopłacalne. Biorę opcję wynajmu auta albo kupna nowego / rocznego i sprowadzenia go do PL, celem późniejszej odsprzedaży. Kalkuluję co będzie bardziej opłacalne.

Wiem też, że kupując auto od dealera nie trzeba mieć numeru social security by zarejestrować auto.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2015 22:45 

Widzę, że nie znasz tematu sprowadzania aut z USA. Lepiej się tego nie chwytaj. Bo stracisz, a nie zarobisz. Tam auta kupuje się na aukcjach. Trzeba mieć kod dealera. Sprawa do załatwienia, ale trzeba zapłacić. Do Polski ściągają prawie same auta powypadkowe. I tutaj "klepią" Inaczej będziesz drogi i nikt go nie kupi. Tanich aut nie opłaca się sprowadzać. Tylko droższe. Najlepiej SUW-y.
Na pewno lepiej zapłacić tyle co piszesz za wynajęcie, niż te kombinacje.
Sprzedaż takiego auta to nie bułka z masłem.
Jakby tak było, jak tu piszecie, to nic tylko latać do USA. Pozwiedzać, a później zabrać ze sobą samochodzik, i odbić sobie koszta sprzedając go. :D
Masz google to poczytaj o tym.
Np carpaka itp
PS Były już tutaj podobne pomysły, ale z mieszkaniami.
Kupić , sprzedać. Jaki problem ? :mrgreen:
Gratuluję oderwania od rzeczywistości.
To nie kody zniżkowe na np 10€ ,tylko poważne sprawy.
Handlarze trudniący się zawodowo sprowadzaniem aut z USA , robią to na zaniżonych fakturach. Płacą mniejszy VAT, akcyzę i cło. A i tak niektóre "fury" widzę tygodniami, jak wiszą w internecie.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sty 2015 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Masz rację, nie znam się na sprowadzaniu aut z USA. Policzylem tylko, że nawet kupno całkowicie nowego Mustanga, a później opłacenie kosztu transportu, cła, akcyzy i VATu i sprzedanie go w PL byłoby opłacalne. Nie był by to gigantyczny zarobek, a około 10k PLN.

Niemniej jednak to będą wakacje i nie będzie mi się chciało w to bawić. Dlatego też zapewne skorzystam z opcji wynajmu auta za pomocą tego samochodowego airbnb. Można znaleźć tam 3-4 letnie auto za 1500 dolarów za 3 miesiące, co jest b. dobrą ceną :)

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2015 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Na początku kwietnia będę w NY i chciałbym wypożyczyć na JFK nowego 2015 Mustanga. Wiem że już są dostępne np. w niektorych wypożyczalniach National ale na JFK nie moge znaleźć. Całkiem możliwe że są dostępne dla członków National Emerald :/

AVIS - w JFK brak Mustangów
Dollar - jest ale zakładam że to będzie poprzedni model. Zwykle mają zajechane auta i raczej 2-3 latki.
Budget - jest ale również brak pewności czy to 2015. Może pożyczał ktoś od nich albo widział na parkingu?

Jeśli ktoś przerabiał już temat a jeśli nie to może służyć radą będę zobowiązany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group