Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2017 07:31 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 20
Kupiłem bratu za mile z Miles & More LOTu (z dopłatą gotówką za opłaty lotniskowe) bilet z Kopenhagi do Tokio z przesiadką w Bangkoku. W Bangkoku brat miał postój trwający niecałe 18h, oba loty obsługiwały linie Thai Airways i oba loty były na jednym bilecie.

Bratu wydano najpierw kartę pokładową wyłącznie na pierwszy lot, a przy drugim locie zmuszono go do zapłaty opłaty lotniskowej (ok. 100 PLN) pod groźbą nie wydania karty pokładowej i odmówienia dalszej podróży. Był również zmuszony do odbioru i ponownego nadania bagażu, mimo że postój trwał krócej niż 24h. Na infolinii Miles & More potwierdzono mi, że tak nie powinno się stać, ale stwierdzono jednocześnie, że to wina Thai Airways, może lotniska, ale na pewno nie ich (chociaż opłacałem im opłaty lotniskowe gotówką).

Czy da się odzyskać opłatę lotniskową? Czy przysługuje jakieś zadośćuczynienie za niewygody związane z koniecznością odbierania i nadawania bagażu podczas gdy brat chciał zwiedzać Bangkok? Kto w końcu za zaistniałą sytuację odpowiada w stosunku do mnie/brata? Czy da się cokolwiek uzyskać w prosty sposób?

Dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2017 08:36 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
W sprawie bagażu nic nie wskórasz, kilkukrotnie próbowałem nadać bagaż, i przy dłuższej (kilkanaście h) przesiadce zawsze w BKK odmawiali (trzeba było odebrać i nadać ponownie). Jednak miejscowa przechowalnia nie jest bardzo droga...

Opłaty lotniskowej nigdy nie płaciłem, ale słyszałem, że to się zdarza. Były na ten temat wątki na F4F.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Wrz 2017 12:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2017 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jest to stała praktyka w Bangkoku - tamtejszy podatek lotniskowy nie jest zawarty w cenie biletu i trzeba go każdorazowo zapłacić, o ile opuszcza się strefę airside. Mnóstwo osób się na to złapało przy dealu na Palau i nie było zlituj.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1156
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
podczas lotow Thai z BRU do AKL wychodzilismy do miasta na 10h, bagaz mielismy nadany od razu do Nowej Zelandii a na lotnisku nic nie musielismy doplacac. Historia z marca 2017
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Wrz 2017 12:09, edytowano w sumie 1 raz
2017 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2017 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A inni przy Thai płacili - viewtopic.php?p=831664#p831664
Widzę w matriksie, że podatek ten jest doliczany z automatu przy layoverze w BKK wynoszącym >24h.
Jak ktoś chce "zemścić się" na TG, można zawsze rozmienić te 700 bathów w banku na jednobathówki i dać cały woreczek :)

Załączniki:
cph_tyo.png
cph_tyo.png [ 49.91 KiB | Obejrzany 4271 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2017 11:31 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
Nie jest doliczany z automatu, mieliśmy podobną sytuację i po powrocie na lotnisko po próbie checkinu na stanowisku miła pani powiedziała nam, że będzie musiała pobrać po 700 batów za osobę, chyba że odprawimy się sami w kiosku i opłaty nie będzie, tak też zrobiliśmy i opłaty nie było,
pisał o tym @kostek966 w poście o promocji ef do Nowej Zelandii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2017 14:34 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 20
Jakby ktoś później czytał ten temat, to info o opłacie lotniskowej w BKK są też tutaj:
oplata-lotniskowa-tajlandia,1115,98702&p=798800&hilit=BKK+op%C5%82ata+lotniskowa#p798800
viewtopic.php?p=765676#p765676

Gleba3 napisał(a):
W sprawie bagażu nic nie wskórasz, kilkukrotnie próbowałem nadać bagaż, i przy dłuższej (kilkanaście h) przesiadce zawsze w BKK odmawiali (trzeba było odebrać i nadać ponownie). Jednak miejscowa przechowalnia nie jest bardzo droga...

Na infolinii Miles & More LOTu mówili mi, że są jakieś regulacje międzynarodowe, które zabraniają takich praktyk dla stopover<24h. Wygląda na to, że nic jednak tutaj nie wskóram.

Z już zapłaconym podatkiem też już nic nie zrobię. Dziwi mnie tylko to, że w Miles & More przy zakupie biletu sami proponowali stopover i mówili, że wszystkie opłaty lotniskowe zawiera już bilet, a później to potwierdzali i mówili, że tak być nie powinno, ale to wina lotniska/tajlandzkich linii, a nie ich. Opłaty lotniskowe na bilecie były niskie (109.87 PLN), ale podejrzanie zbliżone do opłaty pobranej na lotnisku.

dziamu napisał(a):
Nie jest doliczany z automatu, mieliśmy podobną sytuację i po powrocie na lotnisko po próbie checkinu na stanowisku miła pani powiedziała nam, że będzie musiała pobrać po 700 batów za osobę, chyba że odprawimy się sami w kiosku i opłaty nie będzie, tak też zrobiliśmy i opłaty nie było,
pisał o tym @kostek966 w poście o promocji ef do Nowej Zelandii

Trzeba unikać opłat póki jeszcze nie są pobrane. Nauczka na przyszłość.

Dziękuję wszystkim za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4521
złoty
wywołany, potwierdzam, może przyda się następnym podróżnym, opłata po opuszczeniu lotniska nie jest pobierana gdy odprawimy się sami w kiosku selvservice, mieliśmy dodatkowo tylko bagaże podręczne więc tym bardziej nie było problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja byłem odprawiony wcześniej - w Amsterdamie, miałem kartę pokładową tam wydaną, jednak mimo to podatek musiałem zapłacić - bramka "zapiszczała na czerwono" już przy boardingu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Wrz 2017 01:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Mnie również "skasowano" na 2*700 baht przy locie TG. Na LHR odmówiono nam nadania bagażu bezpośrednio do AKL, twierdząc że przy przesiadce powyżej 12h nie jest to możliwe. Co ciekawe w drodze powrotnej nie było z tym problemu.

W BKK oczywiście musieliśmy przejść kontrolę graniczną i opuścić strefę tranzytową. W dodatku nie mogliśmy nadać od razu bagażu , bo było za wcześnie.

Gdy w końcu było to możliwe zażądano od nas w.w. opłaty. Odprawialiśmy się przy stanowisku biznes - co ciekawe osoby odprawiające się w stanowiskach economy nic nie płaciły.

Obsługa była głucha na argumenty, że zostaliśmy zmuszeni do opuszczenia strefy tranzytowej , twierdziła że to wina agenta który wystawił bilet (a bilet był kupiony na stronie TG).


Wtedy machnąłem ręką na tą opłatę - ale teraz po lekturze tego wątku wysłałem reklamację ;-)

W cenie biletu faktycznie opłata lotniskowa w BKK nie była naliczona - niemniej wcale nie zamierzaliśmy opuszczać lotniska , a zostaliśmy do tego zmuszeni przez odmowę nadania bagażu do miejsca docelowego.

Ponieważ bilet był wystawiony przez biuro TG w Londynie w reklamacji powołałem się na WE nr 1008/08 (Linie lotnicze są zobowiązane do podawania ostatecznej ceny biletu za przelot. Nawet w przekazie reklamowym przewoźnik nie może pomniejszyć ceny np. o opłaty lotniskowe.).
Przy odmowie nadania bagażu do miejsca do celowego nie da się uniknąć wskazanej opłaty.

Dam znać co odpowiedzą :-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group