Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2014 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
Cześć,

proszę o pomoc doświadczonych kolegów i koleżanek, którzy korzystali już z usług linii Pegasus.
Otóż zakupiłem ostatnio kilka biletów na jesień na trasie Berlin (SXF) - Istanbul (SAW).
Założyłem wcześniej u nich konto, zabukowałem loty, zapłaciłem i otrzymałem na maila potwierdzenie rezerwacji.
Kolejnym krokiem było sprawdzenie jak będzie wyglądała odprawa - i w tym miejscu mam pytanie do Was.
Okienko z logowaniem do odprawy online oczywiście na stronie istnieje i po zalogowaniu do niego ukazuje się informacja iż należy się odprawić dopiero 72 godziny przed wylotem. Trochę późno, ale ok każda linia ma swoje zasady, jednak tutaj nieco się zdziwiłem gdy zapoznałem się z listą lotnisk które "nie obsługują" odprawy online - otóż jest na niej lotnisko Berlin SXF.

Czy zatem wystarczy że wezmę ten wydruk rezerwacji na lotnisko i wraz z paszportami odprawie się w okienku na miejscu?
Czy odprawy online również nie będzie można wykonać dla trasy powrotnej? czyli wylot ze Stambułu.
Dodam jeszcze że bezpośrednio po zakupie pojawiło się pole po którego kliknięciu ukazał się formularz do uzupełnienia danych paszportowych pasażerów, niestety teraz już tego okienka nigdzie na stronie nie widzę, a za tym pierwszym razem nie miałem czasu go uzupełnić, nie miałem paszportów gotowych itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 05 Lip 2014 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
Czy zatem wystarczy że wezmę ten wydruk rezerwacji na lotnisko i wraz z paszportami odprawie się w okienku na miejscu?

zdecydowanie tak. Kilka razy leciałem z Pegasus i tak własnie się odprawiałem. Odprawa jak w LOT możesz on-line możesz na miejscu, ale jak nie ma jak, kiedy to zwyczajnie odprawiasz się w okienku.
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lip 2014 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
Dzięki bardzo za info.
Czyli zabieram tylko numer potwierdzenia całej rezerwacji, paszporty i wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lip 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Również potwierdzam, odprawa na lotnisku bez problemów, wystarczy numer rezerwacji (ja miałem wydruk), paszport i potwierdzenie e-wizy (sprawdzali w Berlinie). Generalnie bardzo miło, pomimo tego, że lecieliśmy większą grupą i nie mieliśmy wykupionych miejsc uprzejma pani wystawiła karty pokładowe z miejscami obok siebie, nawet mogliśmy sobie wybrać konfiguracje siedzeń :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sie 2014 11:30 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 7
Jestem zupełnie niedoświadczona w sprawach lotniczych, raz leciałam samolotem i szczerze powiem nie pamiętam co i jak :D
Ja będę leciała Pegasusem ze Lwowa do Stambułu za 2 tyg., nie muszę odprawiać się online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Sie 2014 11:48 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1711
Wystarczy być troszkę wcześniej na lotnisku, przy oddawaniu bagażu uśmiechnięta obsługa wydrukuje karty pokładowe :)
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sie 2014 12:08 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 7
To super :)
Chociaż może uda mi się odprawić online skoro będę miała 72 godziny, ale tego nie wiem bo ruszam w podróż wcześniej i raczej nie będę miała dostępu do drukarki, więc wolałabym nie ryzykować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Wrz 2019 09:01 

Rejestracja: 04 Wrz 2019
Posty: 1
Podbijam post, czy ktoś ma aktualne informacje na temat odprawy na lotnisku, czy nadal jest możliwa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: grabosic, leinad oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group