Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sie 2016 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Dowiedziałem się, że jest kilku operatorów (Telkomsel, Indosat, XL Axiata, 3, AXIS) i zakup karty wymaga rejestracji (tak jak teraz z Polsce). Jawa i Bali są dobrze pokryte i ta informacja mi wystarczy. Nie mogę jednak znaleźć informacji czy jak jakaś opcja "turysta na full na 2 tygodnie". Któryś z operatorów posiada szczególne korzystną ofertę?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 13 Sie 2016 19:31 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Polecam świetną stronę/wiki: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Indonesia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Sie 2016 02:35 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
Nie ma co zbyt sie doktoryzowac z tego tematu - jest duzo malych biznesikow a la nasze komisy komorkowe, gdzie od razu kupisz i przytniesz karte z odpowiednim pakietem danych każdej indonezyjskiej sieci - maja doladowane karty sim, gotowe do uzywania od reki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sie 2016 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
A w Indonezji nie ma przypadkiem tego prawa, które weszło teraz do Polski o obowiązkowej rejestracji kart sim? Gryzie mi się to z kupowaniem kart second hand, ale w sumie w nie takie rzeczy już w Azji widziałem...
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sie 2016 18:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Co do karty sim - najpopularniejszy jest chyba Telkomsel (marka handlowa Simpati). Kupowaliśmy kartę 13 sierpnia br. i nikt nie chciał od nas żadnych dokumentów. Za kartę z pakietem 4GB zapłaciliśmy 80 tys. rupii. We wszystkich naszych noclegowniach mieliśmy wifi więc stwierdziliśmy, że więcej nie potrzebujemy. Część knajpek też już oferuje wifi, więc moim zdaniem wielkich pakietów chyba nie warto kupować. A w razie czego zawsze można doładować - punktów nawet na Sumatrze było mnóstwo - zakładam, że na Bali i Jawie nie może być inaczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sie 2016 18:25 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Apocalipse napisał(a):
A w Indonezji nie ma przypadkiem tego prawa, które weszło teraz do Polski o obowiązkowej rejestracji kart sim? Gryzie mi się to z kupowaniem kart second hand, ale w sumie w nie takie rzeczy już w Azji widziałem...



w indiach jest. skladasz podanie,dodajesz zdjecie i wysylasz. po 12-18h aktywuja karte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Wrz 2016 17:40 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Na terminalu międzynarodowym na Bali chcą 450 000 za 2 albo 4 GB internetu. Warto podejść na krajowy i w pasażu - na przeciwko Burger Kinga (kierujemy się na znaki Pick up point) jest stragan Simpati. Za 100 000 można kupić 2 GB. Nie jest to najlepsza cena, jaką można uzyskać, ale na start zadowalająca. Choćby po to, aby zamówić Ubera i nie przepłacać nawet czterokrotnie za ustalone stawki taxi na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Paź 2016 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Canon napisał(a):
Na terminalu międzynarodowym na Bali chcą 450 000 za 2 albo 4 GB internetu. Warto podejść na krajowy i w pasażu - na przeciwko Burger Kinga (kierujemy się na znaki Pick up point) jest stragan Simpati. Za 100 000 można kupić 2 GB. Nie jest to najlepsza cena, jaką można uzyskać, ale na start zadowalająca. Choćby po to, aby zamówić Ubera i nie przepłacać nawet czterokrotnie za ustalone stawki taxi na lotnisku.


Dokładnie za tyle samo kupiłem. Natomiast później na Lomboku na straganach z elektroniką widziałem 4GB za 60 tys albo 10 GB za 100 tys.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Paź 2016 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Na CGK też nie ma szału z dostępem do kart mobilnych. Ja zamówiłem Ubera przez lotniskowe Wi-Fi, potem kartę kupiłem w centrum handlowym - Telkomsel za ok. 100k IDR (2GB w 3G + 10GB w 4G) do tego parę rupii na karcie na wewnętrzne rozmowy i SMS. Warto dodać, że zamawiając ubera w Jakarcie trzeba mieć ok. 20k IDR na bramki autostradowe.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Gru 2016 08:45 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
A jak jest z połączeniami do Pl? Jakie są stawki i czy warto kupić tam kartę? Zna ktoś stawki Polskich operatorów w przypadku połączenia z Bali? Np Orange, SMS i minuty? Jeśli tak to jaką sieć polecacie na miejscu?

Wysłane z mojego SM-N920C
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Gru 2016 11:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W sumie to powinienem wcześniej napisać ale jakoś się zapomniało :)
Znalezione na jakimś innym forum także zacytuję, żeby nie było:
"Zaopatrzenie się w lokalną kartę SIM najlepiej operatora TELKOMSEL (SIMPATI). ... jest też specjalny prefiks który pozwala na tanie połączenia do Polski - minuta z 0,70 gr. Prefiks 0101748.....potem wpisujecie numer telefonu np. 0101748602602206."

Mieliśmy właśnie kartę Simpati, korzystaliśmy z podanego wyżej sposobu w sierpniu 2016 r. Rzeczywiście nie było drogo (a na pewno duuuuużo taniej niż gdybyśmy korzystali z polskiej karty), ale dokładnych stawek nie jestem w stanie podać. Czy kartę warto kupić? to zależy od potrzeb. Jeśli chcesz dzwonić do PL albo mieć zapewniony dostęp do sieci, to pewnie tak. Simpati na Sumatrze było najpopularniejszą marką i nie było problemu z doładowaniem. Może ktoś wypowie się też o innych wyspach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dragen lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Gru 2016 12:07 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
A jak z rejestracją karty na Bali? Wymagają?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Gru 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Nie wymagają. Kupujesz i używasz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Gru 2016 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
dragen napisał(a):
A jak jest z połączeniami do Pl? Jakie są stawki i czy warto kupić tam kartę? Zna ktoś stawki Polskich operatorów w przypadku połączenia z Bali? Np Orange, SMS i minuty? Jeśli tak to jaką sieć polecacie na miejscu?

A nie lepiej dzwonić korzystając z danych pakietowych za pomocą któregoś z komunikatorów np. Skype/Viber/Duo/Messenger/WhatsUp. Jeżeli jednak musisz dzwonić na polski numer to polecam doładować Skype za parę złotych i dzwonić w ten sposób - wyjdzie dużo taniej.
Co do pokrycia na Bali i Javie to jest nieźle, ale bez szaleństwa - jak w Polsce 5-6 lat temu (z tym że czasem działa LTE).
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Gru 2016 15:14 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Nie. Dzwonić nie będę, tutaj wszędzie jest internet. Także można sobie poradzić. Kartę warto kupić jak ma się gdzieś dzwonić lokalnie. Co do nawigacji warto kupić taką która ma mapy offline np Sygic. Choć ja polecam samochód z kierowcą na 12h z paliwem można wynająć za 30-40$, przy 4 osobach jest spoko.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lip 2017 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@Canon albo ktokolwiek inny. Czy orientujecie się w jakich godzinach otwarte są te sklepy z kartami sim na krajowym terminalu? Przylatuję na Bali w sobotę po 22 i zastanawiam się czy uda mi się wtedy kupić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lip 2017 16:33 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
nie została komuś karta SIM z Indonezji? Chętnie pożyczę i oddam za miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lip 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
kupowana na początku marca, do dzisiaj zalogowana w roamingu T-Mobile w PL, internetu dużo pewnie nie zostało, pewnie też taką kartę można online doładować, w PL nie działa, bo włącza się komunikat, że trzeba kartę zarejestować, przyszło coś ze 20 SMSów w j. indonezyjskim, karta również działała w Singapurze, kupowana na krajówce w DPS, w formacie mini, wydaje mi się, że można wycisnąć do nano, daj znać adres na priv to wyślę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 16 Lip 2017 15:40 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
MaciekM napisał(a):
@Canon albo ktokolwiek inny. Czy orientujecie się w jakich godzinach otwarte są te sklepy z kartami sim na krajowym terminalu? Przylatuję na Bali w sobotę po 22 i zastanawiam się czy uda mi się wtedy kupić.

Nie wiem, przylecieliśmy jakoś koło 17. To był zwykły stragan, możliwe, że póki jest duży ruch to są czynni.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Sie 2017 08:24 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
wróciłem. Jak ktoś w najbliższym czasie jedzie do Indonezji i potrzebuje kartę SIM to mogę przekazać dalej. Należy ją sobie doładować przez Internet. Ja doładowałem 2 GB za 65.000 +35.000 na rozmowy = 100.000 IDR = ok 30 zł

Mam 3 karty z sieci Simpati
Góra
 Profil Relacje PM off
tinyagness lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group