Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wymiana waluty na Bali
#1 PostWysłany: 09 Paź 2014 12:54 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
Witam
interesuje mnie obecny kurs wymiany walut
euro/idr
usd/idr
czy spotkaliście się z próbami oszustwa przy wymianach walut i jaka jest standardowa prowizja przy wymianie?
gdzie najlepsze kursy?
jak wygląda wymiana kursu na lotnisku??
czy są polskie karty bankowe , gdzie za wyciągnięcie gotówki nie jest pobierana prowizja??
Pytania do osób , które były ale i do osób , które są na miejscu w tej chwili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 09 Paź 2014 13:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Nie wiem jak jest w tej chwili, ale ja na Bali bez problemu brałam gotówkę z konta PKO przy pomocy karty debetowej w okienku w ichniejszym banku. Musiałam się tylko wykazać aktualnym paszportem z nazwiskiem takim samym jak na karcie. Prowizja była nieznaczna.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Paź 2014 13:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Można najpierw poszukać na forum forum - rozumiem konkretne pytania o miejsca wymiany walut w danym rejonie ale
Cytuj:
czy są polskie karty bankowe , gdzie za wyciągnięcie gotówki nie jest pobierana prowizja??

karta-kredytowa-debetowa-dla-podroznika,181,1454
konto-walutowe-w-polsce,181,6856&
i wiele wiele innych
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Paź 2014 20:49 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Na Bali wymienialiśmy w Kuta Exchange i wszytko bylo ok, te punkty byly tez polecane przez innych podróżników. Lepiej nie wymieniać drobniakow, tylko większe nominały, bo wtedy dają lepszy kurs
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Paź 2014 21:22 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Najlepsze kursy są przy wymianie dużych banknotów USD. Generalnie im bardziej turystyczne miejsce, większa ilość kantorów, tym kursy lepsze.
Wypłacałem też pieniądze z bankomatu za pomocą karty Alior Sync Mastercard i żadnej prowizji nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Paź 2014 21:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jeśli chodzi o wymianę w Ubud to lepsze kursy są właśnie nieco dalej od centrum, niż w samym centrum (gdzie jest najwięcej kantorów) - nie są to jednak jakieś znaczące różnice (kilka złotych na 100$). Większość kantorów mniej płaci za mniejsze nominały (poniżej 50 USD).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Paź 2014 17:18 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Jestem na Bali teraz.
Usd 12.000
Eur 15.000
Jezeli dolary to tylko w banknotach 100usd od 2006 roku i w idealnym stanie.
Wymieniajac kase w indonezji jak kurs jest za dobry to na pewno beda probowali Cie oszukac.
Zasada jest taka: przeliczasz SWOIM kalkulatorem ile IDR powinienes dostac. Jako ostatni sam przeliczasz calosc pieniedzy i nie dajesz juz ich dotykac gosciowi z kantoru.
Opowiem Ci smieszny przypadek z wczorajszej proby wymiany 50eur dla testu jednego kantoru w Kucie.
Uzgodnilem kurs i brak prowizji. Koles wyklada kase w banknotach po 20.000IDR w kupki po 100.000 - przy czwartej kupce zacheca mnie zebym juz zaczal sprawdzac na co mowie: ok, ale sprawdze pieniadze jak juz wylozy pelna kwote....... Nagle pan sobie przypomnial ze maja prowizje 8% :-) podziekowalem i poszedlem do kantoru 50m dalej z gorszym kursem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aras333 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Lut 2020 16:00 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 81 457
Witam
Ktoś poleci jakieś miejsce do wymiany waluty? Jaki obecnie kurs na lotnisku bo bede musial z 50 dolcow wymienić żeby dostać sie do Kuty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lut 2020 16:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Unikaj tych punktów, które oferują nierealnie wysokie kursy. Kantorów w Kucie i Legian jest mnóstwo, ale sporo nieuczciwych. Sprawdź najpierw orientacyjny przelicznik w necie, choćby w aplikacji Forex Currency Rates.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2020 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
żeby dostać się do Kuty nic nie musisz wymieniać, wystarczy wyjść z lotniska, przejść ścieżką wzdłuż płotu w lewo do dużego parkingu, po przejściu na zewnątrz w prawo wzdłuż tego samego płotu, czyli wracasz i jesteś w Kucie, całość zajmuje mniej niż 10 min wolnego spaceru,
jak chcesz gdzieś dalej, jest mały food court, podchodzisz, prosisz o hasło do wifi i zamawiasz graba, który za 20-25k rupii dowiezie Cię gdzie chcesz,
na lotnisku możesz wybrać kasę bez prowizji z bankomatu,
najlepsze ceny w kantorach są na 2 uliczkach prowadzących na plażę z głównej ulicy, gdzie jest przejście przez mosty na rzece
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lut 2020 17:16 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Na lotnisku jest słaby kurs, ale 50 dolców to nie majątek. Prawie zawsze banknoty 50 USD i mniejsze mają i tak słabszy kurs niż 100.
Tak jak koledzy pisali, tam gdzie jest wyraźnie wysoki kurs będą próbowali zrobić przekręt na 100%. Najczęściej wypłacają po 50k rupii i próbują jakiś banknot czy dwa schować. Jak dają plik 50, najlepiej rezygnuj z wymiany. Ale przy głównych ulicach jest spoko, ogólnie ostatnio jakby mniej tych podejrzanych punktów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Lut 2020 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Ja wymieniłem cała kasę w Central Kuta Raya II.
Miejsce spoko i bezpieczne. Kurs był akceptowalny.Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Lut 2020 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
o tej ulicy pantai kuta myślałem, druga równoległa jest trochę na północ po za tą mapą też za mostem w stronę plaży i kursy były lepsze, ale trzeba uważać, bo czasami mają wywieszony kurs sprzedaży a nie kupna, np normalny jest 13600, a piszą 14300
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Maj 2022 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Najlepszy kurs dolar/rupia widziałem w Ubud (ponad 14300), ale nie zaglądałem.
W Kucie najczęściej 14250. Na lotnisku poniżej 14000.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group