Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 792 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Lut 2015 09:49 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
i niech zgadnę, ten kurs 14,9 był na granicy?
Nie, da się obecnie złotówkami operować, banki już nawet nie zawsze chcą je przyjmować, i tak bankomat proponował mi taki sam kurs jak w banku za euro (28,25 uah) a za złotówkę... 5,90 uah. (6,40 w banku i kantorach).

Ogólnie na chwilę obecną zaleciłbym zabieranie wszędzie poza Lwów, tj. tyczy się także Szehyni, dolarów albo euro. Strasznie dużo człowiek traci na spreadzie dla pln. (Polska: przeciętnie kurs 0,18 = 5,5 uah za 1 pln) (Ukraina: sprzedaż pln jest już powyżej 7 uah za pln, kupno przeciętnie 6,4uah, spread przekracza 10%!)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#82 PostWysłany: 14 Lut 2015 09:54 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Aż żal nie jechać skoro tam wszystko po takiej taniosze!
A jak sytuacja z hotelami, kwaterami? też tak tanio na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 14 Lut 2015 11:47 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Ostatnio towarzysz Wolny wrzucał gdzieś link do noclegów za 3 euro za noc. Normalne ceny to tak dwukrotnie tyle, choć rozrzut cenowy jest ogromny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Lut 2015 12:55 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 57
Kilometry: 146 600
pomoc napisał(a):
Ostatnio towarzysz Wolny wrzucał gdzieś link do noclegów za 3 euro za noc. Normalne ceny to tak dwukrotnie tyle, choć rozrzut cenowy jest ogromny.



mogę prosić o link?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 14 Lut 2015 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Sprawdź na booking.com
Villa Yulietka Hostel ma ceny od 70 hryweń za noc, co prawda to miejsce w koedukacyjnym pokoju na ileś tam osób ale jeśli zależy Ci jak najbardziej na zbiciu ceny to można brać.
Przy tym kursie jaki jest obecnie to 3-4 gwiazdkowe hotele wychodzą naprawdę w przystępnych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 14 Lut 2015 13:32 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
facaldo napisał(a):
pomoc napisał(a):
Ostatnio towarzysz Wolny wrzucał gdzieś link do noclegów za 3 euro za noc. Normalne ceny to tak dwukrotnie tyle, choć rozrzut cenowy jest ogromny.



mogę prosić o link?

ale ma go Wolny nie ja. I powinien być też na forum. Ja nie pamiętam nazwy hotelu, a co dopiero linku :)


możesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 14 Lut 2015 13:45 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Proszę za bardzo nie odbiegać od kursu :-)
(facaldo, jakieś trudności z 'szukaj'?)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 14 Lut 2015 20:29 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Podobno mają na Ukrainie wprowadzić stan wojenny. Wtedy będzie jazda z kursami i mogą być problemy z podróżowaniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 14 Lut 2015 20:40 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Michal11, masz jakieś dokładniejsze info/jakieś artykuły na ten temat? Bo moje ukraińskie konto może tego nie przeżyć... :O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Lut 2015 20:56 

michal11 napisał(a):
Podobno mają na Ukrainie wprowadzić stan wojenny. Wtedy będzie jazda z kursami i mogą być problemy z podróżowaniem

To faktycznie smutna wiadomość. Wylot do Kijowa niedługo. Kursy walut to mniejszy problem. Stan wojenny kojarzy mi się z godziną policyjną. To co ? Nie można będzie wyjść z hotelu po 22 czy 23 ?
Ma się to wyjaśnić , czy wprowadzą, w ciągu paru dni.
Jeśli uzgodniony rozejm będzie przestrzegany, to wszystko zostanie po staremu.
Góra
 PM off  
      
#91 PostWysłany: 15 Lut 2015 17:42 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ma ktoś najświeższe informacje ile UAH płacą za PLN, $ , i Euro we Lwowie i okolicach ? I Np w Szegini na granicy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 15 Lut 2015 18:02 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Informacje o możliwości wprowadzenia stanu wojennego pochodzą z ogólnodostępnych źródeł. Chyba w jakichś "wiadomościach" o tym mówili. Teraz wobec rozejmu może się trochę uspokoi ale kto to może wiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 16 Lut 2015 00:44 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Dziś wróciłem ze Lwowa. Temat polityki jest zapewne offtopic w tym temacie ale proszę moda żeby nie kasować ponieważ sytuacja polityczna jak najbardziej ma wpływ na kurs waluty naszych sąsiadów.
1.Odnośnie stanu wojennego to tam w telewizji młócą temat od przynajmniej 3 dni. Mówi o tym sam Poroszenko ale tylko ogranicza się do tego że taka możliwość istnieje nie mówiąc w jakim przypadku i kiedy (i co ważne na jakim terytorium) byłby wprowadzony, ale:
2.Po ustaleniach w Mińsku o rozejmie od 15-go lutego, ukraińska telewizja bombarduje informacjami że "separatyści" dostali rozkaz zajęcia Mariupola do właśnie tego dnia.
3.Premier Jaceniuk mówi że średni kurs roczny dolara będzie 21 UAH i taki został przyjęty do budżetu(obecnie ok. 25 UAH). Pozostawiam bez komentarza.
4.Banki oferują 10-15% odsetek od lokat w tych walutach. Można rzec za...iście ale w ostatnim okresie padło ponad 30 banków.
5.Kursy walut przez ostatnie 3 dni były na poziomie skup/sprzedaż: PLN 650/730, USD 24/25,5; EUR 27,5/29,5
Spready są rzeczywiście takie że jeśli ktoś ma EUR albo USD to lepiej te waluty wymieniać niż PLN ale na pewno nie warto kupować w Polsce EUR czy USD żeby tam wymienić.
We wcześniejszym poście pisałem że bardzo dobrze wychodzi płatność kartą. Owszem aler nie tak dobrze jak pisałem (oparłem się na kursie przy blokadach). Rzeczywiste obciążenie jest na poziomie 15 gr co i tak dobrze przy czym tak wysoki kurs wynika z podwójnego przewalutowania UAH-EUR-PLN przy zastosowaniu kursu przez bank EUR/PLN na poziomie 4,32. Wniosek: Płacić kartami ale najlepiej tymi wydanymi do rachunkó walutowych.
6.W Przemyślu po południu (koło dworca) kurs sprzedaży UAH 1,55 PLN.
7. Bardzo fajne ceny mięsa w ĄSZAN. Bardzo gatunkowa wołowinka i baraninka po ok. 13 PLN/kg. Przemyciłem (bo oficjalnie mięsa wwozić nie wolno) ze 2 kg :)
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 16 Lut 2015 13:41 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Jesteś pewien że nie warto wymieniać pln-eur-uah? Na każdej hrywnie masz min. grosz spreadu. Na każdym euro (kantor przy dworcu, Rzeszów) masz grosz spreadu.
Różnica skup sprzedaż euro na hrywny to: 1 uah (w moim przypadku, 28,25-29,25) lub 2 uah (w twoim, 27,5-29,5). Na 1 pln to nie mniej niż 0,7uah. Tj. nie mniej niż 3 uah na 4,20 PLN. Przy kwotach na kilkudniowy wyjazd robi różnicę.

P.S. Mój bank ma nawet lokatę 23%... ...w hrywnach :P
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 16 Lut 2015 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Mi ostatnio się nie opłacało wymieniać na euro. Złotówki wyszły lepiej. Co prawda dużej różnicy to nie robiło, ale zawsze 100 czy 200 hrywien lepiej mieć na swoje wydatki niż dać kantorowi żeby zarobił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 17 Lut 2015 23:15 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
pomoc napisał(a):
Jesteś pewien że nie warto wymieniać pln-eur-uah? Na każdej hrywnie masz min. grosz spreadu. Na każdym euro (kantor przy dworcu, Rzeszów) masz grosz spreadu.
Różnica skup sprzedaż euro na hrywny to: 1 uah (w moim przypadku, 28,25-29,25) lub 2 uah (w twoim, 27,5-29,5). Na 1 pln to nie mniej niż 0,7uah. Tj. nie mniej niż 3 uah na 4,20 PLN. Przy kwotach na kilkudniowy wyjazd robi różnicę.

P.S. Mój bank ma nawet lokatę 23%... ...w hrywnach :P


Oczywiście, jeśli spread na EUR jest na poziomie kilku groszy to warto kupić w PL zeby na Ukrainie wymienić na UAH.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 17 Lut 2015 23:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
pomoc napisał(a):
P.S. Mój bank ma nawet lokatę 23%... ...w hrywnach :P

ktor bank ? mozna zalozyc lokate jako obcokrajowiec ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 18 Lut 2015 00:23 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
michcioj napisał(a):
pomoc napisał(a):
P.S. Mój bank ma nawet lokatę 23%... ...w hrywnach :P

ktor bank ? mozna zalozyc lokate jako obcokrajowiec ? :)


Odsetki od lokat na poziomie 10-15 % dotyczą nie UAH tylko USD/EUR :)
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 18 Lut 2015 00:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ok a czy moge taka lokate zalozyc jako obcokrajowiec?

-- 17 Lut 2015 23:49 --

Anonymous napisał(a):
Jeśli uzgodniony rozejm będzie przestrzegany, to wszystko zostanie po staremu.

jak sie okazuje, wlasnie rozejm nie jest przestrzegany, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:31 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
Wczoraj w Przemyślu 0,155 PLN za 1 UAH. W Medyce 0,170. We Lwowie 6,3 UAH za 1 PLN.
Ceny w KingCross Leopolis nie powalaja. Bluzy w markowych sklepach po 1500 UAH. W Polsce w outletach taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 792 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group