Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Sie 2018 07:38 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Cytuj:
Client funds are stored under a segregated account at Lloyd’s or Barclays, depending on the type of account you hold. As an FCA authorised institution, Revolut safeguards your funds as per FCA requirements, the Electronic Money Regulations 2011, and the Payment Services Regulations 2017. In the event of an insolvency of Lloyd’s or Barclays, you will be able to claim your funds from this segregated account and your claim will be paid above all other creditors.

@biily https://www.revolut.com/pl/help/more/se ... fe?lang=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 29 Sie 2018 08:41 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
Z tego zdania wcale nie wynika, że Revolut jest bankiem i podlega pod FSCS w przypadku bankructwa.
Tylko, że jeśli Lloyd's lub Barclay's zbankrutuje to będzie można ubiegać się o rekompensatę, ale życzę powodzenia, jak tysiące innych klientów Revoluta też będą się o nią ubiegać, a maksymalna kwota to 85000 GBP.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 29 Sie 2018 09:14 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@sranda masz rację, niedokładnie przeczytałem. W takim razie nie ma żadnej gwarancji rzeczywiście, lepiej trzymać tylko środni na bieżące wydatki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 29 Sie 2018 12:30 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
-- 29 Sie 2018 12:22 --

Według informacji z ich strony: "Twoje pieniądze są zabezpieczone. Kiedy przenosisz środki do Revolut, twoje pieniądze są przechowywane na wyodrębnionym koncie klienta w jednym z naszych banków partnerskich, więc zawsze jest bezpiecznie. Jako instytucja autoryzowana przez FCA, Revolut zabezpiecza Twoje fundusze zgodnie z wymogami FCA, Electronic Money Regulations 2011, oraz the Payment Services Regulations 2017."

Oczywiście przed ewentualnym założeniem konta trzeba byłoby dobrze sprawdzić, co to za bank partnerski i jak to konto klienta działa, bo z tej dość lakonicznej informacji nie wynika, że klient jest objęty systemem gwarancji depozytów według unijnych zasad.

PS. Pisaliśmy równolegle - ale doszliśmy do tego samego wniosku :)

-- 29 Sie 2018 12:30 --

sranda napisał(a):
Tylko, że jeśli Lloyd's lub Barclay's zbankrutuje to będzie można ubiegać się o rekompensatę, ale życzę powodzenia, jak tysiące innych klientów Revoluta też będą się o nią ubiegać, a maksymalna kwota to 85000 GBP.


Jeżeli rachunki w Lloyd's i Barclay's to rachunki powiernicze, to wtedy według unijnych zasad kwota gwarantowana 85000 GBP przysługuje nie na cały rachunek, ale odrębnie na każdego powierzającego. Tylko oczywiście tego nie da się stwierdzić bez przyjrzenia się stosunkowi łączącemu Revolut z tymi bankami, więc dywagacje trochę w ciemno.
Inna sprawa, że większym ryzykiem niż bankructwo Lloyd's czy Barclay's jest upadłość samego Revolutu, który - jak każdy start-up - jest narażony na straty w razie niesprawdzenia się ich modelu biznesowego.
Wniosek prosty - póki co należy podchodzić do Revolutu z ograniczonym zaufaniem i jeżeli się z niego korzysta, to trzymać tam tylko środki na bieżące wydatki.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 29 Sie 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Nie jestem specjalistą od uregulowań finansowych, tym bardziej na rynku brytyjskim ale sformułowanie "Twoje pieniądze są bezpieczne bo trzymamy je Loyds'ie" brzmi dla mnie trochę jak marketingowy bełkot. Czym innym jest dla mnie zezwolenie na prowadzenie operacji finansowych (jak u nas różne Inkasa, Billbirdy czy inne Amber Goldy) i trzymanie pieniędzy na koncie bankowym a czym innym posiadanie statusu banku i związana z tym ochrona depozytu. Nie wiem jak jest to szczególowo zorganizowane ale obawiam się, że jesteśmy klientami Revoluta a nnie Loydsa i w razie bankructwa Revoluta na koncie w Loydsie kładzie łapę ichniejszy syndyk czy jak to się tam u nich nazywa jako na koncie (kontach) należącym do Revoluta i np. zaległości podatkowe są zaspakajane najpierw co oznacza, że dla nas pieniędzy może nie wystarczyć.. To wydzielenie kont tez nie jest jakieś przekonujące bo z tego co kojarzę konto identyfikowane jest jako konto Revoluta a jedynie np. w tytule przelewy znajduje się nasz wyróżnik.
Reasumując dla mnie jesteśmy klientami Revoluta a a nie Loydsa i ochrona nas nie obejmuje. Wszystko jest OK póki Revolut jest wypłacalny. Nie wykluczam, że mogą istnieć jakieś mechanizmy ochronne, (jak pisałem nie jestem specjalista od brytyjskich finansów) ale ja osobiście podchodziłbym do tego z dużą dozą ostrożności. Sam też korzystam ale dorobku życiowego bym na Revolucie nie trzymał.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 29 Sie 2018 13:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
@billy
Masz rację.
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 29 Sie 2018 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ale jest jakiś sens w ogóle trzymać kasę na revolucie? Ja przelewam (chyba jak większość ludzi) tylko tyle ile mi potrzeba na zakupy w danej chwili np. biletów, jedzenia, opłacenia hotelu itp.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 29 Sie 2018 13:24 

Ty tak robisz.
I zapewne do Amber Golda też nie wpłaciłeś. :D
Ale czy wszyscy są tacy ostrożni?
Chyba nie. Bo np piramidy finansowe mają się nadal super.

Ostatnio padłem, jak to celebryci wpłacali miliony euro na " dzieła sztuki" pewnej Polce zamieszkałej w Szwecji. ;)
Góra
 PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 29 Sie 2018 13:31 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Im głupszy numer tym więcej potencjalnych klientów :lol: :lol: :lol: A tak BTW...wiele osób korzysta z kantorów internetowych. Jakie mają zabezpieczenia? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 29 Sie 2018 13:34 

Żadnych.
Od tej wątpliwości, zaczęła się wczoraj reaktywacja tego tematu przeze mnie.

Jedynie kantory internetowe bankòw są bezpieczne.
Góra
 PM off  
      
#51 PostWysłany: 29 Sie 2018 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
cypel napisał(a):
Ale jest jakiś sens w ogóle trzymać kasę na revolucie? Ja przelewam (chyba jak większość ludzi) tylko tyle ile mi potrzeba na zakupy w danej chwili np. biletów, jedzenia, opłacenia hotelu itp.


Ja tam akurat trzymam. (zakładając, że zdefiniujemy to jako trzymanie.) NIewielką sumę. Ot tak żeby było na podorędziu na wszelki wypadek ( jak np dzieciak zadzwoni, ze pilnie potrzebuje kasy). Taką, z jaka moge się pogodzić jakby mi zniknęła. Ot tak dla wygody. Tak samo jak przypinam rower pod sklepem, ze świadomością, że może go juz nie być gdy z niego wyjdę. ale wygodniej podjechać mi rowerem niz drałować na piechotę. Poza tym lubię. Jak ukradną - trudno - poklnę troche i kupię nowy. Tak samo traktuję Revoluta. W kantorze stacjonarnym też ktoś może wziąć kasę i wybiec nagle tylnym wyjściem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 29 Sie 2018 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
billy napisał(a):
W kantorze stacjonarnym też ktoś może wziąć kasę i wybiec nagle tylnym wyjściem ;-)

Albo wypłacić fałszywkami, zwłaszcza jak waluta mniej popularna, albo fałszywki dobre ;) Pracownicy kantorów często odpowiadają za przyjęcie fałszywych pieniędzy finansowo przed właścicielem, więc jak jakiś nieuczciwy pracownik sam się pomyli i przyjmie fałszywkę to może chcieć ją potem komuś innemu opchnąć :(
Anonymous napisał(a):
Jedynie kantory internetowe bankòw są bezpieczne.

Dokładnie, np. Kantor Alior wyraźnie pisze w liście swoich zalet, że "Twoje środki objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Sie 2018 15:12 

Z tymi fałszywymi banknotami w kantorach stacjonarnych ( w Polsce) nie przesadzajcie.
Nie słyszałem o takim przypadku nigdy. Żeby komuś lewiznę sprzedali.
Góra
 PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 29 Sie 2018 15:31 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Cicha Woda...za wprowadzanie do obiegu fałszywek grożą dosyć wysokie kary , pracownicy kantorów doskonale o tym wiedzą więc jak się zorientują , że przyjęli fałszywkę to lepiej dla nich jest przełknąć stratę finansową niż ryzykować nawet karę pozbawienia wolności. Ale jak znam zycie..finansowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to różne rzeczy mogą się zdarzyć
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 29 Sie 2018 16:15 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
billy napisał(a):
Nie wiem jak jest to szczególowo zorganizowane ale obawiam się, że jesteśmy klientami Revoluta a nnie Loydsa i w razie bankructwa Revoluta na koncie w Loydsie kładzie łapę ichniejszy syndyk czy jak to się tam u nich nazywa jako na koncie (kontach) należącym do Revoluta i np. zaległości podatkowe są zaspakajane najpierw co oznacza, że dla nas pieniędzy może nie wystarczyć..


Tak właśnie jest, z tym że jeżeli rachunek w Lloyd's jest rzeczywistym rachunkiem powierniczym, to wtedy najpewniej w razie upadłości Revoluta kasa jest wypłacana nie syndykowi Revoluta, ale powierzającemu, czyli klientowi. Zastrzegam, że nie znam prawa brytyjskiego, ale powiernictwo wszędzie funkcjonuje z grubsza tak samo.

billy napisał(a):
To wydzielenie kont tez nie jest jakieś przekonujące bo z tego co kojarzę konto identyfikowane jest jako konto Revoluta a jedynie np. w tytule przelewy znajduje się nasz wyróżnik.


I tu leży pies pogrzebany - czy to rzeczywiste powiernictwo, czy tylko zwykły rachunek Revoluta, który tylko sobie sam "wewnętrznie" przypisuje środki do poszczególnych klientów.
W sumie: pełna racja, dorobku życia nie należy tam trzymać, a z kasą na pojedyncze transakcje (która czasem może być spora...) robić to ze świadomością ryzyka. Zbyt dużo tu znaków zapytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Sie 2018 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Wiem, że jest to nielegalne, ale różne rzeczy słyszałam od babki, która prowadziła szkolenia z rozpoznawania fałszywych banknotów z walut obcych - dla pracowników banków i kantorów. I z tego co mówiła, to niektórzy kursanci sprawiali wrażenie, że jest to co najwyżej sugestią czy zaleceniem, a nie działaniem zabronionym przez prawo :? Fakt, że to było dość dawno temu i mam nadzieję, że teraz takie przypadki albo nie występują wcale albo naprawdę są marginalne. A jej się też kilka razy zdarzyło przyjąć bardzo dobrze podrobione dolary i euro. Używała ich potem w celach szkoleniowych, jako przykłady, więc mimo wszystko się jej zwróciła strata, bo poza szkoleniami też pracowała w kantorze na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Lis 2018 16:50 

Lyny napisał(a):
nie wiem o co ci chodzi szarik, wpis jak wpis, pisze co mysle

Parę tygodni temu padł kantor internetowy.
Ludzie zostali bez kasy.
Nie sądzę żeby coś takiego groziło np w PKO BP.
Tak że nie zachwalaj, bo wymiana w kantorach on line jest niebezpieczna. Można stracić kasę i nie ma gdzie się poskarżyć.
Góra
 PM off  
      
#58 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:24 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Lyny...znam ludzi którym 99 razy się udało a...za 100 wtopili wszystko :lol: :lol: :lol: BTW...ile masz na liczniku już wymian? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:34 

Sporo.
Korzystałem też z jednego z kantoròw internetowych. Nie powiem. Wszystko było OK, ale zawsze z duszą na ramieniu, czy kasa wròci.
Teraz tylko z kantoròw on line bankòw korzystam, gdzie mam konto.
Są 4 do wyboru. Gdzie lepszy kurs ( nawet o 1 grosz :mrgreen: , skrzywienie zawodowe) to wymieniam. Kasa natychmiast na koncie walutowym i można spać spokojnie.
PS. Nieraz duże kwoty wymieniam( nie tylko takie typowo na wyjazd) to lepiej nie ryzykować.
Np Revolutowi nie ufam i tam tylko małe " kęsy". :D
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group