Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: internet w Cabo Verde?
#1 PostWysłany: 14 Paź 2020 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktoś, kto przebywał tam niedawno (w sensie: ostatnie 2-3 lata, starsze informacje mogą być nieaktualne) może mi powiedzieć jakie miał doświadczenia z internetem? głównie chodzi mi o ten od operatorów komórkowych i najlepiej z lokalnymi kartami SIM, ale chętnie też przeczytam jak było z WiFi w waszych hotelach.

z góry dziękuję, pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 14 Paź 2020 15:42 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Byłem dwa lata temu, lokalnej karty SIM nie używałem, ale wifi w każdym hotelu działało bez zarzutu. O ile dobrze pamiętam, można było kupić SIM bez problemu. Ogólnie fantastyczny kraj, tylko trzeba poskakać po wyspach, tam naprawdę każda jest inna.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Paź 2020 15:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1442
złoty
Byłem w lutym. Mieliśmy lokalne karty SIM, nawet dwóch operatorów (chyba zresztą nie ma ich więcej), jedną kupioną, drugą akurat dawali za darmo na lotnisku. CV Movel i Unitel (T Mais).
Nie pamiętam już dokładnych szczegółów, ale nie było źle - za kilkaset escudos (1 EUR = 110 CVE) mieliśmy pakiet, który nam w zupełności wystarczył plus lokalne rozmowy za grosze. Z zastrzeżeniem, że nie korzystaliśmy z netu jakoś bardzo intensywnie, więc nie wiem, czy dałoby radę gdybyśmy potrzebowali go np. do telekonferencji. Zasięg praktycznie wszędzie, oprócz odcinków szlaków wchodzących akurat w głęboki wąwóz :)
Wi-fi w pensjonatach działało bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Lis 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dostałem zrzuty z okla speed - testu przy połączeniu 4G od osoby mieszkającej na Sal, wyniki dla downloadu:


z plaży (nie wiem dokładnie z której) - 20-30Mbps
z mieszkania w Santa Maria - 55Mbps

wystarczająco do znacznej większości prac w IT

operator na zrzutach: Unitel T+
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2021 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
raczej mnie ta osoba od 20-30-55 Mbps umyślnie (bądź nie) okłamała.
Przypadkowo kupiłem SIM CV Movel (miałem kupić T+ ale się machnąłem), i w centrum Santa Maria mam prędkości 5-7Mbps, ale rzadko mniej. Do mojej pracy akurat to wystarczy (VPN + rozmowy webExem z rozproszonym po świecie teamem - wiele osób naraz z 3 kontynentów + współdzielenie ekranu), ale ludzie pracujący w inny sposób czasem narzekają.
Ludzie z T+ czasem raportują trochę wyższe prędkości, ale rzadko kiedy i jeśli już to niewiele szybsze.

W większości mieszkań do wynajęcia internet to tez router WiFi ale podpięty do 'świata' kartą SIM - czyli transfery z grubsza takie jak opisałem wcześniej.
Jest niby światłowód, ale ponoć niewiele mieszkań jest do niego podłączone, głównie instytucje + duże hotele.

aha, jeszcze ceny:
* karta SIM: ~ 2€
* pakiet internetu 10GB: ~25€
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2021 11:42 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Jakby co to na Boavista złapać dobrze działające WiFi to chyba można tylko w hotelach Riu. Wszędzie indziej dostępne tylko przy recepcji. Ja wynajmowałem mieszkanie i w nim również dostęp do internetu był sprawą umową. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lut 2021 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie no, te 5-7Mbps jest stabilne i naprawdę da się żyć. Pytanie po prostu co kto robi / jak pracuje, dla niektórych ludzi to nie do przyjęcia, ja pracuję w consultingu IT ale akurat nie robię rzeczy wymagających dużej przepustowości i spokojnie mogę przy tym połączeniu pracować.

Do codziennego życia - youtube, spotify, rozmowy whatsapp, sciąganie meczy NBA, www - zupełnie to wystarcza
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Sie 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
raczej mnie ta osoba od 20-30-55 Mbps umyślnie (bądź nie) okłamała.


właśnie, że nie. W 2022 znowu tam byłem i zorientowałem się, o co chodzi.
Pracownicy punktów sprzedaży telekomów, gdy konfigurują dla Ciebie połączenie, z nieznanego powodu ustawiają w opcjach połączenia '3G only'. W 2021 tego nie sprawdziłem / zmieniłem, w 2022 już tak i transfery są faktycznie rzędu 20-30-50, w zależności od odległości od nadajnika GSM.

Btw przy tych prędkościach można naprawdę spokojnie & komfortowo pracować, co czyni CV / Sal całkiem przyjemnym miejscem do digial nomadingu, zwłaszcza podczas europejskiej zimy.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Gru 2023 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Lotnisko BVC. Karta alo z 7GB internetu za 11€.
Nie używałem, więc o jakości się nie wypowiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Gru 2023 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja mialem w apartamencie prywatnym spoczko, internet, ale nie aż taki, żeby np. oglądać na żywo streamingi. Np. przy wysokiej wydajności cięło NBA.
ALe np. Na Filipinach miałem gorzej, także nienarzekałbym na net na Cabo.
W Afryce gorzej było i w Gambii i Maroku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group