Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Internet w Jordanii
#1 PostWysłany: 05 Lis 2017 21:19 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
Ktoś się orientuje jak z cenami i możliwością zakupu jakiegoś lokalnego SIMa w okolicach przejścia granicznego w Akabie?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Internet
#2 PostWysłany: 07 Lis 2017 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
dampie napisał(a):
Ktoś się orientuje jak z cenami i możliwością zakupu jakiegoś lokalnego SIMa w okolicach przejścia granicznego w Akabie?


Dopiero w samej Akabie. Poszliśmy do punktu firmowego Zain. Doładowania można kupować wszędzie ale sam zakup karty to raczej tylko z paszportem w punktach operatorów.
p.s szkoda forsy na LTE , zwykły internet działa wystarczająco dobrze

Zain w Akabie jest mnie węcej na 29°31'53.5"N 35°00'09.8"E
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet
#3 PostWysłany: 13 Lut 2018 17:28 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Potrzebowalbym byc praktycznie non stop pod internetem. Czy przy zakupie lokalnej karty LTE smiga dobrze w Wadi Rum i Petrze? Podejrzewam, ze nie ma tam nieograniczonego zasiegu wifi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#4 PostWysłany: 13 Lut 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
W Wadi Rum śmigał dobrze, w Petrze nie używałem... były ciekawsze rzeczy dookoła niż internet :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2018 19:10 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Przekraczam przejście na północy Jordanii (Hussein Bridge / Jordan River), czy na przejściu granicznym kupie startówke jakąś ?

Gdyby nie, to będe jechał do Ammanu przez Irbid. W Irbid gdzieś w okolicach stacji busów jest jakiś salon Zain bądź innego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2018 17:37 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Może ktoś polecić jaką kartę, jakiego operatora i na jakim planie/pakiecie kupić? Na rozmowach mi nie zależy. Jedynie internet ok 1GB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#7 PostWysłany: 14 Wrz 2018 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@pawbart

Tu masz wyszczególnione oferty SIM DATA-ONLY:
http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Jordan

My mieliśmy Zain i było ok, Do podanych kwot trzeba doliczyć + 16% podatku
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet
#8 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Na lotnisku w Ammanie można kupić kartę SIM Orange. Za 15 JOD jest karta z 4 GB internetu. Wydawało mi się to trochę drogo. Pytałem potem jeszcze w trzech sklepach z telefonami w Madabie o cenę karty SIM. Cena wahała się od 13 do 15 JOD za kartę SIM z pakietem internetu. Zmieniała się tylko ilość GB w cenie od 2 GB do 40 GB. Ostatecznie w jednym z tych sklepików kupiłem za 13 JOD kartę SIM Orange, która podobno miała 40 GB internetu. W żaden sposób nie próbowałem tego nawet weryfikować. Przez cały pobyt zużyłem w każdym razie niecałe 3 GB. Z tego co mówił sprzedawca 5 JOD zapłaciłem za kartę, a kolejne 8 JOD za pakiet internetu. Podczas kupowania karty SIM został skserowany mój paszport. Przez cały pobyt wszystko działało OK - w sensie Internet działał.
Góra
 Profil Relacje PM off
vasquez37 lubi ten post.
administrator uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet
#9 PostWysłany: 11 Gru 2018 07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 103
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Zaid - 10GB za 16JD
Orange - 3GB za 15JD

Kupilśmy Zaid na lotnisku, internet działa super, prawie wszędzie LTE ale nie da się wysyłać SMS ani dzwonić (nie wiem czemu). Dla nas to w sumie nie problem w erze Messengera etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#10 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@pieronsky
Gdzie konkretnie na lotnisku kupowałeś kartę Zaid? Była aktywna od razu po zakupie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#11 PostWysłany: 10 Sty 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 103
Loty: 51
Kilometry: 86 553
maciek89 napisał(a):
@pieronsky
Gdzie konkretnie na lotnisku kupowałeś kartę Zaid? Była aktywna od razu po zakupie?


Przy wyjściu z lotniska, na samym końcu. Tak, lecz nie mogłem z niej dzownić, nie wiem czemu. Z internetem nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet
#12 PostWysłany: 17 Sty 2019 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Mała aktualizacja: karta Zain na lotnisku 10 GB - 13 JD. Bez problemów z zasięgiem, nawet na Campie w Wadi Rum łapało.
Góra
 Profil Relacje PM off
vasquez37 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Internet
#13 PostWysłany: 31 Sty 2019 15:31 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
ale_ste napisał(a):
Podczas kupowania karty SIM został skserowany mój paszport. .


Dramat, nie podoba mi się kserowanie paszportu gdzie sa wszystkie dane, więc od razu nasówa mi się pytanie, czy każda osoba która tuaj piszę na temat kupna karty sim miała skserowany paszport ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#14 PostWysłany: 31 Sty 2019 19:21 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Rozumiem sprawdzanie paszportów na granicy / lotnisku i skanowanie go, ale nie rozumiem kiedy chce kupić kartę sim z internetem w byle jakim sklepie na lotnisku. Chyba sobie podaruje w takim razie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#15 PostWysłany: 20 Lut 2019 00:02 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 112
Kilometry: 172 019
chętnie odkupię kartę sim proszę o kontakt na priv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#16 PostWysłany: 24 Lut 2019 06:39 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Na lotnisku w Akabie jest jakieś okienko sieci Umniah, nie wiem jak wygląda oferta, ale pewnie w internecie się znajdzie. Jeśli ktoś po wylądowaniu szybko potrzebuje internetu to może skorzystać.

Ja natomiast kupiłem kartę w Wadu Musa w sklepie z komórkami https://maps.app.goo.gl/fozKS na StreetView widoczne jako salon Orange, teraz jakieś żółte reklamy. Pytano tylko 3G czy 4G, wziąłem 4G, za 14 JOD w sieci Orange 45GB. Sprawdzenie pakietów *155#. Ktoś pisał, że po co 4G, a ja sobie chwalę bo jak jest LTE to mogę sobie dzwonić ze Skype na polskie komórki za 8gr/min +30gr za rozpoczęcie rozmowy, a dzieciaki wieczorem oglądają bajki na Youtube.

Standardowe ceny z polskiej komórki to 8 zł minuta, odebrane 5 zł, sms 2zł, mms 3 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#17 PostWysłany: 26 Lut 2019 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Polecam kupić od razu kartę Orange na lotnisku w Ammanie (3GB za 15 jod). Zasięg bardzo dobry, wszędzie LTE łącznie z pustynią w Wadi Rum i Petrą itp. Sygnał dzieliliśmy na przenośnym routerze LTE na 4 osoby i każdemu śmigał net. Wszystkie strony social media działają bez ograniczeń. Mapy google bardzo pomagają przy jeździe wypożyczonym autem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#18 PostWysłany: 26 Kwi 2019 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 42
Jeśli ktoś ma na zbyciu kartę SIM jordańską, proszę o kontakt na priv. Chętnie odkupię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#19 PostWysłany: 11 Maj 2019 15:22 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 13
Oddam kartę SIM z sieci Azain. Ważna do 29 mają, rozmowy w J. bez limitu, internetu zostało 14GB. Odbiór w Rzeszowie lub mogę wysłać listem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet
#20 PostWysłany: 21 Maj 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 42
Mam do sprzedania kartę w jordańskiej sieci Orange. Zostało 10 GB przesyłu danych, 29994 min do jordanskiej Orange, 500 minut rozmów do innych sieci, oraz 300 smsów. Odbiór osobisty w Warszawie, Mokotów lub Ursus po wcześniejszym umówieniu na privie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group