Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Mar 2021 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@baton_3

Nie wiem jak z Norwegią, ale do Szwecji wysyłałem. Problemu nie było. Na stronie szwedzkiego banku znalazłem specjalny formularz, który trzeba było wypełnić i wydrukować. I formularz razem z nieaktualnymi banknotami wysłałem i mi na konto przelali odpowiednią kwotę w PLN. Więc zapewne w przypadku Norwegii będzie podobnie, szczególnie, że znalazłeś info, że można. Co ciekawe, na ich stronie było info, że za taką transakcję pobierają 100 SEK. Ja wysłałem 400 SEK i o dziwo 400 SEK odesłali, bez potrącania tych 100 SEK. Ciekawe czemu, może dlatego, że to "tylko" 400?

PS dodam, że podjąłem trochę ryzyko, bo wysłałem te banknoty normalnie zwykłym listem, tak jak pocztówkę :D podobno to ryzykowne, żeby tak banknoty wysyłać (i to bez ubezpieczenia :D ), no ale mi się udało ;) od momentu wysłania tych pieniędzy minął miesiąc zanim doszło, a potem kolejne 2 tygodnie na rozpatrzenie wniosku. A więc półtora miesiąca minęło i przelali mi kasę ;)

PS2 - na drugi raz, żeby druga osoba dostała powiadomienie, że do niej piszesz to stosuj symbol małpy ;) - "@nazwa_nicku". Wtedy powiadomienie wyskoczy
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 10 Mar 2021 15:05 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 5
@NikodemFM
W przypadku Norwegii też jest opłata 250 NOK za wymianę, ale doczytując się w formularzu, jedynie za jeszcze starszą generację, bo ta ostatnia miniona, nie powinna jej mieć.

No właśnie z wysyłką to nie jest taka prosta sprawa, bo każdy przewoźnik odmawia powołując się na zakaz przesyłania pieniędzy i nawet tłumaczenie, że są to banknoty wyłączone z obiegu, przez co nie można nigdzie nimi płacić i są bez wartości zanim się ich nie wymieni, to uznają je za kolekcjonerskie i też odmawiają. Jedynie Poczta Polska zaproponowała mi wysyłkę (zastanawiam się czy później nie zrobiliby jakiegoś cyrku przez zakaz z regulaminu?), ale dla tej usługi mają maksymalnie 4 tyś ubezpieczenia, a przy 80k NOK to już problem dzielenia paczek, bo każda z nich to osobny formularz i nawiasem 120zł pojedyncza wysyłka (z ubez. 4k).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Mar 2021 15:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przy tak sporej wymianie to może być kłopot. Bank potrafi szczegółowo sprawdzać skąd posiadasz tak dużą kwotę . Potrafi nawet sprawdzić kantor w Polsce jeżeli informujesz , że je zakupiłes i np przez nieuwagę zapomniałes wymienić. Ogólnie poprzez pocztę możliwe , że ci odmówią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Mar 2021 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@baton_3

No tak, przy 80k NOK to rzeczywiście trzeba z tą wysyłką lepiej sprawę przemyśleć ;) wtedy to by wyszło 20 paczek, skoro ubezpieczenie po 4k, czyli 120*20=2400 zł. Przy 80k NOK teoretycznie byłoby się na plusie (nawet 20*250 NOK to 75k NOK wychodzi), jednak rzeczywiście wysyłka i bawienie się w to dzielenie to trochę średnio ;) Choć z drugiej strony z formularzami to chyba by nie był problem, bo każdy wyglądałby tak samo. Co najwyżej zrobić dopisek w każdym formularzu, że paczka 1/20, 2/20 itd...

Ja do Szwecji właśnie pocztą polską wysłałem te 400 SEK. Znaczek zwykły do Szwecji za 5 zł i na konto zwrócili 160 zł (po kursie 0,40 zł za 1 SEK). Interes życia :lol:
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Mar 2021 16:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 10 Mar 2021 16:56 --

Jeżeli ma być 20 paczek to musisz poszukać 20 osób na które możesz to zrobić. Jak bedzie to jedna osoba to na 100% Bank N tego nie zrealizuje. Od razu podejrzane :mrgreen:

-- 10 Mar 2021 17:00 --

A tak tylko BTW...napisz do Banku N maila z zapytaniem jak to legalnie zrobić nie podając oczywiście swoich danych personalnych. Odpowiedzą i będziesz miał rozwiązanie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Mar 2021 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Mi tam z obliczeń wychodzi nie 20, a 10 paczek ale to i tak spore zamieszanie z wysyłką i wygląda dość podejrzanie. Lepszym rozwiązaniem jest załatwienie tego jednym strzałem poprzez jakiegoś pośrednika pracującego w Norwegii (nie będzie problemu z ewentualnym udokumentowaniem źródła). Ewentualnie jak wrócą normalniejsze czasy, to można pojechać sobie na 2 dniową wycieczkę i przy na przykład 2 osobach rozbić na 4 operacje. Myślę, że nie było by zbędnych pytań o pochodzenie 20k NOK (to u nich mniej niż średnie miesięczne wynagrodzenie netto).
Góra
 Profil Relacje PM off
baton_3 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 12 Mar 2021 15:00 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 5
Dziękuję za żywe odp. Na szczęście część sumy wymieniłem, bo miałem w 1000 i jeszcze zdążyłem się zorientować o ostatnim wycofaniu, którym byłem zupełnie zaskoczony, bo jak w Polsce wprowadzili nowy wzór, to starsze są normlanie w obrocie. Zostało mi 80k, ale nie mam zbytnio możliwości osobistego podzielenia. Mam w Norwegii 2 braci na stałe od 12 i 8lat (osobiście nie mogą pomóc), więc myślałem powołać się na nich z pracą dorywczą u nich (malowanie itp) przy wypełnianiu formularza dla banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group