Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2019 18:11 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 2
Witam jako nowy na forum!
Jakiś czas temu udało mi się z moim wujkiem kupić za dość ciekawą cenę bilety do UK. Wszystko pięknie, ładnie, ale zapomniałem, że jeszcze nie jestem pełnoletni (rocznik 2002). Czy związku z tym mogę lecieć bez rodziców mając 16 lat? Muszę posiadać pisemną zgodę rodziców? Będę leciał pierwszy raz samolotem oraz za granicę, więc wole się upewnić, aby nie mieć nieprzyjemnych sytuacji.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 06 Sty 2019 18:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
https://www.fly4free.pl/wyjazd-z-dzieckiem-dokumenty/
wyjazd-nieletniego-z-czlonkiem-rodziny,184,33737
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2019 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
xgrzesieq napisał(a):
Czy związku z tym mogę lecieć bez rodziców mając 16 lat? Muszę posiadać pisemną zgodę rodziców? Będę leciał pierwszy raz samolotem oraz za granicę, więc wole się upewnić, aby nie mieć nieprzyjemnych sytuacji.

Wiele linii uwaza 16-latkow za osoby dorosle. :)
A tak na marginesie to rodzice wiedza, czy sie po prostu boisz, ze zgoda na wyjazd moze byc potrzebna? 8-)
Take care.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2019 17:16 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 2
Tak, rodzice wiedzą o moim wyjeździe. Zresztą sami mi o tym powiedzieli, abym poczytał o wyjazdach zza granice bez rodziców :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2019 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Brałem rok temu na jednodniówkę do Cambridge 16-letniego kuzyna żony, żadne dokumenty nie były potrzebne. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2019 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Wizzairem mogłeś lecieć już 2 lata temu. I to bez wujka;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2019 18:17 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Jeśli lecisz z wujkiem, nie powinno być problemu. Gdybyś jednak leciał sam, poniżej 18 roku życia mogą być problemy na granicy (przy wjeździe do Zjednoczonego Królestwa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
A dlaczego konkretnie w Wielkiej Brytanii miały by być problemy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2019 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
@elwirka Nie znam stanu prawnego, bo mnie to nie interesowało, ale:
Swego czasu przyleciałem Wizzairem do Luton i byłem świadkiem problemów młodego człowieka lat ok.15 który także przybył naszym samolotem. Urzędnik imigracyjny nie chciał go przepuścić, mimo zapewnień, że na lotnisku czeka na niego ktoś dorosły z rodziny.

Tak na szybko znalezione, wygląda na to, że poniżej 18 lat to dzieci, które powinny wjeżdżać do UK pod opieka dorosłego i to jeszcze opieką udokumentowaną:

https://www.gov.uk/government/publications/children-travelling-to-the-uk
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Sty 2019 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Bratanica leciała sama do UK w wieku lat chyba 15, ojciec czekał na lotnisku - problemy były, przepuścili ją po kontakcie telefonicznym...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Sty 2019 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
xgrzesieq napisał(a):
Tak, rodzice wiedzą o moim wyjeździe. Zresztą sami mi o tym powiedzieli, abym poczytał o wyjazdach zza granice bez rodziców :D

Spoko ogarniesz, ale co stoi na przeszkodze zabrac pisemne zaswiadczenie od rodzicow z numerem tel., poswiadczone przez notariusza, ze sie zgadzaja na Twoj wyjazd. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 08 Sty 2019 09:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Sty 2019 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Małolat musi mieć zgodę rodziców na wyjazd. Mówić po angielsku na tyle, żeby pogranicznik wiedział gdzie i do kogo jedzie. Ja swojej małoletniej progenitury samodzielnie w Europę jeszcze nie słałam. Ale koleżanka swojego syna od 14 roku życia kilkukrotnie na obóz językowy w UK ekspediowała i jak twierdziła przechodził kontrolę bez problemu. Z tym że dokumenty potwierdzające udział w takim obozie miał. Na lotnisku nikt na niego nie czekał. Jechał taksówką do miejsca przeznaczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Sty 2019 08:45 

A ten kontakt telefoniczny czy pisemne zaświadczenie , co ma niby dać ?
I tak nie wiadomo , kto to napisał i do kogo jest nr telefonu.
Równie dobrze ten pogranicznik angielski może do mnie zadzwonić :mrgreen: ( jak małolat poda mòj numer) , a ja potwierdzę, że go wysłałem do Wielkiej Brytanii.

Regulamin Wizz mòwi jasno, że od 14 lat może lecieć sam, tylko nie może być opiekunem innego małolata. Chyba musi mieć 16 lat ?
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sty 2019 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/224634/Children_travelling_to_the_UK_leaflet_A5_WEB_final.pdf

Wg informacji z linku powyżej: każda osoba poniżej 18 lat wjeżdżająca do UK jest dzieckiem i powinna być pod opieką dorosłego. Jeśli są to rodzice to nie ma problemu, jeśli ktoś inny lub np. rodzic ma inne nazwisko, to powinien być przedstawiony dowód:

This evidence could include copies of:
• a birth or adoption certificate showing your relationship with the child
• divorce / marriage certificates if you are the parent but have a
different surname to the child
• a letter from the child’s parent/s giving authority for the child to
travel with you and providing contact details if you are not the parent.


Regulamin Wizza w zakresie przewozu osób małoletnich nie uwzględnia szczególnych przepisów UK.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Sty 2019 09:26 

OK. Mòj 15 latek latał sam do Niemiec. Widać w Anglii są większe wymagania.
To znaczy ,że takie dokumenty jak podałeŝ trzeba mieć, a nie jak sobie tutaj ludzie sami wymyślają ,jakieś pisane na kolanie własnoręczne zaświadczenia itp. Takie coś to każdy może napisać...
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: marek2011 oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group