Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Islandia post-covid
#1 PostWysłany: 16 Lip 2020 01:10 

Byl ktos juz po 1 lipca?
Jak wyglada procedura testowania w realu?
Chodzi mi ile to trwa? Jak wyglada sprawa informowania o wyniku?
I wszystko dookola tego tematu

Ostatnio edytowany przez klapio, 16 Lip 2020 09:52, edytowano w sumie 1 raz
zmiana nazwy tematu
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 16 Lip 2020 02:50 

Powiadomienie o wyniku testu przychodzi SMSem lub poprzez aplikację Rakning C-19, którą trzeba ściągnąć na telefon. Jeżeli przylatujesz Wizzem (przylot w godzinach popołudniowych) to wynik testu powinieneś otrzymać do południa następnego dnia. Maksymalny czas oczekiwania to 24 godziny. Gdyby nie przyszła żadna informacja, trzeba napisać maila i wówczas powinna przyjśc wiadomość o wyniku testu. W razie wyniku pozytywnego powinieneś zostać poinformowany telefonicznie. Jak długo trwa cała procedura na lotnisku oraz jak to wszystko wygląda w praktyce, niestety nie wiem. Z tego co słyszałem, testowanie idzie sprawnie, podane informacje pochodzą od innych podróżnych
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 16 Lip 2020 09:39 
Awatar użytkownika

złoty
aplikacji nie trzeba instalować, jedynie rekomendują
tutaj opisałem swój wyjazd z połowy czerwca viewtopic.php?p=1350488&f=11#p1350488
byłem jednym z pierwszych pocovidowych ;) turystów na Islandii
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#4 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:49 
Awatar użytkownika

Loty: 170
Kilometry: 214 264
srebrny
Miałem test 11.lipca. 9000ISK jak zapłacisz wcześniej. Na samym lotnisku sprawnie, sporo stanowisk, sam wymaz z nosogardzieli mało przyjemny, ale trwa chwilę. Samolot w połowie pusty, a sama Islandia bez Chińczyków.
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 19 Lip 2020 10:29 

A jakie jest mniej więcej oblozenie samolotow z Polski?
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 19 Lip 2020 10:50 

srebrny
Zależy od dnia i lotniska.
Z Wrocławia ok.50% obłożenia. Na locie do Gdanska 100%
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 21 Lip 2020 08:00 

Pytam, bo najbardziej obawiam sie sytuacji kiedy u mnie wynik negatywny a u sasiada z samolotu pozytywny. Tej loterii sie obawaim
 Relacje PM off
DaDa lubi ten post.

#8 PostWysłany: 24 Lip 2020 21:08 

Loty: 126
Kilometry: 413 271
Co w przypadku jak test wyjdzie pozytywnie? Kwarantanna 14 dni na mój koszt?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 26 Lip 2020 23:08 

Witam
Jak wygląda po covidzie kwestia traktowania turystów nocujacych na lotnisku, śpiących na podlodze itp? Czy sa lagodniejsi ze wzgledu na mala liczbe turystow czy wręcz bardziej restrykcyjni? Ten sektor za C22 wciaz jest przyjazny spiacym na lotnisku?
A moze wie ktoś gdzie mozna sie przespac w namiocie pieszo niedaleko lotniska, a rano wrocic po wypozyczone auto?
Mamy przylot o północy i nie wiemy co robic do i rano...
Dziekujemy z góry.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 26 Lip 2020 23:19 

srebrny
Na lotnisku będzie trudno, choć szczególnych obostrzeń nie zauważyłem.
Rozbij namiot w pobliżu, jeśli masz i z głowy problem.
 Relacje PM off
Bartosz Rogalski lubi ten post.
Bartosz Rogalski uważa post za pomocny.

#11 PostWysłany: 27 Lip 2020 00:43 
Awatar użytkownika

warminc napisał(a):
Co w przypadku jak test wyjdzie pozytywnie? Kwarantanna 14 dni na mój koszt?

Jeśli nie chcesz sam ponosić kosztów lub nie masz hajsu na 14 dni, wówczas Islandia przenosi Ciebie do specjalnego hotelu na czas kwarantanny na koszt Islandii. Wszelkie leczenie związane z COVID jest na Islandii również bezpłatne. Dokładny opis procedury w przypadku zakażenia znajdziesz w tym dokumencie: https://www.landlaeknir.is/servlet/file ... erinfo.pdf

Gorszą opcją jest, gdy ktoś wokół Ciebie był chory, bo wówczas jest wymagana kwarantanna, ale szanse są małe. Jeśli jest pozytywny wynik PCR, robione są testy na przeciwciała. Jak wyjdzie pozytywny, infekcja jest uznawana za niestanowiącą zagrożenia i osoba jest puszczana wolno, a osoby z kwarantanny są zwalniane (max 1 dzień). Tak jest w przypadku 90% pozytywnych przypadków, że ma się już przeciwciała. Patrząc na dane, szanse wynoszą mniej niż 0,1%. IMO w Polsce ryzyko jest większe, bo nadal na kwarantannie przebywa 100k osób. ;)

PS: nagrałem w sumie o tym odcinek na YT jakiś czas temu, wiele się nie zmieniło od 15 czerwca (oprócz tego, że Niemcy, Dania, Norwegia, Finlandia wlatują bez testów obecnie, wcześniej mogły tylko Wyspy Owcze i Grenlandia, zaś rezydenci i obywatele Islandii na przylocie mają teraz 4-6 dni kwarantanny, ale turyście nie):

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość