Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:44 

Rejestracja: 12 Cze 2011
Posty: 35
Cześć,

W lipcu wybieram się na 10 dniową wyprawę do Grecji. Staram się, przynajmniej wstępnie, zorganizować sobie plan podróży, ale niestety wciąż mam jeszcze sporo wątpliwości co do miejsc, które powinienem zobaczyć.

Z najbardziej istotnych informacji:
- poruszać się będziemy wyłącznie komunikacją zbiorową,
- przede wszystkim zależy mi na zwiedzaniu,
- kilka dni (3, max 4) chcielibyśmy spędzić na odpoczynku na jakiejś wyspie - najlepiej jak najmniej turystycznej. Z informacji, które przeczytałem na forum wynika, że w jakimś tam stopniu wymagania te spełnia wyspa Andros, ale bardzo chętnie usłyszałbym również o innych miejscach.
- nie mam jeszcze planów co do jednodniówek z Aten - słyszałem, że przyjemną wycieczką jest wyjazd na Sunion.

Na ten moment wygląda to w ten sposób:

1 przylot do Salonik / zwiedzanie
2 Saloniki / wyjazd do Kalambaki
3 Kalambaka Meteory
4 Kalambaka / wyjazd do Aten
5 Ateny
6 Ateny
7 Ateny
8 Andros
9 Andros
10 Andros / powrót z Aften


W szczególności zależy mi na Waszych wskazówkach co oprócz Aten, Salonik i Meteorów warto zobaczyć uwzględniając, że do tego miejsca względnie łatwo dojechać będzie komunikacją.

Bardzo dziękuję za wszelkie rady i informacje. Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda mi się sklecić udany wyjazd :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 18 Maj 2015 00:09 

Tak w skrócie. Jeśli bardzo zależy Ci na Meteorach to po jednodniowym zobaczeniu Salonik udaj się tam też na 1 dzień. Wystarczy ,że zobaczysz 3 klasztory i nocnym pociągiem możesz udać się do Aten. Po drodze są jeszcze Delfy ,ale taka jazda z przystankami komunikacją jest męcząca. Andros jest dużą wyspą ,jednak bynajmniej dla mnie mało ciekawą. W obrębie Aten jest dużo do zobaczenia,wspomniane Sunio i Korynt też warte zobaczenia. Na same Ateny max 3 dni łażenia. Jeśli już wybierzesz się na którąś z wysp, to z portu w Rafinie masz szybsze i tańsze połączenia. Jeśli chcesz tylko odpocząć 3 dni i wyspa nie ma znaczenia a turystyczne miejsca nie zachęcają to może wybierz się na pobliskie Salamię ,Eginę lub pojedż na Peloponez w okolice Nafplio
Góra
 PM off
rafal.is uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Maj 2015 07:39 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Tak jak kolega wyżej napisał Ateny to około 3 dni, ale dzięki swoim 3 dworcom autobusowym stanowią świetną bazę wypadową w okolice, zwłaszcza na Peloponez. Pamiętam że spokojnie udało nam się zrobić w jeden dzień trasę Mykeny (trzeba iść 4,5 km pieszo) - Nafplio - Epidavros.

Może znajdziesz kilka interesujących Cię wskazówek w mojej relacji z zeszłego roku: http://www.fly4free.pl/forum/nasze-wielkie-greckie-wakacje,1504,56203

Niestety zdjęcia zniknęły z serwera na który je wrzuciłem, ale w tekście jest sporo na temat publicznej komunikacji.

Co do przemieszczenia się z północy na południe niewiele drożej wyjdzie samolot z Salonik do Aten.
Góra
 Profil Relacje PM off
rafal.is uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Maj 2015 09:28 

bruce09lili napisał(a):

Co do przemieszczenia się z północy na południe niewiele drożej wyjdzie samolot z Salonik do Aten.


Czasami może wyjść jeszcze taniej. Możesz kupić sobie przelot z Salonik do Aten Ryanem za 19,9 e w określone godziny i dni. Z Salonik pojechać autobusem do Kalambaki i wrócić. Taki przejazd RT będzie tańszy o ok 30 % i chyba kosztuje ok25e. Pociąg z Kalambaki do Aten jest za 23-30e . Normalna cena za przejazd autobusem z Salonik do Aten to 42e ,pociąg podobnie.

https://tickets.trainose.gr/dromologia/ ... undefined-
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Maj 2015 09:46 

Rejestracja: 12 Cze 2011
Posty: 35
Genialny wydaje mi się pomysł z wyjazdem do Myken i Epidauros, tyle, że biorąc pod uwagę upały w lipcu zastanawiam się, czy lepiej nie rozbić tego na dwa dni z noclegiem gdzieś w okolicach. Pewnie najbardziej sensowny byłby w tym wypadku Napflion?

bruce09lili polecasz Lonely Planet po Grecji? Z tymi przewodnikami to różnie bywa :)

Andrzejdz, miałem właśnie w planach wyjazd Kalambaka - Delfy, ale z tego co przeczytałem na zagranicznych forach to praktycznie niemożliwe do wykonania komunikacją miejską.

Co do transportu Kalambaka-Ateny to jednak wybiorę pociąg bo po 1) nie będę musiał wracać do Salonik, po 2) bilet zakupiony online będzie mnie kosztować 10,5 E (mam 25% zniżki na wiek), także kwota jest niska.

Bardzo Wam dziękuje! Chyba muszę trochę zrewidować swoje plany bo pojawiła się masa ciekawych propozycji.

Mielibyście jeszcze jakieś pomysły odnośnie wypoczynku na wyspie? Chciałbym, żeby było tanio i mało tłoczno. To tylko 3 dni więc nie oczekuje cudów. (nie wiem czy to jednak możliwe w lipcu) :)

DZIĘKI!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Maj 2015 12:29 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Co do upałów to byłem we wrześniu i było mocno +30 st. i też dawaliśmy radę. Po pierwsze przy takiej łącznej wycieczce około 4 godzin spędzasz w klimatyzowanym autokarze wiec w tym czasie sobie odpoczywasz. Ponadto dużo wody, świetny grecki 'frozen yoghurt', świeżo wyciskany sok z pomarańczy i da się przeżyć :)

Jeśli chodzi o przewodnik to korzystaliśmy z papierowej wersji wakacji na walizkach NG "Ateny i wyspy greckie" oraz e-booka Lonely. Powiem szczerze że kilkuletnia wersja LP ratowała mi tyłek w kilku miejscach, zwłaszcza w lokalizacji dworców KTEL i ogólne rady jak dojechać do poszczególnych miasteczek.

Co do wypoczynku to się nie wypowiem bo na to mi zabrakło czasu w 9 dni :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group