Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 19 Maj 2019 11:51 

srebrny
Pabloo napisał(a):
Ile dni będę potrzebował na zobaczenie co ważniejszych miejsc w Bośni? Chcę zrobić Czarnogórę i Bośnię i zastanawiam się czy 7 dni wystarczy, a bilety muszę kupować już, stąd na razie nie mam możliwości ułożenia dokładnego planu 8-)

Na pewno nic nie stracisz omijając Tuzlę. Tam właśnie lądowałem/ odlatywałem. Miasto bardzo ponure. Nic kompletnie nie wpadło w oko , oprócz miłego towarzystwa miejscowych i dobrego jedzenia w knajpie.
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.

#42 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Loty: 360
Kilometry: 428 510
platynowy
Co prawda centrum Tuzli wygląda jakby w czasie II wojny światowej przeszedł przez nią front (a to chyba nie miało miejsca), to jednak w mieście da się znaleźć kilka interesujących budowli. Ja bez specjalnego zwiedzania naliczyłem 3 modernistyczne i jedną zupełnie współczesną. O dziwo dwie z nich to kościoły.
Załącznik:
1_P_20190403_182739_vHDR_On.jpg
1_P_20190403_182739_vHDR_On.jpg [ 56.15 KiB | Obejrzany 427 razy ]
Załącznik:
2_P_20190403_175157_vHDR_On.jpg
2_P_20190403_175157_vHDR_On.jpg [ 39.48 KiB | Obejrzany 427 razy ]
Załącznik:
3_P_20190404_113521_vHDR_On.jpg
3_P_20190404_113521_vHDR_On.jpg [ 73.17 KiB | Obejrzany 427 razy ]
Załącznik:
0_P_20190404_103555_vHDR_On.jpg
0_P_20190404_103555_vHDR_On.jpg [ 54.08 KiB | Obejrzany 427 razy ]

el sueño de la razon produce monstruos
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:19 

srebrny
Zauważyłem w Twoich relacjach, że jesteś fanem betonowych bunkrów :D z czasów sowieckich. Ale miałem na myśli coś innego.
Takich postsowieckich
trucheł pełno można i w Polsce spotkać.
 Profil Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:38 

niebieski
Spędziłam w Tuzli jeden dzień i noc ze względu na lot. Zdecydowanie lepiej skorzystać z wizzarowego shuttle busa i zostać o dzień dłużej w Sarajevie.
Termy solankowe, którymi się chwali Tuzla, również nie są niczym specjalnym.
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#45 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:47 
Awatar użytkownika

platynowy
@pazur pragnąłbym zauważyć, że Jugosławia nie była częścią świata sowieckiego, bloku wschodniego czy jak to nazwiesz.

Skoro nie było tam czasów sowieckich, to nie było też budowli z czasów sowieckich.

Poza tym to jest obiektywnie dobra architektura, tylko widzom często brak wyrobienia, często też miewają uprzedzenia.
 Profil Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:55 

srebrny
W dosłownym znaczeniu nie była. Ale też objechałem wszystkie części składowe :D dawnej Jugosławii. Nie da się nie zauważyć podobieństwa np blokowisk Belgradu , chociażby do naszych w Polsce.Ale jasne, że warto tam połazić i pooglądać. Ludzie, żarełko itd jest super.
 Profil Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:59 
Awatar użytkownika

platynowy
pazur napisał(a):
Nie da się nie zauważyć podobieństwa np blokowisk Belgradu , chociażby do naszych w Polsce.

Albo we Francji, Wlk. Brytanii, Włoszech...

el sueño de la razon produce monstruos
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.

#48 PostWysłany: 19 Maj 2019 13:11 

srebrny
Racja. Z tego co kojarzę, to technologia wielkiej płyty pochodzi z Francji. :geek: W70 czy coś takiego
A co do Tuzli, to fajna knajpa w klimacie z czasów minionych jest naprzeciw nowej i jedynej galerii handlowej. Jak weszliśmy , to dym papierosów był taki, że siekierę wieszać. Od razu skumałem , że to nie UE. :D bo zakazu palenia nie ma.Popielniczki na stołach.
Ukraina np też nie w UE , ale palić w środku knajp nie wolno.
 Profil Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 19 Maj 2019 20:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Loty: 296
Kilometry: 510 430
@Pabloo 7 dni to mało jak na samą Czarnogórę nie mówiąc o łączeniu z Bośnią ;) ale jeśli zwiedzać ekspresowo to na Bośnię bym rezerwował min 3-4 dni

Sarajewo jest bardzo ładne i idealne do oddawania się kulinarnej rozpuście
Image
a obok masz piękne góry (staraliśmy się dojechać do Lukomir ale jeszcze był odcięty przez śnieg w kwietniu, i tak warto było podjąć próbę)
Image

Mostar poza sezonem jest malowniczy ale jestem w stanie uwierzyć że z tłumami turystów traci na atrakcyjności
Image
i zgodzę się z opiniami poprzedników że wieczorem wygląda najlepiej
Image

W okolicach Mostaru jest co najmniej kilka wartych odwiedzenia miejsc - Blagaj z rzeką wypływającą z góry
Image
i twierdzą górującą nad miasteczkiem.
Image

Počitelj - widok z góry nawet w deszczu robi duże wrażenie
Image

no i najbardziej znane wodospady Kravica (to nie Chorwacja ale nadal ładne miejsce)
Image

Natomiast poza turystyczną mapą jest Wiszegrad - niesłusznie bo oprócz znanego rzymskiego mostu
Image
ma przepiękny Andricgrad ("starówka" wybudowane przez Kusturicę - ma rozmach, drewniane miasto mu nie wystarczyło ;) )
Image
Można połączyć wizytę Wiszegradzie z atrakcjami gór Serbii - które opisałem w osobnym wątku. Także możliwości jest sporo :)
Pabloo lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.

#50 PostWysłany: 20 Maj 2019 01:02 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 86 073
złoty
cypel napisał(a):
Ważniejszych, czyli co?
Bo dla mnie np. ważne było zobaczenie stanowisk snajperskich w Sarajewie i Mostarze a nie np. Kościół pw. św. Jakuba w Medziugoriu.
Jeśli 7 dni na Czarnogórę i Bośnię to zdecydowanie za mało. Swoją drogą Czarnogóra bardziej mi się podoba. Bośnia trochę dziwna, dla mnie za mało Bałkanów w Bałkanach, cokolwiek to znaczy a Bośniacy wycofani.

Washington napisał(a):
@Pabloo 7 dni to mało jak na samą Czarnogórę nie mówiąc o łączeniu z Bośnią ;) ale jeśli zwiedzać ekspresowo to na Bośnię bym rezerwował min 3-4 dni

Dzięki za wszystkie informacje. Wiem, że mało czasu, ale za każdym razem przydałoby się więcej. 8-) Zresztą pytałem, bo dopiero zastanawiałem się na ile będzie najlepiej planować tam wycieczkę. Ostatecznie mam 9 całych dni - przylot pierwszego rano do Podgoricy, a dziesiątego rano wylot z Tuzli.

Nie lubię się spieszyć i zaliczać ekspresowo jak najwięcej miejsc, natomiast Wasze rady będą na pewno pomocne podczas planowania. Przewiduję 3-4 dni na Czarnogórę i 5-6 na Bośnię i Hercegowinę. Serbię odwiedzę raczej innym razem. ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość