Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2016 16:39 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy znacie jakieś sprawdzone tanie lokalne biuro w Sarandzie organizujące wycieczkę do Blue Eye?
Czy ktoś przerabiał dojazd tam taksówką? Jaki był koszt?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 10 Lip 2016 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Co ok 30 min. jeździ bus do Gjirokastra, powiedz, że chcesz do Syri i Kalter, wysadzą Cię na głównej drodze, skręcasz w lewo i idziesz ok 15 min, po drodze szlaban i jakaś opłata.
https://goo.gl/maps/X2pXAMxyFDN2

Powrót, zapytaj na miejscu czy ktoś nie jedzie do Sarande, albo do głównej drogi i busem.

Cen już nie pamiętam.
Biura organizujące wycieczki też były, ale moim zdaniem nie warto, bo dojazd jest banalnie prosty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lip 2016 12:10 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Dzięki @horacy19 :-)
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:12 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
horacy19 napisał(a):
nie warto, bo dojazd jest banalnie prosty.

I płacisz tylko za bilety wstępu do autobusu oraz Syri i Kalter, więc wychodzi sporo taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lip 2016 01:55 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 33
horacy19 napisał(a):
Co ok 30 min. jeździ bus do Gjirokastra, powiedz, że chcesz do Syri i Kalter, wysadzą Cię na głównej drodze, skręcasz w lewo i idziesz ok 15 min, po drodze szlaban i jakaś opłata.

Heja. Rozumiem więc, że droga z Sarandy do Gjirokastra przez południową stronę Syri i Kalter jest przejezdna? Pytam, ponieważ google mi świruje, że nie przejadę.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lip 2016 05:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Tak, była przejezdna. Google maps w Albanii nie jest precyzyjne, szczególnie jeżeli chodzi o czasy przejazdów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
inco1985 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Lip 2016 10:22 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 33
Jak długo w takim razie jechałeś (lub szacujesz) z Sarandy do Gjirokastry oraz z Sarandy do Tirany przez Dhermi, Wlorę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lip 2016 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Nie jechaliśmy autem tylko busami, więc ciężko mi oszacować, bo były postoje na obiad, itp. Nowa firma -Rivierabus- jeździ przez Dhermi i podaje czas przejazdu 5:15. Firmy nie polecam ze względu na cenę przejazdu 40 euro w jedną stronę! :shock: Normalnie to ok 10 euro.
Z Blue Eye do Gjirokaster to ok 30-40 min. Uwaga na kontrole policji na odcinku Jorgucat- Goranxi, to jest droga od/do granicy z Grecją. Kilka razu tamtędy przejeżdżaliśmy i zawsze stali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
inco1985 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Lip 2016 23:00 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@inco1985 Z Tirany do Sarandy powinno być jakieś 7,5 h, przynajmniej według tego rozkładu - http://www.montenegrohostel.com/en/tour ... ule-tirana

Ja mam za to pytanie, czy Syri i Kalter jest otwarte w jakichś konkretnych godzinach. Skoro pobierana jest opłata, to wnioskuję, że tak, a na Lonely Planet znalazłem, że od 7:00 do 19:00 - prawda to? Aha, i jest otwarte codziennie? Pewnie znowu wywołam @horacy19 do tablicy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lip 2016 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Tam był szlaban, który bez problemu ominiesz idąc pieszo. Ale nie wiem czy są jakieś oficjalne godziny otwarcia i czy są jakieś kary za wejście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Lip 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
My tam dwa lata temu w czerwcu wjechaliśmy samochodem ale nie pamiętam abyśmy coś płacili i aby ktokolwiek się przy tym szlabanie kręcił. Nie zauważyłem też aby były tam jakieś godziny ograniczające.

Być może sytuacja zmienia się w sezonie (lipiec - sierpień).

Kontrole policji na wspomnianej drodze są rzeczywiście bardzo częste i co kawałek ale nie są one nastawione na tak egzotycznych kierowców jak my. Często z dużej odległości na nas machali aby się zatrzymać ale jak tylko byliśmy bliżej (i widzieli rejestrację) to od razu i za każdym razem odmachiwali aby jechać dalej i jeszcze się ukłonili. Nie mieli tez radarów a z informacji od znajomych Albańczyków to polują na lokalnych bez praw jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lip 2016 22:31 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
moje trzy grosze na temat dojazdu: dojazd jest bardzo latwy i tani nie warto jechac z wycieczka,
na ‘’dworcu’’ autobusowym w sarandzie zapytasz poprostu ktoren bus jedzie w kierunku blue eye,
odrazu cie pokieruja. Dojazd kosztowal bodajze 300 lekow na 2 osoby w jedna strone, potem do
przejscia jest kawalek, ktory... podjechalismy na stopa J
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sie 2016 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
inco1985 napisał(a):
horacy19 napisał(a):
Co ok 30 min. jeździ bus do Gjirokastra, powiedz, że chcesz do Syri i Kalter, wysadzą Cię na głównej drodze, skręcasz w lewo i idziesz ok 15 min, po drodze szlaban i jakaś opłata.

Heja. Rozumiem więc, że droga z Sarandy do Gjirokastra przez południową stronę Syri i Kalter jest przejezdna? Pytam, ponieważ google mi świruje, że nie przejadę.

Image

Droga jest przejezdna i w dobrym stanie, natomiast ta sugerowana przez google w większości nie jest nawet asfaltowa.
Polecam tawernę w Muzine przy samej drodze. Wygląda jakby była zamknięta ale można w niej dobrze i tanio zjeść. My akurat trafiliśmy na pyszny gulasz za 250lek.

inco1985 napisał(a):
Jak długo w takim razie jechałeś (lub szacujesz) z Sarandy do Gjirokastry oraz z Sarandy do Tirany przez Dhermi, Wlorę?

Z Sarandy do Gjirokastry zależnie od tego jak jeździ się po górskich serpentynach wychodzi od 1 do 1.5 godziny.

Co do Tirana Saranda przez Dhermi to przejechaliśmy w tym roku ze Szkodry do Ksamil przez Durres, Wlorę, Dhermi, Sarandę w ok 10godzin z dwoma sporymi przerwami, obiad na przełęczy i plaża i podwieczorek w Himare. Czyli odjąć postoje i dłuższą trasę powinno się przejechać w ok 6-7 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
stanis lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2023 00:31 

Rejestracja: 14 Mar 2023
Posty: 1
Odświeżam temat. W lipcu jestem w Saranda i chcę dojechać jak najtaniej do Blue Eye, czy ktoś zna może rozkład bus/busików do i z powrotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group