Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Maj 2014 10:03 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Mam pytanie co do Cordoby. Czy 4-5 godzin jest wystarczającym czasem na obejrzenie najważniejszych zabytków i starówki w tym mieście ?? Planuję jednodniowy wyjazd z Malagi i powrót w tym samym dniu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Maj 2014 18:03, edytowano w sumie 1 raz
Tytul i przenosze z SZukam towarzysza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#2 PostWysłany: 29 Maj 2014 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
tak
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#3 PostWysłany: 29 Maj 2014 10:15 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
... a może mając jeden dzień zamiast Cordoby wybrać Granadę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#4 PostWysłany: 29 Maj 2014 10:55 

Rejestracja: 22 Kwi 2013
Posty: 7
Na Granadę jeden dzień to za mało.
Chyba, że bez Alhambry...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#5 PostWysłany: 29 Maj 2014 11:23 

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 8
Jak najbardziej wystarczy, byłam miesiąc temu i bez pośpiechu w 4 godziny się wyrobiliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#6 PostWysłany: 29 Maj 2014 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Byłem, potwierdzam. Na spacer po starym mieście które nie jest aż tak duże spokojnie można przeznaczyć i 3h. W okolicy często polecanym miejscem jest Medina Azahara, choć w moim odczuciu Hiszpanie się nie postarali żeby to miejsce uatrakcyjnić.

Wstawiam mapę centrum.
Załącznik:
medium_091ca4dc2817.jpg
medium_091ca4dc2817.jpg [ 194.9 KiB | Obejrzany 3192 razy ]


Ostatnio edytowany przez joael, 29 Maj 2014 11:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#7 PostWysłany: 29 Maj 2014 11:26 

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 8
Na jednodniową wycieczkę z Malagi polecam Rondę, moim zdaniem zdecydowanie ciekawsza niż Cordoba czy Granada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#8 PostWysłany: 29 Maj 2014 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Jakby ktoś planował się tutaj zatrzymać na noc to polecam NH Califa. Często mają promocje, my spaliśmy za 22.80€. Hotel położony przy Passeo de la Victoria, ok. 500m od katedry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#9 PostWysłany: 29 Maj 2014 11:33 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 18
tina225 napisał(a):
Na jednodniową wycieczkę z Malagi polecam Rondę, moim zdaniem zdecydowanie ciekawsza niż Cordoba czy Granada

co kto lubi ale jednak Granada>>>>>Ronda. Chociaz jeden dzien na Granade to zdecydowanie za mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#10 PostWysłany: 29 Maj 2014 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
michal11 napisał(a):
... a może mając jeden dzień zamiast Cordoby wybrać Granadę

granada jest tez gorzej skomunikowana z malaga.
w cordobie wszystko jest centrum. praktycznie wychodząc z jednego miejsca już możesz wchodzić w następne.

6 godzin byłoby OK, tak żeby zjeść coś jeszcze a nie z zegarkiem latać, tym bardziej, że dworzec kolejowy jest ok 20min od centrum.

tutaj super żarcie, w dobrej cenie. weź pod uwagę porę sjesty żeby klamki nie pocałować! :arrow: http://www.tabernasalinas.com/index.html
a tutaj się udać po/przed wizytą w muzeum inkwizycji :arrow: http://lagentebuena.blogspot.com.es/200 ... rdoba.html 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#11 PostWysłany: 30 Maj 2014 17:07 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Dzięki za pomoc. Na Granadę jeden dzień to chyba będzie faktycznie za mało. Rondę planuję w dodatkowy dzień wypożyczonym samochodem. Podobała mi się trasa Washingtona z relacji o Brazylii, więc pewnie ją powtórzę przynajmniej w podstawowych zarysach. Sewilla i Granada następnym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#12 PostWysłany: 31 Maj 2014 16:08 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Nam na Cordobe wystarczyło kilka godzin,natomiast do Granady polecam jechać na przynajmniej dwa dni. Lepiej zarezerwować sobie wcześniej bilety do Alhambry,jeśli jest taka może,bo czasami ich brakuje (jak poszliśmy rano,to juz zostało niewiele biletów na popołudniowe zwiedzanie) oraz nie trzeba stać w długiej kolejce ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Cze 2014 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Cordoba albo Gibraltar

wogóle 'wycieczka z Malagi' sugeruje, że spędzasz większość czasu w Maladze, a to akurat najmniej ciekawe z dużych miast w tej okolicy
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: cordoba w 1 dzień
#14 PostWysłany: 12 Cze 2014 05:58 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
tina225 napisał(a):
Na jednodniową wycieczkę z Malagi polecam Rondę, moim zdaniem zdecydowanie ciekawsza niż Cordoba czy Granada


A jak Ronda to może i pobliskie Setenil de Bodegas. Nie wiem tylko jak tam z komunikacją bo ja korzystałem z wynajętego auta co generalnie jest dobrą opcją na Andaluzję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Cze 2014 10:44 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
Ostatni autobus na trasie Setenil-Ronda w maju był około 18.30. Nie wiem tylko czy później da się jeszcze jakoś wrócić z Rondy do Malagi nie mając auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Cze 2014 10:48 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
w sumie na Malagę planuję pół dnia, co myslę jest wystarczające a andaluzja to część większego wyjazdu dlatego z tym pobytem w Maladze tak trochę dziwnie wyszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group