Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sie 2016 14:40 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Przeczytałam już chyba wszystko o Malcie na forum oraz na stronie http://www.maltaigozo.pl/ :D Przestuydiowałam też przewodnik, mapy i rozkłady jazdy i głowa mi huczy :roll:

We wtorek o 22.05 przylatuję tutaj na tydzień z 2 synami - 8 i 12 lat. Zatrzymamy się na cały pobyt w Sliemie.
Zamierzamy zwiedzać Maltę autobusami, ewentualnie skorzystać z jakiś opcji wycieczek zorganizowanych, ale jednak raczej niskobudżetowych. Opcja wypożyczenia samochodu nie wchodzi w grę - nie mam prawa jazdy. Nie mamy problemu z pokonywaniem długich tras pieszo - jesteśmy górołazami. Bardziej niepokoją mnie wysokie temperatury - dlatego klima w autobusie będzie dla mnie z pewnością wybawieniem :P

Co do wyżywienia to na wycieczki zamierzamy brać ze sobą prowiant i picie, dodatkowo zjeść coś ciepłego w drodze - jakąś niedrogą rybkę, zupę lub przekąski w pastizzerii.

Czy możecie rzucić okiem na poniższy plan zwiedzania, czy w ogóle jest wykonalny i podpowiedzieć nazwy przystanków, na których najlepiej wysiąść? Czy taka kolejność przemieszczania się w obrębie poszczególnych dni jest optymalna? Czy coś byście do tego planu dodali / odjęli?

Dzień 1 (środa): Mosta - Golden Bay - Ghajn Tuffieha - Bugibba/Qawra
* rano autobus ze Sliemy do Valletty
* autobus 41-49 z Valletty do Mosta
* zwiedzanie Mosta - kościół Wniebowzięcia NMP (Mosta Dome, zwiedzanie chyba bezpłatne?)
* autobus 44 z Mosta do Golden Bay/Ghajn Tuffieha - od której zatoki lepiej zacząć?
* Golden Bay/Ghajn Tuffieha - kąpiel i krótkie plażowanie, Majjistral Nature and History Park (warto?)
* autobus 223 z Golden Bay/Ghajn Tuffieha do Bugibba/Qawra lub pokonanie tej trasy pieszo (ok. 4 km)
* Bugibba/Qawra - obiad (możecie polecić jakąś niedrogą a smaczną miejscówkę?), kąpiel w Zatoce św. Pawła, wodny park zabaw, ewentualnie zwiedzanie akwarium w Qawra (wstęp 12,90 euro, dzieci 6 euro)
* autobus 223 z Bugibba/Qawra do Sliemy

Dzień 2 (czwartek): Mdina - Rabat - Dingli Cliffs - ogrody Buskett
* rano autobus 202 ze Sliemy do Mdiny/Rabatu - w którym mieście najpierw się zatrzymać, a z którego lepiej ruszyć dalej?
* zwiedzanie Mdiny - uliczki, mury miejskie, katedra św. Pawła (wstęp 5 euro, dzieci bezpł.), Klasztor Karmelitów (wstęp bezpł. - warto?), The Knights of Malta (wstęp 5,50 euro, dzieci 3 euro - warto?)
* zwiedzanie Rabatu - katakumby św. Pawła (wstęp 4 euro, dzieci 2,5 euro), kościół i grota św. Pawła (wstęp bezpł.), katakumby i kościół św. Agaty (warto?)
* obiad w Rabacie (możecie polecić jakąś niedrogą a smaczną miejscówkę?)
* autobus 52, 56, 181, 202 z Mdiny/Rabatu - w międzyczasie spacer po parku w fosie
* Dingli Cliffs - okolice radaru meteorologicznego, widok na klify i wyspę Filfla
* autobus 56 lub 181 z Dingli Cliffs do Buskett Gardens lub pokonanie tej trasy pieszo
* Buskett Gardens (wstęp bezpł.-warto?)
* powrót do Sliemy przez Valletta

Dzień 3 (piątek): Gozo - Dwaejra - Xlendi - Victoria - (Marsalforn) - Ramla Bay - (Comino)
* rano autobus 222 ze Sliema do Cirkewwa
* prom na Gozo, ewentualnie w oczekiwaniu na prom wypad na Paradise Bay - szybka kąpiel
* autobus 301, 303 lub 323 z Mgarr do Victorii (Rabat)
* przesiadka w Victorii (Rabat) na autobus 311 do Dwejra
* Dwejra - Azure Window, Blue Hole, Inland Sea, Fungus Rock, ewentualna kąpiel (warto?)
* przejście pieszo z Dwejra do Xlendi/Sinnata - kąpiel w zatoce Xlendi, klify Ta Cinc
* powrót do Victorii z Sannat/Ta Cinc autobusem 305 lub z Xlendi autobusem 306 lub 330
* Victoria (Rabat) - cytadela (czy można do niej wejść bezpłatnie bez odwiedzania muzeów i katedry?), uliczki
* autobus 310 z Victorii do Marsalforn (warto? czy od razu do Ramla Bay?)
* Victoria lub Marsalforn - obiad (możecie polecić jakąś niedrogą a smaczną miejscówkę?)
* autobus 322 z Marsalforn do Ramla Bay
* Ramla Bay - zejście od Calipso Cave i kąpiel na plaży
* autobus 322 z Ramla Bay do portu w Mgarr
* powrót promem na Maltę do Cirrkewy lub jeśli czas pozwoli przepłynięcie łódką z Gozo na Comino, tam krótka kąpiel i powrót na Maltę
* autobus 222 z Cirrkewy do Sliemy
EWENTUALNIE: zamiast komunikacji publicznej na Gozo - autobus Gozo hop-on hop-off tour (Malta Sightseeing lub City Sightseeing) - ktoś z Was korzystał i poleca?

Dzień 4 (sobota): Comino / Gozo
* rejs ze Sliemy na Comino i z powrotem
* Comino - Blue Lagoon, opłynięcie grot, kąpiel - nie jesteśmy typami plażowiczów, więc nie więcej niż 2-3 godzinki, a nie wiem, czy da się taką opcję znaleźć, aby nie być na wyspie całego dnia
lub drugi dzień na Gozo - realizacja niezrealizowanych punktów wycieczki z dania poprzedniego (jak polecalibyście to rozłożyć?)

Dzień 5 (niedziela): Valletta - Cospicua - Vittoriosa - Senglea
* prom ze Sliemy do Valletty
* Valletta - spacer murami i uliczkami, ogrody Barraka górny (armaty) i dolny, Kościół Rozbicia Statku św. Pawła, Muzeum Fortyfikacji, Fort św. Elma (zmiana warty - o której ona jest?)
* prom z Valletty do Cospicua
* Cospicua, Vittoriosa, Senglea - spacer uliczkami, obiad (możecie polecić jakąś niedrogą a smaczną miejscówkę?)
* prom powrotny z Cospicua do Valletty i z Valletty do Sliema (bilet powrotny na 1 odcinku 2,80 euro, dzieci 0,90 euro - czy tu również dzieci mają zniżkę do 10 lat?), ewentualnie powrót autobusem
* Sliema - kąpiel na plaży, spacer do St. Julien i z powrotem

Dzień 6 (poniedziałek)
tu można coś przesunąć z innych dni lub pozostawić na byczenie

Dzień 7 (wtorek): (Blue Grotto) - (Playmobil FunPark) - Marsaxlokk - (Marsaskala) - lotnisko
* rano autobus ze Sliema na lotnisko (zostawienie bagaży na lotnisku, ile to kosztuje?)
* autobus 201 z lotniska do Blue Grotto
* Blue Grotto - rejs łódką (ile to kosztuje? warto? - spotkałam się z różnymi opiniami)
* powrót autobusem 201 na lotnisko
* autobus 119 z lotniska do Marsaxlokk ewentualnie po drodze z Blue Grotto do Marsaxlokk - Playmobil-FunPark w Hal Far (warto?, wstęp 1,2 euro, po 13 bezpł., dzieci 2,4 euro) - z lotniska X4, a potem przejazd X4 do Birzebbugia i stamtąd 80, 80 lub 210 do Marsaxlokk
* Marsaxlokk - łodzie Luzzu, targ, obiad (możecie polecić jakąś niedrogą a smaczną miejscówkę?)
* autobus 119 z Marsaxlokk na lotnisko lub autobus 119 do Marsaskala - tam ewentualnie kąpiel (gdzie?) - i powrót tym samym autobusem na lotnisko
* na lotnisku ok. 20, wylot o 22.35

plan awaryjny:
* zamiast autobusu i wycieczek do Dingli Cliffs w dniu 2 i do Marsaxlokk i Blue Grotto w dniu 7 - wycieczka zorganizowana Malta jeep safari w dniu 2 - http://www.hellomaltatours.com/other-to ... eep-safari
* zamiast autobusów na Gozo, autobus hop-on hop-off http://www.city-sightseeing.com/tour-de ... htm?id=131 lub http://www.hellomaltatours.com/gozo-hop-on-hop-off-tour (czy w ramach jednego biletu po Gozo można się przesiadać z linii niebieskiej na fioletową i na odwrót, jak jest z kupowaniem biletu na miejscu - da się coś wynegocjować czy jest drożej?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 17 Sie 2016 13:05 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Podbijam, pomóżcie proszę, bo wyjazd zbliża mi się wielkimi krokami.
@obibok, @bonieq2, jako znawcy tematu, będę Wam wdzięczna za wszelkie sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Sie 2016 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Tak na szybko:

Dzień 1

Ze Sliemy masz bezpośredni do Mosty 202.
Co do plaży wybierz Ghajn Tuffieha na Golden Bay jest gniazdo żółwi. Żadna atrakcja wizualni, bo otoczone bramkami i z zewnątrz nic ciekawego. A może w tym roku uda się i żółwie się wyklują. 4 lata temu się nie udało.
Jeśli chcecie do Bugibby to pojedźcie autobusem, nie ma sensu ciągnąć się w upale przez 4 km
W akwarium można w restauracji znaleźć kupony zniżkowe 3 €, czasem rozdają na mieście (w maju były nadrukowane też na odwrocie biletów promu Valletta - Birgu)
Powrót do Sliemy macie 203, 212 nie 223 :)

Dzień 2

Z tego co pamiętam wstęp do katedry Mdinie jest bezpłatny, wstęp do muzeum przy katedrze płatny.
Grota św. Pawła w 2013 jak byłem w Rabacie wejście do groty było przez Wignacourt Collegiate Museum i wydaje mi się, że było płatne.
Według mnie ciekawsze są katakumby św Agaty niż te św. Pawła.
Koło Radaru ciekawa jest kaplica (albo kościół nigdy nie pamiętam :) ) św. Magdaleny, same klify nie są jakieś super, bo nie zobaczysz samego zejścia skały do wody. Więc jeśli dla klifów to nie warto. To już lepiej podjechać w stronę Blue Grotto (tam ciekawsze klify) - jest autobus spod kaplicy św. Magdaleny przy okazji można zobaczyć świątynie Hagar Qim i Mnajdra i przejść się ścieżką "przyrodniczo-krajoznawczą" koło nich. Z Blugrotto jest autobus na lotnisko, albo do Valletty.

Dzień 3

Na Paradise Bay z odprawy masz piechotą jakieś 20 minut więc raczej się nie opłaci na szybka kąpiel, a warto więcej czasu mieć na Gozo.
Tak teren cytadeli jest otwarty

Dzień 4

Ja bym unikał Comino w weekend troszkę mniej ludzi w tygodniu, ale i tak sama Blue Lagune zapchana. Mozna przejść się spacerem do wieży, baterii dział, kościółka. Nie wiem jak ze Sliemy z powrotem wcześniej. Zawsze możesz pojechac pod Cirkewwa nie daleko od odprawy promowej odpływają łódki na Comino. Kursuja w miarę często, możesz popłynąć na Comino i wrócić wcześniej. Przy okazji możecie przejść się np. na Paradise Bay.

Dzień 5

Kościół św Pawła rozbitka możesz pominąć, obowiązkowo Katedra św Jana. Co do Muzeum Fortyfikacji, jeszcze nie byłem więc nie wiem
Fort św Elma - In Guardia o 11 tej nie zmiana warty, a przegląd jednostek.
Wydaje mi sie, ze na promach Valletta - Sliema i Valletta - Birgu są takie same zasady jak w autobusach wiec znizka dla dzieci 4-10 lat

Dzień 7

Playmobile Fun Park, byliśmy po 13-tej, to duże sale z masą zabawek Playmobilu + restauracja + teren na zewnątrz domek, kanałek z wodą, piaskownica? Ale coś ostatnio pisali, że część zewnętrzna chyba będzie zamykana i przebudowywana (nie pamiętam dokładnie trzeba by sprawdzić na stronie).
Marsaskal kąpiel na skałkach np. za Waterpolo, lub w St Thomas (tamtędy gdzieś przejeżdża autobus z Marsaxlokku).

A z Marsaxlokk do Marsaskali jest bardzo ciekawy szlak pieszy. Gdzieś pisałem o tym.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Sie 2016 15:11 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Dzięki, @ahdar za wszystkie podpowiedzi :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Paź 2016 09:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2015
Posty: 4
Witam wybieram się z naszym maleństwem 10 miesięcy i żoną na Maltę 21.11.2016 do miejscowości Buġibba:
Czy w tym czasie dostępne są te wszystkie atrakcje rejsy łodzią autobusy hop ?

1. Co ciekawego i wartego zobaczenia jest w Buġibba?
- czy jest jakaś godna polecenia plaża i dobra restauracja by niedrogo się stołować?

2. Zwiedzanie Gozo jak najlepiej by w jeden dzień zobaczyć jak najwięcej atrakcji tej wyspy.
-azur window, blue lagoon, i co można polecić.

Fajne plaże miejsca blisko Buġibba warte zobaczenia.

I jak z pogodą w tym czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group