Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:24 

Odpuść sobie LA jeśli życie Ci miłe ;))
W czasie gali oskarowej ceny idą do góry, korki robią się nie do zniesienia a dopchać się tam można 12h przed imprezą
NIE WARTO.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 08 Lut 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 166 118
niebieski
Zbliża się termin mojego wyjazdu, więc małe podsumowanie. Wziąłem pod uwagę wszelkie wskazówki (raz jeszcze dzięki!) i po przylocie mam nocleg w La Quinta Inn niedaleko lotniska w SF. Raniutko wyjeżdżamy w kierunku LV (2 noclegi w Stratosphere). I tu pytanie, ile czasu "zje" nam zahaczenie o Death Valley, bo nie chciałbym zbyt późno dotrzeć do Vegas?

O ile nie będzie pogodowych turbulencji, to mimo wszystko pojedziemy do Canyonu. Każdy z nas chce, bo nie wiadomo, czy kiedykolwiek będziemy tam jeszcze raz w życiu ;) I tu mam wątpliwości jak chyba wielu: South Rim czy West Rim? Biorąc pod uwagę czas to West, ale już cena, widoki (?), ilość ludzi odwiedzających oba miejsca to już chyba South... Proszę o rady w temacie.

19 lutego jedziemy do LA i wieczorem na mecz. Zgodnie z sugestią skrócę tam pobyt do minimum, robiąc tzw. "musta" i potem albo wycieczka do San Diego albo już kierunek BIG Sur tą słynną drogą nr 1. Po drodze odpoczynek i chill out w rejonach Santa Monica, Santa Barbara i te klimaty ;) Jeśli już jestem przy drogach to przy okazji zapytam, gdzie najlepiej zatrzymać się na fotkę ze słynnym Route 66 na asfalcie w tamtych rejonach?

Pozostały czas to już San Francisco i okolice. Chciałbym odwiedzić Dolinę Krzemową, miasteczko FB, Alcatraz, może Napa Valley i naturalnie zwiedzić miasto. Mam nadzieję, że wszystko co najważniejsze jakoś się uda ogarnąć ;)

PS. Jak sobie pomyślę, że za tydzień będę w kraju o którym marzyłem w zasadzie od dziecka, to wierzyć się nie chce :)

#23 PostWysłany: 08 Lut 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Loty: 111
Kilometry: 236 609
na Vegas nigdy nie jest za późno :twisted: i polecam jeszcze strzelnice[np w Vegas] bo można se postrzelać z wszelakiej broni i to niezły kop adrenaliny. na Alcatraz zarezerwuj wcześniej bilet bo czasem są wyprzedane na kilka dni.i jeszcze lwy morskie w s/f przy pier 19.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 08 Lut 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Loty: 115
Kilometry: 260 313
Ja bym sobie odpuściła Death Valley, szału nie ma szczególnie w lutym. Zresztą takie "odbicie" po drodze do LV będzie Cię kosztowało dużo czasu. Zamiast tego cisnęłabym mimo wszystko na Kanion. South Rim spokojnie wystarczy. Być na południu i nie zobaczyć kanionu... dopiero jak się tam znajdziesz, zrozumiesz dlaczego warto było :) Przy odrobinie szczęścia pogoda powinna dopisać, ale sprawdź już będąc w Vegas warunki na świeżo. Powodzenia:)
Shaq uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 08 Lut 2015 12:01 

Shaq napisał(a):
ile czasu "zje" nam zahaczenie o Death Valley, bo nie chciałbym zbyt późno dotrzeć do Vegas?

Zależy jak bardzo lubicie włóczyć się po pustyni :) Najmniej zajęło mi parę godzin, ale zdarzyło mi się spędzić tam i dwa dni..
Opcja minimum to +2h (czyli 2h więcej niż sam przejazd samochodem) na: Badwater Basin, Dante’s View, Artist's Palette (Artist’s Drive, malowniczy 9 milowy "objazd"). Najlepiej dotrzeć na świt na Dante's View.. Aha, zatankujcie gdzies przed Doliną :)

Shaq napisał(a):
O ile nie będzie pogodowych turbulencji, to mimo wszystko pojedziemy do Canyonu. Każdy z nas chce, bo nie wiadomo, czy kiedykolwiek będziemy tam jeszcze raz w życiu ;) I tu mam wątpliwości jak chyba wielu: South Rim czy West Rim? Biorąc pod uwagę czas to West, ale już cena, widoki (?), ilość ludzi odwiedzających oba miejsca to już chyba South... Proszę o rady w temacie.

South, zdecydowanie. West też ładny, dużo bliżej LV, ma świetny Skywalk, ale cały romantyzm zabija komercja. Jeśli dobrze pamiętam na Skywalk nie możesz wnieść nawet swojego aparatu ("żeby spadając nie uszkodził szklanej podłogi" :)).

Na South więcej zwierza, ładniejsze widoki (desert view watchtower koniecznie!) i przede wszystkim przestrzeń.. Jak macie więcej czasu, przejedźcie kawałek dalej na wschód i północ (64E i 89N), gdzieś do wysokości odbicia na Tuba City. Po drodze rewelacyjne widoki na Canyon, i gwarantowane ZERO ludzi. Czasem przy drodze pojedynczo stojące kramy indiańskie, często opuszczone. Jest klimat.

Shaq napisał(a):
Jeśli już jestem przy drogach to przy okazji zapytam, gdzie najlepiej zatrzymać się na fotkę ze słynnym Route 66 na asfalcie w tamtych rejonach?

Całkiem dobry kawałek starej 66 jest przy I40 - jak będziecie jechali do/z Flagstaff (na South Rim) możecie przejechać odcinek Kingman-Seligman po Route 66. Niby nic tam nie ma.. ale klimat jest :) Jak chcesz tylko "jedną szybką fotkę", jedź do Seligman (zaraz przy I40), przy drodze głównej jest parę "zabytków", np. Historic Motel Route 66, poogladaj na street view: http://goo.gl/maps/WOYKd

Mi udało się jeszcze znaleźć Route 666 :) chociaż oficjalnie nie ma już takiej drogi :)
http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Route ... _of_US_666

Shaq napisał(a):
Pozostały czas to już San Francisco i okolice. Chciałbym odwiedzić Dolinę Krzemową, miasteczko FB, Alcatraz, może Napa Valley i naturalnie zwiedzić miasto. Mam nadzieję, że wszystko co najważniejsze jakoś się uda ogarnąć ;)

Zaraz za Golden Gate jest b. ładne Muir Woods National Monument - warto pomyśleć

Shaq napisał(a):
PS. Jak sobie pomyślę, że za tydzień będę w kraju o którym marzyłem w zasadzie od dziecka, to wierzyć się nie chce :)

Powodzenia! Piękny kraj, z pięknymi widokami.. na następny wyjazd zaplanuj dużo Utah!
 Relacje PM off
grondo lubi ten post.
Shaq uważa post za pomocny.

#26 PostWysłany: 08 Lut 2015 12:59 

Loty: 6
Kilometry: 12 491
Swego czasu pojawiło się pytanie co robić w ciągu dnia w Las Vegas, otóż bardzo blisko znajduje się park z pięknym jeziorem i dużymi rybami( niestety nie pamiętam nazwy, pobierana jest opłata za wjazd do parku) dalej możemy pojechać zwiedzić zaporę Hoovera na prawdę warto.
Nam to zabrało pół dnia, ale nasz znajomy był mieszkańcem LV, więc było łatwiej.
W przydrożnych motelach za pokój 4os. z dwoma łóżkami 140x200 płaciliśmy od 45 do 55$ z pokój, ceny marzec- kwiecień 2014. Trasa LA-LV-LA wszystkie motele na bieżąco szukane na trasie, internet łapany przy fastfood, sprawdzane booking.com i wybór motelu,nic nie rezerwowaliśmy. Nocleg w LA i LV miałyśmy z couchSurfing. Byłyśmy 10 dni było trochę wyścigu z czasem. Zwiedziłyśmy Universal Studio, plaża Santa Barbara,Bevery Hills, aleja gwiazd, Las Vegas i okolica ,Powell Lake,Kanion Kolorado, zabrakło nam czasu na wodospady Havasu Falls,(grupa przegłosowała parki rozrywki) przejazd Roud 66 na prawdę super, oraz Six Flags i Disney Adventure.
We wszystkich parkach rozrywki musiałyśmy kupować dodatkowe bilety tzw. FastPasy aby skorzystać z jak największej ilości atrakcji.Podczas pobytu dwie przygody przez które uciekł nam cały dzień. Rozcięta pięta na molo w Santa Barbara- wizyta w szpitalu, oraz mała kolizja drogowa meksykanka bez prawa jazdy nie zauważyła naszego auta, na szczęście bez problemowo wypożyczalnia wymieniła nam samochód.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 14 Lut 2015 04:50 

Shaq, mogę ci powiedzieć ze temperatury w SFO i całym ogólnie rejonie na południe i wschód aż do LV w tym roku sa mocno powyżej normy. Dziś w SFO mieliśmy ponad 25 stopnie i piękne słońce. Następne kilka dni na bank bedą takie same. Deszczu nie przewidują na następne 14 dni.

Pozdrawiam z SFO i miłej podrozy.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 14 Lut 2015 09:59 

Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Też mam trzy pytania:

Planujemy przejazd z SF drogą Big Sur gdzieś do wysokości San Luis Obispo i tam odbić w kierunku Yosemite National Park. Co zobaczyć po drodze, gdzie się zatrzymać i gdzie fajnie będzie spędzić noc.

Planujemy w drugiej połowie kwietnia krótką wizytę w Yosemite National Park; czy o tej porze powinno tam być wiosennie, czy zimowo? drugie pytanie to czy poświęcić na wizytę w parku 1 czy 2 dnia i co zobaczyć i w którym miejscu; będziemy w okolicach miasta Tulare i będziemy jechać na północ przez Fresno w kierunku SF.

Trzecie pytanie - któy park fajniejszy dla dorosłych - Six Flags Magic Mountain czy Knots Berry Farm (dodam, że bliżej będzie nam do Knots Berry Farm)

Dzięki za pomoc.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 14 Lut 2015 23:29 
Awatar użytkownika

niebieski
Lx13 napisał(a):
Shaq, mogę ci powiedzieć ze temperatury w SFO i całym ogólnie rejonie na południe i wschód aż do LV w tym roku sa mocno powyżej normy. Dziś w SFO mieliśmy ponad 25 stopnie i piękne słońce. Następne kilka dni na bank bedą takie same. Deszczu nie przewidują na następne 14 dni.

Pozdrawiam z SFO i miłej podrozy.

Dzięki! No właśnie odświeżam sobie pogodę co jakiś czas i nie mogę się napatrzeć :) Fakt, że w PL teraz też całkiem ładnie ale temp jednak dużo niższa. A w LA to widziałem nawet rekordowe 31 w ost. dniach ;)

#30 PostWysłany: 28 Lut 2015 01:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Byłem i wróciłem zachwycony! Dzięki raz jeszcze za wszystkie podpowiedzi, bardzo się przydały! Na wszystko nie starczyło czasu bo Stany to jednak wielki kraj o czym trzeba było się przekonać ;-) Najważniejsze jednak udało się zobaczyć a w San Francisco to pewnie jestem nie pierwszy, który się zakochał ;-) Cóż, pozostaje planować kolejny trip do USA :-P
wojtkow lubi ten post.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość